Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
-5 kg klubi jaanipäevani :)
 
vihvella 12. märts 2018, kl 11.18
Mina jäin seekord tabelist välja. Olen mingi viiruse ohvriks langenud, nii et arvatavasti kaalulangust on, aga see ainult haigusest. Nädala lõpuks loodan jälle rivis olla.
 
Britta 12. märts 2018, kl 13.03
vihvella, head paranemist sulle! Ning nädala lõpus loeme tibud (miinused) jälle kokku :)
 
to tulevane sale 12. märts 2018, kl 23.07
Kahe tunni kõndimisega kaotab organism suure koguse vett ja ka soolasid. Janu aga teatavasti tekitab näljatunnet. Mineraalvesi on selles mõttes hea janukustutaja, et annab tagasi ka kaotatud mineraalained lisaks veele ja ei sisalda kaloreid. Tõsi, praeguste ilmadega on termosega joogi kaasa võtmine ainus võimalus. Pigem soovitan teed kui kohvi. Kohv on diureetikum ja viib vett kehast välja. Ka kakao on okei valik, kui ei sisalda liialt suhkrut. Teeksin kindlasti kõndimise vahepeal väikse söögipausi. Näiteks üks keskmine banaan. Pigem vali toores/pooltoores banaan, sest küps banaan sisaldab rohkem suhkruid ja seedib kiiremini. Miks mitte ka kodus valmistatud võileib taise singi, juustu ja tomativiiluga. Kui oled rohkem magusasõber, võid proovida kodus valmistada täistera kaerahelvestest küpsiseid. Väga toitvad ja hoiavad kõhu täis. Ära ainult suhkruga üle pinguta :)
Juurviljahautis. Mida komponentidena kasutasid? Loomaliha ja köögiviljad/juurviljad? Iseenesest ju igati tervislik valik.
Ja kui õhtuti kõht tühjaks läheb, valmista näiteks kausitäis värsket salatit: hakitud kirsstomat, roheline salat, kurk/hapukurk, roheline sibul, (punane sibul), ananass, paprika, (õun), 10% hapukoor/maitsestamata jogurt ja natuke soola. Sega läbi ja naudi.
 
uitaja 13. märts 2018, kl 09.19
Hea oleks mullivaba mineraalvesi. Poodides on mõned sellised ja osades apteekides müüakse ka.
Kerge amps on igati põhjendatud koormusega liikumisel. Kui keha jääb energiavõlga, siis on tal palju lihtsam rasvapõletamise asemel võtta vajaminev lihastest ning loodetav kasu jääb tulemata.
Ka müslibatoon on hea võimalus, aga poest ostes (sama lugu on ka müüdavate energiabatoonidega) tasub hoolega koostist lugeda, osad on väga suhkrurikkad.

200 g kaerahelbeid
80 g pähkleid, mis endale meeldivad
100 g kuivatatud puuviljasegu omal valikul (rosinad, jõhvikad, aprikoosid, ploomid jne)
50 g seemnesegu (seesami-, päevalille-, kõrvitsaseemneid- ja linaseemneid)
50g kookoshelbeid
120 g vedelat mett (et seoks segu)
75 g võid

Haki pähklid ja kuivatatud puuviljad väiksemateks tükkideks. Sega omavahel kõik kuivained. Sulata või ja sega see meega ning vala kuivainetele. Sega korralikult läbi, maitsesta soovi korral kaneeli või ingveripulbriga ja suru müslimass tihedalt küpsetuspaberiga kaetud vormi (umbes 18x23).
Küpseta 175*C juures umbes 35 minutit. Kuumalt ja soojalt laguneb laiali, varu enne batoonideks lõikamist kannatust jahutamiseks. Õhukindlas karbis säilivad batoonikesed nädalakese kindlasti.
Sidusainena võid kasutada ka kondentspiima.
 
artist 13. märts 2018, kl 17.56
200 g kaerahelbeid 730 kcal
80 g pähkleid 560 kcal
100 g kuivat. puuvilju 300 kcal
50 g seemneid 315 kcal
50 g kookoshelbeid350 kcal
120 g mett 395 kcal
75 g võid 545 kcal
Kokku: 3200 kcal.

1 h kõndimist kulutab 215 kcal, sörkjooks 415, tants 315 kalorit.
Vaevalt, et üks tubli kaalulangetaja viitsib alla kilo kaaluva maiuse pärast maha marssida 15 kilomeetrit. Selle asemel saab ta söönuks 2 päeva ja kaal langeb.
Loeb üksnes kalor - söön ma selle sisse kas hommikul, õhtul või öösel.
Fitlapid-orgud-signessad on ÄRI. Kavade koostajad teevad kavasid, et leib lauale saada. Miks peaksin fännama kellegi teise toitu selle asemel, et reaalselt süüa seda, mis mulle meeldib?
 
uitaja 14. märts 2018, kl 08.58
Minu isiklik arusaam ja nägemus:

normaalne on kõndida vähemalt 5 kilomeetrit päevas, kaalulangetaja peaks teekonna pikkuse viima 10 kilomeetrini ja läbima selle kindlasti alla kahe tunni. Kas tund või kaks päevas on liigne ajakulu tervise jaoks, on iga inimese enda otsustada.

Kalorikulu arvestuseks võib kasutada seda lehte, sest kulu on otseses sõltuvuses kehakaalust.
http://diary.trimm.ee/kcal/view/sport/48

Jutuks oli väike snäks koormuse käigus. Ma küll ei kirjutanud müslibatooni täpset kasutusjuhendi, arvasin, et kõik lähtuvad poes müüdavate batoonide mõõtudest (ka neid ei sööda korraga, vaid üldjuhul jagatakse "turgutuseks" neljaks ampsuks) ja ei arva, et peaksid kogu küpsetise korraga nahka panema. Minu viga, inimesed on erinevad ja mitte miski siin maailmas ei ole iseenesest mõistetav.
Üldjuhul on kõigil ka kodused "abisööjad", seega ei ole vaja üksi kõike ära süüa. Nende puudumisel saab teha ka pool kogust.

Kavade koostajad abistavad neid inimesi, kes ise ei viitsi/ ei taha/ ei oska tegeleda kalorite arvestamisega, tasakaalus olevate söögikordade koostamise ja põletavate kalorite hulgaga. Nende teenuste kasutamine ei ole kohustuslik ja internetis on piisvalt materjali omal käel tegutsemiseks.
Konks on selles kohas, et
* nii oma kogutud tarkus kui ostetud kava toimib vaid seda järgides.
* tulemus püsib vaid seni, kui ei pöörduta tagasi vanade harjumuste juurde
* iga algus on raske ja püsivaid tulemusi ei saa kiirelt, alla ei tohi anda
* kaalu alandamine ja treenimine peab olema ette võetud armastusest enda vastu, mitte teistele näitamiseks.
 
artist 15. märts 2018, kl 14.37
Kogemata kirjutasin valesti - õige on, et peab kõndima 15 tundi ja 75 kilomeetrit.
Uitaja, sul on õigus, et ostetud kava töötab vaid seni, kuni seda järgid. Seepärast ongi ajuvaba eelistada kellegi menüüd. Kui ma ikka eelistan võile ja koorele toorjuustu ja maitsestamata jogurtit, siis ma ei sunni ennast mingisuguse kava järgi sööma.
Elu aeg ei suuda keegi kaalualandamisega tegeleda, maksimum on 3-4 kuud. Igati tervislik on selle ajaga vabaneda vähemalt kümnest kilost. Jaaniks või Jõuluks 5-e kilo kaotamise asemel tuleks julmalt 3 kuud kaloreid lugeda, unustada hetkeks igasugused batoonid, nännid ja kõik paljukalorilised asjad ning libastumised ja vabandused. Edasi on hea meenutada, et hakkama sain ja siis võib juba uurida kavasid ning olla elu lõpuni tubli kaalujälgija.
10 kilo ei tule nii ruttu tagasi, kui kaotatu 1-2. Jõuad midagi ära teha, et protsess peatada. Hõiskad, et pool kilo läinud. Käid WC-s ja ongi grammid maas. Oled kurb, kui kilokese-paar kogunud, sest oli pidu ja alko.
 
kana 16. märts 2018, kl 07.42
potsatasin siis eile kohale. ronisin kohe kaalule ja oo õudust - tundus, et oli seljakoti selga unustanud :D
no ühesõnaga balil on iiga head söögid ja mingist kaalulangusest me rääkida ei saa.
Kui jälle 81 kaalun ja pole veel tabelist välja kukkunud, ühinen teiega uuesti. seniks oleg tublid, lähen ujuma :)
 
Britta 16. märts 2018, kl 08.06
Hommikust! :) Mind täna kaal rõõmustas 76 kg-ga ehk -900, tervislikust ning jahu- ja suhkruvabast toitumisest hakkab rutiin saama :)

kana, naudi oma puhkust :) Tabelis oled ilusti alles ja ootame sind.. andsid ju teada, et lähed ära ja pealegi oled aeg-ajalt märkuka andnud :)

Teiste numbrid on aga oodatud nüüd :)
 
Võrukas 16. märts 2018, kl 08.41
Mul ka 76 kg ehk miinus neli kg seni. Sporti pole üldse teinud, loeb ainult kalor nagu artist ytles. Tempo mul suht aeglane olnud, aga see on sellest, et ma võtan seda asja hästi rahulikult. Olen teinud ainult selliseid muudatusi, mida on lihtne järgida kogu elu.
 
jahu ja suhkur 16. märts 2018, kl 10.19
jahuvaba elu tähendab, et süüa ei saa ühtegi leiva-saialist, sousti-hautist ega mingeid küpsetisi?
suhkruvaba tähendab, et ei midagi magusat peale puuviljade ja poest ostad vaid maitsestamata jogurteid ja kohupiima?
jääb natuke arusaamatuks, et mida süüa. kas oleks võimalik saada näidis päeva/nädalamenüüd?
 
Britta 17. märts 2018, kl 01.06
viimasele: jah, said õigesti aru. Peale jahu ja suhkru on väga palju asju, mida süüa ning tunnen end oluliselt paremini ja energilisemana, nahk oli enne ok, nüüd veelgi parem. On munad, liha, kala, kana, köögiviljad, puuviljad jms. Piimatooteid ei kasuta ka, ei tunne vajadust.
 
Amatsoon 17. märts 2018, kl 17.30
Heihei, seekord 70,0, erilist kaotust möödunud nädalaga ei ole. Maadlen oma allergiaga, siiani pole tuvastatud, milest tingitud on. Kahtlustan, et stressi ja muude faktorite koosmõju. Nägu ja eriti just kael tõmbub suvalisel hetkel jälle lapiliseks, krobeliseks, kohati isegi villiliseks. Sügeleb ja kipitab vaheldumisi. Vahepeal oli tunduvalt parem ja nüüd jälle korraga tagasi täies hiilguses. Vastik.
 
Tulevane sale 17. märts 2018, kl 21.09
Hei!
Sel korral siis 83,0.
Järgmise nädala olen "lennus", ei saa kindel olla, et jõuan õigel ajal näitu teatama.
 
Nurrike 17. märts 2018, kl 23.02
Kaal 72.5 kg, kahjuks ysna ebatervislike v6tetega saavutatud.
 
Liisi 18. märts 2018, kl 08.20
Kaal sama, mis eelmisel nädalal. Järgmine nädal luban rohkem pingutada.
 
Nurrike 18. märts 2018, kl 10.17
Tänahommikune kaal hoopis 72.0 kg.
Taaskord - lihtsalt sõin nii vähe.
 
vihvella 18. märts 2018, kl 11.40
Mul täpselt 98,0. Ei ole isegi haigusega eriti alla läinud. Nagu kivi taga oleks kinni. :)
 
Trulla 18. märts 2018, kl 17.35
Kõik sama, grammigi ei liikunud. Tegin esmaspäeval paastupäeva, aga ei olnud sellestki kasu.
 
Britta 18. märts 2018, kl 22.29
Hei!
Väga tublid olete olnud, mõned lähenevad juba esimesele -5 kg-le :) Vahepeal kaal seisabki, eriti peale haigusi ja hoiab vett kinni. Nädalate ja kuude lõikes annab elustiil ikkagi tulemuse :)

Jaanipäevani on veel aega ka, nii et jätkame samamoodi edasi :) :)

Selle nädala tabel:
Nimi Vanus Pikkus Vöö Algkaal Kaalu nr Muutus
Tulevane sale 45/ 1,67/ 98,0/ 87,2/ 83,0/ -4,2
Võrukas 36/ 1.71/ xx,x/ 80,0/ 76,0/ -4
Britta 47/ 1.67/ 83,0/ 79,2/ 76,0/ -3,2
Kukkel 42/ 1,70/ 85,0/ 72,0/ 69,0/ -3 *
Nurrike 27/ 1.70/ 72,0/ 74,6/ 72,0/ -2,6
Amatsioon 42/ 1,66/ 88,0/ 72,3/ 70,0/ -2,3
Liisi 34/ 1,59/ 78,0/ 65,0/ 62,9/ -2,1
vihvella 49/ 1.64/ 104,0/ 99,7/ 98,0/ -1,7
Trulla 43/ 1.74/ 83,0/ 65,8/ 64,3/ -1,5
kana 50/ 1.68/ 90,0/ 82,0/ 81,0/ -1

Jaanipäevani on jäänud 14 nädalat :) :)
 
Võrukas 19. märts 2018, kl 12.51
Mõõtsin oma vöö ümbermõõtu ja üllatus oli suur - 81 cm. Enne oli see nr 88. Kas tõesti 4 kg kaotamine võtab maha nii palju sentimeetreid. Mul on muidugi see, et esimesena hakkab kahanema just vöökoht.
 
to Võrukas 19. märts 2018, kl 19.45
See on täiesti võimalik. Kui 4 kg rasva kõhule laiali laotada, võtab see päris palju ruumi võrreldes lihastega. Mul endal on sama, et juba paari kilo kaotamisega on märgata kõhu ümbermõõdu vähenemist.
 
suhkur ja jahu 20. märts 2018, kl 16.06
näidismenüü oleks abiks, mille järgi sihte seada.
 
Britta 21. märts 2018, kl 10.02
suhkur ja jahu: googelda Paleo toitumine ja lisa sellele juurde rohelised köögiviljasmuutid ning rohke vee joomine ning saadki enam-vähem toitumise, mida teen praegu :)
 
Võrukas 21. märts 2018, kl 16.17
Jälle ma ei usu oma silmi, täna näitas kaal 75 kg. Olen oma eesmärgi saavutanud. 75 on palju ilusam number kui 80. Olen superrahul. Nii et minul on miinus 5 käes.
 
uuudishimulik 21. märts 2018, kl 20.18
võrukas, mida teed, et kaal kolinal kukub?
paari päevaga kilo alla, jesss!
 
Britta 21. märts 2018, kl 22.13
Võrukas, palju õnne sulle! :) Ja mul on väga hea meel, et otsustasid ikka jätkata, kuigi alguses tahtsid loobuda.. Hea õppetund, et kunagi ei tohi loobuda ega alla anda :)

Mul on ka küsimus, et mis on sinu kiire edu saladus? :) NIng kas jätkad meiega edasi või ongi sinu soovitud kaalu nr käes? :)
 
Võrukas 22. märts 2018, kl 11.23
Ei teinud suurt midagi, lihtsalt ühe paastupäeva. Seda ainult sellepärast, et olin väga lohakas n.ö. Sõin natuke liiga palju ja alkot sai ka timmitud. Aga muidu ma mingit dieeti küll ei pea, ei väldi mingeid toiduaineid. Kui ikka tahan šoksi või burksi, siis söön. Aga kaloraažil hoian siiski silma peal. Päevas mitte üle 1800 kcal. Sporti ka ei tee.

Pigem ma vist jätkaks kaalu säilitamisega mingi aeg, kui see õnnestub, teeks järgmise etapi ehk miinus 5. Nagu juba mainisin, olen seekord hästi rahulik, tasa ja targu. Kiiret pole kuhugi. Kiirelt läheb, kiirelt tuleb tagasi.
 
oehh 22. märts 2018, kl 13.30
brita sobid hästi artistiga. Üks soovitab söö vähem, liigu rohkem/ ära käi poes ja teine, et googelda. väga toetav ja informatiivne.
 
Britta 22. märts 2018, kl 21.21
to oehh: toitumise muutmine on suurem töö ja kui antakse suund kätte, tulebki ise tööd teha, uurida ja enda jaoks parim võimalik variant leida. Ma ei jõuaks tervet kontseptsiooni siia ümber kirjutada. Ise tuleb ka ikka uurida.. või siis võtta valmis kontseptsioon a la Fitlap või Erikorgu.

Võrukas, kas tabelis oled edasi? Aitab säilitmisel joone peal olla :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!