Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Otsin Valgustunut.
 
Koos 29. september 2013, kl 10.29
Otsin Valgustunut, koostöö eesmärgil. Jäta kontakt.
 
Ellen 29. september 2013, kl 11.01
Valgustunu
 
Skeptik 29. september 2013, kl 11.10
Mida tähendab te meelest "valgustunu"? Ise võib ju paljugi mida arvata...
 
Ma 29. september 2013, kl 11.15
Kaa tahan teada mis sõna see valgustunu on
 
Koos 29. september 2013, kl 11.27
Väga õige, Skeptik! Jätan mõned test-küsimused (esimesed pähe juhtunud):

Mis on elu mõte?

Kas tulnukad on olemas? Kui jah, siis kes või mis on tulnukad?

Valgustunu roll Maal?
 
Tõde 29. september 2013, kl 11.31
Kõik kes peavad end "valgustunuks" on tegelikult satanistid, enesele teadmata. Ainus tõeline valgus tuleb Jumalalt.
 
:) 29. september 2013, kl 11.31
Üldise kokkuhoiu mõttes otsustati valgus tunneli lõpus kustutada...
masuaeg ikkagi, kirjutame:)
 
soovitus 29. september 2013, kl 11.53
Pöördu Eesti Energia juhtkonna poole. Saad valgustumist ja koostööd, kuid pead maksma selle eest!
 
AC 29. september 2013, kl 12.06
to Tõde:
tsiteerin: „Kõik kes peavad end "valgustunuks" on tegelikult sa tanistid, enesele teadmata. Ainus tõeline valgus tuleb Jumalalt.“



Miks enese teadmata? Kui pead silmas, et sa tanist tähendab isikut, kes on Piibli jumala vastu, siis seda on paljud ikka täiesti teadlikult.

Kuid kui „Saa tan“ tähendaks kedagi kurja, kes püüab inimesi eksitada uskuma, et ta on hea, siis sobiks see nimetus eekõige Piibli jumalale. Ning sel juhul Piibli jumala vastaseid sa tanistideks nimetada ei saa.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/1238966_508232699269521_2017980409_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q72/s720x720/1016519_119934391550277_154875190_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/p480x480/183633_695898913770282_237380179_n.png
 
khm 29. september 2013, kl 12.33
Tänapäevalik moodne teiste kiibistamine..
 
geiu 29. september 2013, kl 12.50
Tõde
vot minu arvates võivad olla sellised kindlate äärmuslike väidete esitajad ja teiste igasugusteks asjadeks tembeldajad ise satanistid.
jumal on andnud inimsele mõtlemisvõime ja vaba tahte. kui kristlikku kirikut vaadata, siis tundub seegi näiteks saatanliku organisatsiooniga. kui palju kurjust, agressiivsust, kui palju jubedaid inimesi on selle ortganisatsiooni alla kogunenud, kes oma ilusa jutuga armastausest ja headusest on maailmale ja rahvastele nii palju kurjust ja hävingut toonud.

Tõde ja mina tahaksin sinu käest su väite kohta küsida - KUST sa seda tead, mida praegu ütlesid? Kust sa tead, et see on tõde? Oled sa Jumalaga isiklikult kohtunud ja kui oled, siis KUST sa tead, et see oli just Jumal? Äkki oli see hoopis Kurat, kes ilmutas end Sulle valgusingli näol?

minu arvates, on üheks võimaluseks, kui inimene end Valgustunuks peab, tegemist näiteks viitega mõne vaimuhaiguse suunas:))
 
Keegi 29. september 2013, kl 13.16
viskas provotseeriva teema ja kohe oli kohal valgustunu, kes tahtis koostööd teha.:)Toredad valgustunud/sookollid, kes delfis müttavad.
P.S. Jumala nägu pole keegi näinud, kui uurida (sh ka kristlaste) ülemeelelisi kogemusi. Miks nägu näha ei saa, eks uurige ise.
 
tahaks aru saada 29. september 2013, kl 13.55
keegi - ma tahaks ka kontakti võtta mõne valgustunuga? Kas need, kes on meiliaadressid jätsid, ongi need, kellest sa räägid? Või kumb neist. Ja miks nad sookollid on, delfis käib ju palju inimesi, igasuguseid, targemaid ja rumalamaid, ise oled kaa ju siin
 
keegi 29. september 2013, kl 14.15
kes sul keelab, võta nendega kontakti, kui tahad. Ainult küsi enne, kes neid kuulutas valgustunuteks. Ise ei saa ju ennast valgustunuks pidada. Siis see lõhnab tõesti vaimuhaiguse või suurusehullustuse järgi.:)
 
yhetk 29. september 2013, kl 17.14
Palun oodata kevadeni - siis tuleb uus Valgusaeg täis uusi Valgustunuid.
 
mull 29. september 2013, kl 18.56
Isik kes püstitab sellise teema, ei tea ju mis tähendab valgustunu. Mis koostööks saaks rääkida?
 
koll 29. september 2013, kl 20.25
Satu Tallinnasse, kui on mõni kuulus budistlik laama külas. Saad aimu.

Netist: otsi western buddhist alt.
 
kas 29. september 2013, kl 21.03
sa koll ei karda, et siis ka ateistid jooksevad sinna kaigastega kohale ja skeptikutel on ämbritäis rohtusid kaasas? :)
 
ahvi tempel 29. september 2013, kl 22.00
mõned buddha-d ei pidavat õpetama, kuid milleks ja milline koostöö, jääb arusaamatuks?
 
Nojah 29. september 2013, kl 22.18
Teemaalgataja.
Arvan, et tõeline valgustunu ei kavatse kellegile muljet avaldada, et on valgustunu- see on rohkem inimese siseasi. Valgus paistab välja inimese tegudest. Viljast tuntakse puud, nagu ütles Kristus.
 
Viljast tuntakse puud, nagu ütles Kristus. 30. september 2013, kl 09.01
Kui lugejate seas oleks valgustunud, siis nad näeks, et osa teemasid ja kommentaare on provotseerivalt üles ehitatud. Et näha reageeringuid.

to AC

Ehk paneksid ilusad fotod ka idamaiste jumalate kohta.Kuidas nad omavahel võitlesid. Või näiteks kuidas Arjunat õhutati sugulaste vastu võitlema. Või need ei kuulu fallenboy-de albumisse?
 
raudlaks 30. september 2013, kl 12.33
Teemaalgataja otsib ilmselt tantraseksi õpetajat, mees teeb naisele?
 
Mina Olen 19. mai 2018, kl 02.57
Küsi avalikult ja ma vastan. Mul ei ole kellegi eest midagi varjata.
Küll aga armastan ma oma privaatsust.
 
Valgustatud 19. mai 2018, kl 08.38
Te otsite valest kohast.
Tallinna linnast on kujunenud turvaline oaas keset parempopulistide ikkest vaevatud, riigivalitsuse poolt hüljatud ja unustatud Eestit. Valimistest valimistesse, võidab Edgar Savisaar ja Keskerakond üha rohkem ning rohkem poolehoidjaid juurde. Valimistest valimistesse on kindlustumas tõsiasi, et eesti rahvas armastab, austab Edgarit ja Eesti Keskerakonda. Inimesed mõistavad, et aitab parempopulistlikust röövkapitalismist! Eesti vajab hädasti ühiskonnasõbralikku ja hoolivat poliitikat, mida suudab pakkuda üksnes ja ainult Eesti Keskerakond eesotsas Eesti poliitika elava legendi, härra Edgar Savisaarega.
 
Mina Olen 19. mai 2018, kl 11.30
Tere!

Valgustatu ei võrdu Valgustunu.

Valgustunu
 
Taat Malaat. 18. juuni 2018, kl 22.50
Indias on mitmeid, keda esoteerikud ja religioonide uskujad nimetavad valgustatuks.

Maailm pole kordagi näinud, et need nn valgustatud/valgustunud inimesed oleks miskit üleloomulikku teinud, nad ei ole tõestanud paranähtusi, ega erivõimeid, mitte kui midagi.
Seega, esmalt tuleks aduda, et tegu ei ole muinasjutu tegelastega, vaid tavaliste inimestega nagu meie siin.

Seega, miks üldse peaks tavalisele inimesele panema mingi erilise nimetuse nagu "valgustatu" vms? Mina küll ei näe vajadust sellistele asjadele. Okei, ütleme "lektor" näiteks, kuna kõik need india gurud on pidanud loenguid. Aga nende loengutes olevad tekstid pole küll kuidagi sisukamad või targemad kui psühhiaatrite kongressil esitatud tekstid, või kasvõi siin foorumis esitatud. Näidakse, milline gurukeste lause või mõte või õpetus vms oleks kuidagi eriline? Ei ole eales nähtud midagi erilist neilt. Jah on usundid, kus nn valgustunud isikud räägivad, kuid nende jutt on rohkelt vastuolusid ja vigu täis nagu kõigil teistel. Kui valgustatu oleks kuidagi mingite paravõimetega vms, siis kindlasti prooviks ta maailma paremaks muuta. Paraku pole mittekui kellegil maailmas tänaseni olnud erivõimeid, ega tõestatud paranähtusi, seetõttu ka pole suudetud maailma mõjutada ega muuta.

Laialdaselt on levinud lihtne arusaam ,et kui sööd seeni, siis saad valgustatuks. Jah, nii see on. Kuna seen või muu hallugeen annab võimaluse kogeda aju erinevaid osasid. Selline kogemus teeb nö teadlikumaks ise enese kohta ja ka teaduse kohta ,et saab selgeks ,et mis asi ikkagi see ego on ja mis on see ja too osa inimese aju sees. Noh aga ega see kogemus pole teabmis asi. Hüppate langevarjuga ja saate ka ju kogemust. Ega siis need kogemusekesed nüüd teid mingi kosmosega ühenda ja ei tõesta, et esoteerika toimib. Lihtsalt tutvustab ühtteist ja ongi kõik.

Eriti naljakas on, kuidas Youtubes on need nn meditatsiooni muusikad, mis siis natuke aju sees surisevad ja siis esoteerikud nimetavad neid muusikaid kolmanda silma vamiseks. Ütlevad, et nüüd kui surises, siis on silm lahti. Noh, mis siis nüüd saab kui läks lahti? Et kas hakkasite ufosid nüüd nägema või? Ei hakanud ju, surises natuke ja kõik. Sarnane on DMT ja seente tarbimisega, et esoteerikud nimetavad teid valgustunuks seejärel, kuid ega te nüüd küll midagi väga erinevat pole kui te olite eile. Samuti pole ükski india Sikhismi guru kuidagi parem või targem kui teie. Tavaline inimene nagu igaüks, ei ole vajadust nimetada kedagi valgustunuks.
Ei ole vajadust rääkida kolmandast silmast ega esoteerikast. Jah, ajaviiteks vahel võib, kuid mitte nii, et sajad miljonid usuvad horoskoope ja valgustunuid ja muud esoteerikat.

Iga narkomaan on rohkem valgust kogenud kui mistahes guru või eesti esoteerik. Võtke ühendust Kopli linnaosas. (*positiivne iroonia*)
 
Mina Olen 19. juuni 2018, kl 00.36
Sul on täielik õigus! Ma saan Sinu maailmapilti ainult täiendada ja seda vaid Sinu vabal valikul.
Alustan sellest, et ma ei saa teiste eest rääkida. Ma ei tea, kui palju on Valgustunuid.
Minu teekond valgustumiseni oli pikk ja minu jaoks äärmiselt keeruline.
Minu elu koosnes prassimisest, nu**imisest, valedest ja vargustest. Minu motoks oli "üle laipade tähtede poole!" ning minu elu valitses õiguse kallutamine mulle sobivas suunas. Ma armastasin omakasupüüdlikult. Ma imetlesin vabamüürlasi, kuna lootsin, et kui ma nende mõttemaailma omaks võtan, siis saan ma ligemale võimule ja õigusele olla Keegi. Ma sõin pea kõiki söödavaid narkootikume, sest ma uskusin siiralt, et see teeb mind paremaks inimeseks.
Ma sõin tõesti neid võluseeni ja arvasin siiralt, et see mida ma nägin ausa ja õiglasena ning valedest vabana ongi minu valgustatus. Ma uskusin, et see uks mis viib nirvaanasse ongi see mida me otsime. ja ma olin seal mitmeid kordi käinud. Ometi ma teadsin kogu aeg, et miski peab olema veel kaugemal. Miski on seal ,kuhu ma ei julge vaadata.

Ainus, millest ma kunagi ei ole loobunud, on õiglustunne. Olgugi, et ma joonistasin talle omad piirid ja valetasin ennast ise ennast õiglasemaks kui ma tegelikult olin.
Minu teekond võttis aega 20 aastat millest julgelt pool pidasin ma ennast Valgustatud inimeseks.
Järkjärgult tulid mõistmised. Siis tulid loobumised. Tekkis enese analüüsivõime nii toimunu kui toimuva suhtes.

Et loobuda rassisimist olen ma pidanud olema rassist
Et loobuda alandamisest olen ma pidanud olema alandaja
Et loobuda egoismist, olen ma pidanud olema egoist
jne.

Siis ma nägin Valgust
Ja ma olin Valgustatud.

Siis ma surin.
Ja ma olin "puhastustules" (millel ei ole tulega suurt midagi pistmist, aga ma ei hakka seletama kui just kedagi ei huvita)
Ja siis ma tõusin.
Ja ma sain aru kes ma olen.
Ning ma sain osa Loomisest.

Ja siis ma olin Valgustunud.

Issand Jumal... (vot see oli mu reaktsioon!)

Kui ma valgustusin, siis ma sain aru, et Valgustatud inimene saab olla kellegi poolt valgustatud, vaid tõeline Valgustumine saab olla ainult iseendas ja seesmiselt. Kogu mu elu oli olnud üks pikk teekond selle momendini.
Ma olen terve elu vältinud esooteerikaraamatuid, india ja tiibeti tarkasid ning eneseabiõpikuid ja otsingutele asusin puhtalt omaenda loogika abil ja samm sammult liitsin oma uusi ja vanu maailmapilte kokku, et saavutada mingi loogiline tasakaal.
Loomulikult ei anna Valgustumine mingeid supervõimeid! Ärge uskuge neid inimesi kes väidavad teile, et nendel on erilised võimed, kuna Jumal ise on neile väravad avanud!
Ärge uskuge neid, kes laovad teile kaarte ja ennustavad homset mis on kantud hirmust!

Valgustumine annab

1. mõistmise teiste vaatenurkadesse
2. oskuse elada iseennast pidevalt hirmutamata (nt. ma ei karda surma, ma mõistan seda)
3. alandlikkuse ka siis, kui su elus kõik hästi on
4. oskuse tunda ära valetamise iseendale ja kahtlemise iseenda otsustes


Ma ei saa piimajärjekorras kiiremini ega autoremondis soodustust, küll aga on minu ümber olev ruum justkui pidevas ümbervormumises- kus ma näen oma tehtud otsuste ja tegude tagajärgi ja tean, kuhu minu tühine lause võib välja viia. Ma mõistan, et Aeg on väljamõeldis ja kõik toimub Nüüd. Ei ole minevikku ja tulevik on suures joones juba valmis kirjutatud.

Me kõik peaksime oma sõnu ja tegusid hoolikamalt valima.
Niikaua kuni elada kaose virrvarris- ei näe maailma kordumise mustreid ja niikaua ei ole meil vähimaki võimalust kujundada oma tegude tagajärgi!

Kui ma kunagi vihkasin juute ja siis hiljem salaja imetlesin juute, et nad suudavad enne tegu mõelda, siis nüüd ma ei pea sellele mõtlema. Kõik on justkui loogilises järjekorras ja tugineb selgelt inimeste emotsioonide ning hetke olukorra mõistmisele.
Nüüd olen ma ka juutide asja endale selgeks saanud.
Ja kuigi ma olen elus ennast pidanud ateistiks, mõistan ma nüüd selgelt Jumala (nimetagem kuidas tahame) vaatenurka. Ma saan aru oma elu mõttest ja ma tean oma elu loogilist teed.
Mind on tabanud rahu.
Ma ei saa enam eitada Jumala olemasolu.
Aga ärge ajage seda segamini kirikuga! Sest keegi kes ähvardab teid tulega (põrgu) ja meelitab ahnusega (paradiisi küllus)- ei saa kanda edasi Jumala sõna!
Uskuge haridusse ja koolidesse, seast Teadus on meie uus Jumal ja koolimajad on meie kirikud! Miski ei kirjelda Jumala tegusid õigemini kui Teadus!

Valgustumine tundub lihtne.

Tunnistan, et need on tühjad sõnad, aga mul ei ole Sulle pakkuda mingit salaretsepti ja seda ei olegi.
Ma ei pea kellelegi tõestama, et ma olen Valgustunud. Mul ei ole seda vaja ja ma mõistan, et egas ma ei saagi seda kuidagi tõestada. Ja mis see annaks?
Ma saan valgustada teisi inimesi. Mitte sõnade, ega tšakrate avamisega, vaid oma tegudega. Olles ise hea inimene, usun ma, et ka teised on teiste inimeste vastu paremad (suvaline näide: luban liikluses auto vahele, lootuses, et tema lubab homme kedagi teist vahele) ja ma mõistan, et minu sõna võib õigel momendil inimesele anda tugevust ja jõudu ning valguskiire ja pidepunkti pimeduse august välja tulemiseks.

Aga ärge arvake, et ma olen loll! Sest Valgustunu ei ole Valgustatusest pimestunu!
Ja ärge uskuge neid, kes ütlevad, et vaesus on voorus! Me peame arenema ja rahal on oma koht arengus! Ärge teenige raha kantuna ahnusest, vaid küsige õiglast hinda. Sest niikaua kuni tasu on õiglane, niikaua on meil üks asi vähem mille pärast muretseda.
Õiglaselt teenitud tasu tuleb igal juhul meieni.
Ärge soovige inimestele Karma kättemaksu! Tule taevas appi, miks peaks keegi kellelegi halba soovima? Kui meiega on ebaõiglaselt käitutud, siis peame me neile inimestele kaasa tundma ja mõistma, et ebaõiglaste inimeste tee on äärmiselt kurb ja keeruline. Terve elu elada vihkamises, kurjuses ja mõistmatuses (e.hirmudes) on vast kõige keerulisem õppetund. Samas vajame me seda õppetundi kõige rohkem.

Nüüd ma tean.

Peale juhtunut on mind tabanud valgus veel 2 korda. Keset ilusat päeva ja selge mõtlemisega.
Ma tean, mis meist saab.
Ma tean, mis minust saab.
Ma tean oma teekonda kuni oma surmani.

Mu tee on nüüd lihtne ja rahulik, ent ometi nii valus. Ma näen ebaõiglust ja hoolimatust ja ma näen valesid, mille taha inimesed ennast peidavad. Mul on kahju kannatajatest ja seesmine valu laste pärast kelle vanemad neid oma pimeduses ja vihkamises kasvatavad...
Ma tean oma teekonda ja ma tean, kui palju mõistmatust ja vaenu mu teekond kaasa toob. Ma tean, et mu lähedased keeravad mulle selja ja inimeste viha ja hirmud leiavad tee minuni.
Aga ma ei saa sinna midagi parata. Sest ma olen tulevikku näinud ja see on vältimatu.

Nii olgu, nii ongi ja nii jääb.

Edu!

P.S. Ma loodan siiralt, et Valgustunuid on veel! Sest meil on suur töö ära teha.



Toimetatud 4 kord(a). Viimati Mina Olen 19.06.2018 01.33.
 
Mina Olen 19. juuni 2018, kl 03.09
Oh issand, nüüd ma lugesin siin teisi postitusi... igatsugu maagid ja nõiad... peeglid magamistoas?

Inimesed, jääge reaalseks! Palun ärge järgige mitte kedagi! Ärge kuulake neid valetajaid kes teid hirmutavad! Nende teod on kantud ahnusest!
Ärge järgige omakasupüüdlikuses ka minu sõnu, sest ka mina ei saa pakkuda teile enda järgimise eest mingeid hüvesid!
Olge lihtsalt head ja ärge oodake oma headuse eest vastutasu! Olge head, aga ärge kulutage sellele oma varandusenatukest! Ärge tassige esoteerikutele raha ja ennustajatele kulda! Ärge minge kirikusse risti kummardama!
Armastage oma lähedasi ja oma sõpru. Hoidke oma lähedasi. Hoidke neid ka siis kui nad teile selja keeravad! Tänased valud tunduvad homses rõõmus ainult hetkena. Sest lõpuks ei ole meil kedagi teist peale meie lähedaste!

Jumal on alati meiega. Meie ise valime omale tee-leidmaks tema rahu iseendas. Kas keerulisema või lihtsama tee, aga lõpuks mõistame me kõik elu absurdsust.

Kui te näete oma lähedasi, kes oma pimeduses haaravad kinni hirmu toel või ahnusega presenteeritud õnnest, siis olge ise neile selleks valgusekiireks! Pakkuge neile mõistmist ja hoiatage neid šarlatanide ning maagide eest! Kuulake nende muret ja asetage ennast nende inimeste saabastesse.
Ka väike sõna või tegu- mis on kantud siirast headusest- aitab inimesi eemale hoida petistest ja nendega seonduvatest õppetundidest!

Jumal ei karista. Jumal õpetab.

Ärge muretsege!
Ärge kartke!
Kõik saab korda!
On alati saanud ja saab ka edaspidi!
Tulevik on helge.
 
Loen ja mõtlen 19. juuni 2018, kl 18.12
Mina olen, huvitav ja rahustav oli Su lugu. Lihtne ja maine küsimus oleks...kas Sa surid päriselt (kliiniline surm) või "surid" ja kas see suur muutus toimus järsku või pikkamisi? Mitu kevadet Sa oled näinud ja käinud?
 
Mina Olen 19. juuni 2018, kl 18.50
Ma ei teeks vahet "kliiniliselt suremisel" ja "vaimsel suremisel"
Ma surin mürgituse tõttu ja mu aju lõpetas (ma ei tea kui pikaks ajaks) töö. See oli aeg, mil ma olin puhastustustules. Ma ei oska võrrelda seda mõne teise suremismeetodiga aga ma tean, et ma surin kõige reaalsemal viisil. Ja ma pidin olema nõus suremise ja loobumisega. See oli meeletult raske lasta lahti oma emast ja lapsest ja mõista, et minu suremine ei oma mingit tähtsust. Ma olin väärtusetu.
Kuna ma ei olnud varasemalt esoteerikaga kokku puutunud ja ma ei olnud lugenud teiste kirjeldusi, siis oli see kõik minu jaoks šokk. Pool aastat olin ma segaduses ja lootsin iga õhtu magama minnes, et hommikul ärgates on see uus mina ära läinud ja ma ärkan pimedana. Ometigi saatis mind see pool aastat selge ja ere valgus kõigis mu ettevõtmistes.
Siis alles leppisin. Peale leppimist mõistsin, et ma olen Valgustunud. Siis lõin selle sõna googlesse.
See on minu esimene kevad Valgustununa. See on minu 10. kevad Valgustatuna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!