Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Tänane päevapakkumine
 
-diip- 31. juuli 2014, kl 18.20
Eks anekdoote on ka vaimukamaid ja igavamaid. Sellist, mis lausa naerma ajaks, pole ammu kohanud.

Mad-rats tundub päris terane tähelepanek;)
 
Pixie 02. august 2014, kl 23.52
Su silmad petavad - need EI OLE fotod.

http://www.buzzfeed.com/hnigatu/works-of-art-you-wont-believe-arent-photographs
 
p. 03. august 2014, kl 00.14
Su silmad ei peta - need ON fotod, pealegi võitjate omad.

http://www.ibtimes.co.uk/national-geographic-traveler-photo-contest-2014-winners-1459283

Tornaado on tõeliselt võimas.
 
p. 08. august 2014, kl 20.04
Reedene värss
Kaupo Meiel

***
reedel ei tüüta ma kedagi
reedel ei tööta ma kuidagi

reedel ei kirjuta ridagi
reedel ei tee ma midagi

parem olla pole olnud mul kunagi
ehk eelmisel reedel
kui sedagi

***
 
p. 10. august 2014, kl 10.48
Sotsiaalne liiklusmäng: teoaitamine.

Leidke tigu. Aidake ta üle tee. Seejärel paluge kedagi, et ta teo üle tee tagasi viiks ja leiaks uue teoaitaja.
 
p. 16. august 2014, kl 20.25
TEOD
Valimiseelsetest sõnadest
on saanud teod –
hästi palju toredaid tigusid!
 
õhtuselt 17. august 2014, kl 19.36
piirivalvuri mure

kordon
kord on
kord pole
.......................

kui juba kordon,
siis pole midagi imelikku selles,
et seal ka kord on.
 
õhtuselt 20. august 2014, kl 19.43
Käisin seenel.
Tulin koju, praadisin korjatut. Igaks juhuks käisin vannis, tegin soengu korda ja panin uue kleidi selga.
Nüüd söön. Mmmm....
 
VagrantCat 22. august 2014, kl 11.39
Kui reede, siis Reede. Kus on mu Robinson?
--------------------
tänane päevapakkumine: "Küll teie, eestlased, olete ikka üks barbaarne rahvas."

(soh-sulle-säh, minu unenägudes oleme me pehmepõllumajanduslik roheenergiline itiriik ja nüüd äkki "barbarid", st. metslased? metsik hõim?)

1. - "Teil puudub religioon..."
(Ohsa, no 2x aastas oleme kõik padukristlased - jõululaupäeval ja eee...eee... suurel reedel?)

-"...ja te ise olete selle üle uhked."
(Aia. Pihtas, põhjas. no ei ole meil süsteemi, et nii kui laps siia ilma sünnib, läheb plaks! tempel usulise partei kohta passi ja statistiliselt oleks asi paigas)

2. - "Te ravite kõiki haigusi viinaga."
(ups! ja süüdi, mis parata, õuhkat pole volilt võtta, irw. külmetusest kõhutõbedeni ja putukahammustusest palavikuni, aga abiks ikka, kliima on meil kohutav ja ütleb vanasõnagi, et "kui ei ole surmatõbi..." jne
Igal rahval on oma salarelv, mis sissevõetuna v pealemäärituna aitab 100 haiguse korral)

3. - "Teil puudub loomulik häbitunne..."
(sooh? olematu religioon ja alkoholi liigtarbimine - tõsi ta ju on, meeldib see meile või siis mitte aga elementaarse häbitunde puudumine?)

-"...sest teie jaoks ei ole mingiks probleemiks ihualasti võhivõõraste inimestega saunas olla."
(meie saunakultuur! votnii, viisakas(naised eraldi, mehed eraldi)üldsaunatamine sellisena, nagu meie oleme harjunud nägema, on metsluse tipp)
---------------------------------------
igatahes mina lähen kaske kallistama ja kamavahtu sööma ja reede on saunapäev...
:P
ja ei mingit balti kilu jahedat temperamenti ja surnud kala morni silmavaadet!
diip 22. august 2014, kl 21.34
Igasugu uskumusi leiab siinmail, ei ole see eestlane nii ateist. Ühtset religiooni ei ole jah. Ma olen kuulnud teooriat, et religiooni ülesanne olevat tekitada inimgrupis ühtekuuluvust. Kõik usuvad samu asju ja kõik on sõbrad. Mis meil on? Kooliharidus ehk täidab religiooni aset. Kõik saavad kuulda, et maa on ümmargune ja inimene arenes ahvist. Üheskoos õpitakse muistset vabadusvõitlust ja rahvuslikku ärkamisaega.

Võimalik, et koolis aetakse täielikku jura. Huvitav, kui palju on iseseisva mõtlemisega lapsi, kes juba kooli ajal kõike kahtluse alla panevad? Kriitilist mõtlemist ju põhimõtteliselt kiidetakse, aga hinde saamiseks pead ikka faktid ära õppima.

Viina juuakse sellepärast, et kaasinimestega üleüldse mingit kontakti saada. Kaine eestlane ainult põrnitseb umbusklikult;)
 
VagrantCat 24. august 2014, kl 08.53
Hommik imeline!
Kiviseinaga on raske suhelda, inimestega suhtlemine on lihtne:)
 
noh 28. august 2014, kl 18.20
tegelikult on hea, et unetuid pole...see saab tähendada ainult ühte...kõik magavad sügavat ja rahulikku und:PPPP
 
-diip- 28. august 2014, kl 19.33
Elu ongi unenägu;)
 
Pixie 28. august 2014, kl 21.02
Jaa-ah, ja mina olen liblikas, kes näeb und, et ta on inimene...või siis vastupidi.
:P
 
-diip- 28. august 2014, kl 21.44
Miks just liblikas? Võib-olla hoopis maipõrnikas;)
 
Pixie 28. august 2014, kl 22.05
lihtsalt targutasin. taoistlik mõistulugu sel teemal tuli meelde.
 
-diip- 28. august 2014, kl 22.18
Ega minagi tõsiselt;)

Liblikas ei taipa inimelust midagi. Unes näeb ta lilli, selliseid enneolematult ilusaid ja uhkeid;)
 
Pixie 28. august 2014, kl 23.06
ma pakuksin igavuse peletamiseks mõrvamüsteeriumi lahendamist, kes on käsi?
mida rohkem, seda uhkem, sest vaja läheb võimalikult palju võimalikke ja võimatuid versioone.
ossa, missugune võimatu lausemonstrum!
 
-diip- 29. august 2014, kl 06.54
Nõus ja valmis;)
 
Pixie 29. august 2014, kl 17.26
Julgus pluss ajud on alati hea kombinatsioon.
-------------
Õed.

Noor naine astub lifti ja vajutab nupule, et sõita alla. Kui lift järsu nõksatusega peatub, taipab ta, et isa on surnud ja nad on õega jäänud kahekesi.
Matused. Kauged sugulased ja palju võõraid kaastundeavaldajaid, kelle hulgas näeb naine meest, kellesse ta armub silmapilkselt ja jäägitult.
Alles hiljem taipab ta, et ta ei tea sellest mehest mitte midagi - ei nime, ei telefoninumbrit ega seda, kus mees elab või töötab.

Kolm nädalat hiljem tema õde mõrvatakse.
-------------------------
Mis juhtus? Miks juhtus?
 
küünik 29. august 2014, kl 20.33
Versioon üks.

Naise õde sai testamendiga kõik endale. Naine armus ühepoolselt, aga see nimetet mees jahtis hoopis tema õde ilmselt tema varanduse pärast. Koristades õe silapiirilt, sai ta ainupärijaks ning võis kindel olla, et saab ka selle mehe endale, sest üks tõeline seiklejast õnnekütt ei lase varandusel pihust minema libiseda.:)
 
Pixie 29. august 2014, kl 21.24
arvestatav variant.
veel pakkumisi?
 
-diip- 30. august 2014, kl 13.31
Tean seda ülesannet ja mida siin tahetakse. Jäin lahendamisega jänni. See lifti moment tundub imelik. Kust ta teadis? Palju inimesi oli liftis? Kas isa ja õde ka?

Ühtegi "vale" varianti hetkel pähe ei karga.
 
Pixie 30. august 2014, kl 19.34
Ta-daa! Allikad on diibil ja minul ilmselt erinevad, aga õiget vastust ma ka välja ei mõtelnud(ja tore on).

Lift, see kummaline lift...ta oli liftis abs üksinda.
 
Kolla kükametsast 31. august 2014, kl 10.47
Tüdruku isa oli mikroelektroonika insener ja omas krüptokiibi ainsat prototüüpi, mis oli mõeldud valitsusside krüpteerimiseks. Enne surma jõudis isa peita kiibi ühe õe sisse. Tüdruk teab vaid seda et isa tegi talle pimesoole operatsiooni.
Nägus mees matustel polnud keegi muu kui hiina luureagent. Sellel libedal sellil õnnestub tüdrukule üsna ligidale pääseda aga tüdruk põgeneb viimasel momendil.
Kuna isa juurest kiipi ei leitud. Ründavad hiina luure ninjad isa firma peainseneri ja teisi pereliikmeid. Kõik tapetakse.
Perekonnast ainsana elus olev kiipi kandev tüdruk peidetakse politsei jaoskonda. Kuulikindlates turvistes ninjad ründavad seda, 99% politseinikest tapetakse.
Tüdruk põgeneb politseijaoskonnast ja peitub hiinalinna pühakotta, kus teda kaitsevad karatekadest sõbrad. Kui politsei leiab pühakoja, leiab selle ka hiina luure. Toimub kõva madin, mille käigus hiina luurajad leiavad otsa.
Kuna madin on paisunud üsna suureks saabuvad kohale mehed mustas, neil on üks lühend ülikonnal "FBI" jutt lühike "Kus on kiip?" Hiinalinna politseinikest ainsana elus olev mees näitab tüdruku peale.
 
p. 31. august 2014, kl 13.44
Tubli, Kolla!:)))
Kuna mul endal detektiivivaist puudub, aga lahenduse leidmisele kaasa aidata tahtsin, siis otsustasin juba Kättemaksukontorist abi paluma minna. Võibolla koguni inspektor Banksi või uurija Barnaby poole pöörduda. Aga vanasõna ei valeta - kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Mõrvamüsteerium on lahendatud.

Nüüd saab asuda hoopis maisemate asjade juurde.
Tervitame alkoholi.
“Tere, õlu! Tervist, vein!”

Abilinnapea Kalle Klandorf ütles linnavalitsuse istungile järgnenud pressikonverentsil, et terves Tallinna linnas oli alkoholi tarvitamine keelatud, kuid on kaks erandit – üks on Toompeal ja teine Kadriorus.
Kesklinna valitsusel tuleb tagada teavitussiltide paigutamine nimetatud aladele ja selle kohta avaldatakse vastav kaart, kus viirutatud alal on alkoholi tervitamine lubatud.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tallinna-karakamaarus-keelab-alkoholi-tarvitamise-avalikus-kohas-tehes-siiski-kaks-erandit.d?id=69616957


Tervitamine on lubatud, aga kas ka tarvitamine?
Elagu kärakamäärus!
 
p. 04. september 2014, kl 20.51
Praeguse peavoolu-kultuuri hinnangud:

“Eesti keel on vaene.”
“Eesti ajalugu on igav.”
“Eesti maastik on üksluine.”
“Eesti kultuurikiht on liiga õhuke.”
“Eestis pole loodud midagi algupärast.”
“Eestil pole maailmale midagi pakkuda.”

Ei ole nõus!
 
uurin-puurin 06. september 2014, kl 08.10
Kui muud maailmale pakkuda pole, siis tänu viimaste päevade meediakärale saab Eestigi maailmas tuntuks. Asi seegi, eks ole!:)
 
VagrantCat 12. september 2014, kl 20.02
mulle meeldisid mõlemad variandid:)
diip, kas liftindusele leidsid loogilise lahenduse?
(alati võib käega vastu tatamit patsutada..........)
 
-diip- 12. september 2014, kl 22.17
Sensitiivsed võimed;) Need küll vist pole teab mis loogilised;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!