Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mis sõnad teil keele sõlme ajavad?
 
minul 18. juuni 2010, kl 10.36
prisažõvaites
 
n 18. juuni 2010, kl 15.39
Head aega, ütlen alati jadaega.
 
kiira 18. juuni 2010, kl 17.06
Sõna tähendus selgub kontekstist. -kontekst väga nõme välja öelda tean kuida söelda aga alailma puterdan seda sõna öeldes
 
Tõbine 18. juuni 2010, kl 23.49
Mul pole tavaliselt tõsisemaid tõbesid, kuid väga tihti on nöha ja kohu. Seda ikka aastakümneid, lapsest saati.
Nüüd juba ajab naerma, aga lapsena pidin pärast oma mure väljaütlemist häbi pärast maa alla vajuma. :)
 
minu õde on Lilian 19. juuni 2010, kl 01.33
Katsuge öelda: "Lilianile". Nüüd öelge: "Ma helistasin Lilianile". Ei tule ju välja?
 
asd 19. juuni 2010, kl 10.30
kraadiklaas kostub vahel klaadiklaas, samas pool naljaga ja siis õigesti ka ei tule hiljem välja:D

või Kaali meteoriidi kraater - tuleb välja kraali meteoriidi kraater :D
 
asd 19. juuni 2010, kl 10.47
kaks sõna veel. meeldib hääldada seda keno lotot- geeno loto :D
üks asi oli veel, aga kohe ei tule meelde.
pagashnik ja katalüüsmuundur on ka sellised naljakalt keerulised sõnad:D katalüsaator vm säärast:D
 
p 19. juuni 2010, kl 11.08
Kunagi ägeda diskussiooni käigus (pereringis) lajatasin tähtsal häälel "Normaalen!" Sellest sai meie pere nö parasiitsõna, mida siis teadlikult kasutati. "See on normaalen ja too on normaalen" "kuidas täna koolis oli? Normaalen!"
Nüüd on sageli jama, väljaspool pereringi. kipun ikka ütlema "Normaalen." samuti kirjutades pean sõna sageli parandama.
Aga see pole mitte keele sõlme ajamise pärast vaid pigem nagu ütlesin- parasiitsõna. nii, et natuke sellest teemast mööda. Aga normaalen ju ikkagi.

Aga siinkirjutatutest on "kabli klubi" päris hea krõnks! :))))
 
einoh 19. juuni 2010, kl 11.44
No ei saa öeldud meristeem, ikka tuleb meritseem...

Vene rahvusest kolleeg ütles, et kõige naljakas eestikeelne sõna on - asjaajaja. Ma olen nimelt seda ametit pidanud ja alati kui pidin seda ütlema, tegin seda naeruturtsatuste saatel, sest... on ju naljakas sõna??!! asjaajajajajaja
 
n 22. juuni 2010, kl 14.32
Asjaajaja ja jalalaba mõlemaid saab venitada naljakalt, aga venelastele teeb nalja veel sõna ananass, kurva ja pista. Minu töökaaslasele venelasele meeldisid jälle eesti keeles sõnad kukkus ja käterätik, ta kordas neid igal ajal ja muheles mõnusasti, nii toredad ja naljakad sõnad need.
 
:D 22. juuni 2010, kl 14.45
mul ka nöhu ja köhu :D.
 
m 22. juuni 2010, kl 16.10
prokurör. Ikka ja jälle ütlen proküror. :D
 
tjah 22. juuni 2010, kl 16.15
mullivann
 
maalt ja hobesega 22. juuni 2010, kl 21.32
Hea lugemine...
Mina ei suuda siiani öelda Kibru,ikka tuleb kribu ja klibu.Nohu asemel on mul nõha.
 
minul 22. juuni 2010, kl 21.42
eukarüoot ja siis veel see tibide kotikoera tõunimi chihauhahaha - mis iganes.
Lapsena olin taldrikuga hädas - tarlek, taldrek, tarlik ja muud toredad variandid. Mäletan kui istusin lapsena toanurgas ja muudkui hääldasin endamisi erinevaid kombinatsioone läbi.
Lapsel oli aga väga kaua alkofool - ise juba pidude eas, aga ikka alkofool ja alkofool.
 
n 24. juuni 2010, kl 22.11
Liiklusreguleerija.
 
w 26. juuni 2010, kl 23.27
aruharva, haruarva, haruharva, aruarva - kuidas kunagi, ega ei teagi, kuidas õige on
 
kats 27. juuni 2010, kl 12.39
Mina ajan segamini pidevalt konditsioneer ja kordinatsioon.Kord sõbraga tennist mängides ütlesin ka,et mul konditsioneer paigast ära..siiamaani nokib mind..:D
 
mari 27. juuni 2010, kl 15.21
tsitruseline :)
 
angelina 27. juuni 2010, kl 18.50
üks reklaam oli kunagi, kus tädi ütles: öössel (rõhk siis just s-i peal). see ajas muigama.
 
ää 27. juuni 2010, kl 20.15
Mul on raskusi sõna "stseen" hääldamisega. Ühel tuttaval on konditsioneer ja konditsioon pidevalt sassis :)
 
K.Gena 28. juuni 2010, kl 00.29
Parömioloogia!!!
 
Potsataja 28. juuni 2010, kl 01.13
Proovige õige saarlasena öelda: kas võivabrigu võimeister võib võivabrigust võid võtta või ei või?
 
pulk 28. juuni 2010, kl 21.04
Intensiivravi. Millegipärast ajab keele sõlme.
 
ma 28. juuni 2010, kl 21.37
üks suur šokolaadijäätis külab alati ükš šuur šokolaadijäätiš
 
kevad 29. juuni 2010, kl 01.14
mul lähevad omavahel segamini kaks sõna: evulutsioon ja ovulatsioon. praegugi ei tea, kas vokaalid on kummaski õige sõna omad:D
 
anna 29. juuni 2010, kl 05.45
Deboora Vaarandi asemel tuleb Devaara Boorandi.
 
mina 29. juuni 2010, kl 08.46
mina ajan sassi sõnad sselliselt et näiteks massipsühhoosi asemel psühhomahhoos.
olen mõelnud, et äkki on selline vigaste sõnade kasutamine nakkuslik. kes meist poleks muianud delfist või perekoolist loetud ripsmeduśśide ja geelgüünte üle? aga mina olen õele messingeris ka teatanud, et sain uue ripsmeduśśi!
 
koko 29. juuni 2010, kl 14.23
krokodill, tahaks öelda kokodrill
 
Ülla-ülla 30. juuni 2010, kl 13.04
Pelargoon, begoonia, petuunia - öelda küll oskan, aga kui neist juttu on, pean tükk aega pilti silme ette manama, misuke neist just see on, millest hetkel räägitakse. Üldse need mitte-eestikeelsed taimenimed on üks paras pähkel alates rododendronist ja lõpetades spereaga. Millel ei jää nimi meelde, mida ei saa nimega kokku. Keel kokku ei jookse, küll aga aju.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!