Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
ebastabiilsele hälvikule 11. mai 2014, kl 21.12
Sina räägid siin aiast ja teised foorumlased aia august. Juhul kui said Soomes enda tervise korda ja normaalse töö veel pealekauba, soovin sulle palju ônne. Aga inimesed räägivad siin foorumis sellest, kuidas on pikemat aega elada vôôras kultuuriruumis.
 
vaheta kanalit 12. mai 2014, kl 13.52
Siin võib küll ilma sinu loatagi kirjutada, sa ise oled vales foorumis. Lolliklubi ja/või Tervisemure on sulle õiged kohad :D:D:D
Ma tegelikult juba natuke imestasingi, et kas tõesti ma olen ainukesena eestlasena rahul oma uuel kodumaal kui kõik olid kohe kõris kinni.
Terkkuja sulle "ebastabiilne hälvik" :)
 
Vouh! 12. mai 2014, kl 14.18
Vaheta kanalit ei olegi kanalit vahetanud?
Või hakkas sul igav seal peräkammionpoikade keskel?
Tavaliselt need, kes on omale mõne kohaliku Kyösti käekõrvale saanud, muutuvad kohe "intelligentseteks prouadeks", vahetavad ära ka kodakondsuse ning hakkavad tuld ja tõrva Eesti poole sülitama..
 
vaheta kanalit 12. mai 2014, kl 15.18
ei peräkammion vaid peräkammarin...
ühe Kyösti tunnen ja on väga tore inimene, kodakondsus on vahetatud ja proua olen kah, käin tööl, maksan ausalt makse ja olen rahul oma eluga Soomes. Kui palju sinusse seda viha mahub???
 
omg 12. mai 2014, kl 15.56
Issand jumal mis lambakari, mida te ronite siia soome kui te siin mitte midagi ei salli?? Elage siis oma väikse palgaga eestis, või hoidke palun suu kinni, elate võõra maa rahadest võiks niigi palju austust olla riigi vastu,tõsiselt ka, tüüpiline eestlane pole mitte millegagi rahul
 
OMG 12. mai 2014, kl 16.09
omg Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Issand jumal mis lambakari, mida te ronite siia so
> ome kui te siin mitte midagi ei salli?? Elage siis
> oma väikse palgaga eestis, või hoidke palun suu k
> inni, elate võõra maa rahadest võiks niigi palju a
> ustust olla riigi vastu,tõsiselt ka, tüüpiline ee
> stlane pole mitte millegagi rahul


Issand jumal, oinakari, mis te ronite siia delfisse, kui te Eestit enam ei salli? Minge nühkige oma lappidega peräkammarin poikade wc-sid ja olge rahul oma suure palgaga! Küll on tüüpiline selline eestlane, kiidab oma Soomet taevani, aga ikka hing ei anna rahu ja vaja Eesti poole kiigata ning sõimata Eestit, eestlasi ning Eesti riiki.
 
omg 12. mai 2014, kl 16.42
Hahahaha, kiitsin Soomet? Ütlesin, et ei salli Eestit?
Sul on päris suuri probleeme arusaamisega ma vaatan ;)
Ainus asi mis mind segab on see, et te eestlased ronite soome, aga mitte miski siin ei kõlba. Ainus asi mis ma palusin on näidata austust, ise te siia ju tulite!!
Sama käib iga teisegi riigi kohta, kuhu iganes te lähete kohe kisa lahti. Rünnake nüüd :)
 
ründan 12. mai 2014, kl 17.35
Mis kuradi austust? Austa sina Putinit vôi U.K.Kekkost kui tahad. Aga äkki austaksid hoopis ennast ja tuleksid jalamati alt välja.

Elus on tôuse ja môône, vahest on hea kurbust, meelepaha vôi lihtsalt kogemusi vôôras kultuuriruumis endast välja lasta. Palun ära tule kellelegi peale astuma ja ôpetama mida keegi tundma peaks.
 
hih 12. mai 2014, kl 19.02
Need eestlastest soomestunud provvad teretavad isegi eesti delfis üksteist: "Terkkuja sulle!" Uih! kui peen!:)
Ausalt öelda, te sellised soomestunud provvad olete siin kodumaistele eestlastele heaks lõõpimise objektiks. Mida muhvi peaks selle soome keele selgeks õppima, kui sinna ei kisu. Kodumaal saab purjus jukkasid-pekkasid-kyöstisid ja tuomosid juhatada ka näpuga sadama suunas. Nagu vanasti näidati kotimeestele Balti jaama.
 
to ebastabiilne hälvik 12. mai 2014, kl 23.01
Sinusuguseid on siin porolandias jalaga segada - hall mass, kes kiitleb töölkäimise, aususe ja kurat teab millega. Viisakalt öeldes, oled itsekäs paskiainen ja kuulut suomen tasavallan roskasakkiin, nii kui 95% soomlastest.
 
to ebastabiilne hälvik 12. mai 2014, kl 23.10
sul on ikka midagi hingetaga, kui siin jõlgud. Mine põtrade portaali ja las eestimeelsed olla omavahel. Reedad oma siinse kohalolekuga rahulolematust "põtrade paradiisis", aga eks Eesti koristaja
soomes ole kah inimene.
 
vaheta kanalit 13. mai 2014, kl 09.22
Nüüd on tervituski juba sulle ebameeldiv! Ebaviisakus ja ropendamine on OK, aga sõbralik ja positiivne suhtumine on vastikud. Kuule, pane omale nick vähemalt kui kirjutad, siis ma tean mitme "eestimeelse" inimesega ma siin vaidlen. Minule sa oled "OHAKAS" :D
 
kanalite vahetajale 13. mai 2014, kl 10.14
Mis loeb sulle nick? Siin teemas on ju mitmed erinevad eestlased maininud, et need, kes on oma hinges ära põlanud oma sünnikodu, kooli, töökohad, kodumaa ja arvavad, et Soomes on nad nüüd ässad ja prouad, on tegelikult juurteta inimesed ning nad ei leia oma südames asu. Neil miski kripeldab sees. Aga selele "miskile" ei ole nad veel nime leidnud.
Tahad, ma mainin siin lühidalt, kuidas mõned tüüpilised juurteta eestlased seal Soomes ennast "positiivse" eestlasena esindavad? Jõudes Porolandiasse ja saades seal töökoha, klopsivad nad koheselt omale blogi ning hakkavad maha tegema Eestit ja kodueestlasi, ühe silmaga kiigates, mis kodumaal toimub. Nende blogi on täis imetlust uue kodumaa iga rohulible kohta ning samas ka põlastust nende kohta, kes neile järgi on tunud ning mingil moel kuskilgi hätta jäänud. Siis nad arvavad endal olevat õiguse nimetada neid mökudeks, tolkamiteks, a la paras neile, loll saab kirikus ka peksa! Vaat kus ikka mina elan, leidsin mehegi siit ja mul on nüüd oma KODU ja reisin soojadel maadel ja üleüldse on elu Soomes nagu lill...
Läheb paar aastakest mööda ja selliste "positiivsete eestlastest prouade " blogisse ilmuvad peidetud masendushüüded: siin on elus kallis, mu mees saab palgas üle keskmise kätte aga meil on juba enne palgapäeva näpud põhjas, me kerjame lisa, mehel on vaja maksta oma endise abikaasa lapsele ja oma emale võlgu ja mul on vaja maksta eestis koolis käivale lapsele ja siis veel seda võlga ja seda ja toda ja reisida me ei saa veel niipea ja ...
Aga eesti meedia kommentaariumides esindatakse ennast "positiivse eestlasena välismaal, kes on kohanenud". Minu jaoks on sellised pagulased kahekeelsed tolkamid, kes vahetavad oma kanalit siis kui neile on kasulik..Ma ei saa selliseid imetleda.
 
Angela 13. mai 2014, kl 10.52
Eelmises postituses on tõetera sees.Minagi jõudsin porolandias põdraga abielluda ja lahku minna.Nagu tatikas olin ja uskusin neid.Paar kuud hiljem olin nagu koduteenija.Eesti on ikka elamiseks ja porolandia töö tegemiseks.
 
vaheta kanalit 13. mai 2014, kl 12.11
Nick on kirjutajale iseloomustav nimi temast endast. Sa näed tonti seal kus seda pole. Koduteenija? Milline naine on koduteenija? Eesti naisi on just kiidetud sellest, et nad teevad kodust kodu."Porolandia" on kibestunud eestlaste suust ja "vene(eesti) litsid" on kibestunud soomlaste suust. Elu läheb edasi!
Imetleda meid polegi vaja, aga inimesi on eri värvi, eri kultuuridest, erinevate taustadega ja Eurovisioonis oli paljudele uutmoodi erinev inimene laulmas.
Suvatsege rohkem erinevust, isiklikult on arvamus tekkinud, et nii kui oleks "pisi-Hitlerid" iseseisva Eesti "eestimeelsed" eestlased.
 
To vaheta kanalit 13. mai 2014, kl 14.51
Ilmselgelt oled imikuna põrandale kukkunud.
Kui Soomes läheb sinusugustel elu sitaks, oled esimene, kes litsub Eestipoole.
 
äkki 13. mai 2014, kl 16.38
lõpetaks selle nõmeda kaklemise siin ja paneks teema lukku? Niikuinii leidub rahulolematuid igal pool ja kohanemisraskustega maadlejad võiksid jääda armsale kodukamarale Eestimaale. Arvan, et siin paari-kolme persooni omavaheline kisklemine ei puutu otseselt enam teemapüstitusse...
 
to äkki 13. mai 2014, kl 17.05
Teemat pole vaja lukku panna, sest sinu naiivne nõmetsemine sai foorumlastel "harja punaseks".
Äkki peaks hoopis sulle bloki peale panema? Mine parem "lõbutse" soome saitidel. Soomlased on toredad ja kindlasti ka armastavad sind :-))
Tule siia tagasi kui oled 33 aastat sommidega "maadelnud". Kaeme siis kui pännis oled?
 
just 13. mai 2014, kl 18.58
Need ongi need naiivitarid, tulevase prouapõlve igatsejad, kes on saanud mingil moel Soome ja siis Eesti meedia foorumites kilkavad a la: ma olen leidnud siin mehe ja KODU ja saan mõnusalt ja edukalt hakkama ja reisime perega palju ja üleüldse teie, kalevipojad, mökud ja tölkamid kes tööd teha ei oska, ei saa aga ei eestis, soomes ega laias maailmas hakkama. Aga vaat MINA saan ja MINUL on nõutav eriala ja üleüldse on Soomes tööd nagu muda, tuleb ainult hakkaja olla ja keelt osata ja seadusi tunda ja...!!

(...ja loomulikult ka FB-s kitjutada ja blogi pidada ja pilte kasvõi lillepottidest välja panna ja...)

Kuid lähema tausta uurimise tuleb välja et sellistel "positiivsetel prouadel" on vanust 30 (pluss/miinus), elab Soomes kuskilgi karup*rses, ametialaks ehitusel pintseldamine, pere üleni võlgades, käivad lisatoetusi kerjamas ning reisinud ei ole aastaid ning tulevane töökoht võib olla mitme tunnisõidu kaugusel.
Palju õnne võltspositiivsed!

Vot tak! Aga järgmiste ullikeste kari võtab sellistest "positiivsete" kommentaaridest tuld ning lähevad karjakaupa järele...teadmata seda, et igal maal omad probleemid.
 
Pekka 13. mai 2014, kl 19.26
Need naiivitarid istuvad igas tutvumissaidis ja tõmbavad minu taolisi põdrapoisse õnge.Aga ega Pekka enam loll ei ole.
 
konkreetne juhtum 13. mai 2014, kl 19.40
Tahan lisada eelmisele kirjutajale, et tean inimest, kes põlastuses jättis Eestimaa. Mis temast nüüd, aastakümnete pärast on saanud, on väga masendav. Inimvare, kes on kaotanud elus kõik, isegi lähedased ja terve mõistuse.
Sina, kes sa kiidad Soomet&soomlasi, pole kaua elanud selles seestpoolt mädanevas ühiskonnas.
Meeldetuletuseks eespoolsele Soome patrioodile, et sina, välismaalasena oled alati Soome ühiskonnas alahinnatud inimene. Sa saad seda tunda, kui tuleb õige aeg.
Ole ettevaatlik kiitustega, kuna see riik pole veel jõudnud "kaunimat" poolt näidata, aga võin lubada, et sa saad seda "ülevat" tunnet kogeda.
 
... 13. mai 2014, kl 19.45
Mida kauem oled elanud soomes, seda rohkem armastad Eestit!
 
eelmisele 13. mai 2014, kl 20.03
väga hästi öeldud.porolandia mädaneb.rahat lopussa.
 
to Pekka 13. mai 2014, kl 21.19
Pekka Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Need naiivitarid istuvad igas tutvumissaidis ja tõ
> mbavad minu taolisi põdrapoisse õnge.Aga ega Pekka
> enam loll ei ole.


Peräkammarin Pekkad ostavad omale Taist naisi. Tuleb odavam ja näevad neid oma ihusilmaga alles Soome lennuväljal. Pärast niutsuvad heastmeelest kui Tai tyttö toob neile hommikul kohvi voodisse.:))
Kunagi oli sellisest Tai naiste ostumaaniast lausa soome dok.film tehtud.
 
veidi poliitikast 14. mai 2014, kl 07.49
lugege lehtedest: Halla-aho paheksui virolaisten työntekoa Suomessa: "Vievät palkkansa Viroon"

Eestlased on nüüd tôstetud EU parlamendivalimistel poliitiliseks teemaks, meedia virutab nii et rusikas paistes.
 
kadedus ja rasism 14. mai 2014, kl 08.05
on soomlasele nagu õhk ja vesi.
 
eelmisele 14. mai 2014, kl 08.08
Täiskuu mõju ilmselt.:) Selline kuuseis pidi paljudel krõksu pähe tegema ja siis rünnatakse, keda aga saab..
 
Pekka 14. mai 2014, kl 10.52
Pekka ei taha enam naisi.Vahel kiikan tutvumissaidile ja mõtlen,et kust need naised selliseid mehi leiavad ja veel vabasid-rikas,haritud,ülemuse töökohtjne.Varsti elakeläinen ja aitab koinimisest.
 
:)) 14. mai 2014, kl 11.39
Pekka Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pekka ei taha enam naisi.Vahel kiikan tutvumissaid
> ile ja mõtlen,et :

> KUST need naised selliseid mehi l
> eiavad ja veel vabasid-rikas,haritud,ülemuse tööko
> htjne.Varsti elakeläinen ja aitab koinimisest.


Jajah, peale Halla-aho sõnavõttu muutusid kõik soomlased ühtäkki töötuteks rakennusmeesteks, kes muretsevad, et virolaised võtavad nendelt nende hommad käest ära.:)
 
kuule Pekka 14. mai 2014, kl 17.17
võta vähenõudlik soome "kaunitar"- riided ostab kaltsukast, kosmeetikat, parfüümi ei kasuta, elab linnakorteris ja auto on, kui on vana parsa. Ainukesed väljaminekud on suits, alkohol ja rämpstoit.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!