Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
muig 03. juuni 2014, kl 15.08
Eks seda vaimset balanssi näebki eriti nende pealt, kes nii kui üle lahe hüppavad, nii sealse tuuletõmbuse saavad ja Eesti poole kraaksuma hakkavad. Kas see on mingi sealne katk, millesse nad haigestuvad või on see Soome üldine lämmatav kliima, kes seda teab. Võibolla ka lisaeurod taskus, mis teevad neid iseteadvateks.
 
soomest 03. juuni 2014, kl 16.47
Kurb, kuid need soome kummardajad elavad siin soomes nagu nad oleksid elanud Eestis - peost suhu. Valetades teistele ja iseendile, et kõik on hästi ning nad on väga rahul eluga soomemaal.
Statistika aga räägib, et elatakse üürikorterites, sõiduautoks vanem mudel(kui üldse on), lapsed käivad tavakoolides-/lasteaedades, harrastusteks/reisideks ei jätku raha, aktsiaid/väärtpabereid/pangaarveid ei omata. No millest need ärasoomestunud hõiskavad.
Võrdluseks võin tuua oma lähedase sugulase elukohaga Eesti ning Temal on olemas kõik eelpool mainitud, vahega, et on kõvasti-kõvasti oppinud, teinud TÖÖD, et elada Eestimaal.
 
valesti arvad! 03. juuni 2014, kl 20.56
Kas on KOHUSTUSLIK omada isiklikku maja või korterit? Eestis on see normiks kujunenud, et PEAB olema OMA, kasvõi pangale ori olles aastakümneid. Ja Soome pole kaugeltki NII kapitalistlik, hoopis SOTSIALISTLIK riik. Ja siin ei vaadata tihtilugu nendele ERAOMANIKELE üldsegi heatahtlikult, vaid tüüpiline ja inimlik omadus - kadedus, on ka soomlastele omane.
Väga suur osa Soome elanikkonnast elab üürikorteris, ja see pole sugugi HÄBIVÄÄRNE. Niiet ära halvusta.
 
Eelmisele 03. juuni 2014, kl 21.31
Häbiväärne on olla vaene. Tõetab jatkusuutmatust. Arenenud riikides puuduvad üürikorterid.
 
üürikorterites 03. juuni 2014, kl 21.34
elavad soomlased on lihtsalt oma eluga perselennanud. See on kah statiska korras äratoodud.
 
To valesti arvad! 03. juuni 2014, kl 21.42
Ilmselt oled õnnetu paljasjalgne soomes, kel arenevas Eestis jääks lihtsalt ajast maha. Ole õnnelik, et elad lollidemaal soomes põtrade embuses, sest muidu sind enam poleks..
 
no oh-oh to valesti arvad ! 03. juuni 2014, kl 22.04
jätad lisamata olulise fakti, need soomlased, kes elavad üürikorterites ongi kahjuks inkasso poolt tagakiusatud. Niiet sinu illusioon uppus solgiämbrisse.
 
Targutaja gh 03. juuni 2014, kl 22.44
Lugupidav eestlane EI ELA SOOMES, kui siis mujal maailmas pagasi täiendusel.
 
virolainen 04. juuni 2014, kl 09.24
Miks te siin foorumis olete, kui see on väliseestlastele!?!
Miks te Soomes elate kui kõik on mujal parem?
Kui virolainen, suomalainen, ruotsalainen või venäläinen on Eestis eestlane, soomlane, rootslane või venelane, kas nad on kuidagi ennast kunstlikult sulgedega ehtinud? keegi siin tõmbas herne ninna kui olen Soomes virolainen. Jah, tahtsin seda ÄPU nime, aga see oli juba kellegi teise oma, see oleks teiesuguseid kindlasti vähem erutanud :D
 
viimasele 04. juuni 2014, kl 10.13
Teema nimetus on: mis teid Soomes häirib. Ja foorum on eesti foorum, mitte soomlaste oma nii et ka kodumaised eestlased võivad sõna sekka öelda teie käitumise kohta.
Mind häirivad sealsed ülbikutest eestlased, kes arvavad et nad on seal maailma naba ning neil on õigus teisel pool lahte haukuda Eesti poole nimetades ennast virolaisteks, ruotsalaisteks või jumal teab kelleks.
 
to virolainen 04. juuni 2014, kl 12.10
No sa oled ikka päris segi :-(
Ise olen elanud soomes pikki aastakümneid ja minu suur AU on pidada, nimetada end EESTLASEKS, mitte vit..n virolaiseks.
Kas ise kah aru saad, kui idiootlikud su kommid on, va nõme sit..alappaja ?!!
 
to virolainen 04. juuni 2014, kl 12.21
...parem ongi, kui pead end VIROLAISEKS, sest sinusugune kõõm EI VÄÄRI kanda eestlase nime. Kui võimalik soomenda oma ees-ja perekonnanimi ning kogu raha, et saaksid osta soome kodakondsuse ja lõpuks vaheta portaali, kus hingitsevad sinutaolised napakad virolaised, soomlased.
 
to virolainen 04. juuni 2014, kl 12.38
...ja lõpuks veel sokeria pohjalle...
Kui oled elanud soomes sama kaua kui mina ja näinud, kogenud tõelist soomlast, soome ühiskonda,
älä siis ihmeessä halua eestiläiseksi takaisin !
 
nonii 04. juuni 2014, kl 13.05
need siinsed virolaiset ei saa Eestis hakkama. Puudub motivatsioon, haridus, oid ja palju, palju muudkui. Soome on saamatute egoistide inkubaator ja lollil eestlasel on siin, soomes hea äraolemine.
 
idikad 04. juuni 2014, kl 15.39
Soomes elava eestlased on ilma hariduseta targutajad, IQ ilmselt 90 ringi... ükski normaalne inimene ei multikultita kuskil võõrriigis.
 
idikas 05. juuni 2014, kl 11.27
Viron tasavalta (viroksi Eesti Vabariik) eli Viro (joskus myös Eesti) on tasavalta Itämeren itärannalla Pohjois-Euroopassa Suomenlahden eteläpuolella. Virolla on maarajaa Venäjän federaation ja Latvian kanssa. Maan asukasluku on 1 320 174, joista noin 430 274 asuu pääkaupungissa Tallinnassa. Tallinnan jälkeen suurimpia kaupunkeja ovat yliopistokaupunki Tartto (102 817 asukasta), teollisuuskaupungit Narva (66 151 asukasta) ja Kohtla-Järve (44 821 asukasta) sekä niin sanottu Viron kesäpääkaupunki Pärnu (44 024 asukasta).
 
eelmine 05. juuni 2014, kl 19.54
on äsja teraapiast naasnu.
 
:o 06. juuni 2014, kl 21.02
Jube mis jutt siin on. Igaüks kiidab oma. Elan ka Soomes. Jh tulin siia nö vaesemana kui hetkel olen. Vahetasin siin ametit, mida poleks kodumaal õnnestunud teha nii lihtsalt. Ja makstud ka ei oleks selle eest. Parem töökoht, parem palk. ma ei saa aru miks siin teemas on väidetud korduvalt, et need kes Soomes ei saa Eestis hakkama. Aga miks peab läbi tule ja vee minema et ära elada. Miks peaks elu olema raske kui see võiks olla kergem. Ma ei kiida nende sõnadega oma elukohta vaid lihtsalt tekkis selline küsimus. Kõigil pole võimalik olla ülemus w erialaseptsialist, peab ka lihttöölisi olema.
 
tõsi on 07. juuni 2014, kl 12.59
et suurem hulk eestlasi, kes soome tulnud õnne otsima on vaesuses virelevad liht-töölised. Soome on neile kui päästerõngas, sest Eestis elades, julgen arvata, poleks neid enam elavate kirjas.
 
NB ! 08. juuni 2014, kl 09.55
M.Miku raamatule tuleb vastukajaline väljaanne, " EI TAHA SOOME ELAMA". Kui Mikk kirjutab jutu valmis ~ 2,5 aastase kogemuse põhjal, siis uue raamatu autor on elanud Soomes 1983 aastast alates.
 
NB.-le 08. juuni 2014, kl 17.46
NB ! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> M.Miku raamatule tuleb vastukajaline väljaanne, "
> EI TAHA SOOME ELAMA". Kui Mikk kirjutab jutu valmi
> s ~ 2,5 aastase kogemuse põhjal, siis uue raamatu
> autor on elanud Soomes 1983 aastast alates.



Miku raamat maksab üüratut hinda.
Loodetavasti sa põimid oma raamatusse vürtsikaid lugusid soomlaste "sõbralikkusest" ning paljukiidetud "aususest", rassismist rääkimata.
 
To:idikad 09. juuni 2014, kl 12.39
04. juuni 2014, kl 15.39

Soomes elava eestlased on ilma hariduseta targutajad, IQ ilmselt 90 ringi... ükski normaalne inimene ei multikultita kuskil võõrriigis.

KALLIS KAASRAHVUSLANE...KA MINA ELAN SOOMES...AGA OLEN MAGISTER (ÖPPINUD EESTIS JA ROOTSIS ÜLIKOOLIS)...IQ EI OLE VÄGA VÄIKE KUI 2001 SEDA SAI PULLI PÄRAST MÖÖDETUD...nn. 152 oli!---SOOME SAATIS MIND SAATUS 2000...KUI ABIELLUSIN!---KÖIK EI OLE IKKA SAMADEL PÖHJUSTEL SIINMAIL! ÖELAD OLETE TE,EETLASED!
 
eelmisele 09. juuni 2014, kl 20.04
Kui õelaks sa nimetaksid neid soomlasi, kes kasutasid eestlase kallal musta maagiat?
 
virolainen 10. juuni 2014, kl 10.46
kust sellist juhust lugeda võib?
aga muidu minu arvates sellise jutuga võiks minna sinna müstikasse, elu ei ole jumala ega deemoni (sinu arvates soomlaste) kätes...
 
ARVOISA MAGISTER 10. juuni 2014, kl 23.03
Ka Sinusugused võivad olla lollid, niiet jäta enesekiitus soomlaste jaoks. Julgen arvata, et minul on pisut kõrgem haridusetase kuid see selleks, las teised kiidavad.
Kui eestlane on õel, siis laseb sel väljapaista, aga soomlane ? Kas Sulle on teada, kuidas soomlane kadetust avaldab ?
 
mnjah 11. juuni 2014, kl 08.02
Virolainen elab endiselt oma roosas mullis ja roosade prillidega. Isegi sõna "eestlane" on asendunud sõnaga "virolainen", sest siis kõlab uhkemalt ja saab paremini kintsu kraapida ning oma silmaklappides öelda, et kõik soomlased on nagu süütud vastsündinud lapsukesed. Paljud neist aga avaldavad oma kadedust viisil, mida polegi võimalik tõestada, sest vaid nägijad näevad ja teadjad teavad...
 
est 11. juuni 2014, kl 09.01
Magister ongi nii rumal kui ei oska võrrelda kadedat eestlast vastava sommiga.
Kui kohtud selle õige "põdraga" siis võin vanduda, et eluisu saab otsa, sest need inimesed ei tunne piire. Igale soomlasele on emapiimaga kaasa antud mina-mina sündroom ja kadedus jms. IHANAT.
 
kah mina 11. juuni 2014, kl 13.51
Elan, töötan Soomes, kuid MINU KODU ON EESTIS.
 
Heino 11. juuni 2014, kl 16.07
Mina ka,elan ja töötan Soomes aga kodu ja sõbrad on Eestis.Põder ei saa ju sõber olla.
 
to Heino 11. juuni 2014, kl 16.11
üks õige Eesti inimene, aitähh !
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!