Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
au tööle ! 14. mai 2014, kl 18.24
Halla-aho paneb varsti nüüd need soome töötud ja akateemisesti koulutettud "kaunotarid" Tuija'd ja Leena'd ilusti tööle ja varsti pühivad nad oma mopiga kuskilgi metroopeatustes kuseloikusid laiali.

Ja töötud soome arstid saavad tööle ja töötud soome sairaanhoidajad vahetavad vanuritel pamperseid ja sinisilmsed bussikuskid keeravad rooli ja rakennusmehed ukerdavad mudakraavides.
Ja raha tuleb uue auto jaoks ja üleliigsed kilod kaovad ja elu muutub tõeliseks roosiaiaks.

Mis need saadana virolaised tulevad siis ja võtavad nende töö eest ära...
Peale eestlaste ju Soomes muid võõramaalasi ei ole. Ei ole, ei ole...
 
no see halla-aho 14. mai 2014, kl 18.33
on tõestanud end junttide sümboliks. Ta veel ei tea seda, et somm tahab palkka töölkäimise ja eraldi töötegemise eest.
 
To Au tööle 14. mai 2014, kl 20.21
Kui juba soome keelega kekutamiseks läks, siis sairaanhoitajat, mitte sairaanhoidajad. Bussikuskit:D
 
au tööle ! 14. mai 2014, kl 20.34
Nöök, sõbrake, nöök! Sai ju öeldud, et ohakad on tulekul...:))
Minul ei ole vaja kekutada ega ka muret tunda, mis revolutsioon teil seal Soomes käib. Aga ju siis käib, kui Iltalehe kommenteerijad lausa vahutavad. Tunne sa muret parem selle üle, et su soome naabrimimmid sind nüüd kividega loopima ei hakka.:D
 
Minu 14. mai 2014, kl 21.04
soome naabrimimmid on igati ja kahe käega selle poolt, et soome keelt valdavad ja koolitatud eestlased Soome tööle tulevad. Just täna trepikojas rääkisime sellest:D
 
Naiivitarid 14. mai 2014, kl 21.22
jäävadki kõiki trepikoja jutte uskuma, mis kostab nende kõrvu muusikana, teadmata et seljataga võidakse kirves selga lüüa. Aga kuna naiivitaridel on suurest vihast kodumaa kaev täis sülitatud, siis nüüd on nad kahe tule vahel. Naiivitarid arvavad ka naiivselt, et kui suomipojaga laps teha, siis tulevik ongi kindlustatud, eriti kui arvatakse et tal õnnestus suomipoika ära taltsutada, kuna lubas tal elulõpuni köögis kardulaid koorida, süüa teha, tube koristada ning poe vahet joosta. Kui aga taltsutatul kord hing täis kargab, siis naiivitarid jooksevad kodumaa poole abi hüüdes, sest siis hakkab võitlus lapse pärast. Aga nuuh, eks igaüks pidi ju oma õnne sepp olema...:D
 
... 14. mai 2014, kl 22.03
http://etv.err.ee/index.php?05446627&video=2904#.U3O9lPl_sm8
 
To naiivitarid 14. mai 2014, kl 22.59
tänasele trepikojajutule on ikka eelnenud varasemad jutud ja meil on hea läbisaamine. Selle siiski tunneb ära. Ja veel, olen 56 a. ja mingit lapseprojekti plaanis ei ole olnud:). Aga selles mõttes on sul õigus, et noorte naiivitaride eluõnn koosneb saada laps soomlasega, või siis sebida külje alla kalevipojalegi. Käib see kah:).Edasi järneb juba see, mida just kirjeldasid. Mis sest lapsest, aga raha, raha...
 
muig. 15. mai 2014, kl 09.00
Ära keeruta.
 
ohakale 15. mai 2014, kl 09.08
No näed, kui nicki pole sa kujutad ette, et kirjutad ja vaidled vaid ühe Soome eestlasega. Tegelikult neid rahulolevaid Soomes on rohkem kui üks ja me täname nõuannete ja analüüside eest. Ega me ilma sinuta siin hakkama küll ei saaks:) Tervitades "pugeja Soomest" kes on veelgi seda meelt, et igaüks on oma õnne sepp.
 
Eelmisele jobule 15. mai 2014, kl 15.21
Sa, va jobu, ikka arvad, et väänad siin kätt ühe antisoomega.
Oled Soome karanud, aga su ajud jäid Eestisse. Sinusugused ühepäevaliblikad Eesti ei vaja. Sitsi Soomes ja mandu koos teiste omasugustega. Sa oled Eestile katastroof, seepärast püsi Soomes ja kao siit foorumist.
 
PUUK 15. mai 2014, kl 15.43
Kui soomes poleks suhtkoht hea töötu abiraha ja muud toetused, ma siin LOLLIDEMAAL ei resideeruks.
 
vaheta kanalitele 15. mai 2014, kl 17.39
Mida siis lugupeetud akadeemiline provva on siia ka akadeemilist kirjutanud? Mitte midagi muud, kui et paari lause kaupa ülistust Soome elule.
Eks muidugi saab kommentaariumis ennast nii nooreks kui ka vanaks teha, rikkaks kui ka vaeseks.:) Kuid soomlastele ei lähe teie akadeemiline haridus korda ega ka see, kas olete noor või vana. Kui tahavad, siis loevad nad kasvõi läbi lukuaugu ka teie suutäisi, kas sööte Soome üürikodus Eestist toodud leiba (raha jääb siis Eestisse!) või ostate kohalikku präänikut (raha jääb siis Soome!) Nagu nägite Pealtnägijast, neile jäid ette ka akadeemiliselt haritud eesti pere, kes juba pikka aega Soomes elas. Niikaua pressiti, kuni nad olid sunnitud ära kolima.
Selle peale, et mõnel noorikul on Soomes oma väikese lapse kõrvalt aega uhada delfisse kommentaare (a la Soomes on tööd nagu raba, teenib hästi ja elu on nagu lill) võtab järgmiste ullikeste kamp ennast töölt lahti ning uhavad Soome järgi. Nii kaua uhavad seal oma "rabatööd" teha, kuni juba jätkub ka julgust mainida oma blogis, et nad on juba 2 x infarkti äärel olnud. Ega ei teagi, kas saidki infarkti oma töörabamisest või mitte ja kui said, siis millise maa maksumaksjad nende ravikulud kinni maksis.
Ainult et seesama "kõrgeltharitud" maalril on elu edasi läinud ja nüüd loeb ise sente enne palgapäeva. Rabatööd põlegi enam. 1,5 aastat hiljem delfis oma lilleelust kilkajast on saanud ohakalise soome elu sendilugeja, kes püüab meeleheitlukult ülipositiivne olla. :)
 
ei häiri midagi! 16. mai 2014, kl 09.52
mõttetud mimmid siin vaidlemas! tehke parem tööd!kas Eestis või Soomes - vahet pole, nõmedad olete!
 
eelmine mimmi 16. mai 2014, kl 17.38
häirid sina, veel nõmedam mimmi kui kõik teised siin kokku. Sa va lollike isegi ei taju, et siin on kah mitmeid mehi nagu näiteks mina, juhtival positsioonil rahvusvahelises ettevõttes.
 
juhtiv positsioon rahvusvahelises ettevõttes 16. mai 2014, kl 18.46
on rekkajuht!!! Libistad õllekest vist praegu. Ei, tegelikult oled ikka üks eesti-vingats-naine, kes ei suuda isegi endaga hästi läbi saada!
 
soomestunud eesti mimmid on jälle hoos? 16. mai 2014, kl 19.07
Soomestunud eesti mimmid loevad ilmselt hoolega Iltalehe artikli kommentaare, kus avaneb neile paljudele veel tundmatu Soome Sisu ja kus õitsevad kõik kukad ning levitavad oma kanget lillearoomi.

Kae nüüd eestlaste hullu tempu: kui Eestis tuntakse muret laste vähese sündivuse pärast, siis Soomes murtakse oma pikkades palaverides pead, et eestlaste väike iive on ajanud oma lasterahade saamisega Soome riigi pankroti äärele! See on tõeline 21.sajandi müstiline ning ajalooline ime!
Veelgi suurem ime, et sealsetest Soomes elavatest ülejäänud 200.000 -st muust rahvusest välismaalasest mitte keegi ei sigine ning lasteraha ei saa! Ei Tai naised ega Türgi naised, ei saada eenitud raha Indiaase oma vahmiilile ei india ega Hiina poisud.
Ainult Kalevipoeg suutis sellega hakkama saada!
 
to juhtiv positsioon rahvusvahelises ettevõttes 16. mai 2014, kl 20.35
Kas sa rumal & inetu naine tead kui labane oled. Sinu aju kannatab hapnikupuuduse all. On haletsusväärselt kahju, sest sinakene oskad ainult teha üldistusi. Sihuke nõme eesti kõõm teeb pisut meele kurvaks.
 
eelmisele 16. mai 2014, kl 21.39
Kui sul mingi probleem on siis tule teeme 1:1 aga ära inise tra siin tont !
 
eelmisele eesti kõõmale 16. mai 2014, kl 22.44
sinuna teeksin enesetapu :-(
 
kuula 17. mai 2014, kl 00.29
https://www.youtube.com/watch?v=baPQ8e0gGqc

>https://www.youtube.com/watch?v=baPQ8e0gGqc<
 
kuula 17. mai 2014, kl 00.30
< https://www.youtube.com/watch?v=baPQ8e0gGqc >
 
:) 17. mai 2014, kl 18.11
Vahepeal on läinud kõõmad ja kuningad omavahel tülli. Hoidke siis ikka seal oma lipp kõrgel ja ärge lasterahade ja muude toetuste järjekorras üksteisest ette trügige. Ahjaa, ja oma blogid sättige ikka kulturna üles, muidu kodumaistel lugejatel hakkab teie pärast päris häbi, kui peavad soome eestlase blogis tema tühja külmkapi pilti nägema. Ei jää just meeldiv pilt nendest lilledemaale ärakaranutest.
 
soomes 17. mai 2014, kl 22.12
on kõik hästi niikaua kui saab korralikku töötu abiraha ja kui seda ei saaks, siis, minugi poolest võib kogu riigi pühkida maailmakaardilt.
 
:) 17. mai 2014, kl 22.38
Ära sa siis nüüd nii halvasti ka põruta! Sa peaksid ennast esindama foorumites nagu siinsed haritud ja intelligentsed tegelased oma suuvärgiga.

Näiteks nagu see "(nais)arst Soomes", kelle jaoks on Eesti lihtsalt üks p*sariik ja kõik teised, kes temast alamad, on pööbel. Peaasi, et saaks veelgi suuremat palka kui 6000 eurot kuus. Aga seesama ärakaranud arst ei suuda mõista, et arstide ajumaht jääb isegi tavaelektriku omast alla, sest elektrik ületab tema oma praktilise mõtlemise poolest.
Nimelt kui võrrelda mõnede elukutsete tüüpiliste võimete profiile (loogiline analüüs, verbaalsed võimed, matemaatilised võimed, abstraktne mõtlemine ja praktiline mõtlemine), siis arstidel on see üks madalamaid. Kõige kõrgemad on inseneridel, matemaatikutel ja füüsikutel.
Aga selline arst tahab palka saada oma koolipingis nühkimisaastate eest....:) tavaretseptiks: Burana.
 
soomes 17. mai 2014, kl 23.51
no mis, kui põdrad n...ssivad ajusid, siis lihtsalt peab põrutama.
 
iirlane 17. mai 2014, kl 23.53
Loen ja ... ei imesta: ikka ja jälle leiab kinnitust see, et Soome lähevad vaid lollid ja enamasti Lõuna- Eestist!
 
soomes 17. mai 2014, kl 23.56
mul pole häda midagi, lollid, ärasoomestunud mollid elatavad mind ja kiidavad, kui hea ja tore on soomes. Ma teangi kui hea ja tore, kuid pean peenikest naeru, las lollid siblivad. Mina siiski elan neist paremini ja armastan EESTIT.
 
soomes 18. mai 2014, kl 00.02
iirlane Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Loen ja ... ei imesta: ikka ja jälle leiab kinnitu
> st see, et Soome lähevad vaid lollid ja enamasti L
> õuna- Eestist!
LEIDUB KA KAVAL-ANTSUSID LÕUNA-EESTIST NING ÜLDISTAMINE ON HARIMATUSE MÄRK.
 
Angela 18. mai 2014, kl 08.22
Tegelikult on nende toetuste ja abirahade peal Soomes palju eestist pärit naisi.Hea kui oskavad niimoodi asja ajada aga hiljem on see pension jälle väike.Suurim osa meist teeb ikka tööd,et ennast ja lapsi toita ja koolitada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!