Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
lihastõmblused(võbelused) üle terve keha
 
marika 02. märts 2011, kl 20.30
minestamise tunne voib olla ahistus - pulss lööb kiiresti, kuum hakkab, tasakaal kaob
ahistus saab alguse hirmutundest
loe nende rohtude körvalnähtudest mida sa kasutad, möned meeleala ravimid, mis möjuvad ajude kaudu, pöhjustavad just lihasspasme.
rahu, ainult rahu, asiat ei yldiselt ole nii pahad kui alguses tuntuvad..
 
hmm 03. märts 2011, kl 19.18
ma tean, et stressist ja närvidest tõmblevad silmad ja nägu, aga et närvidest tõmbleks jalg, seda kuulen küll esimest korda
 
tipsi 03. märts 2011, kl 19.49
to hmm- aga millest siis jalgades ja nö üle kogu keha võivad sellised tõmblused(võbelused) olla?
 
tipsi 07. märts 2011, kl 19.38
to samasiin- kuidas sul arstil?
 
sama siin 07. märts 2011, kl 20.33
arstil käidud. arst, kelle vastuvõtul mina käisin, arvas, et see healoomuline lihastõmblus kuidagi närvidega seotud. et kui selline pingelisem periood, siis annab sedasi märku. vaatas ja testis mu lihaseid. arvas, et mingit lihashaigust see tähendada ei tohiks. lasi igaks juhuks vereproovi võtta ja paari nädala pärast saan vastuse.
 
tipsi 08. märts 2011, kl 10.52
to samasiin. Mul siis 23 lihasuuring ehk enmg, eks siis näis mis saab. Magneesiumist mul igatahes parem ei ole. Mul on nagu ligastesse valu ka tekkinud, kohe kui mingi väike koormus on nii kohe kuskilt valutab. ei oska enam miskit arvata, hirm on ikka väga suur. loodan, et sul on kõik ok.
 
eva 08. märts 2011, kl 13.28
mul näiteks arstid arvavad, et tõmblused on lihashaigusest, kuna lihasainevahetuses on midagi nihu, et siis ehk need põhjustavad ka lihastõmbluseid ehk lihasspasme.
tipsi, edu uuringutel, loodetavasti saad mingeid vastuseid
 
j 08. märts 2011, kl 13.54
to eva
aga kas sa saad nüüd mingit ravi ka?
 
eva 08. märts 2011, kl 16.21
ei, see on ravimatu
 
tipsi 08. märts 2011, kl 17.21
to eva- mis uuringuid sulle on tehtud ja mille põhjal ja mis diagnoos siis pandi? Milline üldse on selle diagnoosi prognoos? Ma ise kardan ka et on tegu mingi lihashaigusega.
 
tipsi 08. märts 2011, kl 17.28
kui vana sa oled eva?
 
eva 08. märts 2011, kl 18.58
hetkel on tunne et arstid otsivad haigust, aga see ainult õrnal analüüsides annab märku, aga mitte nii palju et täpselt vastust saada. Lähiajal plaanis hakata uurima, et kuidas saaks geenitesti teha, et ehk siis tuleb õige vastus, et mis täpselt viga on.

analüüse on palu tehtud, mrt, ENMG (lihasuuring, mille puhul alles kui kolmandat korda tehes nähti et tõesti lihas on nõrk, kuid mitte nii nõrk et vastust anda), selajajuvedelikku uuriti, lihasbiopsia tehti ja veel hulgim veel, kuid alles mingi test lõpuks näitas et lihaste töö tagajärel tekib midagi üle normi ja üks test viitas et glükoos liiga äkki tõuseb ja langeb, et midagi viitab et midagi valesti, kuid täpselt ei teata. Higusega olen olnud varsti 9 aastat, ägedalt lõi välja 4 aastat tagasi ja alles nyyd saanud õige diagnoosi
 
tipsi 08. märts 2011, kl 19.20
tänud sulle eva vastamast- vabandan, et veel uurin ja puurin. kuidas sul see haigus algas ja millised sümptomid kõige esmased ja tugevamad? Minul algaski nii, et ühel hommikul hakkasid lihased lihtsalt tõmblema(võbelema) iga minut kuskil lihases on väike võbelus. Tunnen ka väikest nõrkust kätes ja jalgades. Nüüd on lisandunud ja väikesed krambid ning meeletu higistamine ööseti.
 
eva 08. märts 2011, kl 19.42
alguses lõi haigus õrnalt välja praktikatel olles, lihtsalt jalakrambid ja iiveldus, mis koolis olles aga kadusid, aga asi läks hulluks kui asusin tööle, siis hakkasid igasugused tervisejamad, nädalaid põhjuseta palavik, kõik haigused mis liiklesid sain kohe külge, soojematel ilmadel tundsin ennas nõrgana ja iiveldasin.
Kuid lõpuks 4 aastat tagasi asi vallandus, lihtsalt ühel päeval hakkasid tõmblused jalgades, vahepeal võbelesid ja mulisesid (selline tunne), tasakaaluga probleemid, nõrkusetunne, mis hooti oli nii jube et ei saanud voodist püsti, liigesevalud. Ja nüüd kõik sümptomid vahelduva eduga ägenevad ja taanduvad. Muidugi aastatega n asi halvemuse poole läinud, kuna lihased on hooti väga nõrgad, vahel hingamislihased väsinud, vahel keelelihas väsib, kunagi ei tea et mis lihas nyyd kavatseb puhata
 
tipsi 08. märts 2011, kl 20.06
ma ise pelgan ALS kõige rohkem, loen ja loen neid sümptomeid ja paanika tõuseb. Mingi muu haiguse sümptomite hulgast ma selliseid võbelusi pole leidnud.
 
eva 08. märts 2011, kl 20.20
neid lihashaiguseid on tõesti palju, samas võib olla ka mõni neuroloogiline haigus, või SM. Samas võib olla ka mingi pinge tagajärel jnejne. Tuleb lihtsalt loota et tehakse analüüs mis annaks vastuseid. Siin on üks ALS kaasvõitleja
http://kairitkrikk.blogspot.com/2010/03/meie-kord-abistada_04.html
tipsi ole tubli ja ära väga veel vastuseid haigustest otsi, kuna paljud sümptomid paljude haigustega sarnased, Ja olgu mis diagnos ka tuleb, lõpptulemus on ikka sama, tuleb leppida haigusega, sellega elama õppida, sest on palju ka haiguseid mida ei saagi ravida.
 
tipsi 08. märts 2011, kl 20.54
to eva. suured tänud sulle.
 
meeli 08. märts 2011, kl 23.01
kirjutasin ka siin teema all oma lihastõmblusest. Õnneks on neid tõesti vähemaks jäänud aga 2 viimast päeva on hakanud lihased valutama, ei saa hästi kummardada, kükitada- lihased on nagu väikeseks jäänud. Arst ajab aga ikka, et närvidest...mina seda enam ei usu ja hirm muudkui kasvab...
 
to meeli 08. märts 2011, kl 23.26
proovi teha venitusharjutusi, need aitavad, lihased lähevad normaalpikkusesse. Mul osad lihased valutasid ja siis füsoterapeut avastas et mingid lihased lühemaks jäänud ja õpeas venitusharjutusi. igatahes aitas.
 
eva 14. märts 2011, kl 23.41
kuidas tõblustega lood on, keegi tervemaks saanud?
 
meeli 15. märts 2011, kl 00.04
täna siis juba plaan arstile minna jälle aga muidu jah, ikka tõmblevad lihased. Eile käisin ujumas ja kuidagi üldse jõudu polnud...hirm on suur
 
eva 15. märts 2011, kl 08.15
mul oli vahepeal hull ägenemine, ja nüüd tõmblused hullemad :( Hull nõrkus ja väsimus, väke jalutuskäik ja ma juba ähin, pluss tõmblused on tugevamad ja hullemad peale füüsilist koormust
 
tipsi 15. märts 2011, kl 13.19
no ei ole häid uudiseid, aina hullemaks läheb, nüüd on tekkinud lihasvalud ja krambid ka. iga väiksemgi koormus paneb lihased valutama. Viimase paari kuuga kaotanud ka kehakaalust 13kg. Ja väga kummaline on veel see, et mitte miski ei tohi mu nahale survet avaldada kohe on jälg järgi. hommikuti ärkan ja olen üleni kaetud voodiriite vorpidega ja vorbid kaovad alles kuskil 0,5h -1h pärast. Võtan kätte plastikpudeli ja joon sealt selle ajaga on juba tekkinud vagu sõrmedele. Läksin täna perearsti soovitusel EMOsse, sealt saadeti nö pikalt, et sellise asjaga tegeleb neuroloog ja oodake seni kuni saate nr neuroloogile. Hirm ja masendus on nii suur juba, et ainult nutan. Kõik näib nii lootusetu.
 
ave 15. märts 2011, kl 13.48
tipsi millal neuroloogile aeg on ?

huhh, täitsa tean mis tunne see on, kui kehaga midagi toimub, mitte midagi ei tea ja samas keegi ei aita ka, õigemini pole kuhugi pöörduda.

kui mul teine suurem ägenemine oli, siis pereartsilt sain saatekirja neuroloogile, selgus et aja saab alles paari nädala pärast, aga mul oli enesetunne nii halb (tugevad lihastõmblused, liigese valud, kohati tundus nagu kõik luud valutasid, ei tea ehk olid ka lihased siis) et ma lõpuks läksin julmalt neuroloogi ukse taha, önneks oli arusaav arst ja kohe helistas haiglasse ja pani järjekorda.

aga ole tubli tipsi ja pea vastu, äkki helistada neuroloogile, kellele sul aeg on ?
 
meeli 15. märts 2011, kl 14.13
sain siis täna neuroloogil käidud, vaatas, katsus-testis jne, lasi kükitada, kõndida varvastel jne. Midagi ägedat ja hullu ei märganud aga sain siiski saatekirja lihasuuringule. Natuke nagu rahunesin maha aga ikka on selline imelik nõrk ja uimane olemine, vahel on tunne nagu mingi "mulli" sees oleks, tasakaal kehva.
Ei tea, kas ikka närvisüsteem jampsib hoopis...
 
meeli 15. märts 2011, kl 14.21
üks küsimus veel, kas teil, (kellel need lihastõmblused) on olnud ka iiveldust ja südamekloppimist?
 
to meeli 15. märts 2011, kl 14.24
kas sul süda ka paha on?
 
meeli 15. märts 2011, kl 15.26
iiveldama ajab jah
 
meeli 15. märts 2011, kl 15.59
lihasuuringutele sain aja alles 9-sas august aga kui hakkasin oma saatekirja lugema, oli diagnoosiks müasteemia????. No ja hakkasin siis netist selle haiguse kohta infot otsima ja oi kuidas nüüd kahetsen.....Olen ennast siin juba hulluks mõelnud, hirm on meeletu. Nüüd arvan, et hingamislihased ütlevad ülesse, või ei saa enam neelata jne-jne. Ootaja aeg on ka nii-nii pikk....
 
to meeli 15. märts 2011, kl 16.07
miks nii kaua peab ootama.Kas kiiremini ei saa?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!