Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Marineeritud kurgid lähevad käärima :(
eid_152adcb16ddf65 28. august 2015, kl 09.06
Mul nutt kurgus juba. Eelmisel aastal ja nüüd jälle ca 60 purgist on pooled , vedelik hägustunud , valge sade põhjas ja kurgid käärivad. Eile tegin just ühe satsi kurke sisse , lisasin tilliõisikuid, mädarõigast,küüslauku,mustsõstralehti. Marinaad 1l peale :1sl j.soola, 2 suhkrut, 2 äädikat.
Ja juba nyyd hommikul näen, et 3 purgil kahtlane tegevus käimas. Kaaned kinni,lohk on sees,vaakumis, kuid alla tekib seda valget ollust ja purke liigutades vesi mullitab veidi :(. Kuumutatud,purgid sai korralikult ära steriliseeritud. Pärast täitmist ka kuumutatud, kuni kurgid värvi muutsid. Mis ma ometi valesti teen ?
 
mali 28. august 2015, kl 10.40
Mis tähendab lohk sees, vaakumis? Mis kaantega teed?
 
nõia ella 28. august 2015, kl 11.02
Selles mõttes, et kui keeratava kaane peale keerad, siis peab keskmine osa lohku tõmbama.See tähendab, et purk on õhukindlalt suletud.Kuid ikkagi tekib valge sade...
 
muidugi 28. august 2015, kl 12.08
Lähevad nad käärima, sa istud ööd kui pevad internetis ja hooli. Ainukene vesi, mida kasutatada kurkide marineerimisel ja soolamisel on tavaline maa kaevuvesi.Seda saad mõnest talust osta,kus kaev on. Mitte miski muu vesi ei sobi.
 
mali 28. august 2015, kl 12.38
Aga katseta, pane üks purk siis tavalise kaanega. Või sulata kkünlavaha ja kaaneosa läbi. No seal ei saa midagi olla, tehtud omal ajal isegi steriliseerimata purkidesse ja ei juhtunud midagi. Marinaad õigesti läbi keedetud, kurgid kuumutatud 84 kraadini ja peaks nagu olema ju :)
 
njahh 28. august 2015, kl 13.57
ilmselt on vähe kuumutatud. Mina ei steriliseeri midagi, panen kurgid purki ja kuumutan läbi ning seisavad mitu aastat.
 
kurk 28. august 2015, kl 18.20
Mina ei kuumuta kurkidega koos ühtegi purki juba aastaid enam.See oli igavene tüütu töö.Mis soola sa panid? Ja veest oleneb palju. Mul ikka keeratavad kaaned ja kohe keeran purgi tagurpidi ning hoian kuni jahtunud.
eid_152adcb16ddf65 28. august 2015, kl 22.06
Sool on tavaline jäme söögisool. Kaaned on keeratavad ja vesi on oma salvkaevust. Keeran samuti purgid kohe ümber ja lasen jahtuda.
Oma teada midagi valesti ei tee aga ometi ei õnnestu :(
 
sedasi 28. august 2015, kl 23.02
meil on siin sama jama. õnneks süüakse need purgid kohe tühjaks. samas osad jäävad ilusaks. proovisin juba vahepeal meresoolaga. ja veel jätsingi purgid tagurpidi seisma. homme vaatan kuidas tulemus on. nädal on nüüd täis. selle ajaga peaks selgus olema
 
njahh 28. august 2015, kl 23.21
kui keegi mulle seletaks, miks need purgid tagurpidi peavad olema? Pole eladeski hoidistepurke tagurpidi hoidnud ja pole miskit juhtunud.

Ilmselt siis tasuks äädikat rohkem panna, ju ikka mingid seened või bakterid seal kurgipurgis tegutsevad. Äädikas aga on hea konservant.
eid_152adcb16ddf65 29. august 2015, kl 11.08
No ideeliselt peaks purgid tagurpidi olema, kuna siis on näha kas mõni kaas õhku läbi ei lase. Äädikat panen 1l peale 2spl.
 
mali 29. august 2015, kl 11.10
Miks sa jäme söögisoolaga teed? Peensoolaga ikka :)
 
njahh 29. august 2015, kl 11.19
kuidas tagurpidi olek näitab, kas kaas laseb õhku läbi või mitte? Kui purk on kaas allapoole, siis õhk tõuseb ju üles ja välja ei pääse.

Kaane kinniolekust annab palju paremini teada see, kas kaas tõmbub jahtudes pealt lohku või mitte. Kuna jahtudes nii vesi kui purgis olev õhk tõmbuvad kokku, siis tekib hermeetilises purgis vaakum, mis tõmbab kaane keskelt lohku. Kogu füüsika...

Tagurpidi võib korraks kinnikeeramise ajal keerata, et teada, kas vedelik tuleb välja või mitte.
 
ene 29. august 2015, kl 12.50
Marinad tehakse ikka jämesoolaga.. Jodeeritud soola ei tohi kasutada. Mina panen ikka 3 spl. j, soola, 3 spl. suhkrut ja 3 spl. 30% äädikat.
 
Alati 29. august 2015, kl 12.51
jämesoolaga!
 
mali 29. august 2015, kl 13.03
jah? miks ei tohi? Pole elusees jämesoolaga teinud, ei teinud ka ema, ämm, ega vanaema. Ikka peensoolaga ja nii on tehtud sadu liitreid.
alissandra 29. august 2015, kl 15.48
Vaheta äädikas välja. Mul oli üks aasta äädika viga, oli mingi jama firma toode ja kõik läks hukka. Muud ei oska ma arvata üldse.
Ise olen ka tavaliselt purkide kuumutamise pooldaja, aga nii eelmine kui ka sel aastal pole nii palju aega olnud ja kõik säilib.
 
kurk 30. august 2015, kl 14.27
Veel küsimus,kas kaanteks kasutad juba enne kasutuses olnud kaasi? Mina sain sellega oma vitsad kätte ja nüüd kasutan ainult uusi kaasi.Korduvkasutamist teen ainult moosisuhkruga keedetud moosipurkide korral.
alissandra 30. august 2015, kl 18.22
Miks peaks igal aastal kaasi vahetama, kui neid ei riku? Mina kasutan avajana poegi, kes keeravad ükskõik kui tugevalt keeratud kaaned lahti. :D
 
njahh 30. august 2015, kl 19.25
kas sa neid poegi välja ka rendid?
 
rmp 31. august 2015, kl 13.25
Marineeritud kurgid ei lähe käärima, äädikas kaitseb. Purgid ja kaaned peavad olema korralikult pestud ja desinfitseeritud.
Peensoola ei kasutata.
Soola ja suhkru kogused on imelikud- mina teen 1 soola+ 2 suhkrut= kirjutan purgile'' magusad''.
Eks meil kõigil on omad nipid, omatehtud on kõige paremad.
 
k 31. august 2015, kl 21.27
Kui palju äädikat?
 
pille 03. september 2015, kl 09.49
Tere! Olen sama asjaga hädas olnud mõnel aastal.Sain keemikute käest teada,et kui tuleb hall sade siis on tegemist mullast tulnud mingi bakteriga.(ei mäleta enam,mis bakter). Nemad soovitasid kurke rohkem pesta. Ja panin ka tähele,et kui tegin kurke samasse purki mis oli eelmine aasta hall,siis see läks kindlasti halliks. Nüüd steriliseerin purke auruga ja kurke pesen läbi mitmest veest ja hoian nats aega külmas vees,sest palju sõltub ka kurgist endast. Sain sellega sellest probleemist jagu.Jõudu Teile.
 
njahhile vastus 03. september 2015, kl 19.41
kuidas tagurpidi olek näitab, kas kaas laseb õhku läbi või mitte? Kui purk on kaas allapoole, siis õhk tõuseb ju üles ja välja ei pääse.
---------------
Kui purk pole korralikult kinni, siis tagurpidi pannes veab ta õhku läbi kaane sisse niimoodi, et üles hoidise pinnale tekib sellesse kohta vahumullikestest kuhi. See avake võib olla nii väike, et vedelik läbi ei tule, aga õhk siiski pääseb.
Aeg-ajalt on ikka juhtunud, siis olen need purgid kas külmikusse tõstnud ja kiirelt tarvitanud või uuesti läbi kuumutanud.
 
mustamäel 03. september 2015, kl 20.13
Mul tekkis sama asi, kui linna kraanivett kasutasin, arvasin juba, et ei oska kurke teha, aga kui maakaevu veega teen, on head kurgid. Kui sul oma vesi, ei oska midagi arvata. Kas kurgid on hästi värsked ja külmas vees hoitud?
 
Manni 03. september 2015, kl 20.50
Mul oli kunagi ema juures nii, et tegin kurke sisse ja poiskene kuses patta, kus kurgid liguneid. Panin purki ja kui laar hakkas otsa saama tunnistas poiskene üles. Ai kuidas ma rohmisin teda sunnikut. Aga maitsest ei saanud arugi.
 
njahh 03. september 2015, kl 21.17
tänud selgituse eest, vastaja.
 
.......... 05. september 2015, kl 08.13
Linnas kraaniveega on ka eluaeg kurke sisse tehtud (isegi kui vesi eelnevalt keedeti ja jahutati) ja ei ole veel näinud, et marinad kihisema hakkaks.
Mina olen teinud seda marinaadiga ülevalamise meetodit kasutadaes, teist korda marinaad valatakse kurkidelt uuesti potti ja kuumutatakse keemiseni ning valatakse see uuesti kurkidele peale, kaanetatud purgid vana vatiteki alla oma soojuses hauduma ja seisavad kenasti.
Ilma joodita sool peab olema, muid probleeme soolaga olla ei tohiks. Jood võib kurgid pehmeks teha.
Vaata oma äädika pudelilt, mitme % äädikaga sa seal mässad, enamus retsepte on 30% äädika peale arvestatud, lahus peab saama piisavalt hapu, et see saaks konservandina töötada ja bakterid ära kõrvetaks.
Müügil on ka 9% äädikat ja tont teab mida.
Veel on variant suurendada äädika kogust, minul oli retseptis 3l purgi peale 3 spl 30% äädikat, vaata natuke erinevaaid retsepte, mis kogustega saad mängida.
Hilised natuke pehmed kurgid võivad olla kehvad hapendamiseks ja marineerimiseks tervelt siis saab õlis lipsudena kuumutatud salateid teha.
 
Jekaterina 06. september 2015, kl 10.48
Pange soola endale püksi, kui mujale ei oska. Poest ostad kurgid ja ei vedele nad sul kuskil nurgas. Mõttetu.
 
aiai 06. september 2015, kl 11.38
Jekaterina, puistasid endale soola püksi ja nüüd kibeled.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!