Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Moraal
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 17.59
Fööniks: Kas ma lihtsustan asju või moonutan neid? Lihtsustamises pole midagi halba seni, kuni üldpilt selge säilib. Ma ei usu, et sa oled minust rohkem elu näinud. Mina arvasin jälle nooremana nii nagu sina praegu arvad. Paradoks kas pole... Kogemused ajavad su elu keeruliseks?

Feliks: Pole halli aimugi. Jutt on tal kuidagi segane. Ei mina saa sotti:)
 
Feliks 18. veebruar 2002, kl 18.01
Lookus: kummalisel moel sain mina küll ar tast..kuidas Sina nüüd tubli moraalijüngrina ei saa:))
Ja ehk vastad mõnele mu küsimusele veel üle: vt Feliks 17.44
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 18.03
Feliks: Sinul on ükspuha kui su naine sind petab, su naisel on ükspuha et sina teda petad. Su tütar võtab teist eeskuju ja ta abielu läheb lahku sest tema mees ei jaga teie perekonna põhimõtteid. Lihtsalt kurb juhus?
Ja kui on otstarbekas kassi piinata mingil mulle teadmata põhjusel, siis lapsed andku aga pihta - praktilistel kaalutlustel...?
 
Fööniksi armukese naine 18. veebruar 2002, kl 18.03
P.S. Feliks, kas sa pole mitte juba karistada saanud (moraalituse eest)?
sa mõtle.
kunagi tuleb ka Fööniksi kord.
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 18.04
Lookus: meil on üks viga siin vaidluses. Me muudkui vaidleme ja mulle tundub, et sina tead täpselt, mida mina moraalist arvan. Mida ma siis arvan? Mina ise küll tean, mida arvan, aga millegipärast mulle tundub, et sa vaidled minuga põhimõtte pärast. Kust sa võtad, et ma pooldan petmisi?
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 18.05
Minu armukese naisele: Mis mõttes tuleb minu kord?

Feliks: mis karistuse sa said?
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 18.05
Feliks: Et kas ma tean kust läheb joon? Ei ma ei tea. Ma tean kust läheb joon minu jaoks. Kas sinu taed kus on sinu joon? On sul üldse mõni joon?
 
Cathy 18. veebruar 2002, kl 18.08
noh...meie inimesele on ju moraalitu pidada kahte voi enam naist,samas monel teisel maal see on normaalne-ja see kes tuleb mehe teiseks naiseks ei arva ka ju et temal nyyd moraali pole...islamimaades näitab lodvat moraali kui klaasi veinigi naisterahvas joob-mondades kohtades ei saa varrukateta pluusis ringigi käia-oled kah kohe moraalitu et näitad oma olgu voorastele....se moraal on vist igayhele erisugune...ja rohkem kommetest ja sellest kinni mida kunagi keegi on kirjutanud et nii on oige..
 
Fööniksi armukese naine 18. veebruar 2002, kl 18.13
Fööniksile
olla sama õnnetu ja tasakaaluta kui mina praegu.
minul pole erinevalt teist (st. sinust ja mu mehest) paralleelsuhet.
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 18.19
Eeiteakelle armukese naisele: minul ei ole ühtegi paralleelsuhet. Kui sinu mehel on, siis ma tunnen kaasa.
Minul on oma mees, keda ma väga armastan ja mulle temast piisab. Nii et ära aja soga. Kesiganes sa siis ei ole.
 
Fööniksi armukese naine 18. veebruar 2002, kl 18.45
nii et siin on siis mitu Fööniksit...
 
to Fööniksi armukese naine 18. veebruar 2002, kl 19.05
Arvan,et ka minul oleks vastaval teemal Fööniksiga rääkida.Kuidagi tuttav tuleb sealt mullegi yht-teist.Kas voib toesti olla tegemist sama moraalitu olevusega.(minu E-post nime all)
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 19.12
Laske käia. Järgmine spektaakel on see, et kuskilt ilmub välja minu liba-mees ja minu libamehe libaarmuke ja tema liba-mees ja nii edasi. Tõeline seep.
 
Geel 18. veebruar 2002, kl 19.19
missa Fööniks (mitmest üks) muretsed - jutt ei käi ju sinust... ühest teisest armukesepidajast Fööniksist räägitakse hoopiski ju!
või kui ikka käib sinust, siis hoia alt! SAATUS on sinu poole teel!
 
EM 18. veebruar 2002, kl 19.30
Jutt kisub üldiselt üksikule minema. Jääb oodata, millal ilmuvad välja minu, Feliksi, Piloodi, kelle iganes virtuaalarmukesed, sohilapsed, reaal-ja virtuaaltegelased. Kallis naised, hoidke elu ja unistused palun lahus, karvad ja tutid lennaku kuskil mujal. Kes on patuta, visaku järgmine kuri komment:)))
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 19.36
Muide, sulle nimetule veel - nagu EM soovitas, tutid lennaku kuskil mujal. Kuna sa ütlesid, et sul on konkreetselt minuga miskit arutada, siis kui julged, tee seda otse ülalnäidatud meiliaadressil.
 
p.a.tuta 18. veebruar 2002, kl 19.42
kesse EM on?
tutid lendavad siin hommikust kellaviieteeni reeglina, hiljem tulevad homomehed platsi...
Munnu, kussa oled?
 
Doktor 18. veebruar 2002, kl 22.13
Skisopidu lahti
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 22.28
Tänan doktorit, väga õige diagnoos.
 
Doktor 18. veebruar 2002, kl 22.41
tunneb patsienti - tere Fööniks!
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 22.45
Terejah, doktor.... ma loodan, et sa pead oma ametisaladust,eks :)) Nagu ka muid meie-saladusi :)

Tänu sinule ma juba tervenengi :)
 
Doktor 18. veebruar 2002, kl 22.49
Vaevalt küll, kulla Fööniks, kuid positiivne mõtlemine on ennegi imesid korda saatnud!
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 22.52
Nuuuu... soovitame siis seda (positiivset mõtlemist) ühiselt ka neile, kellel siin minuga seotud paranoiad olid (paranda mind diagnoosis, kui ma eksin).

Head ööd sulle nüüd :)
 
Feliks 19. veebruar 2002, kl 07.52
Lookus: mul on ükspuha, kui mu naine võtab nõuks kellegiga kah lihalikke rõõme nautida....kui ta mind petma hakkab, siis mul enam ükskama pole. Ja ma loodan, et tütar (keda mul kasvatada pole), on oma perekonna rajamisel nõnda tark, et ta kaasa valikul arvestab mitte meie, vaid iseenda kommete, harjumiste ja tavadega.
Kassi pole mu poja kunagi piinanud...ka koera mitte..

Minu joon lähb üsna konkreetsest okhast - sealt kust alates ma teen kellegile teisele, kellest ma hoolin, haiget. Ja isegi selle piiri lähedale ma ei kipu minema..kuigi see on raske, sest niikuinii tehakse kõige lähedastematele kõige enam haiget, sest ka nemad hoolivad minust. Ülejäänutekohta käib reegel, et ära tee teistele seda, mida ei taha et mulle tehtaks. Reeglist üleastuimne olgu suur erand.
...ja mu küsimusele Sa ikkagi ie vastanud? Mis on moraal, ja kust läheb Sinu piir? Kas sa ei oska...või on mingi põhjus veel?

Armukese naine: ei ma pole karistada saand, sest mina elan oma moraali järgi, mitte mingi mulle arusaamatu umbmäärase "nii on kombeks" moraali järgi.

Fööniks: hommik! Ei tea ms karistusest nad räägivad..küll aga tean karistusi, mis mind ideaali reaalsuses saavutamata pettudes kogesin..eks ta ole midagi taolist, mida "Su armukese naine" praegu põeb....et tema isiklikus õnnetuses onkogu maailm süüdi.
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 08.01
Hommikust sullegi, Feliks :)

Ah see karistus! Et reaal ei ole päris see, mis on ideaal. No see muidugi, sellise asja vastu ei ole mul mõtet barrikaadi ehitama hakatagi (keegi siin ütles et hoia alt ja saatus tuleb). Kas seda (et ideaal ja reaal ei klapi) karistusena saab nüüd võtta, pigem on tegemist äratundmisega mis igaüheni kunagi jõuab... ilmselt igaüheni. Minuni on jõudnud. Aga mina seda karistusena ei ole võtnud, pigem ikka sellise liikumapaneva jõuna, et ise peab arenema ja parenema, et reaalis ikka parem olla oleks.

Igasuguste petetud naiste puhul on minu jaoks suht hämmastav see, kuidas nende jaoks on alati süüdi teine naine, aga mitte kunagi oma mees (aga kuidas see oligi, et üksi on võimatu tangot tantsida jo? :)
Elus tuleb kõike ette. Sh ka igat sorti väljakutseid. Need tuleb lihtsalt vastu võtta, kes kuidas oskab.
 
tolerant 19. veebruar 2002, kl 08.58
Ohsajutt, kus nüüd läks siin vilkaks tulistamiseks- püksikummid purunesid, vaasid klirisesid- kõik löögid allapoole vööd:)
Lugedes eelnenut, nõustudes mõnedega ning omades teatud elukogemust julgen öelda küll, et moraal on kultuuriline eripära, kusjuures kultuur tähistab siis nii kasvatust kui traditsioone, mis antud regioonis tuhandeid aastaid elanud. Seega on moraal tõesti kaunis laialivalguv mõiste, iseärnis kui ühest kultuurikeskkonnast teise astuda/asuda.
Pigem tuleks ehk lähtuda märksa lihtsamast mõistest nagu on seda inimlikkus. Lihtne inimlikkus- vaba kadedusest, üleolemise soovist, omamisinstinktist, raha esimesele kohale asetamisest jne. Lihtne inimlikkus- täis rõõmu ja avatust, mõistmist ja tolerantsust.
 
Tess 19. veebruar 2002, kl 09.26
Ilusat hommikut Fööniks:) Feliks:)
Mul tuli kohe selline oehhh, kui teie eilset spektaaklit lugesin...mõnel on mõtted nii madalal, et pähe lihtsalt ei jõua:)
Tolerant
Su jutus on midagi tuttavlikku, mis meenutab just eile loetud Gunnar Aarma Mõtlemise raamatut.Kui see eilne skiso seda kasvõi üle ühe lehekülje oleks lugenud...ah, tegelikult las ta olla
Moraal on tõesti väga laialivalguv mõiste.Ka sajandeid tagasi. Keldid olid siis praeguses mõistes päris moraalivabad:), roomlased seevastu hoopis teised.
 
Feliks 19. veebruar 2002, kl 09.36
Hommik Tess!
JUst - Aarma ideoloogia nii kenasti Tolerandil kirja pandud:)))

Muide..täienduseks..et roolastel et sis moraal kõrge...aga tuletam emeelde Vana-Rooma saunakultuuri - või söömaorgijaid, kas just perverssus aga isegi tänapäeva tingimustes äärmus, kreeka poistearmastus.....

Tolerant: kummaline...mul püksikumm terve:)))
Ja märksõna "inimlikus" - väga õige...loodetavasti annab see suht vähe tõlgendusruumi:)
 
Gita 19. veebruar 2002, kl 09.42
Feliks: a seal Vanas-Roomas oli vist nii ka, et need orgiad, poistearmastus jmt olid omased teatud "klikile"... et siis ikkagi mitte kogu ühiskonnale omale moraal... nii et see teoreem siin oli tõestatud juba enne kui ta välja öeldi. et igal oma moraal. ja kaksikmoraal tekibki siis kui me selle asjaoluga ei viitsi arvestada. võiminakaeitea!
 
mair 19. veebruar 2002, kl 09.49
Muide, kusagil teema all pani Feliks oma armukeste arvu -15845? panin umbes , ei viitsinud enam üles otsida seda kohta. Vot seda ma küll ei usu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!