Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Riietus teatris
 
BIBI 26. veebruar 2009, kl 16.31
Kuidas te ennast riidesse panete kui teatrisse lähete? Kas sätite end korralikult, panete kleidi selga või muud pidulikumat? Teete soengu pähe? Või lähete tavaliste igapäevaste riietega - teksade ja kampsuniga?
Ja kas teil on nõudmised ka kaaslase (mehe) riietuse suhtes? Et oleks viks ja viisakas ehk ülikonnas või kõlbab ka teksa ja kampsik?
 
tt 26. veebruar 2009, kl 16.33
enamasti otse töölt ja siis selline korrektne kontoririietus. soengut spets ei tee, kleiti selga ei pane (kui pole just tegu nt estonias esietendusega).
 
Margit 26. veebruar 2009, kl 16.34
Teksad ja kampsun kohe kindlasti ei kuulu teatririietuse alla. Samahästi võiks juba dressides minna :)

Ise kleidis, mees ülikonnas.

Mille jaoks siis piduriided olemas on kui igal pool ainult teksa-kampsik?!
 
hollalaa 26. veebruar 2009, kl 16.41
Ooperisse-pikk kleit,midagi veel(teatrisall peale), pidulikum kostüüm,variante on palju. Kõrge kontsaga kingad, teatrikotike, mis sobib antud riietusega, mees-ülikonnas,lipsuga. Tavalisele etendusele, ikka pidulik kleit, kostüüm, pika seelikuosaga.Jälle variante palju, kindlasti ehted sinna juurde,kannan alati soengut.Jälle kõrge kontsaga kingad ja sobiv teatrikott. Mehel ülikond ja lips.

Mingid kottis püksid, teksad, kampsunid või bulloverid-see on teatris näotu ja suured turukotid ka...
 
linlane 26. veebruar 2009, kl 16.47
Teatrisse minekuks ikkagi midagi pidulikumat selga -pidulik jakk+mustad püksid või lausa kleit. Eraldi soengut küll ei tee.
Mees kannab samuti teatrisse minekul pintsakut + lipsu.

Ei kõlba mingi teksa-kampsun, pole teatrisse mineku riietus!
 
ko 26. veebruar 2009, kl 16.48
olen kuulnud sellist väidet, et mida tihedamalt inimesed teatris käivad (st mida normaalsem ja igapäevasem see neile on), seda vähem nad end üles löövad.

meie noorsoole see ei päde, sest nemad käivad enamasti igal pool teksades, aga mitte enam pubekaealiste ja vanemate puhul peab minu arust enamasti paika. mida ülesvuhvitum tädi,. seda harvem ta teatrisse satub.
 
ann 26. veebruar 2009, kl 16.48
Sinna minnakse pidulikult, väga peenelt ja maitsekalt!
 
olgem ausad 26. veebruar 2009, kl 17.07
oleneb ka teatrist. Mõnes teatris tundub pidulik õhtukleit suisa koomiline
 
mari 26. veebruar 2009, kl 17.08
ikka kleidis või seelikus, mitte väga pidulikus, mees viisakad mustad teksad ja pluus(pole ülikonnainimene)ja teatris eriti tihti ei käi
teksad on minu arust muidu koledad teatrisse minemiseks, eriti kui on välja veninud põlvedega kulunud väljanägemisega
 
B 26. veebruar 2009, kl 17.08
Viigipüksid ja pidulikum pluus. Mehel viigipüksid, särk, lips.
 
jane 26. veebruar 2009, kl 17.15
Käin teatris-kontserdil keskmiselt 1 kord kuus. Inimesed riietuvad üpris tagasihoidlikult, hollallasid pole näinud.
 
A 26. veebruar 2009, kl 17.20
galariietusega ei lähe aga korrektselt. eraldi soengut pole pähe teinud, ma käin nii ehk naa kenasti ja viisakalt ning moekalt ringi. teksadega olen NO teatris käinud aga siis oli ülemine ots viisakas. kleidiga olen ka käinud aga siis sellise normaalse kleidiga, mitte mingi kahiseva taftikuhjaga.
 
doktor 26. veebruar 2009, kl 17.22
koomiline on hoopis see, et enamusel ilusad pidulikud riided kapis seisavad, sest justkui oleks trendikas teksades igalpool ringi lasta, ka teatris ja ööklubis.
naiselik naine viitsib pidulikuma sündmuse puhul ka veidi vaeva näha oma välimuse kallal. ka siis, kui iga nädal satub ööklubisse-teatrisse.
 
marta 26. veebruar 2009, kl 17.35
üks siin mainis väga tabavamalt, et mida harvemini inimene käib teatris/kontserdil, seda tõenäolisemalt kasutab ta seda kui võimalust eriti kenasti riietuda. selles pole miskit paha ju. aga üldjuhul need, kes käivad väga palju ja tõenäoliselt on mingit pidi ise kunstiinimesed, need võtavad asja vabamalt. kumb on tähtsam, kas sisu või vorm....
 
kuu 26. veebruar 2009, kl 17.37
Viisakas riietus võiks olla. See on lai mõiste, aga teksased ja mingid dressipussakad sinna alla küll ei kuulu, vähemasti minu jaoks.
Aga õnneks on alati nii, et iga inimene esindab oma riietusega ainult iseennast ja teised ei peaks tema pärast piinlikkust tundma.
 
njahh 26. veebruar 2009, kl 17.49
Ausalt öelda pole aru saanud, miks teatrisse minnes peab end üles lööma. Kinno läheme ju tavaliselt. Mis me seal teeme? Istume, istume ja istume pimedas saalis, miks siis ei võiks end mugavalt tunda. Keda su riietus kotib? Ma saan aru, et pidulikule vastuvõtule läheb uhkelt, sest seal on toidud-värgid, tants, ere valgus, seltskondlik vestlus jne.

A mujal maailmas ei ehitagi end teatris nii üles kui Eestis.
 
bernhardiin 26. veebruar 2009, kl 17.53
Oooo, minu kogemus ütleb, et mujal maailmas, mõtlen Euroopat, ehitakse end ikka vägagi üles pidulikul puhul - selliseid dekolteesid, frakke, teemante enamik kodukootud eestasi ei oska uneski näha, kui seal mõne ooperi esietenduse puhul näha võib.

Aga asi ongi just selles, et tuleks vahet teha, kas tegu on ooperiga või kuskil hobuveskis või vanaema küünis mängitava kodusema õhkkonnaga etendusega. Mis kunstiinimestesse puutub, siis eks neil teatriskäimine ole rohkem töö, või vähemalt "käe pulsil hoidmine". Seega, mida nemad teevad, ei saa kõigile laiendada.

Ise eelistan nö. vahepealset varainti - väike must kleit, kokteilikleit. Ei poolda teksasid, kuid meeletult üles vuhvida end ei viitsi.
 
kaisa 26. veebruar 2009, kl 18.16
>Ausalt öelda pole aru saanud, miks teatrisse minnes peab end >üles lööma. Kinno läheme ju tavaliselt. Mis me seal teeme?

Sest teater ise juba on hoonena pidulikum kui kino. Kinosaalis ei pea üleriietustki ära võtma, teatrisaalis aga küll ning saali interjöör Estonias, Draamateatris, Vene teatris on selline pidulikum. Imelik oleks mingi teksa-pusaga seal olla.
Kus siis veel neid pidulikke riideid saab kanda ja end veidi rohkem üles lüüa kui mitte teatris-kontserdil-bankettidel?
Ka mujal maailmas käiakse teatris väga pidulikult. Mine Viini ooperisse talvel ja näed.
 
Undiin 26. veebruar 2009, kl 19.06
Tavalise korrektse riietusega käin. Teinekord teen pattu ja jääb ka turukott kätte, kui otse töölt minna:) Teksades sinna ei juhtu kindlasti mitte. Teatrisaalis ei ole lubatud popcorni ka süüa, ei tea, miks küll. Samas, kui keegi teksades tuleb, no las ta olla siis. Minu õhtut ta sellega ei riku, näitlejate-muusikute eest mina rääkida ei saa.
Üldiselt polegi mul aega ega tahtmist kellegi riietust passida, kui pole just tegu millegi erakordselt .... noh, ütleme, erakordselt ereda rõivastusega, mis iseenesest kõigi külastajate tähelepanu pälvib :P
Mõned inimesed saavad kord poolaastas pidulikumale teatriskäigule, sellele järgneb ehk veel ka tass kohvi või õhtusöök või midagi, miks nad ei tohiks siis ennast vähe 'üles lüüa'? Kui see just naeruväärne pole (küünietendusele õhtukleidis). Nemad saavad täispaketi ja see on elamus, las naudivad.
 
ww 26. veebruar 2009, kl 19.27
üle pole ka mõtet pingutada-mõni läheb nagu ballile
inimestel on imelik arusaam teksadest muidugi-ma ei tea,kust teie omale riideid küll ostate,et need nii räbalad välja näevad,et ei kõlba tatri jaoks selga tõmmata.mul on küll kapis vägagi viisakad teksad,ilus pluus üles ja viks-vonks.
aga teadmiseks,et ma ei käigi teatris muidu;).....pole mingi kleidi inimene-mulle ei istu need kohe mitte üks teps
 
teatrifänn 26. veebruar 2009, kl 19.32
käin teatris tihti ja ikka töölt otse, ei midagi ülipidulikku, aga ma ei käi ka tööl teksastes. Koju ju enne teatrit ei jõua. Mul hea meel, et rahvas nii väga riietega ei punnita enam. Kontserdisaalis on küll kõik üsna pidulikud.
 
heh 26. veebruar 2009, kl 19.51
See igasuguste teksade kartmine on Siluetist õpitud?
 
Undiin 26. veebruar 2009, kl 20.08
heh,
ei ole Siluetist, see on sisetunde küsimus, ütleksin. Lisaks teatrile on veel trobikond kohti, kuhu ma teksades ei lähe, sest ei taha.
 
emps 26. veebruar 2009, kl 21.24
no kui tegemist õhtuse draamateatri etendusega, sis meie mehega vaatame küll kõõrdi neile, kes teksadega tulevad. või miniseeliku ja pikkade saabastega on. võehh.
mingisuguseid etiketi reegleid võiks ju vähemasti teatriski järgida.
 
rott 26. veebruar 2009, kl 21.36
mina käin teatris kõpskingades ja seelikus või kleidis, mees ülikonnas.
mingi koht võiks siiski säilida, kus inimesed ka kenasti ja korrektselt riides käivad. endal ka hea tunne end aeg ajalt pidulikumalt tunda.
kampsikuid ja teksasid saad ju iga päev ja igas olukorras kanda. pealegi on teater eestlaste jaoks võib olla olulisema tähtsusega, kui mõnnel teisel rahval nii et austagem siis oma kultuuri ja teatrit.
 
rott 26. veebruar 2009, kl 21.45
njah
oi, kuidas käib närvidele fraas "mujal maailmas". olen pannud tähele, et mida tühmam inimene, seda rohkem seda korrutab, et oma tähtsust näidata.
meie elame EESTIS, mitte mujal maailmas ja meil on OMA tradistsioonid ja mõtlemine. meil on isegi omal ajud olemas, et ise otsuseid teha ja mitte totakalt kõike järgi ahvida.

mujal maailmas muide, nii palju kui mina tean, käiakse pidulikult teatris riides. ja ühes teises kohas, taas mujal maailmas, istuti teatris riided süles, nagu kinos, garderoobi polnud seal olemaski. sinna ei lähe ma näiteks enam kunagi tagasi.

minu jaoks on teater ja kino täiesti võrreldamatud, sina ehk ei tee asjal vahet...
 
e 26. veebruar 2009, kl 21.53
Teatrisse minnakse ju õhtusel ajal ning õhtune väljaminek pidulikku kohta dikteerib ka riietuse etiketi. Vähemalt eelmine päev ju tead, et näiteks homme peale tööd teatrisse minek ja paned siis tööle ka veidi pidulikuma-korrektsema riietuse (mehed ülikonna, naised kostüümi või jaki mustade pükste või seelikuga).
 
rott 27. veebruar 2009, kl 00.51
njah
arutas veel üleslöömise üle.
no ma ei tea, kas kleit, seelik või kena pükskostüüm on siis üleslöömine? soeng on näiteks minul ilma teatritagi korras, nii et..
ei arvanudki, et teatris peaks ballikleidis ringi hõljuma. see oleks jälle teine äärmus.

igatahes teksades ja venind kampsikus inimene on teatris ebameeldiv nähtus. niiviisi võid kodus või kartulipõllul ringi lööberdada.
 
mh 27. veebruar 2009, kl 02.54
Enamasti mõne venivast riidest pikavarrukaga retrohõngulise kleidikese panen (põlvini). Käin u 4korda kuus etendustel (teater, kontsert...). Ülipidulikel esietendustel olen vähe käinud. Minumeelest absoluutselt normaalne kui naine tuleb korrektsetes mustades teksades ja pintsaku või viisakama pluusiga. Ise lihtsalt olen kleidi inimene ja mul neid terve kapp täis.

Väike must kleit on stiilne aga mina pigem vaatan imelikult nende peale, kes kuskile komöödiaetendusele tulevad korseti ja taftseelikuga. Minu jaoks on ka teater ja kontsert nii tavaline, et eriliselt üles lüüa ennast küll ei viitsi. (dressides muidugi ei lähe, aga dressides ma lähengi ainult trenni)

Mees on tavaliselt kas viisakamates teksades, kingad ja pintsak. Või peenem kampsuni laadne džemper. Must ülikond ja valge pluus on enamasti natuke liiast mumeelest.
 
estonienne 27. veebruar 2009, kl 08.55
10 a. tagasi käisin Pariisis teatris ja ei jõudnud ära imestada, et inimesed teksades ja tennistes teatrisse tulid. Nüüd on meil ka see aeg käes... Kurb...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!