Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Riietus teatris
 
kus 27. veebruar 2009, kl 10.40
Mõned näitlejad ise on öelnud, et käivad teksade ja kampsiga teiste etendusi vaatamas. Ma arvan, et teatrisse minnakse vaatama, mitte ennast näitama. Ma täheldanud, et mida uhkemalt üles löödud daamike, seda vähem ta lavastuse sisust aru saab. Tuligi sinna ennast näitama, sest kuhu sa ikka piduriietes lähed kui mitte teatrisse, tulevad ise teistele teatrist tegema.
 
ooperifänn 27. veebruar 2009, kl 11.22
lähen vahel otse jõusaalist verdit/wagnerit kuulama, mis sest et häbi on. kui nii on kombeks. meil.. me armastame ooperit. olen nõus, et mingid pursuid käivad näitamas ennast, mina käin muusikat kuulamas. biitseps puhkab kohe.
 
mh 27. veebruar 2009, kl 14.45
No ma käin ka ennast näitamas. Iga naine vist ikka vaatab, et enam-vähem välja näeks kui rahva sekka kolama läheb. Aga kas siis kena saab välja näha ainult sädelevas ballikleidis?
 
BIBI 27. veebruar 2009, kl 15.18
Kas keegi tänapäeval teatris vahetusjalatseid ka kannab?
 
brodwayl näiteks 27. veebruar 2009, kl 18.15
sattusin kurikuulsasse brodway muusikaliteatrisse NYC is. Kah panin ilusti riidesse ja sättisin natuke ikka vähe kauem ja kenamaks, kui tavapäeval. Tuli välja, et seal istuvad inimesed üldse jopedes teatrisaalis nagu kinos. Peale seda shokki ma võtan ise ka vabamalt. Samuti NO teatris käinud teksade ja kampsuniga hetkeemotsiooni ajel. Ala sain sõbrannaga kohvikus kokku ja mõtlesime, et läheks edasi teatrisse. Jätan siis sellepärast minemata, et põen oma välimust? Väga väärt külastus oli muide. Viimati, kui estonias balletti käisin vaatamas siis ikka austusest suure teatri vastu panin kleidi ja juhuslikult oli vaba päev ka. Aga üldjuhul siiski käin teatris otse peale tööd ja selleks spets tualetti ja ridiküli kaasa vedama ei hakka. Sorri, kui kedagi häirib:)
 
Kullerkupp 27. veebruar 2009, kl 18.18
Mina käin ka teatris ikka pidulikuma riietusega, soengut küll juuksurisse tegema ei lähe, ballikleiti ka ei kanna.
Pidulikum riietus võib olla väga heast materjalist püksid-jakk, kleit või mingi kombinatsioon seelikuga.

Teatri ja kino esimene ja kõige olulisem vahe on see, et teater sünnib kohapeal, su silme all. Kinos jookseb lint ja ükskõik mitu korda sa seda ka vaatamas ei käi, kõik on üks-ühele sama.

Elan ka välismaal ("mujal maailmas") ja kahjuks on ka siin tavaline, et teatris puudub garderoob, istutakse üleriided süles. See häirib mind väga. Siiski on enamik inimesi ikkagi kenasti riietunud, teksades tegelaste hulk pole suurem Eesti teatrisaalide omast.
 
Briks 08. veebruar 2013, kl 16.50
No loe ja naera.
Ah et olete nii sagedad teatrikülastajad, et ei viitsi riidesse panna? Äkki tuleks paljalt siis? Ja et korralikus riietuses teatrit külastavad inimesed ei saa kindlasti etendusest aru? Kohe istudki kõigi kõrvale ja kuulad hoolega pealt, kuidas nad aru said võ loed lihtsalt silmadest?

Muidu ei ole eriti inimesi vahtinud, aga seekord spetsiaalselt vaatasin, kuidas inimesed teatris käivad. Ausõna, rõve tunne tuli peale. Esireas oli 70% vaatajatest tavaliste porijalatsidega ja vast ainult 10% puhul võis täheldada kindlalt viisakaid vahetuskingi.
Teksades ja kampsikutes oli ikka väga palju inimesi ja ei näe see midagi korralik välja. Siis oli veel paar üksikut tibi, kes olid endale kaugelt liiga napid riided selga ajanud - suur dekoltee+väike mini.
Kuulge, kui ülejäänud rahvas kaljult alla hüppab, kas hüppate siis kaasa?

Sisu ja vormi kohta - kas kirjutama õppides peaks siis lugemisoskus kaduma? On täiesti võimalik panna ilusti riidesse JA nautida etendust ning oh imet - isegi aru saada.

Kas tõesti on natukene korrektsema riietusega juba nii ebamugav istuda? Seelikut ja ilusamaid kingi pannes ei suuda enam midagi muud tähele panna?

On olemast siiski teatud etikett ja pseudointellikends ning hipsterlus võivad küll tõesti vohada, aga SISU see siiski ei muuda - teatrisse on kohane selga panna veidi pidulikum riietus ning talveajal jalga vahetusjalatsid.

See viimane etendus oli umbes kaks kuud enne juba välja müüdud. Et inimesel on aega oma ajakava planeerida, õigel ajal pileteid jahtida ja umbes 20-eurone pilet soetada, aga riidesse ei jõua ikka panna ning korralikke riideid ei olegi (minge või second-handidest ostma, kust võib 4 euroga juba korraliku komplekti saada)

On olemas täiesti tagasihoidlikuid variante - seelik ja pluus, viigikad+pluus ja little-black-dress või selle analoogid (vaid hüpermini ei sobi). Kui tõesti arvad, et hakkab teatris külm (ei ole küll täheldanud seda probleemi), siis sobib peale võtta jakk/pintsak, boolero ja on ka pullovere või veste, mis näevad väga korrektsed ja pidulikud välja. Märsid ja poekotid võiks koju jätta, clutch ja väiksem käekott on sobilikumad.

Käin ka tihti teatris ja tulnud teatrisse nii reisilt, trennist kui ka töölt. See ei ole ju probleem, et ei saa nüüd üldse normaalselt riidesse panna. Pügate väljas kõik hekke, et ei saa nüüd üldse riideid vahetada või lihtsalt vähe viisakamas riietuses tööle minna?

Kogu lääne kultuuri ei tasu ka nii innukalt absorbeerida, et igal pool pidžaamades ja hamburgeriga ringi patseerida. Tõesti, on olemas viimase hetke piletid ja mõned lihtsalt unustavad pisut sättida, aga neid peaks olema ikkagi alla 10% külastajatest ja mitte vastupidi!
Ja kuigi see ei puutu asjasse, siis tõesti pole märganud, et Pariisi, Londoni, Amsterdami, Moskva jt tippteatrites keegi fufaikadega ja teksades ringi käiks.
Ooper, ballett, esietendused on üldse teine teema - sinna oleks paslik ikkagi teha korralikum soeng ja meik ning panna pidulik riietus.

Tõesti, seekord oli lausa õõvastav neid kommentaare ja arvamusi lugeda. Olgu muude nõudmistega, kuidas on, aga teksad ja välisjalatsid teatris (eriti veel talvel) on vägagi out!
 
nümf 08. veebruar 2013, kl 18.26
10 punkti Briksile.
osa kommentaatoreid väidab, et ei viitsi korralikult riietuda teatris. seega on need "imelikud", kes korrektselt end riidesse panevad ja veidigi etiketti järgivad.
viimane kord õhtusel ooperietendusel tegime mehega huvitavaid tähelepanekuid, et enamus suht igapäevaselt riides ja paljudel ka teksa-tossu kombinatsioon. mis mõjus tõesti veidralt, arvestades saali interjööri, esinejate kostüüme jne.
mu meelest on pidulik väljanägemine teatris justkui lugupidamisavaldus ümbritsevale seltskonnale ja loomulikult näitlejatele, kes samuti on viitsinud spetsiaalselt just selleks etenduseks endast päris palju anda...

mu vana kooli ellusuhtumisega mees käib teatris-ooperis ainult musta ülikonna ja lipsuga, mis minu kleidiga harmoneerub. ooperis kannan pikka kleiti, enamasti lihtsas stiilis, aga kvaliteetset ja elegantset. piduliku soenguga saan ise kodus hakkama. kodus riietudes tekib juba kerge eelpõnevus, mõeldes, kuidas samal ajal näitlejad samuti ettevalmistusi lavale astumiseks teevad. naudin ka tööl ja igapäevaelus naiselike kleitide kandmist. nii et ei kujuta ette, et ooperisse teksadega roniksin. imelik? võib-olla tõesti:p
 
eee 08. veebruar 2013, kl 18.39
Näitleja teeb oma igapäevast tööd. Miks pimedas saalis istujad peaks pidulikus riietuses olema? Maa saan aru, et ballil ja tantsupeol.
 
tead 08. veebruar 2013, kl 18.46
Ei ole kunagi kedagi dressides või öösärgis teatris näinud, seega ära hüsteeritse üle. Ei anna see rõhutatult pidulik riietus küll mitte kui midagi näitemängule juurde. Minu jaoks on pidu pidulik koht, mitte teater, kus ma istun ühe koha peal ja vaatan. Eks need ilueedid mutid lähevadki pigem vaheaja ja puhveti pärast. Vaadake mind, mul mees ostis kuldehted, näete, näete.
 
ahh 08. veebruar 2013, kl 18.50
Saage oma ketist üle ja õppige maailma nautima vabalt. Välimusele rõhumise ajad on möödas. Leppige või upute oma stressi sisse.
 
to nümf 08. veebruar 2013, kl 18.54
Sina käi oma tornsoengu ja maani sametiga. Keegi ei keela. A millest see diktaatorilt soov, et kõik teised peavad olema nagu sina tahad? Või ei suuda sa oma sametit välja kanda keset teksapüksa? Ela oma elu ja ära suru teisele oma maailma peale. Miks teised pole nii ja miks teised pole naa, mina tahan kraaks-kraaks.
 
nümf 08. veebruar 2013, kl 19.26
ei ole mingit torni:D kui asi minu tahtmist mööda käiks, siis hõljuksid daamid ka igapäevases tänavamelus keskaegsetes kleitides ja mehed patseeriks toidupoes musketärikostüümis ja vägevate mütsidega, vuntsid uhkelt kikkis.
aga hetkel käib jutt hoopis etiketiteadlikkusest ja lugupidamisest kaaskodanike vastu, mitte kellegi tahtmisest. teksa-tossumutile ju vägisi naiselikku kleiti armsaks ei saagi teha- kahjuks.
kui mõni teksatädi tundis oma savijalgadel maailma minu arvamuse tõttu kõikuvat, siis lasku aga julgesti tunkedes edasi helge ja järjest mehelikuma imidži poole:p
 
väike viki 08. veebruar 2013, kl 19.53
ahh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Saage oma ketist üle ja õppige maailma nautima vab
> alt. Välimusele rõhumise ajad on möödas. Leppige v
> õi upute oma stressi sisse.

-------------------------------------------------------

oleks siiski hea, kui need ajad mööda ei saa. igale poole seda lodevat elustiili - nagu litz oma lapsi - kaasa vedada ei tasuks.
teater siiski selline soliidne ja väljapeetud koht võiks olla. jumal tänatud, et pole ammu käinud seal ja ei tea, kui jõledaid kujusid seal liigub.
 
bella 08. veebruar 2013, kl 21.04
eestis, soomes, ungaris (olen seal nimelt teatris käinud) on kombeks end teatrisse minekuks ikka pidulikult riidesse panna. teater ei ole mitte ainult etenduse nautimine, vaid teatrisse minek on kogu sellega kaasneva meeleolu nautimine - kohvik, näitus, kohtumine tuttavataga.
ma ei saa üldse aru, MIKS peaks minema teatrisse teksades ja kampsunites? kas neist villand ei saa - see on ju igapäevane kodune ja tööriietus. või ollakse nii vaesed, et pole rohkem riideid?
või tahetakse olla mingis mõttes lahedad? see aga näitab alaväärsust - et vaadake mind, mina ei hooli kommetest, mina olen teist kõigist üle.
lapsik ju:))
on ju tore end mõnikord ka kleidis ja kingades tunda. ning mulle meeldib, kui minu kõrval on ülikonnas ja lipsus härra.

ning kui te teatris pidulikult riides ei käi, siis millised on need kohad, kus te pidulikku riietust kannate?
või ei kanna te üldse kunagi pidulikke riideid?
 
bella 08. veebruar 2013, kl 21.20
njahh
appi, kuidas mind ärritavad sellised peata kanad, nagu sina - "mujal maailmas".
kas sul puudub igasugune eneseväärikus, eneseuhkus, iseseisev mõtlemisvõime?
tänu sinusugustele meil asjad nii halvasti ongi, nagu nad on. sinusugused, kes oskavad sealt "imepärasest mujalt maailmast" vaid kõntsa üles korjata ning kõik selle viimsegi hea ja ilusa, mis veel säilinud on, ära labastada.

keegi ei käsigi sul end maani õhtukleiti riietada või endale rokokoo soengut pähe ehitada.
aga tossudes, teksades, kampsikus, ruudulises tööpluusis - jumal hoidku, nagu mingi "muu maailma" lehmapoiss.
isegi seal imepärases "mujal maailmas" käib kõrgem klass ilusti ja maitsekalt riides. isegi maitselagedal inglismaal.
nii et ei tasu üle võtta muu maailma alamklassi trendi, nagu meile lust siin kord juba soovitas - et UK-s käinud üks tädi hommikumantlis ajalehte ostmas.
aga seda, et tädi oli äkki narkomaan või lihtsalt vaimuhaige, unustas lust mainimata.
mina kohtasin inglismaa tänaval ka palja ülakehaga naist hommikul ringi jalutamas. millegipärast viis politsei ta minema:))

ja meil eestis on vahe, kas sa istud teatris või kinos. meil on OMAD traditsioonid.
sinusugune neid muidugi ei mõista.
 
naine 50+ 08. veebruar 2013, kl 21.22
Tavaliselt etendusele lähen ilusti riides, st panen selga midagi lihtsamat,kuid maitsekat, mugavat ja kergemat, nt lühem seelik või kleit, vööd ei koorma, jakk peale, mis pole pikk. Kerged kingad, kontsadega muidugi ja ilusad sukad või sukkpüksid. Igal juhul mingin end ära, ei võta kaasa suurt turukotti vaid väikese teatrikotikese, kuhu mahub sisse vaid vajalik. Soengu ja maniküüri teen ise. Igal juhul ei lähe kontrotiietuses või tööriietuses saapad jalas teatrisse.
 
bella 08. veebruar 2013, kl 21.29
ahh
"välimusele rõhumise ajad" - hea kild.
tundub, et välimusele rõhud just sina. et jumala pärast ikka kogu aeg ühtemoodi välja näha - põllutööl, kodus, teatris, kontserdil, kinos, matustel.
ei saa ju end kenasti riidesse panna - äkki mõni mõtleb, et oled sisemuselt tühi?:))
targad ja end vabalt tundvad inimesed käivad igal pool ja igal ajal ringi ühtlases hallis, lotendavas ja vabas tolmurulli meenutavas riietuses.

ja palun ära ürita meid veenda, et oled sisemiselt äärmiselt intellignentne.
sinusuguste kohta tekib aeg ajalt küsimus, et kuidas teil hügieeniga lood on?
äkki on pesemine ka liialt stressirikas?:))
 
Agnes 08. veebruar 2013, kl 21.31
Mai kujuta nümfi glamuurses pikas kleidi elegantse ülespandud soenguga ettegi. Küll aga saunatrepil meestega õlli libistamas ja nende poegadele keelt kõrva ajamas :)
Selge pilt on oopiumist, kes taarub teatrisse D&G poole reieni saabastes ja nahast seelikus, kummaski käes pudel punast veini ja koni hambus :)
 
veel üks mõte 08. veebruar 2013, kl 22.09
teksa-dressinimeste kohta teatris.
kindlasti on üks osa neist madala enesehinnaguga.
oma riietusega üritavad nad end teistest esile upitada, näidata, et "vaadake mind, mina ei pea kinni teie väikekodanlikest traditsioonidest, ei hooli välisest ilust" - millest meie peame ilmselt tegema järelduse, et kotipoisil teatris on loomulikult väga rikas sisemine maailm. tema on kõrgem kõigest maisest. tema on parem neist, kes teatris ülikonna ja lipsuga käivad ja kindlasti parem ja targem daamist, kes kingi, kleiti ja ridiküli kannab.

vaadake kommenteerija Ahh-i - tema arvates on kotipoiss olemine "maailma vabalt nautimine":))
aga meie, teistsugused, oleme kõik "ketis":)
tuletab väga meelde 1917a revolutsiooniliselt meelestatud bolshevikke. millega see aga kõik lõppes - madal harimatu klass sai võimule ja edasi teate isegi.

neil kaltsukubudel soovitan lugeda Bulgakovi "Koera südant". seal on teiesuguseid väga hästi ja humoorikalt iseloomustatud. "saatuslikud munad" on sama kihvt lugu.
 
oopium 08. veebruar 2013, kl 22.16
no kuule Agnes, ise sa tulid viimane kord järjekordses uues hõredas kleidis ja arvasid, et su pikad blondid juuksed moodustavad stringi kujutise prinkide kannide vahele :D a võta näpust, liiga kõrged kontsad panevad juuksed hüplema ja isegi minusugusel viisakal inimesel lähevad silmad punni.;)
šampaga ei tasu liialdada, et punase veini lehal ja õuka hingusel vahet ei tee :D küll ma su seda jooki ka jooma õpetan! :D
Karl Kindermacher 08. veebruar 2013, kl 22.35
BIBI Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sätite end korralikult, panete kleidi sel
> ga või muud pidulikumat?

Pean tunnistama, et pole teatrisseminekuks kordagi kleiti selga ajanud ega kavatse seda edaspidigi teha. Jään endiselt ülikonna juurde. Võta heaks või pane pahaks.
 
nümf 08. veebruar 2013, kl 23.29
agnes, vilets ja vildakas kujutlusvõime sul ja kuidagi labasevõitu:p
esiteks ei tunne hetkel vajadust meestele ega nende poegadele keelt kõrva libistada, kuna eesti parim mees on juba mul kodus teki all;) teiseks, õlut joon üliharva. hõrgu toidu juurde sobivalt valitud klaasikese kvaliteetveini, seda juhtub küll.
aga pika elegantse kleidi kandmine, olles samal ajal šarmantse laitmatus ülikonnas mehe käevangus, on omamoodi ülendav kogemus. see justkui muudab ooperi- või teatrielamuse veelgi täiuslikumaks. pisut kadestan rokokooajastu daame, kelle igapäevaellu kuulusid fantastilised tualetid ja sätitud soengud.

millal sa ise viimati pikas õhtukleidis näiteks ooperisse sattusid, koos galantse härrasmehega?
 
nümfile 09. veebruar 2013, kl 00.22
Pikk kleit sobib saledale naisele aga kahtlen, kas sina sale oled, pikk kleit sobib sel juhul kui kannad pekivoltide varjamiseks läbi kleidi modellerivat aluspesu. Olen näinud väga palju teatris ilusaid kelite kuid kandjad on nii lotakil ja pekivoldid tungivad läbi ilusa kleidi välja ja see on hirmus. Kõik peaks olema välimuses esteetiline ja kaunis.
 
oopium 09. veebruar 2013, kl 11.07
ahh
08. veebruar 2013, kl 18.50
Saage oma ketist üle ja õppige maailma nautima vabalt.


Minu jaoks see lohakus-lodevus on ikkagi liiale läinud. Kuhu siis veel ennest selliselt sättida kui mitte teatrisse? Naine kes ei viitsi ennast isegi teatrisse naiselikult korda teha, kurb kuidagi.
 
väike viki 09. veebruar 2013, kl 11.32
päris lolliks selle riietusega ka minna ei tasuks, et maani kleidid, õlad paljad ja muu ülepakutus. võiks ikka selline soliidne seelik, pluus kingad ja kokku stiilselt välja toodud. mingi ülepakutus oleks naeruväärne, sest kõrgklassi eestis ei ole ja sellesse pürgivaid keigareid on veel naljakam vaadata kui ebameeldivaid dress-toss inimesi.
 
nümf 09. veebruar 2013, kl 11.41
aitäh stiilinõuande eest, aga pekivoltidega pole pidanud kunagi maadlema. hetkel 59/170, ainevahetus liigagi kiire ja suurema osa elust aeroobika ning joogaga tegelenud. pluss liikuv eluviis. aga keegi ei keela ette kujutamast metsikuid rasvamägesid saleda nümfikeha ümber- juhul kui see kellegi enesehinnangut peaks kergitama:p
aga isegi paksukesena ei läheks ooperisse teksapükstega, põhimõtte pärast.
 
oopium 09. veebruar 2013, kl 12.23
väike viki,

kui see sinu kirjeldatud maani kleit on inimesega harmoonias ja temale sobilik, siis see minu silma küll ei riiva.
piduliku riietuse üldine mõiste võiks selge olla, aga et inimesed endale sealt just neile sobiliku leiaks- see on paljude jaoks ülikeeruline. Maitsed on erinevad jah, aga inimesega kooskõlas riietus, ei riiva ka erineva maitsega inimeste pilku, halvas mõttes siis.:)
 
muigan jahh 09. veebruar 2013, kl 12.29
Mul polegi talvist pidulikku kleiti. Ja kui oleks, siis ikka ei saaks kanda. Mul pole pikka sooja mantlit ega kasutat, pika säärega saapaid ka mitte. Ei jõua muretsega selliseid asju.

Eks ma pean minema pikkade mustade pükstega ja mingi viisakam pluus. Maani kuldkleidis provvade arvates kuulun ma muidugi sinna teksapüksi õudukate patta, kes ei tohiks mingil juhul teatrielmust saada. Vaesed matsid jäägu koju, eksole.


Teate, kunagi vahtisin ka poolpljaid tibinaid hävitavalt, aga õppisin hoopis teist moodi mõtlema. See ei puutu minusse, kuidas teised riietuvad, talle nii meeldib, pole minu asi. Palju kergem elada ja närvid korras.
 
väike viki 09. veebruar 2013, kl 12.42
päris nii ikka ei ole, et las teised kannavad mida tahavad kohas, kus võiks ikka kanda mitte igapäevast riietust. see siiski tundub näkku sülitamisena, kui kaaskodanik ei vaevu end korralikult riidesse panema. ega ta ju üksi seal teatris ole. ja teine asi, mis on teatris eriti silmatorkav olnud, et lõhnastatakse end liialt või pannakse lõhna pesemata ihule. vot see on veel jubedam.
aga viigipüks ja muu selline tagasihoidlikum viisakas riietus peaks ju ok olema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!