Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kas 60-aastane naine on vanainimene? Mis arvate?
 
jaaaaaaaa 09. juuni 2014, kl 19.03
60 on vana. Tegus või mitte. Nahk on vana, silmad närtsinud, rinnad ripuvad, pöiakondid enamasti jalanõudest läbi turritamas, käed krimpsus. Meie ühiskonnas määratletakse vanaduse astet välimuse järgi ja 60 on vana, mis vana. Hing ja energiatase ehk võivad olla vägagi nooruslikud, aga enamus kahjuks seda ei näe ja nendel kes näevad võivad olla totaalselt vastupidine arvamus. Võib - olla mõjud naeruväärselt mitte nooruslikult. Ja mis dilemma see üleüldse on? Elagu igaüks nii nagu meeldib ja tunneb, aga ärge hakake tuuleveskitega võitlema. 60 on vana
 
lissu 15. juuni 2014, kl 18.26
seda et
no minu arust ivo linna nüüd küll noore tibi juurde ei läinud. ivo ja imbi on ju eakaaslased.

jaaaaaaa
absoluutselt nõus.
ja isegi, kui 60 näeks välja nagu 40, on ta ikkagi 60. ega siis aega tagasi ei keera.
minu arust need 60nesed, kes iga hinna eest püüavad olla noored ja siis veel vaidlevad, et neil on rohkem energiat ja parem tervis, kui noorel - no tulge ometi maa peale! ega see teid nooreks ikka ei tee. ikkagi olete 60nsed ja vanad.
tõesti, lapsik ja naeruväärne probleem.
 
...................... 15. juuni 2014, kl 20.25
Kui oleks lapsik ja naeruväärne probleem, siis väsinud 60sed siin nii palavalt ei vaidleks, vaid neil oleks ükskõik, kui teised 60sed end veel maha ei taha kanda. Aga midagi ikka nagu sügeleb paistab;)
 
aga 15. juuni 2014, kl 20.40
...........
miks sa arvad, et 60nesed ei pruugi olla lapsikud ja naeruväärsed?
alati kahjuks ei kaasne koos vanusega tarkust ja väärikust. mõni pole veel vanurinagi täiskasvanuks saanud.
või tead sina ainult tarku vanainimesi?
 
to lissu 16. juuni 2014, kl 00.35
aga ta ju vahetas endast 5 aastat vanema Reeda välja, keda ta muideks kutsus emmeks. Reet mainis oma raamatus, et see oli esimene märk, et nende abielu sakib täiega.
 
ei ole 30. juuni 2014, kl 17.09
Ei! 90 on vana! Ära kuulda neid verinoori siin, et hakkavad ütlema, et 60 on vana! Tegelikult vanadus sõltub kõige rohkem mõtlemisest ja ellusuhtumisest. Mõni noor paistab ka vana ja mõni vana paistab noor.
 
jesus! 02. juuli 2014, kl 20.34
Mida siin siis 4 lk. heietatud on? Mõtlemine võib ju sul 20a. oma olla, aga füüsis on kortsus, krimpsus, vajunud ja sellisena näeb sind maailm. Ja ei ole siin ainult verinoored muide. Vana on vana. 90 on rauk
 
arvamus 02. juuli 2014, kl 22.27
on küll ikka võrreldes 40 aastasega,Mõtetes võib olla sa seda ei usu ,aga ega ka vanust peatada saa
 
nipi 03. juuli 2014, kl 10.01
Mida te jahute niipalju sellest füüsisest? Vanainimene on tönts olevus, kelle ainukeseks mureks on see, et oleks soe ja kõht käiks läbi.
Noor on alla 18 aastane, peale seda tuleb juba täiskasvanu iga.
 
unistused, unistused 03. juuli 2014, kl 10.27
Võite ju peita oma pead jaanalinnu kombel ja kinnitada endale mida soovite. Tönts olevus? Kellega võrreldes? Teise 60-aastasega või 70-aastasega või 30-ne või 40-ne aastasega võrreldes? Marju Lauristin näiteks on vägagi terava mõistusega daam, aga kas see teeb teda nooreks? Ja see ettekujutus enda teravusest ja nö.erksusest ning tänapäevasusest on enamusel ikka väga subjektiivne arvamus, mis erineb kardinaalselt tõelisusest.
 
nipi to unistused 03. juuli 2014, kl 11.14
Sinu ekukvaliteet sõltub sellest, mis teised endast arvavad või? Et kui ei peeta end vanaks, siis sa pead siin vehklema ja neid maa peale tagasi tooma?
Ole sellega rahul, et peale 18 aastat on inimene juba mittenoor.
Kuigi vana, noor, mis vahet sellel on,kibestunud inimesed on kordades hullemad.
 
unistused to nipi 03. juuli 2014, kl 13.33
Vabandust, sa oled lihtsalt tola. Isegi aru ei saa loetu mõttest ning tüüpilise vanainimese kõiketeadvusega väänab asju endale sobivasse konteksti. See juba näitab et oled mentaalselt vanainimene, mitte lihtsalt enam täiskasvanu. Nii et lepi sellega ja ära leiuata vabandusi, kuidas inimesi tõe väljaütlemise eest endale sobivalt lahterdada. Kes ei ole minu poolt on minu vastu. Nii see käib siis kõrges täiskasvanueas?
 
nipi 03. juuli 2014, kl 14.16
Tänud diagnoosi eest, ma olen juba ammu aru saanud, et kibestunud vanainimestega ei vaielda:)
 
unistused 03. juuli 2014, kl 20.09
Võta heaks! Mina muide olen samal arvamusel ning sellepärast diagnoosi paningi, et vanainimesel jalad ikka maas püsiksid ja ei teeks ennast lolliks. Anonüümsetes kommentaarides ehk kuuleb tõttki, kui elus ainult irvitatakse seljataga, et mitte "nooruslikku" mammit veel rohkem kibestunuks muuta. Miks muidu peaks keegi oma 60 aasta juures vaevama pead millegagi mis on niigi ilmselge.
 
nipi to unistused 04. juuli 2014, kl 08.51
Aga miks see sind nii hirmsalt häirib, kui võõrad vanainimesed end lolliks teevad? Nemad on rõõmsameelsed ja naudivad elu aga sina kibestud vanur. Et kohe kuidagi ei mahu pähe, et teised end paremini tunnevad. Miks peaks korda minema, mis teised arvavad? Las naeravad, neid 60seid "noori" see ei sega. Las nad vaevavad oma pead selle juures, mis sinu jaoks on "niigi ilmselge". Ela oma elu ja las teised elavad nii nagu nemad tahavad.
 
viimasele 04. juuli 2014, kl 15.16
ega keegi ei vaidlegi vastu, las mammid kujutavad omale ette mida tahavad. aga teema oli selline, et kas 60nene on vana või noor. otse loomulikult vana on.
seniilsus ilmselt mammidel ja see teeb õnnelikuks ja omast arust kole nooreks. miks ma kohe kibestunud pean olema, kui seniilne ei ole, vat see jääb küll arusaamatuks.
 
nipi 04. juuli 2014, kl 15.45
IRW
Mul pole enam midagi lisada.
 
ups 04. august 2014, kl 14.28
Seal ei olegi midagi lisada ja jääbki üle ainult rumalalt irvitades oma ponnistusi musta valgeks rääkida. 60 aastane võib olla kas daam või eit.
 
ups 04. august 2014, kl 14.32
..rumalalt irvitades ponnistada ..
 
vanad mutid 13. august 2014, kl 15.45
Naised ise kiidavad ennast, hirm muldvanaduse ees on nii suur!
 
Vastaja 13. august 2014, kl 17.13
Vana ikka. Mis ei välista nooruslikkust muidugi :)
 
irw 16. august 2014, kl 16.51
kui 40 on 'parim enne möödas', siis 60 on taaskasutusse läinud toit
 
ma 17. august 2014, kl 20.46
60 pole jah veel pensionivanus, kuid üle 45-aastased enam tööd ei leia.
Vana olemise mõttekus sõltub sellest kas sul on materiaalselt võimalik elamisväärselt elada või mitte. Kui on lasuvaesus siis pole enam vegeteerida mõtet, paremaks niikuinii ei lähe.
 
no 18. august 2014, kl 19.28
aga ometi on ju 45 ja kaugelt üle selle töötegijaid küllaga. Mis jutt see on, et tööd ei leia? Jah, ettekandjaks ja jooksupoisiks muidugi ei võeta, aga selles eas mingi amet peaks ju olemas olema ja kui ei ole, siis Selverisse ja Rimisse vist ikka võetakse
moosimadu 18. august 2014, kl 20.32
Vana muidugi.
Aga mitte veel surnud, muide.
Või sulab suus, silm särab hea asja peale, nali ajab naerma. Elu nautimiseks just parasjagu.
Kas vana olemine tähendab midagi halba? Kui veab, saame kõik vanaks. Kui ei vea, sureme enne maha.
 
no 18. august 2014, kl 23.42
Täpselt nii :)
 
moosimaole 12 points 19. august 2014, kl 10.13
Vananemist kujutatakse jah nagu mingi häbiasjana, mina tahaks küll ikka 90ni välja elada,no kui jumal ikka selget mõistust niikaua annab:)
 
arvamus 19. august 2014, kl 13.34
60 aastane ei ole vanainimene,saab unistused teoks teha ja uue elukaaslasega kolida soojale maale ,Unistus ongi täitunud,pole unenägu nagu mõnel ,kes unistab ainult.
moosimadu 19. august 2014, kl 18.09
Kõlab, nagu ei võiks vanainimesel unistusi olla..?
Kui ma saan 60, siis olen ma vana, kuid see ei takista mind unistamast ja oma unistuste poole püüdlemast.

Naljakas vaidlus. Sama naljakas kui oleks küsimus, kas kümneaastane on laps koos ehmunud vastustega, et eiei kümneaastane ei ole laps, sest tal on juba kasvamas rinnad või öösiti juhtub teinekord tilk tilli otsast pääsema...
Kümneaaastane ON laps ja kuuekümnene ON vana.
 
arvamus 21. august 2014, kl 17.21
Moosimadu ka 60 aastaselt ela.See võib olla kõige ilusam aeg su elus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!