Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
lolliks mindud või?
 
Kaliifi peakokk 04. juuni 2015, kl 20.33
Siis Sul on mälestused päris varasest ajast :)
Tavaline Singha oli 0,5-ne klaas ja maksis 7-elevenis miskine 55 THB keerdu. Natuke nutune värk oli sellega, sest peale Pattaya on igal pool peale kl 23 alkokeeld ning enamus restosid lüüakse kl 22 kinni. Pead kannatama hommikul kl 11-ni.Võimaluseks jääb hotell ka, aga mitte iga hotell. Hirmsas põrgukuumuses me saarel aussidega ühte kuuti kaapisime kuni visati paar purki toasooja kokat. Needsime siis maiseid ja taevaseid jumalaid, kes meid kiusavad. Kui kohalikega sai pidu pandud, siis need tirisid ööselgi Singhad väljad. Andsin raha, sepp tegi peatuse ja eks althõlma omad joped neid müüvad. Kui normaalne "farang" oled, siis on elu lill ja käid nagu miska ringi.

Loodan, et ma selle offtopic loo eest § ei saa. Siinse seltsimeheliku kohtu otsusega ma pühin tagumist poolt ;)
 
Tiiger Krevetiga 04. juuni 2015, kl 20.35
aitäh, Kadakas! kuigi ma olen päevasel ajal Kass-Liblikas kringliga aga mõtlesin, et kui juba disco, siis disco ja panin uue kostüüme. :)
tegelikult on mul paras segadus nüüd nende nimedega, üks kõlbab nagu üheks juhuks ja teine teiseks. peale arsti lahkumist tabas mind ilmselge identiteedikriis ja isiksuse kahestumine. või kolmestumine. või veel rohkem.
aga noh, samas sedavõrd mitmekesi ei hakka kunagi igav.
eriti kui juhtumisi üksikpalatisse pannakse.
 
Tiiger kringliga 04. juuni 2015, kl 20.37
selle Chefi retsepto panin aga taskusse küll. tänx! :)
 
selge pilt 04. juuni 2015, kl 20.45
mis vanuseklassis need prouad siin on, kes diskotavad
 
Kass-Liblikas 04. juuni 2015, kl 20.48
Mul on palati uksel nr. 6. Aa sul?
 
kadakajupp 04. juuni 2015, kl 21.12
krevett, kostüüme valik on puhtalt isiklik, peaasi, et end hästi tunned. nime osas...peaasi, et me diskol sind kellegagi segi ei aja, muu pole oluline.

chef, paar aastat hiljem oli see singha juba enamasti 5.5 vist, seda kangemat versiooni esines harva. mulle on uudiseks selline keeld, aga õhtusel ajal olin enamasti linnas tagasi. hmm, kwai jõe eksurseerimine küll oli erand, aga piiranguid ei meenu. ju siis ekskurseerivatele farangidele oli "all inclusive".
 
Kaliifi peakokk 04. juuni 2015, kl 21.59
Seal on mitu riigipööret olnud, 2006 ja 2010 nagu Tõnn Sarv oma blogis väitis (pole kunagi sel ajal sattunud). Viimane madin oli eelmisel kevadel. Paari aasta eest oli küll alkokeeld jõus ja ilus, aga ikka saab kätte kui sõpru on. Kõike saab loomulikult kätte ja faranagil on raske end ahvatlustest eemal hoida. Jänkid langevad esimesena nõiduste kütke, aussied on vähe vastupidamamad ja britid...noh britid on britid. Seal on neid igasuguseid tähtpäevi kah nagu kirjuid koeri, siis mõnikord ei müüda. Kuninga sünna 5. dets on muidugi suurim. Kunn on loomulikult pühamast püham, kinos lasti enne filmi kunni hümni ja tuli püsti tõusta. Tegelikult lahe värk, inimesed väga armastavad kuningat ja keegi ei aja riigivastast mula internetis :-D

Vaatan, et meie limiit ehk 8 lk hakkab täis saama... ei tea, kas tuleb varsti Arst maailma parima kummituse Karlssoni kujul ja meile teeb öhöhööö...:-D

Teeme siis enne ühe "Laupäevaõhtuse palaviku" ehk väikese discoshow.

https://www.youtube.com/watch?v=u1qN6gLbUMw
 
Päikesepillaja 04. juuni 2015, kl 22.08
Ma olen päeva jooksul musta nimekirja sattunud?:)
Pole midagi, see ei muuda mind ega mu mõtteid. Eks siis kunagi teine kord kuskil mujal...
 
milli 04. juuni 2015, kl 22.13
Pole küll diskolugu ega laupäev, aga mõnus lugu ikkagi, mulle meeldib ;)
https://www.youtube.com/watch?v=vY6Np0nqgkk
*mittetutvujate mammutteema on ju ajalukku vajunud...:D
 
Chef 04. juuni 2015, kl 22.21
Teemavälist. Uurisin asja, sobib hästi teemaga "Lolliks mindud või?" Nimelt minu üllatuseks alates 2015 jaanuarist võib alkoholi müüa vaid 11-14 ja 17-24. Ööklubid saavad legaalselt alkoholi müüa vaid 5 tundi ööpäevas. Karistus trahv kuni 10 000 THB või 6 kuud #.

Hüvituseks veel üks retsept. Ka see tuleb päris hästi välja, üsna lihtne valmistada.

2 tl punast karripastat või tom yum pastat
400 ml kookospiima
400 ml vett
5 kaffir-laimi lehte
2 spl kalakastet
½ tl suhkrut
1 laimi mahl
200 g tükeldatud lõhefileed
100 g šampinjone
100 g suhkruherneid (külmutatud)
½-1 punane tšilli, viilutatud

Kuumuta karripastat 1 minutit, lisa kookospiim ja vesi ning aja keskmisel kuumusel keema. Vähenda kuumust, lisa kaffir-laimi lehed ja keeda mõned minutid. Lisa kalakaste, suhkur, laimi mahl, lõhe, šampinjonid ja suhkruherned. Keeda tasasel tulel, kuni kala on küps (umbes 3-5 minutit). Lisa tšilli ja serveri.

http://www.heatoit.com/2011/01/tai-parane-lohe-sampinjoni-supp.html

NB! Vahel võib Selveri sügavkülmaletist leida Tai toitu, mida eestlased maale toovad. Tegemist on ehtsa, seal valmistatud ja sügavkülmutatud kraamiga ning maitse on päris ok.
 
kiluke 05. juuni 2015, kl 05.19
oi, kuidas mulle head menüüd meeldivad.
omalt poolt värviline carpaccio tomatitest ja anšoovistest.
vaja läheb:
tomateid
anšoovist
sellerilehti
musta pipart
palsamicot
rosmariini
krutoone
lõika tomatid õhukesteks viiludeks ja laota vaagnale. jahvata peale pipart. lõika anšoovised pisikesteks tükkideks ja puista tomatitele. raputa peale hakitud seller. lisa kuldpruuniks praetud krutoonid, kaunista balsamico ja rosmariinioksakestega.
 
kiluke 05. juuni 2015, kl 05.31
ah jaa, veel tahtsin tohtrile edasi öelda, et täna ei tutvu. ehk homme, või siis ülehomme.
 
Ingel, endine ingel 05. juuni 2015, kl 07.50
Panin kiivri pähe, kuulivesti selga ja vaatan periskoobiga kaevikust, et snaiper mind otse ei tabaks, šarpainellide eest ei ole keegi kaitstud,
AGA!
A2 keeleeksam kvalifitseerub tasemele "Turist", "Esmaümberasunu" ja tasemel turnija peab oskama vastata küsimustele "Mida teie soovite?", "Kust te tulete" ja suutma arendada vestlust teemal, lihtlausetega, "Minu kodumaa on XXX ja mulle meeldib teie riik".
Samuti peab ta osakama küsida teed, mingi asutuse asukohta, kella, ühistranspordi kohta,söögikohas einet tellida, numbreid tundma, värve ehk selliseid põhitõdesid, et arusaadaks kes ta pon ja miks ta on, suutma seletada enda kohta käivaid põhiandmeid.

Ehk tegelikult on see sama, mis meie muukeelsed kaasmaalased peavad õppeprogrammide alusel suutma teha 9. klassi lõppedes.

Ja see on tõsine algus intelligentsuse saabumiseks - ilma naljata!
 
porisev intellektuaal 05. juuni 2015, kl 08.04
šrapnell, mitte šarpainell
 
Ingel, endine ingel 05. juuni 2015, kl 08.06
Saladuskatte all võin öelda, et seal kirjutises veel vigu sees :)))
 
porisev intellektuaal 05. juuni 2015, kl 08.10
täiesti avalikult võin öelda, et ei hakanud kõigi vigade kallal närima
 
Ingel, endine ingel 05. juuni 2015, kl 08.18
Tänan sind, et lasid armulikusel ka minule kumada.

/Kummardan su ees ja kannan kõrgel lampi, mis valgustab su teed../
:)
 
Kaliifi peakokk 05. juuni 2015, kl 10.25
See on jällegi teemaväline, aga kuna teema pealkiri on teine ja loodetavasti siia keegi tutvuma ei tule, siis...

Mina leian, et austusest maa vastu, kus ajutiselt või alaliselt viibid on elementaarne selle maa keelt osata. Kasvõi käibefraase. Ei saa aru inimestest, kes aastakümneid elavad teises riigis, aga ei oska isegi tere ja aitäh öelda. Ma ikka üritan vähemalt mõned sõnad meelde jätta ja see aitab suhtlemises sooja vahekorra loomisele kaasa.

0-kursus (A-000)

Sawa dee (tere), Kob Kun Cup (tänan väga).
Pom Ma Jark Estonia (tulen Eestist), Pom Rak Mung Thai (ma armastan Taimaad), Pern (sõber), Chang (elevant), Hong Nam (WC).
 
kadakajupp 05. juuni 2015, kl 11.41
kasutagem siis limiteeritud ruumi, enne kui inetnet täis saab! :)

chef, ma käisin tais viimati 2011, aga kuuldavasti on seal tõesti muutunud päris palju ja mitte paremuse suunas. uus tai on hoopis vietnam, aga kahjuks pole veel jõudnud sinna.
 
Kaliifi peakokk 05. juuni 2015, kl 12.37
Tai on väga kalliks läinud, nüüd euro odavnemise järel veel eriti. Niigi oli Phuket julge 1/3 kallim kui Pattaya. Praegu olevat seal nn teine Goa, et venekeelsed sildid jne. Paari aasta eest oli juba vene keelt vaat et enamgi kui inglise keelt. Nüüd rubla odavnemise järel ei oska öelda. Igatahes käisid seal päris muhedad Siberi venelased, kellega sai vennastuda ja normaalselt juttu rääkida.

Vietnam, Laos ja Cambodia on uued sihtpaigad. Vietnam on omamoodi armas, Taist saab sinna ööbussiga. Kahte viimasesse pole sattunud, pidada veel odavamad olema. Cambodial on muidugi õudne ajalugu "khmer rouge" ajast kui 1975-1979 miljonid tapeti ning masendavad mälestused. Rahvas olevat hästi sõbralik ja veel "rikkumata". Laoses ei tohtivat astuda puhastatud turistiradadelt kõrvale, sest maamiine on jätkuvalt kõik kohad täis. Nii pajatasid mulle inimesed, kes seal käinud.
 
pa 05. juuni 2015, kl 12.43
 
kadakajupp 05. juuni 2015, kl 12.46
jah, mu pereliige käis tais paar aastat tagasi ja kaasa ostetud asjadel olid venekeelsed etiketid.. lisaks on seal inimesed kuidagi muutunud, ei ole sellist külalislahket ja siirast sõbralikkust. kahju muidugi.

punastest meeridest olen mitut dokki vaadanud, jube. aga angkor wat oleks vaatamist väärt (kirjapilt pole kindel, ei kontrollinud)
 
Kaliifi peakokk 05. juuni 2015, kl 13.33
Kambodžas on jah nn killing fields ja mingi jube kolpademuuseum vms. Angkor Wat on õige kirjapilt :) Tai kuulus kunagi Khmeeri (Angkori) impeeriumisse, aga valged pole neid kunagi okupeerinud. Lähikondsed on ikka kellegi käes olnud, nemad mitte.

Varem käisid Tais hästi lahedad Kaug-Ida ja Siberi venelased, aga mullu enne sanktsioone ja rubla odavnemist olla kord päris käest läinud. Kui oled käinud Türgis ja Egiptuses, siis kujutad päris hästi ette. Sõnaga, oli hakanud samasugune pööbel käima nagu seal ja Goas. Lõppes asi sellega, et neid ei tahetud enam teenindada, nõuti ettemaksu jne. Ma ise mullu seal ei viibinud, aga tuttavad rääkisid. Ja kohalikud ei olevat enam tõesti nii sõbralikud. Kahju, lost paradise... Varem olid nad nunnud looduslapsed. Meessoost farangi jaoks tõeline paradiis...noh, said vähemalt tunda seda tähelepanu ja hoolitsust ja huvi, mida valged naised tunnevad Türgis ja Egiptuses. Selline poptähekese tunne kui pidevalt tullakse tutvuma, naeratatakse, lehvitatakse jne. Oli hea tuju ja ostsin lillemüüjalt pundi roose. Ja siis käisingi kaubitsejaneidude juures ja lihtsalt kinkisin õiekesi. Tai mehed seda vist eriti ei tee, igatahes oli reaktsioon küünlaid väärt. Pärast olin tõeline lemmiklaps igal hommikul :-P Kahju, et suurepärane naeratuste maa nüüd kaduvikku kaob...
 
punš 05. juuni 2015, kl 14.39
minule see teema meeldib - pealkiri - siin võiks nüüd järgmised tonnid komme lisada et see paks arst end lõhki õgiks ja plahvataks... mitte siin muidug, aga kuskil omaette, näpud klaviatuurist kaugel, kas või kuule sättides... /irw/
:D
nime vahetasin...
 
Kaliifi peakokk 05. juuni 2015, kl 14.54
Arst lubas eile kõik üle 8 lk teemad lasta ära kustutada. Täna vastas Raivole juba, et 7 lk on piir. Arst ise kirjutab ju sellest oma 4 lehte täis, meile jääb vaid lugemise rõõm. Krt, see juba nagu koolikirjand, et maht on ette antud. Ma ei suutnud koolis kunagi lubatud mahu piires püsida.

Herr doktor on kuidagi vaimuvaeseks jäänud. kordused, kordused, kordused. Püsihaiged, popkorn, WC, pubekad. Eile viskas küll pärleid sisse, "seeme", "laadung", "annan teile suhu, neelake alla!" Mingi frustratsiooni ilming. Soovitasin talle vaimu teritamiseks kuulata Juurt & Kivirähki, aga no ei võta õppust. Mingi keskaegne ähvardav sonimine väävlijärvest ja igavesest põrgutulest. Eduka ravi tagamiseks tuleb olla popp ja noortepärane!
 
kadakajupp 05. juuni 2015, kl 15.00
chef, polegi vaja türgit ja egiptust vaadata, pattaya oli toona (2011) minu ebameeldivaks üllatuseks vaat et hullemgi.. teisalt pole ka viimaste aastate jooksul kumbagi mainitud riiki külastanud, käisin vahemere ääres. mulle meeldib kreeka, kuidagi jahe ja tagasihoidlik oma lõunamaisuse kohta. mulle tõsimeelse eestlasena sobib see rafineeritum olek rohkem kui ülisõbralikkuses tüütud türklased või beduiinide punt.


* kunagi ühes pattaya äärelinna privaatrannaga hotellis oli rannakohviku pidajaks üks noor kohalik perekond, siis veel ühe pisikese lapsega. meie seltskonna kaks last nö kodustasid selle pisikese poisijupatsi ära, käisid temaga mängimas, jagasid oma arbuusi, jäätiseid ja mida kõike veel. eks sedasorti sõprus viis ka täiskasvanuid rohkem suhtlema, seal me siis inglise-viipe segakeeles suhtlesime. armsad ja soojad inimesed olid :).
 
Kaliifi peakokk 05. juuni 2015, kl 15.22
Kadakas, nõus, et Pattaya midagi kaunist endast ei kujuta. Samas on need linnukesed kontsentreerunud Walking Streetile ja paar kvartalit seda lõbuvärki ongi. Lihtsalt huvi pärast äravaatamiseks Pattaya sobib, aga pikemas perspektiivis ei istuks. Eks ma alguses Bangkoki puhulgi puuse panin, hotell oli 5+, aga ei mina teadnud, et keset kõige kuumemat lõbukvartalit. Phuket on turistikas, aga sealt on jälle mõnus väljasõite saartele teha. On rahulikumaid randu ja möllurandu. Ööelu on mõnus ja kogu aeg midagi toimub. Krabi jälle selline rahulikum. Kõige parem on leida sellised kohalikud semud. Mul olid paar Tai selli, üks restoomanik, üks Birma kutt jt. Nood näitasid kohti, tehti isegi sellist au, et näidati paari kodu ja oma peret. No ja teiste turistidega loomulikult vennastud ja võtad koos midagi lahedat ette. Ei mina saa neist aru, kes lähevad reisima, võtavad 5* ning kogu puhkus on hotellibasseinis. Taid oli /vähemalt paari aasta eest/ sellised arusaajad, sõbralikud, kauplejad küll, aga mitte tüütud. Eriti kaval-nunnud on väikesed kohalikud plikad. Rüüpad oma õllekest ja tuleb selline särasilmakene ja paneb sulle näiteks kunstorhideedest kee kaela. No kuidas sa jätad ostmata :) Või pakub mõnd muud suveniiri.

Türklased on pealetükkivad, aga sõbralikud. Egiptuses on minu hinnangul parajad sulid, eriline tõmmekas on rahavahetusbisnis. Et ole hea mees, vaheta minu euromündid paberi vastu, meil ei võeta vastu. Selle eest hoiatati, pärast on peotäis sarnaseid, ent mõttetuid Egiptuse münte.
 
infoks, 05. juuni 2015, kl 15.25
punš Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> minule see teema meeldib - pealkiri - siin võiks n
> üüd järgmised tonnid komme lisada et see paks arst
> end lõhki õgiks ja plahvataks... mitte siin muidu
> g, aga kuskil omaette, näpud klaviatuurist kaugel,
> kas või kuule sättides... /irw/
> :D
> nime va
> hetasin...

miks osad trollid kaldkriipsude vahele teksti topivad? Arvate tõesti, et olete siis intelligentsemad?
No ei ole ju, olete end täis teinud. Rahvas on teie vastu, moded on teie vastu. Siin teemas tunnistate, et trollite labaselt leeniniga jne, teie jaoks ei ole midagi püha.
Kaldkriipsud teid ei pese.
 
kadakajupp 05. juuni 2015, kl 15.33
tai saared on suurepärased, säravvalge liiv ja... meres ei ujugi kilekotid ning kasutatud kondoomid. lõuna-taisse, phuketi ja krabi kanti pole sattunud, aga olen kuulnud sarnaseid kommentaare. ja väiksed plikad on nunnud, hoolimata sellest, kas neil on mandlisilmad või suured ja sinised ;).

(mina olen muidugi selline frukt, et kui olen otsustanud mitte kahejalgset rahakotti etendada, siis ei päästa ei silmad ega jalad. kui siis ainult ilmselge karjuv vajadus)

oojaa, türklased.. seal oli rahareform 2010 (2009?), uued vääringud olid kümme korda väiksemad ja mündid vermiti äärmiselt euromüntide sarnased. arva ära, kui palju ma eurodega harjumata tünga sain, eriti õhtuses tänavakaubanduses :D.
 
Chef 05. juuni 2015, kl 15.39
Kuule, kes su "rahvas" on? Me ammu tahame teada. Töölisklass, talupojad. Või pursuid ja nepmanid. Alamklass, keskklass, kõrgklass. Põlisaadel või uusaadel?

"Laualt kadus või ja sai,
papa sahvrinurgast punalipu välja tõi.
Töörahvas, tolmus ja tahmas,
võimu enda kätte krahmas!

Nüüd on varem kui parem."

PS! Kaheksa lehekülge solki on täis, kirjuta ruttu moderaator@delfi.ee, varsti saab tööpäev läbi ;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!