Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
lolliks mindud või?
 
kadakajupp 05. juuni 2015, kl 15.46
chef, ei ole 8 lk, võta trolli postituste jagu maha - tema oma ei lähe ilmselgelt arvesse, seega mahub veel küll :).
 
Kaliifi peakokk 05. juuni 2015, kl 15.47
Don Phi Phi, James Bondi saar, nn Monkey Island, kus varganägudest pärdikud mööda kaljusid otse paati turnivad ja maiustusi nuruvad... Liiv on tõesti pimestavvalge ja vesi helesinine ning vannisoe ning puhas. Ega ilmaasjata seal ole rodu filme vorbitud. esimesena torkavad pähe Bondi-seiklus The Man With The Golden Gun ja The Beach (ehkki see on tegelikult mitme saare peale kokku üles võetud ja osa vist isegi Krabis). Lõuna-Tai on vaatamist väärt. Isegi Bangkokis kohalikud inimesed uurisid edasisi plaane ja ütlesid, et ojaaa, veab sul - me peame siia jääma. Kliima on aasta ringi mõnus, ei ole liiga palav ja ei ole külm, vesi on ikka soe. Suvel küll kallab vihma, aga mitte kogu aeg.
 
CCC-le, 05. juuni 2015, kl 15.50
Kaliifi peakokale.

Kuule, mis seal Tais teed? kuis põrandatega lood on?
 
kadakajupp 05. juuni 2015, kl 15.51
no see vihmahooaeg on tegelikult üsnagi vihmarohke, viimati olingi märtsis, vihmaperioodi alguses ning paar päris krõbedat äikesetormi sain ära näha, lisaks mõned korrad meeldivalt sooja padukat krae vahele :). aga jah, see liiv.. ma pean täna igatahes musta mullaga leppima.
 
Kaliifi peakokk 05. juuni 2015, kl 15.59
Tegelikult varieerub vihmahooaja lõpp isegi lääne- ja idarannikul. Läänerannikul Phuketis võivad oktoobri lõpus ja novembri alguses olla juba väga ilusad ilmad, Andamani meri on vaikne nagu järv. Samal ajal Vaikses ookeanis, Koh Samuil nt kõrged lained ja vihmahood. Äikesega on mõnus, kuuled merelt, et hakkab tulema, lidud rannarestosse ja nosid head-paremat ning varsti sadu möödas ongi. Kehtib muidugi väljaspool vihmahooaega.

PS! Trollidele panen siia lõppu Contra luuletuse:

"22 APRILL

Tunnen täpselt kahte habet
kellel täna sünnipäev
koos nad mängind pole kabet
siiski kõrvuti neid näen

Kaks üldtuntud humoristi
meie meeli lahutand
ühel habe uljalt püsti
teisel üsna mahukas

Kahekesi nalja tehes
saanuks neist ehk võimas paar
elanuks nad ajas ühes
onu Lenin ja Mart Laar."
 
püsikas 05. juuni 2015, kl 16.04
8 lehekülge või mitte, mina ei viitsi emaili saata moderaatorile. Andke teada keegi, kes viitsib tänuväärt tööd teha?

Peale trenni ma ennast ei pesnud. Jalutasin koju ja pesin seal. Poest ostsin 5 kobartomatit (1.70 eur/kg) ja gaseeritud vett 0.40 eur. Tarbisin ära. Peamiselt sööngi tomateid, harvem kurke, veel harvem õune, muud rohelist ei söö. Ostan kõige kallimat/punasemat sea hakkliha iga päev pool kilo. Munad ja sibul ja kuivained (kartul, riis jne). Harva kodujuust. Muid asju ei tarbi üldse, kui siis väga harva. Näiteks ei tee mingeid kastmeid üldse, söön kuiva hakkliha ilma mitte millegita või "kuiva" omletti.
Nüüd on tomatid söödud ja hakkan tatart keetma, hiljem praen sibula ja hakklihaga kokku. Maitseainetest on ainult Curry segu ja Cayenne pipar, lauasool, teisi vürtse ei kasuta. Neid kolme on rohkelt ja nendega saab toit maitsestatud.

Ilukirjanduse tõlkimisel kasutan ämblik-meetodi. St, et ntx kui leian teksti seest tundmatu nimi-sõna, siis uurin selle sõna kohta wikipeediast semantikat, seejärel vaatan sõna "käänamist" ja sugulas-sõnu, näiteks sama tüvega omadus-sõna, adverbi, verbi. Võrdlen sarnaseid sünonüüme avalikust lausete andmebaasist. Näiteks, tekstis on tundmatu sõna "järjepidevus", siis uurin sõnu "järjepidev (adj)", "järjepidevalt (adv)", no ja siis loen wikipeediast sihtkeeles selle mõiste kohte ja vaatan sünonüüme ja muud. Selline ämblik-meetod siis. Vahel kui ei suuda sünonüümidest aru saada, siis postitan natiiv-keele foorumisse küsimuse. Seejärel panen sõnad kirja Google Docsi ja vaatan need järgmistel päevadel uuesti üle.
Kui tekst on läbitöötatud, siis teen selle kohta essee ja kannan ette.

Nii nüüd siis WC-sse ja vaatan, mis köögis toimub.
 
Bakalaureus 05. juuni 2015, kl 16.12
Ja saad omad punktid kätte?

Ja viiakse sind üle 7. klassi?

Tubli!
 
Prioriteedid Paigas 05. juuni 2015, kl 16.14
>Ilukirjanduse tõlkimisel kasutan ämblik-meetodi. St, et ntx kui leian teksti seest tundmatu nimi-sõna, siis uurin selle sõna kohta wikipeediast semantikat, seejärel vaatan sõna "käänamist">
Jääb selgusetuks kellele sa tõlgid?
Kas need kleepsudega düsgraafilised üllitised kaupadel ongi sinu tehtud?
Väikeseks harjutuseks käänaks õige uuesti nimisõna õun mitmuses
 
Korrektor 05. juuni 2015, kl 16.21
Ja siis paluks veel sõna "Silm".
Ma väga kaua mõtlesin, et kes kurat neile turumuttidele neid kalanimetusi tõlgib?
Tänud - üks mure vähem!

Ja püüaks nüüd selle sildiga "Silmad, 40 eur kg" ühele poole saada?
 
ime-stus 05. juuni 2015, kl 16.23
Korrektor Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ja siis paluks veel sõna "Silm".
> Ma väga kaua m
> õtlesin, et kes kurat neile turumuttidele neid kal
> animetusi tõlgib?
> Tänud - üks mure vähem!
>
>
> Ja püüaks nüüd selle sildiga "Silmad, 40 eur kg
> " ühele poole saada?

ja mis nende silmadega lahti peaks olema? Kui näiteks müüakse silmamune, näiteks sea või lamba omasid hulgi, siis on sildil ju kõik õige ;)?
Iseasi oleks silmud...
 
Korrektor 05. juuni 2015, kl 16.28
No kes meil siin kalaturul silme müüks?
Nii naiivne ei tasuks kah olla, mehike.
Ikka lambasilmamunad ja veise omad, erilised suupisted on kalasilmad, paleaotsa aetuna kui helmed - õige ta ju on.

Ja mina veel mõtlesin... ei miskit - vabandan, vabandan, nürimeelne nagu ma olin.
 
omadus-sõna 05. juuni 2015, kl 16.28
Miks peaks kalamüüja silmamune müüma?
silm(kehaosa)
silm (kala)

tundge maidsevahhet Vesipruulid
 
Tatikas 05. juuni 2015, kl 16.34
Tuntsin.
Ei aidanud.
 
püsikas 05. juuni 2015, kl 16.42
Eks iga rada siin elus küpsetab vaimselt. Võõrkeele õpe paneb mõtlema, miks mõisteid just nii nimetatakse ühes keeles ja teises. Emakeele rääkija ei mõtle oma keele sõnade peale, et miks nõnda nimetatakse, ta kasutab automaatselt sõnu. Näiteks sõna "väljasuunatus" ei kasutata üldse eesti keeles, enamlevinud on "ekstravert" ja kui küsida eestlaselt, et seletagu lahti, mis siin elus tähendab "ekstravertsus", siis ta ei oska seletada ja näib ebaküpse inimesena. Samas Põhjamaa keeltes ei saada võõrsõnadest nagu "ekstra+" aru ja enamlevinud on sisukam sõna "väljasuunalisus". Ega niisama pähe tuppides ei õnnestu vaimselt tervel inimesel pähe tuupida sõnu. Siis peagi mõtestama, et mida siis tähendab see "ekstravertsus" siin elus.

See siis oli üks näide, kuidas keeleõppe kaudu küpsetab inimese arusaama elust ja asjadest.

Aga ma usun, et iga rada siin elus arendab vaimselt. Trollimine on arendav kindlasti, ka muud asjad.
 
khm 05. juuni 2015, kl 17.01
silmud pole üldse kalad paraku. nad on kaladest märksa madalama arengutasemega ja kuuluvad hoopis sõõrsuude klassi.

(ei tea küll, miks ma seda kirjutades meie kalli trollikese peale mõtlesin?)
 
areng 05. juuni 2015, kl 17.40
aga muidu kuhu peaks arenema?
 
püsikas 05. juuni 2015, kl 18.29
Inimese aju ei jõua eluaja jooksul maksimaalselt välja arendada. Aga vaikselt võiks arendada aju. Selleks tuleb elada ja nõnda ta siis areneb. Kui tahate pisut kiirendada arengut, siis ikkagi peate teadlikumalt rohkem mõtlema ja tegutsema. Niisama kodutöid tehes areneb ka ja polegi rohkem vaja, aga kui soovida rohkemat, no siis tuleb ikka forsseeritult tegeleda.

Enamik on nooruses ikkagi väga vähe arenenud ja ei saa üldse elust aru. Olgu neil mistahes teaduskraad. Isegi võib öelda, et mida kõrgem kraad, seda harimatum ja elukaugem.

Iga asjaga kaasnevad omad negatiivsed lisad. Kui näiteks isik küpseb nii teadlikuks, et hakkab mõistma, kuidas asjad tegelikult on ja see on nö karm tõde, siis võib selline areng tusaduse tekitada. Näiteks isik hakkab mõistma, kuidas toimub kaubandus, et Stockmanni Hullud Päevad tegelikult pole midagi soodsat ja sisaldab psühholoogilist manipuleerimist jne, siis selline teadlikus ühel hetkel võib tusatuju tekitada.
Noorpere mõlemad osapooled taipavad 30 aastaselt elu tahke esmakordselt selgemalt ja mõistavad, et nende kooselu pole enam mõtekas uue teadlikkuse taseme juures.

Jne. Seega tuleb arengu protsessiga olla ka ettevaatlik. Eks ta valmistab miskit halba kaa.

Ostsin WC-paberit 30 rulli eelmine kord, nüüd on äärmiselt mõnus ikkagi, et jätkub kauaks.
 
püsikale 05. juuni 2015, kl 19.27
Kauaks 30 rullist jätkub muidu?
 
no 05. juuni 2015, kl 19.53
püsikale jätkub eluks ajaks. tal pole aega potil käia, peab siin päevad läbi teemasid täis laskma.
 
no-le 05. juuni 2015, kl 19.58
Tutvumisele tulebki kasuks kui teatakse rohkem hobidest, eelistustest jne.
 
Raivo Kohalik 05. juuni 2015, kl 19.59
tänu "püsikale" muutub siingi teema oma nime vääriliseks :

"lollliks mindud või "
 
areng 05. juuni 2015, kl 20.00
Oehh, mis nende püsikatega siis teha?
 
Raivo Kohalik 05. juuni 2015, kl 20.04
areng
05. juuni 2015, kl 20.00
Oehh, mis nende püsikatega siis teha?


ainus "vargsi ootus ja lotus(lootus) " et koos paberiga jaa veega koos alla läheb
 
Arst 4 06. juuni 2015, kl 13.18
areng Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Oehh, mis nende püsikatega siis teha?

Pelgalt moderaatorid ei suuda püsikaid ohjata. Vaja oleks, et keegi siinne (pool)kohalik jälgiks korda ja saadaks emailidega moderaatorile ülevaadet kui püsikad taas solgivad.

Sellise korrapidaja leidmine on raske, kuna see korrapidaja peaks olema siis ise püsivalt siin jälgimas ehk olema ise püsikas. Kõik püsikad aga varem või hiljem muutuvad solkitootvateks trollideks. Ja troll ei hakkaks selliseid emaile ju saatma.

Seetõttu ega siin ideaalset lahendust pole. Lihtsalt aeg-ajalt kärbime püsikaid edasi. See on nagu harvem umbrohi rohimine ja heina niitmine, et kui üle pea kasvab, siis raseerite ära ja siis las kasvab taas. Samamoodi siis toimime püsikatega edasi, kuskil enne jaanipäeva kindlasti tuleks neid taas raseerida.
 
Trolliarmee volitatud esindaja 06. juuni 2015, kl 13.25
Arst 4, nõuame selgitust. Miks ei ole sa hoolimata lubadustest lasknud seda teemat sulgeda? Et see siit kadunud oleks, muidu valime omale uue juhi!
 
Arst 4 06. juuni 2015, kl 13.27
Vaja oleks, et keegi siinne (pool)kohalik jälgiks korda ja saadaks emailidega moderaatorile ülevaadet kui püsikad taas solgivad. Mina olen kitunud kõvasti aga kõigele ei reageerita. Enda solgiteemad tõmmati ka maha nende IT-sibide poolt.

Sellise kitujast korrapidaja leidmine on raske, kuna see korrapidaja peaks olema siis ise püsivalt siin jälgimas ehk olema ise püsikas. Kõik püsikad aga varem või hiljem muutuvad solkitootvateks trollideks. Nagu mina juba muutunud olen. Ikka kõvasti olen suutnud solki toota ja emaile modedele olen ka kõvasti saatnud. Kui on rohkem solki, siis nad kustutavad ka rohkem.

Ideaalset lahendust pole. Lihtsalt aeg-ajalt kärbime püsikaid edasi. See on nagu harvem umbrohi rohimine ja heina niitmine, et kui üle pea kasvab, siis raseerite ära ja siis las kasvab taas. Samamoodi siis toimime püsikatega edasi, kuskil enne jaanipäeva kindlasti tuleks neid taas raseerida. Muidu ütlesin, et iga päev lasen It-sibidel tegutseda, siis ütlesin nädal, nüüd siis uus tähtaeg jaanipäev. Nii see liputaja ja solkija elu mul kulgeb.
 
Arst 4 06. juuni 2015, kl 13.33
Trolliarmee volitatud esindaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Arst 4, nõuame selgitust. Miks ei ole sa hoolimata
> lubadustest lasknud seda teemat sulgeda? Et see s
> iit kadunud oleks, muidu valime omale uue juhi!


Sest ma ootasin, et mõni püsikas eelnevalt paluks seda. Minu metoodikate hulgas on sagedalt olnud see, et püsikate suus oleks ootuspärased sõnad. Tore kui püsikad lausuvad suust välja, et tutvujaid vaja kaitsta, solkteemasid vaja kustutada jne, see on teraapiliselt hea. Teraapiliselt anname püsikatele vajalikku materjali suhu ka edaspidi. Leppige sellise ravivõttega.

Ega minul siin enam palju ravida polegi vaja. Väga tublid abiarstid on tekkinud, kes jätkavad püsikate tervendamisega siin. Minu seeme on näha püsikate suus ja mõtetes iga päev. Arutlevad vajalikel teemadel, õigust räägivad, aina rohkem näen (100%) sulatõtt püsikate endi poolt.

Minu seeme on külvatud püsikatesse ja mind ennast poel vaja enam. Abiarstid aeg-ajalt abistavad teid edaspidi ja küll te paranete.
 
Zubnoi vratš 5 06. juuni 2015, kl 13.37
Olen kunstseemendaja, külvan oma seemet igale poole - aeda, aasale, metsa, linna, suhu ja silma.
 
Arst 4 06. juuni 2015, kl 13.48
Minu metoodikate hulgas on sagedalt olnud see, et püsikate suus oleks ootuspärased sõnad. Praegu on täpselt õiged sõnad suus mul endal. Tore kui püsikad lausuvad suust välja, et tutvujaid vaja kaitsta, solkteemasid vaja kustutada jne, see on teraapiliselt hea. Kuigi olen öelnud, et see täiesti ebaoluline mulle isiklikult, minu töö on neile ära teha, näidata koht kätte. See on minu hobi ja nauding. Teraapiliselt anname püsikatele vajalikku materjali suhu ka edaspidi, siis on mõnusam mul trollida. See on minu hobi.
 
Sid 06. juuni 2015, kl 17.47
Püha Elmo tuli tuppa...
https://www.youtube.com/watch?v=rF8CX0vHw9E
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!