Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kas valida kaaslaseks endavanune vanaema või 15 aastat noorem naine
 
mitte keegi siinsetest 31. märts 2018, kl 11.16
peale sinu hullu ei näe siin mitte keegi alu ega su rosinaid.
 
Eelmisele 31. märts 2018, kl 11.58
Otse loomulikult pole siin mingit rosína-Alu. Tema on meil üldse nigu üks metafüüsilite olend ruumi neljandast mõõtmest, kelle debiilsed öögatused Naisteka foorumites miskipärast jätkuvalt kummitavad. Irw!!
 
oota pisut 31. märts 2018, kl 14.39
Eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Otse loomulikult pole siin mingit rosína-Alu. Tema
> on meil üldse nigu üks metafüüsilite olend ruumi
> neljandast mõõtmest, kelle debiilsed öögatused Nai
> steka foorumites miskipärast jätkuvalt kummitavad.
> Irw!!

ära muretse, ühel päeval on su ukse taga mehed, kellel kaasas pikkade käistega kittel ja delfi saab sinu luuludest puhkust.
tegin juba veebikonstaablile avalduse ja küll kõik laabub.
 
Eelmisele 31. märts 2018, kl 16.48
Tee igaks juhuks teine veel, debiilne alutohlakas. Irw!!
 
johhaidi 31. märts 2018, kl 16.53
Ta on ikka nii hull, et kõigis näeb ühte ja sama isikut.
 
Skisofreenia 31. märts 2018, kl 17.10
Seletus
Skisofreenia on psühhooside hulka klassifitseeritud psüühikahäire, mille tekkepõhjused ja mehhanism pole täpselt teada.

Ülevaade
Skisofreenial esineb mitmeid alavorme, mis avalduvad täiesti erinevalt: luulumõtted, veider käitumine, tarretumine erinevatesse poosidesse, ebemäärased lõhna-, tunde- jm aistingud.
Laialt levinud arusaam, et skisofreeniahaiged on teistele ohtlikud, on vale. Agressiivsust ja ennast või teisi hävitavat käitumist tuleb harva ette.
Skisofreenia esinemissagedus on ligikaudu 1% t. Haigestutakse tavaliselt vanuses 20-30 eluaastat. Meeste haigestumus on tavaliselt sagedasem kui naistel.
Skisofreeniat jagatakse alavormideks:
× paranoidne skisofreenia - inimene arvab, et teda kiusatakse taga või jälitatakse;
× hebefreenne vorm - inimese kõne on seosetu ja käitumine arusaamatu, esineb palju veiderdusi;
× katatoonne vorm - inimene kas ei reageeri millelegi ja püsib teatud kehaasendites või ilmutab rahutust, mis ei allu välisele regulatsioonile;
× lihtne skisofreenia - aeglaselt süvenevad negatiivsed sümptomid.
Tekkepõhjused ja-mehhanismid

Skisofreenia täpset põhjust ei teata.
· Umbes 10%-l skisofreenia all kannatajatest on ka üks vanematest skisofreenik. Järelikult võiks haigus olla pärilik.
· Seoses skisofreeniaga on leitud väikeseid muutusi teatud ajupiirkondades, kuid selliseid anatoomilisi muutusi on leitud ka meeleoluhäirete korral, tervetel inimestel ja normaalse vananemise korral, seega peetakse neid muutusi mittespetsiifilisteks ehk paljudele haigustele iseloomulikeks.
· Üheks haigust vallandavaks teguriks peetakse stressi, mis kaasub äkilistele sündmustele, nagu õnnetused, ootamatu lähedase surm või elukoha vahetus. Pikaajaline stress, nagu pinged peres võivad samuti haiguse esile kutsuda.
· Aju neuromediaatorite osas on oluline roll dopamiini "ületootmisel", dopamiin on keemiline ühend, mis vastutab närviülekannete eest ajus. Kui dopamiiniretseptorid ravimiga blokeerida, siis osa skisofreenia sümptomitest kaob.
· Kasvukeskkond mõjutab suuresti seda, kas skisofreeniasoodumusega isikud haigestuvad või mitte.

Meeste ja naiste skisofreenial on palju erinevaid jooni. Naistel avaldub skisofreenia raskemaid vorme harvemini, mis naisi kaitseb, ei ole lõplikult selge (põhjuseks peetakse naissuguhormooni kaitsvat toimet ja meeste halvemat stressitaluvust). Väidetavalt on skisofreeniasse haigestumine vähenemas, kuid kindlad tõendid selle kohta puuduvad (põhjusi tuuakse mitmeid, sealhulgas ravimi kvaliteedi tõus, varasem diagnoosimine ja parem meditsiiniteenistus üldse).
Sümptomid ehk avaldumine

Sümptomid jaotatakse positiivseteks sümptomiteks - mis on inimese jaoks tavatud kogemused, ja negatiivsed sümptomid - mis on vähemal või rohkemal määral normaalse käitumise puudumine.
Positiivsed sümptomid: inimesele võib tunduda, et mõtteid pannakse pähe või võetakse ära kontrollimatu välise jõu poolt.
Kehale võib tunduda justkui ta alluks välisele kontrollile, nagu mingi nukk või robot. Kogu isiksusele võib tunduda justkui ta oleks võõra jõu või mõju all. See on hirmutav kogemus, mida inimene püüab tõlgendada vastavalt oma teadmistele ja haridusele.

Hallutsinatsioon tähendab, et kuulmise, maitsmise, haistmise, puudutuse ja nägemise kaudu kogetakse midagi, mida ei ole tegelikult olemas. Häälte kuulmine on sagedasim hallutsinatsioon skisofreenia korral. Hääli kuuldakse ka teiste psüühikahäirete korral, kuid skisofreenia korral räägitakse inimese kohta või inimesele.
Luulumõtted on sageli valed ning kasutud uskumused, mida teised antud kultuuritaustaga seotud inimesed ei usu. Inimesel võib olla paranoiline luul - mõtted jälitamisest, tagakiusamisest jne.; võib esineda suurusluul - "Ma olen Jumala käsilane maa peal!" või "Ma olen maailma rikkaim inimene!". Luulud võivad tekkida halva meeleolu ajendil, võivad alguse saada hallutsinatsioonide seletamisest iseendale või kogetud aistingu baasil.

Negatiivsed sümptomid: mõjutavad inimese huvi, energiat, emotsioone ja algatusvõimet. Negatiivsete sümptomite tulemusel isik ei näe enam vaeva, et välja minna, loobub pesemisest või enda korrastamisest, ei ärritu ega näita üles entusiasmi millegi vastu. Inimene hakkab vältima teiste inimestega kokkusaamisi, räägib vähe või üldse mitte. Negatiivsed sümptomid häirivad pereliikmeid. Neile tundub, et justkui see isiksus, keda nad teadsid, oleks asendatud kellegi võõraga, kes ei taha midagi teha. Pereliikmetel oleks kasulik teada, et selline käitumine on suuresti põhjustatud luuludest ja hallutsinatsioonidest, mis haaravad inimese oma "võimusesse".
Diagnoosimine ehk milliseid uuringuid võidakse teha ja miks

Positiivsete ja negatiivsete sümptomite ülestähendamiseks kasutatakse psühhiaatrilisi skaalasid. Sümptomid peavad olema täpselt dokumenteeritud, sest nad võivad ajas muutuda.
Üldseisundi poolest tervel inimesel võivad vajalikuks osutuda järgmised uuringud:
· uriinis ravimi ja narkootiliste ainete sisaldus,
· samuti ülevaade neerude funktsioonist,
· mitmete elundite seisundit näitavad vereanalüüsid.
Kuna mitmed ajuhaigused võivad samuti anda psühhoosi, siis on kohane ka aju kompuuterdomograafiline või magnetresonants uuring.
Ravivõimalused

Kui inimene esmakordselt haigestub, siis harilikult teda ravitakse haiglas, et oleks võimalus täpselt hinnata seisundit ja olla kindel diagnoosis.
Kahjuks skisofreenia all kannatajad alati ei tunnista endale, et nad on haiged ja keelduvad ravist, kuigi nad seda hädasti vajaksid. Seega näeb Eestis vastuvõetud psühhiaatriaseadus ette, et kui inimene oma häire tõttu on muutunud ohtlikuks endale või teistele, siis rakendatakse tema puhul tahtest olenematut haiglaravi.

Neuroleptikumid vähendavad erinevate skisofreeniailmingute avaldumist, kuid samal ajal võivad põhjustada mitmeid kõrvaltoimeid - liigutuste aeglust, unisust ja kehakaalutõusu.
Kuna haiguse kordumise tõenäosus on suur, siis on soovitav ravimeid tarvitada aastaid - vastavalt vajadusele kas pidevalt või teatud vaheaegadega.
Kaua toimivaid ravimvorme (depoopreparaadid) manustatakse ühekordse süstena ja selle ravimi toime kestab ligikaudu 1kuu. Sageli inimesed eelistavad seda ravimvormi, sest sellega väheneb risk, et mõnel päeval ununeb ravim võtmata. Mistahes ravimvormi ka ei kasutata, on kõige olulisem, et inimene ise mõistaks pikaaegse ravi vajalikkust.
Samuti oleks oluline liituda psühhoteraapia rühmaga.
Olulisel kohal on ka niinimetatud peresekkumine, mille eesmärk on muuta pere miljööd soodsamaks, jagada teadmisi haiguse kohta ja tõhustada pere oskusi stressiga toimetulekul.
Nii Tartus kui Tallinnas on loodud spetsiaalsed päevakeskused psüühikahäiretega inimestele ja nad töötavad klubimaja põhimõtetel. (Tallinnas Haabersti klubimaja, Merimetsa tugikeskus, Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus).
Prognoos

Skisofreenia kulg ja prognoos ei ole üheselt määratletavad. Raviga saab kergendada haiguse kulgu ja parandada oluliselt prognoosi, kuid ravi on pikaajaline ja ei kõrvalda haiguse tekkepõhjust. On kujunenud tavaarusaamaks, et üks kolmandik skisofreeniahaigeist paraneb hästi, teisel kolmandikul esineb püsivaid sümptomeid ja viimasel kolmandikul muutub haigus krooniliseks.
Ennetamine

Peavigastused, alkohol ja uimastid võivad kaasa aidata psühhooside tekkele - seega nende vältimine vähendab skisofreeniariski.
 
rosína-Alu 31. märts 2018, kl 17.19
Tegelikult põen ma hoopis akuutset debiilsusesugemetega sotsiopaatiat. Agnel on skisofreenia ja mu peldikublondil Obinitsa-õel vist ka.:)
 
meid ei huvita 31. märts 2018, kl 19.42
Omad haigused jätke omale ja siia pole tarvis neid postitada, keegi neid ei loe.Minge terviserubriiki või tehke hullude foorum eraldi.
 
Eelmisele 31. märts 2018, kl 20.00
Debiilik rosína-Alu ei saa ju muidu, kui peab oma haigusi ja puudeid afišeerima. Loodab vist, et kellelgi süda härdaks läheb ja see tema rosinaid sügama tuleb. Irw!!
 
Mees 51 31. märts 2018, kl 20.19
Kui nüüd teemasse tagasi tulla, siis ma võtaks seksimiseks 15 noorema ja mälestuste heietamiseks endavanuse.
 
to Mees 51 31. märts 2018, kl 20.36
Ah et sa võtaks noorema...., aga kas 15 a noorem tahab sinuga , selles on point :)
 
Mees 51 31. märts 2018, kl 21.13
Siiani on tahtnud, aga loomulikult pole ma nõid ja homsest ei tea midagi.
 
no see on küll 31. märts 2018, kl 21.39
selle hullu Irwi lause :D
 
Eelmisele 31. märts 2018, kl 21.57
Need häälekesed su peas, rosína-Alu, mis sunnivad sind kõikjal peale lese, makaagi ja rosinaseksi nüüd ka Irw!-i nägema, on ilmselgelt su dementsuse ägenemise kaasnäht, mida hulluarstid nimetavad ka skisofreeniaks. Irw!!
 
poolkuu 01. aprill 2018, kl 03.11
siin teile naisvamp olemas, vabad ja vallatustealdid vanamehed, nagu te siin ennast välja reklaamite. a mida te lootsite üldse, et kohe lendab kohale kolmekümnendates eve kivi ja kukub teid auravate kotlettidega sooja koikusse ahvatlema või? elu realism on paraku karmim, see kuu poole ulguv mardus on teie vanuses viimane võimalus väänleva ja huilgava naisega voodit jagada. enjoy.
 
to poolik kuu 01. aprill 2018, kl 11.46
sa maga öösiti, siis paistad targem välja
 
vai 01. aprill 2018, kl 15.52
viimasele

eks see koer kiunata, kes kiviga pihta sai
 
Mees 50+ 01. aprill 2018, kl 17.15
Hullud on siin vahepeal laamendanud ja viimsed eidekesed eemale peletanud.
Kuid, jah ilma naisteta on kurb maailm.

https://www.youtube.com/watch?v=oBcaU65dqPs
 
meest ei iial võta ma 01. aprill 2018, kl 17.25
..kuid ilma meesteta on kurb maailm...
Hullud peletasid vahepeal hoopis selle ainukese mehe nn teemaalgataja Mees50+
aga ilmusid nurga tagant välja ja muusikaga ;)
Kas ise ka laulad?
 
Mees 50+ 01. aprill 2018, kl 21.03
Lauluoskusega on kehvad lood.
 
ja 01. aprill 2018, kl 21.57
naistega ka.
 
nunuhh 02. aprill 2018, kl 04.49
see-eest on teine bipolaarse häirega sinapeal.
 
Milleks valida? 02. aprill 2018, kl 12.44
Kui mõlemad meeldivad, ei pea ju kohe abielluma.Moslemitel on 4 naist ja saavad ka hakkama.Tuleb siingi harjutama hakata.
 
halloo mees 51 02. aprill 2018, kl 16.17
aga mida sa siis teed kui see vanem, kes jutuajamiseks võetud, sinuga sexida tahab?
 
eemal 02. aprill 2018, kl 17.12
Kuidas saab üks keskealine mees nii rumalalt küsida. Kuidas sinna ajusoppi ei mahu tõsiasi, et naised ei ole objektid, keda saab kasutada oma himude tarvis. Kuidas ei mahu ajusoppi asi, et võõralt inimeselt küsida sellist intiimteenust on absoluutselt haige, häbematu, kasvatamatu, mis kuulub ahistamise alla. Seksuaalelu on üks osa kahe inimese armastuse-abielu, kooselu üks osa.

Kui aga mingi isend hakkab sel teemal küsima või kerajama, siis saab igavesti adjööö öeldud, lihtne teretutvus läbi ja tüüpi pidada poole aruga indiviidiks.
 
Mees 51+ 02. aprill 2018, kl 18.34
Halloo, kas see oli ettepanek?
 
säuts-säuts 03. aprill 2018, kl 10.30
Säutsujaid on, aga tegijaid siin pole. Te ei viitsi isegi suhelda inimeste kombel. Mõni säuts siit , sealt, ei midagi muud.
 
halloo mees 51 03. aprill 2018, kl 12.58
see oli ettepanek aga oled sa kindel et ma hoopiski mees ei ole
 
Dolores 03. aprill 2018, kl 20.46
Lõpuks lastakse siin kõik teemad põhja, nii ka see.
Kas VALIDA see või teine, on kahjuks näitaja peataolekust, kus ilmselt ei ole elu andnud vajalikke õppetunde, kuid sellest on tehtud nüüd katastrooviliselt valed järeldused, et huupi võiks ka mingi valida või mitte. Pole ARu saadud, et mitte sina ei vali, vaid elu valib sind, või siis ei vali. Paljudele polegi antud suuri tundeid läbi elada ega midagi erakorralist tunda. Temal ongi siis sellised haledad valikud, millest tegelikult midGI erilist tulla ei saagi.
 
Päikest! 03. aprill 2018, kl 22.32
Mis tugi on valusa hetkega?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!