Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
hall on taevas ja....vägisi peab jõlutuju tekitama hakkama :)
 
päkapliks 29. november 2011, kl 13.56
on küll veel mitu nädalat õige päevani...aga kuidagi peab ju selle lõputu halluse vastu saama.
meil juba sokid kapiküljel,tuba puhas.

mida olete juba teinud...mida tegemas ?
 
jutt 29. november 2011, kl 15.25
No halli taeva vastu aitab see, kui kleepida aknad suuri lumehelbeid täis. Siis on kogu aeg tunne, et lund sajab.:)))

Miks ma neist helvestest räägin? Seepärast, et lõikusin eile neid paberist välja nii et käsi punetas ja tüdimus tuli peale. Aga laste hüvanguks misiganes valmis tegema...:)

Samuti võtsin endale sel aastal kohustuse õmmelda lapsele kooli jaoks päkapikke üks ports. 7 pole veel valmis suutnud teha, aga varsti olen ka nendega ühel pool.

Siis sussidest/sokkidest veel nii palju, et meil käivad juba päkapikud esimesest advendist alates.:)

Toad ei püsi nii ehk naa mingi valemiga korras ja neid peab iga õhtu uuesti koristama.:)

Plaanis on homme-ülehomme riputada akendele rippuma jõuluteemalised klaasimaalid inglite, lumememmedega jms sellisega.:)

Edasi.... eks siis seda näeb kuidas elamise jõululiseks loomine kujuneb.
 
päkapliks 29. november 2011, kl 16.20
olen isegi varem lugenud,aga ikka toob muheluse suule....

Talisõiduvahendi jalaseid kata plekiga kalendriaasta kolmandas kvartalis, hobuveoki rattaid kalendriaasta esimeses kvartalis. (Rege rauta suvel, vankrit talvel.)

Aja lineaarne kulgemine kõrvaldab kõik keha pinnale tekitatud valusad moodustised. (Aeg kõik haavad parandab)

Tungiva vajaduse olemasolu tingib kastreeritud isasveise maabumise tarbeveevõtukoha sisemusse. (Häda ajab härja kaevu)

Tööviljakuse eiramine on elimineeritud võimalusest omandada igapäevaseks eksisteerimiseks vajalikku energiakogust. (Kes ei tööta, see ei söö.)

Eakas pruunikarvaline imetajate esindaja ei omanda aeroobilist muusikalist liikumist (Vana karu tantsima ei õpi.)

Eksponentsiaalne treeningmanöövritel, lineaarne relvastatud konfliktis. (Raske õppustel, kerge lahingus)

Primaarne on väike lendav objekt esijäseme haardes, kui suurem aviaator hoonet katval moodustisel. (Parem varblane peos kui tuvi katusel)

a) Suleline olend pesitsuspaiga rajatises viibides lendama ei õpi.
b) Sulgedega kaetud lennuvõimeline olend ei omanda aviatsioonireegleid temale omases mikrokeskkonnas
(Ega lind pesas lendama ei õpi)

Lollusega inimopositsioonis olev inimisik läheb kriisiolukorras kompromissile. (Targem annab järele)

Osaline kodulinnu embrüo on eelistatud õõnsale lubjakivimoodustisele. (Parem pool muna kui tühi koor)

Esmaste seedenõrede eritamine tarvitatud tarbeveevõtukohta on ebasoovitav uue samalaadse valmimiseni. (Ära sülita vanasse kaevu enne kui uus valmis)

Elusorganismi üks kudedest on viskoossem kui lõhnatu värvitu maitsetu keemiline aine. (Veri on paksem kui vesi)

Hapnikku kandev kehavedelik on viskoossem kui lõhnatu värvitu maitsetu keemiline aine. (Veri on paksem kui vesi)

Hoia edaspidiseks vee ja teravilja segu küpsetatud kujul, aga mitte vaeva selle hankimiseks. (Homseks hoia leiba, aga mitte tööd)

Ega hageja seedekulgla alguspunkti peale ei avaldata lühiajalist mehhaanilist survet. (Küsija suu pihta ei lööda.)

Intelligentset õpisüsteemi valdav isik ei domineeri oma tahtmistes. (Targem annab järele
Omandatud professioon ei taotle rukkijahul baseeruvat pagaritoodet. (Amet ei küsi leiba)

Enamarenenud ajurakkudega isend genereerib eelise eespoolnimetatud omadusteta isendile. (Targem annab järele)

Aegruumi neljas mõõde annab diskussiooni(hetkel uue teema) produkti. (Aeg annab arutust)

:))))))))))
 
z 29. november 2011, kl 21.43
Kui letaalsus ei ole kõrge, aitab etanooli ja vee segu. (Kui ei ole surmatõbi, siis on ikka viinast abi.)

Tegevuse paljukordne tahteline läbiviimine põhjustab osavuse tekke. (Harjutamine teeb meistriks.)

Kolju sisemust ei tohi kasutada jäätmehoidlana. (Pea pole prügikast.)
 
VagrantCat 30. november 2011, kl 12.08
Vaimselt alaarenenud indiviid langeb füüsilise vägivalla ohvriks ka sakraalarhitektuuri kuuluvas ehitises.(Loll saab ka kirikus peksa)

jõulutundest...

...tuleb koos lumega ja max nädal enne õiget aega. elutempo niigi kiire, jõulud-jaanipäev, lehed puus-lehed maas, ei taha liiga vara sibelema hakata.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati VagrantCat 30.11.2011 15.39.
la-femme 30. november 2011, kl 20.08
- Tegevuse paljukordne tahteline läbiviimine põhjustab osavuse tekke. -

Diskuteerin:
Mõni indiviid teostab kogu eksistentsi kestel paljukordselt identseid liigutusi, kuid ei saa letargilise lõpuni tippspetsialistiks.

Räägiks nüüd maakeeles kah. Et harjutamine teeb meistriks? No igaüht küll ei tee, kuid et meistriks saada, selleks peab siiski harjutama.
 
z 30. november 2011, kl 20.50
Sapisemad ütlevad, et harjutamine teeb harjutajaks, aga meistriks sünnitakse. See vist ei ole eriti tõsi.
 
päkapliks 30. november 2011, kl 22.00
ei ole suurt annet ilma suure tahtejöuta :)

öeldud vist balzaci poolt

a sellest jöulutundest...
....ja yldse tundest....see kipubki tänapäeval kiire käes kaduma....ei naeru ...ei nuttu....yks morn hallus nägudel

palun NAERATUSI :)
 
-frukt- 02. detsember 2011, kl 10.42
sel aastal suhtun jõuluteemalistesse kaunistustesse suure ettevaatusega.
kogemused on näidanud, et hiljem on nende eemaldamisega niipalju tegemist, et vahel avastad veel jaanipäevalgi kuskilt aknalt lumehelbe või laua pealt jõululiniku...
 
nohhike 02. detsember 2011, kl 18.42
naeratustest niipalju..et, vaadake mind...ma naeran kogu aeg:PPP
 
-frukt- 03. detsember 2011, kl 06.42
ühinen nohhikesega, ka minul on suu koguaeg kõrvuni, ainult hambad on varjatud, sest erinevalt temast ei ole ma veel aega saanud hammaste laserlihvimisele minna.
 
noh 03. detsember 2011, kl 07.57
ühinesin naeratustega, ...aga jõulurahu ja muu jõuluteemaga ei kavatse enne ühineda, kui lumi maas....ja kui lumi maha ei tule, siis tuleb ainult jõulurituaal ...ja ei mingeid jõule:P
la-femme 03. detsember 2011, kl 09.16
Mina küll kõigile ei naerata, vaid ainult neile, kes minusse sõbralikult suhtuvad.
Vaenulikult meelestatud inimestele pööran lihtsalt selja.
 
noh 03. detsember 2011, kl 10.37
kuidas nii la femme...ka läbi pisarate tuleb naeratada:PPP ja on siis sul selliseid inimesi, kes susse vaenulikult suhtuvad?...ise ma küll kohe kuidagi ei oskaks välja kedagi tuua, kes musse vaenulikult suhtuvad...vb siin meie armastatud anja, a tema on selline virtuaalne tegelane, kes eriti nagunii korda ei lähe:P
la-femme 03. detsember 2011, kl 10.51
Siin oligi praegu ju virtuaalsetest naeratustest ja avataridest jutt. Neid ma silmas pidasin.
 
noh 03. detsember 2011, kl 10.53
ja sa näed, et siin on sinule vaenulike inimesi?...ma küll pole nagu seda märganud:P
la-femme 03. detsember 2011, kl 11.01
Sa ei ole sellega midagi kaotanud, et ei ole märganud, pigem vastupidi.:)
 
noh 03. detsember 2011, kl 11.06
ma arvan siiski, et ega sul neid vaenulikult vaatajaid eriti pole ka...ega see , et RR näiteks uurib su elu, siis mitte kindlasti vaenulikusest ..vaid ikka heast soovist ja murest kaasfoorumlase pärast:PP
 
päkapliks 03. detsember 2011, kl 12.48
:D :D :D

la- femme....kavalda oma vaenlane üle naeratusega


aga naeratustest nii palju,et üks naeratus muutub paljudekspaljudeks....eesti inimene lihtsalt morn väliselt.....naerata talle ja USKUMATU ....tihti naeratatakse sulle vastu

ilusat päikeselist laupäeva!


la- femme....kavalda oma vaenlane üle naeratusega
 
noh 03. detsember 2011, kl 13.24
ma küll ei ütleks, et eesti inimene nii morn nüüd on...muidugi mitte ka nii naerul...nagu mul siin pildi peal:PP
 
Rexx 03. detsember 2011, kl 13.44
siiras naeratus on etem võltsist ja salakavalast naeratusest. seda viimast parem ärgu olgu, on ausam.:)

ja on ka selliseid, kes aina laialt naeratavad...millegipärast neid ei võeta tõsiselt.:)))
 
päkapliks 03. detsember 2011, kl 14.06
miks kyll meile tulevad esimesena meelde ja keelele völtsid,salakavalad naeratused :(

ja veel sellisel vörratul laupäeval :(

soovingi teile naeratust hinge
 
Rexx 03. detsember 2011, kl 14.10
...kavalda oma vaenlane üle naeratusega...

see oli sellele lausele mõeldes kirjutatud.
 
noh 03. detsember 2011, kl 14.22
ja on ka selliseid, kes aina laialt naeratavad...millegipärast neid ei võeta tõsiselt.:)))
...see ongi vist mulle...ja mind polegi tegelt tõsiselt vaja võtta...egas ma ise ka ei võta:PPP
la-femme 03. detsember 2011, kl 17.27
päkapliks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> la- femme....kavalda oma vaenlane üle naeratusega


Aga mul ei olegi vaenlasi!:D
Inimene, kes mulle ütleb, et sa oled saast, on minu jaoks mitte keegi.
 
päkapliks 03. detsember 2011, kl 17.54
käisin näitustel...
see oli kui jätk hommikusele naeratuse otsimisele.
kui vöimalik...minge vaatama tallinna kunstihoonesse ja selle galeriidesse .erinevad vanused-rahvused-tegijad aga pilgud enamusel pööratud vaid endasse.

isegi hetkel,kui kanname oma last esimesi kordi kätel,oleme me tösisedtösised. kelmikaima naeratuse leidsin vanamemme silmist aastast 1957,mille oli jäädvustanud valli lember-bogatkina.

öues jäädavalt kylm,aga syda soe,sest viibisin seal yhe töeliselt sooja naeratuse ja sooja sydamega inimesega

:))))))))))))
panter 04. detsember 2011, kl 12.04
Naeratamisega on tõesti kummalised lood. Kes kogu aeg naeratades ringi lehvib, võib teenida ära pahuramate meelepaha.

Küsitakse, mida ta naerab ja naeratab kogu aeg, elu on tal liiga ilus või hea? Või siis kruvid logisevad, sest pole ju võimalik kogu aeg suunurgad üleval, ringi käia. Või naerab ta minu või kellegi üle? Näib nagu keegi ei tule selle pealegi, et mõnel inimesel võib olla aeg-ajalt või pikemat aega pidevalt sees selline rahulik päikseline olek, et seda kiirgab ka temast välja.

Endalgi näide omast käest võtta. Kui teen tööd arvuti taga ja naeratan omaette, sest tuju on hea, siis leian end peatselt kuulmas teiste kahtlustavaid märkuseid enda aadressil: "mida ta naeratab seal omaette?", "mind naerab või?", "liiga vähe tööd on hetkel, et naerab?", "ah, ta ju naeratabki kogu aeg seal omaette, ja ei tee mingeist süngeist ega halvustavaist märkustest välja" (on napakas:)).

Ja tõepoolest, kui nüüd mõelda, kas ma peaksin kogu aeg kõige ja kõigi kallal järama? Kiruma kõrgeid hindu, halba ilma (vihm), liiga päikselist ilma, mis silmad vett paneb jooksma, raskeid ülesandeid, oigama südantlõhestavalt kui keegi tundub mulle oma väljaütlemistes pisut piiratud mõttelaadiga või liig radikaalne? Milleks ometi? Kas see teeks mu õnnelikumaks? Ei tee ju. See, kellel sellest halvem oleks, olen ju mina ise. Milleks koguda endasse negatiivsust halbade mõtetega teistest kui meie ümber on seda niigi tohutult palju?

Igatahes, naeratades ja tehes seda siiralt/südamest võid tõesti kellegi tuju vahel paremaks muuta, aga välistatud pole ka pahameeletorm enda (naeratuse) aadressil kui mõnele tõeliselt pahurale ja depressiivsele isikule kogemata kombel satud otsa vaadates naeratama.:)

Igatahes, ma pooldan siiraid naeratusi, mida lahkelt kõigile jagada.:))
 
Rexx 04. detsember 2011, kl 14.06
just-just - siirad naeratused, neid jätkub jagamiseks. aga alati-laialt-naeratavate all mõtlesin ma tõesti neid kel kruvid veidi logisevad.:)
 
päkapliks 04. detsember 2011, kl 19.06
Isa ja poeg läksid kord mägedesse. Poeg löi jala vastu kivi ära ja karjatas:"Ai!" Mägedest kostis vastu:"Ai!"
Poeg höikas mägede poole :"Kes sa oled?" Vastuseks kaikus:"Kes sa oled?" Saamata oma kysimusele vastust, hyydis poiss:" Argpyks!" Vastuseks kuulis ta :"Argpyks!"

"Mis see on?" Päris poiss isalt arusaamatuses. Kuula ja jälgi mind tähelepanelikult , vastas isa ja höikas mägedesse:"Ma austan sind!" Vastuseks kölas:" Ma austan sind!" - " Sa oled armas!" höikas isa. " Sa oled armas" , vastas kaja. Nähes poisi kysivat pilku,seletas isa:" Seda nimetatakse kajaks. Tegelikult on see elu ise, mis annab sulle tagasi köik, mida sa ytled ja teed."
 
z 04. detsember 2011, kl 20.37
Mina arvan, et emotsioonide väljendamine on tekkinud selle mõttega, et inimene teeks ennast teiste jaoks ohutuks ja ettearvatavaks. Avatud ja arusaadava tüübiga julgetakse koostööd teha.

Kui keegi väljendab kogu aeg ainult ühte emotsiooni (naeratab laialt), tekib mulje, et see on kõigest mask tegeliku siseelu ees.

Aga võib-olla ka, et peetakse ebanormaalseks kogu aeg heas tujus olla. Ebanormaalsus on aga ohtlik ja ettearvamatu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!