Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kas mu mees on idioot?
 
noorik 29. detsember 2007, kl 12.19
Mu mees ei tee vahet kellal kolmveerandil ja veerandil, läheb ikka väga närvi, kui keegi ütleb nt saame kokku kolmveerand 12, ta ei suuda meelde jätta, kumb on kumb. Mina pean ka alati ütlema, kas 15 v 45. Olen talle korduvalt püüdnud seletada, et mõtle nii, et kolmveerand on nagu kolm veerandit läbi täis tunnist, aga ta ütleb, et see võib ju tähendada ka, et 3 veerandit puudu jne ja et 3 veerand seostub talle üldse kella 3-ga jms. Sellepeale ütlesin, et mõtle siis vastupidi sellele, mida sa arvad olevat, aga see ajavat teda veel rohkem segadusse. Pole kunagi kuulnud, et kellelgi selline probleem oleks, kas tegemist võib olla hästivarjatud vaimuhaigusega? sest muudes asjades on ta vägagi mõistlik:P
 
? 29. detsember 2007, kl 12.25
Ma ka ei saa aru, milleks töötukindlustusmaks välja mõeldi, aga nää on! Ja idikas ma ikka pole.
Mõnest asjast lihtsalt EI TAHA ARU SAADA...
 
njah 29. detsember 2007, kl 12.27
Vaimuhaigus nüüd vaevalt on...aga natuke imelik tundub küll see asi.
 
nojaa 29. detsember 2007, kl 12.28
halvematel päevadel ei tunnista ma paremat ega vasakut kätt, teen vastupidist öeldule-mõeldule. Puudeliseks siiski ennast ei tunnista.
 
? 29. detsember 2007, kl 12.33
no, kas ta nüüd kohe mees sulle on?
 
? 29. detsember 2007, kl 12.34
Kas su mees on pärit Lõuna-Eestist?
Seal inimesed ei kauta veerand ja komveerandit ja paljud ei tea täpselt, mida see tähendab.
 
ex 29. detsember 2007, kl 12.37
see pole midagi, mul eksil oli kuulmine palju hullem. Mida oli vaja kuulda seda ei kuulnud, aga mida vaja ei olnud, seda kuulis.
 
?-le 29. detsember 2007, kl 12.37
Tallinnast on. Ja ikka on mees, lausa seaduslikult;)
 
google 29. detsember 2007, kl 12.38
:DDDDDDD
Mulle tundub, nagu sa räägiksid minust. Mina ka ei tee vahet, nüüd juba enam vähem, aga ikka küsin vahest üle - igaksjuhuks! :DDD
Endale mul teeb küll nalja, minu meelest on palju lihtsamt öelda et 15 pärast neli vms. ;)

Noorem olin, siis arst ütles mingi kellaaja, ma helistasin sõbrannale, küsisin mis kell see on. :D Endale teeb küll nalja. :D Ega paljud ei tea ka seda, et ma "ei tunne kella" :D
 
ex 29. detsember 2007, kl 12.39
teine häda oli veel - õhtul tuli koju andis paki raha minu kätte, homikul võttis tagasi, et tal on vaja.
 
kurimuri 29. detsember 2007, kl 12.40
Oi kui hästi sa oma mehest arvad, loodan, et ta teada saab.
p.s. iga üks ei saagi sellele veerand-süsteemile pihta.
 
noorik 29. detsember 2007, kl 12.43
Ta teab juba seda, et ma teda selle kohapealt ohmuks veidi pean:)
 
- 29. detsember 2007, kl 12.59
mulle ka ei meeldi eriti sest osad mõtlevadki kolmveerand kolme all 2.15 jne. teatud inimestega kasutan aga teistega mitte. paljud on asja kuidagi sassi ajanud enda jaoks.kunagi pidin töö vestlusele minema. öeldi et veerand kolm peaksin kohal olema kuigi vestlus on pool 4. tuli välja et sekretär arvas et 2.45on veerand kolm.
 
camme 29. detsember 2007, kl 13.07
Oi jummel, eriti viimase postitaja jutt kelladest ajas segadusse.
Olen N ja no ei saa aru:D Mees ka räägib koguaeg et kolmveerand ja veerand jne. A ma ei saa aru. Igakord ta siis üritab seletada ja õpetada aga ei miskit. Viimasel ajal ka jah hakkan isegi aru saama aga peab natuke mõtlema ja kindlalt üle kontrollima. Jube, ei mina saa sellest aru:D Aga ei häiri ka nagu..
Mulle ka lihtsam öelda kas 3.15 või 3.45 mitte mingi veerand ja kolmveerand vms...Tallinnast muidu, mitte lõuna eestist
 
Liisu 29. detsember 2007, kl 13.10
no mina olen ka lõuna-eestist. Väiksest peale tundsin kella väga hästi eesti keeles räägituna, aga kui ikka 8-aastasena bussijaamas tädilt kella küsisin ja see siis vastas et veerand 4 või kolmveerand 12, siis ausõna - hakka või nutma. Läksin koju ja sõimasin ema läbi, et kuidas kõik sellest värdjast süsteemist aru saavad, aga mina ei saa. Vend siis kõrval plaksutas käsi, et näe, tema teab, kuigi vahel läks temal ka aia taha see äraarvamine ja mõistatamine.
 
silk 29. detsember 2007, kl 13.13
Ma arvan, et te teete nalja siin. See on ju maailma kõige lihtsam asi
 
FILMIMEES 29. detsember 2007, kl 13.14
aga hea nali on vähemalt :DDDD
 
Katja 29. detsember 2007, kl 13.25
Naljakas teema jah=)Lapsepõlves tundus väga raske see värk,kuigi midagi rasket pole=) Tunnis on 60 minutit, veerand on 1/4, 60/4=15, st et, veerand on 15 minutit=) 2 veerandit on 30 minutit ja 3 veerandit on 45 minutit=)
 
ihhii 29. detsember 2007, kl 14.00
Mind ajavad praegu "marru" toiduretseptide kogused detsiliitrites :DDD Mitte mõhka ei taipa, vedelikega OK, aga kuivained oi-oi-oi
Näiteks jahukotil kirjas kogus 2kg, aga sama koti peal retsept: võta jahu 8 dl.... alati teen metsikut matemaatikat, õnneks seda ma oskan :P
 
lollakas 29. detsember 2007, kl 14.11
ma ka ei tee nendel veeranditel ja kolmveeranditel tavaliselt vahet. kui pingutan, siis saan aru, et 2:15 on veerand kolm ja 2:45 on kolmveerand kolm. kuigi ma ei saa aru, mille jaoks see veerand ja kolmveerand süsteem üldse on. kui kell on 2:15 siis on kaks-viisteist ja kui 2:45 siis kaks-nelikümmend-viis. mingi veerand ja kolmveerand on bullshit.
 
bvc 29. detsember 2007, kl 14.15
Noh, koolis on asi jäänud segaseks ja nüüd läheb ilmselt iga kord närvi, sest meenub, et ei oska. Ärevus ja negatiivsed mälestused takistavad asja selgeksõppimist. Ei ole idioot. Aju ajab sarnased asjad segamini. Mul kiirustades parem ja vasak sassis. Ma tean, kumb on kumb, aga kui vaja teistele öelda, siis ütlen üht, aga mõtlen teist.
 
aga 29. detsember 2007, kl 14.15
mis kell siis on: veidi kolme peal? või kolme paiku?

ise vastan: esimene mõni minut kaks läbi; teine mõne minuti pärast kolm.
 
fuel 29. detsember 2007, kl 14.25
vene keeles on see veel hullem, vot siis ma ei saa küll aru, mis kell on :D aga eesti keeles saan veeranditst ja kolmveeranditest väga hästi aru, kuigi olen lõuna-eestist. aga minu sõbranna on ka selline inimene, kes ei saa aru ja siis ta alati küsib, et mis kell ma pean tulema siis? :) päris naljakas on, aga lolliks ma teda küll sellepärast ei pea, igaühel omad veidrused ju.
 
lollakas 29. detsember 2007, kl 14.28
ahjaa, mu vanamehel oli veel selline väljend nagu 10 minutit kolme peal. mis kuradi aeg see selline on 2:10, mitte 10 kolme peal.
 
www 29. detsember 2007, kl 14.29
ma olen juba 46 aastane aga pole ka pihta saanud. parem väldin seda süsteemi, pere ka ei kasuta. ma isegi ei tea kas lapsed seevad sellest aru.
 
appigene 29. detsember 2007, kl 14.39
Kuis nii palju lolle saab olla?
 
silk 29. detsember 2007, kl 14.42
Tekib küsimus, et millest te siis üldse aru saate, kui niivõrd lihtsast ja elementaarsest asjast aru ei saa ja meelde ei suuda jätta?! Oma nime, vanust ja sugu ikka mäletate?
 
lyn 29. detsember 2007, kl 14.43
Aga sellest, et kell on pool kolm, saavad ju kõik aru? Sealt siis 15 minti vähem on veerand ja 15 minti rohkem kolmveerand, loogiline ju;) Tegelikult tean ise ka inimest, keda see värk segadusse ajab, aga ikkagi on lausa raske seda pahupidist loogikat mõista, kuidas nii saab üldse mõelda, et veerand kolm on 2.45, müstika:D
 
n23 29. detsember 2007, kl 14.59
Minu arust kõnekeelde sobib küll paremini öelda kell on kolmveerand kolm, mitte neliteist nelikümmend viis
 
lõunaeestikas 29. detsember 2007, kl 15.01
Minu jaoks tundub naljakas probleem. Ise kasutan kogu aeg ja pole kohanud veel inimest, kes aru ei saa. Minu jaoks on hoopis tüütu öelda, et nt 15 miutit 2 läbi. Ikka veerand kolm ütlen :D Aga see olen mina.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!