Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kas mu mees on idioot?
 
irw 21. juuni 2012, kl 08.41
Te kellatundjad ikka vaatasite, mis AASTAL algne postitus oli tehtud?
 
irw 21. juuni 2012, kl 08.42
Või võib olla peaks ma küsima, mis SAJANDIL?
 
dddd 21. juuni 2012, kl 09.15
Isegi aastatuhat ei oma tähtsust - probleem on ja jääb!
 
neidis 21. juuni 2012, kl 22.03
ma ka Võrust pärit ja Tallinnasse kolides olin sunnitud selle veerandite jama ära õppima. siin ei saa muudmoodi tõesti hakkama. aga väga keeruline oli küll algul. idioodiks end ei pea.
milles asi? lõuna-eestis ei õpetanud lasteaias keegi kella niimoodi veerandite ja kolmveeranditega. öeldi tõesti, kell on "kaks viisteist - 2:15" või "neliteist viisteist 14:15". või "kolm nelikümmendviis" või "viieteistkümne(minuti) pärast neli 15:45". keegi, mitte keegi lõuna-eestis veerandeid ja kolmveerandeid ei kasuta kella ütlemisel. loomulikult, kui inimesed pole harjunud, ei oska neid kasutada ja ei saa ühe ropsuga kohe aru.
küsimus pole selles, et inimesed ei teaks, mis on veerand ja mis kolmveerand. küsimus on selles, mida siin ennegi seletati: veerand kaks - kas see tähendab, et veerand on VEEL kaheni või veerand ÜLE kahe? kuidas sõnaühendist "veerand kaks" on võimalik inimesel, kes seda süsteemi ei tunne, aru saada, et see tähendab veerand üle ÜHE??? kell teatavasti ei ole loodusseadus, see on inimestevaheline kokkulepe ja nõder on inimesi, kes seda ei tunne, idiootideks sõimata. see ei tähenda, et inimene veel kella ei tunne.
mina täpsustan praegugi alati üle, et "veerand kaks? seega 13:15?". lisan veel naerusui juurde, et olen lõuna-eestist, kus ei kasutata seda süsteemi. keegi pole veel mind alaarenenuks pidanud. :)
 
neidis 21. juuni 2012, kl 22.06
aa unustasin lisada, et kõik prantsuse keele oskajad peavad ju täiesti loomulikuks, et prantsuse keeles arvu 96 tuleb öelda "neli kakskümmend kuusteist". ei tundu ju imelik? ja inimene, kes seda ei tea, pole ju ometi alaarenenud!
 
perse 21. juuni 2012, kl 22.11
mis värk on siis - sulle debiilijule kuskil lasteaias ei ööldud väää? Neile ülikoolis oli see värk ikka seka , äääää! Mine kersi oma rediseid ja muid juuuuri - sa oledi määratud elama oma elu pooldebiilikuna. Aga ole reibas!.----
 
nojah 22. juuni 2012, kl 00.02
Väärt teema, nüüd tean, mida töövestlusel tööotsijatelt küsida. Tõesti, kui ei tunta kella, mis on I klassi programmis või ei tehta vahet paremal ja vasakul käel....no öelge, mis tööd sellised teha mõistavad? Ja sellised on meil liikluses:(
 
arvan 22. juuni 2012, kl 00.20
Kui lõuna eestis käib asi teistpidi ,siis tulekski seda respekteerida ,mitte oma põhja eestlase kultuuri peale suruda.Neil on teistmoodi normaalne.
 
ma arvan 22. juuni 2012, kl 00.30
et kooliprogramm on täpselt ühesugune igal pool.
 
veel 22. juuni 2012, kl 00.33
Kui inimene ei suuda selgeks õppida nii elementaarseid asju, mida siis temalt üldse oodata võib? Mis tööd sellised küll teevad, uskumatu.
 
K 22. juuni 2012, kl 03.26
Kui sa tõesti meest idioodiks pead, siis mis sa ise parem oled. Sa ise soovisid teda ju endale meheks. Nii et vaata peeglisse.
 
veerand 22. juuni 2012, kl 17.45
Kõigil, kellel raskusi veerandite ja kolmveeranditega - kujutage, et kell on tort.
Saame kokku pool kaks - sööme pool torti.
Saame kokku veerand kaks - sööme veerand torti ehk pool poolest tordist.
Saame kokku kolmveerand kaks - sööme KOLM veerandit torti ehk kolmveerand torti.

Või võtke raha rahakotist. On ikka suur vahe, kas sa annad ära veerandi või kolmveerandi rahast.
 
jõhker vaal 22. juuni 2012, kl 18.17
mis kuramuse jama te siin ajate? ma olen ikka väga lõuna-eestist ja pole päevagi lasteaias käinud, aga ikka tean, kumb käsi on parem ja mida tähendab kell kolmveerand viis. isegi seda tean, mida tähendab 10 minutit kolme peal. siin ei ole küll maanurgaga mingist pistmist, vaid ikka ainult mõistusega.
 
einohhh 22. juuni 2012, kl 23.22
Ei ole siin küll mõistusega pistmist, vaid ikka mõistuse puudumisega:D
Ausalt.....arvutit suudavad seesugused lahti teha, isegi lauseid moodustada, aga sellist lihtsat asja endale kasvõi vanas eas selgeks teha ja uhked ka veel....uskumatu.
See on ju lasteaia või I klassi tase...irw.
 
Ülla-ülla 23. juuni 2012, kl 00.14
Mina olen see, kel paremat ja vasakut poolt pole. See tähendab, et pean alati kaks-kolm pikka sekundit mõtlema, enne kui välja mõtlen, kumb on kumb, automaatselt see ei tule. Vähemalt viimased viiskümmend aastat pole tulnud. Kellaaegu tean nii eesti kui vene keeles (pjatnadtsat bez tretjeva on kolmveerand kolm), nendega pole kunagi probleeme olnud, deebet ja kreedit ning aktiva ja passiva on automaatselt olemas, sest neil mõistetel on oma sisemine loogiline tähendus, kuid parem ja vasak on nii abstraktsed mõisted, et need meelde ei jää. Liiklemiseks on mul autos suur ebamugav sõrmus, mille panen vasakusse kätte ja mis mind segab ja see segatud pool on siis vasak pool. (Ei tea, kas eelmises elus olin midagi nii ümmargust, et pooli vaja ei läinud? Millimallikas?)
Küsite, mis tööd minusugune teeb? Arvutitööd, IT-kas olen. Raamatupidamist olen ka teinud, sealt see deebet ja kreedit. Ja nii ma autot juhingi: keeran kreeditisse, suunatuli üles, keeran deebetisse, suunatuli alla. Reguleerimata võrdkülgsel ristmikul lase läbi need, kes passivas on, aktiva omad võivad oodata. Tegelt lihtne ju ja täiesti töötab, kui kord meelde jääb.
Muuseas, see omadus tundub olevat päritav - kolmest lapsest ühel on sama jama varasest lapsepõlvest saadik, teised kaks said parema-vasaku nagu naksti selgeks. Hullem on see, et see parema-vasaku puudega laps on tegelikult kolmest kõige intelligentsem. Aga tänu kõrgharidusele on nüüd tal ka vähemalt deebet ja kreedit kindlalt olemas, saame vähemalt omavahel normaalselt teed juhatada.
Selle sõrmuse-nipi sain just sellesama lapse käest, tema selle peale tuli.

Nii et jah, on selliseid inimesi, kel vasakut-paremat mõistet peas pole ja nad veel paljunevad kah.
 
spets 23. juuni 2012, kl 00.33
Ausalt öeldes on see jahmatav. Oman kahte kõrgharidust ja just sellistel aladel, kus oleks pidanud sellisest anomaaliast kuulma, aga loen seda siit esimest korda.
 
xyz 23. juuni 2012, kl 02.13
Mul on ilmakaartega nii, et aru saamaks, kus on kagu, edel või loe, pean ma algusest saadik läbi lugema põhi-lõuna-ida-lääs-kirre-kagu-edel-loe ja vaimusilmas seda joonist siis vaatama. (Ja mul TTÜ lõpetatud kiitusega.) Aga see ilmakaarte värk on vist suht tavaline probleem. Parem-vasak on mul muidu selged, aga vaat mõnda võimlemisharjutust korrata "nüüd teeme teise jalaga" on mul peaaegu võimatu. Ruumiline kujutlusvõime ilmselt puudulik või olematu.
 
urve 23. juuni 2012, kl 07.06
ei saa ka aru, need veerandid ja kolmveerandid on täielik müstika. olen lõuna- eestist aga no kas see mingi vabandus on.
ei usu, et sellepärast just idioot...
 
jelle 23. juuni 2012, kl 13.59
olen vaskukäeline ja ilmselt see tõttu on raksusi parema ja vasaku poolega - nüüd tean - sõrmus on paremas käes ja autos istun vasakul pool.
 
Kati 23. juuni 2012, kl 14.11
No miks need õnnetud siis spikrit ei tee - küll ükskord pähe kulub ilma sisust aru saamata!
 
Tegelt!? 24. juuni 2012, kl 23.52
AHH!? PÄRISELT selline probleem inimestel? Ma ka targem nüüd, polnud enne õrna aimugi, et mõni veerandil ja kolmveerandil vahet ei tee. Issus :D Kas nii ei saa meelde jätta, et kella sihverplaat koosneb neljast veerandist (4 x 15 min) ja 12 peal on nö stardipunkt? Kui öeldakse kolmveerand, siis liigu mõttes stardist 3 veerandi jagu edasi ongi kokku 45:D Seda ikka teate, mispidi seierid liiguvad? lol
 
jajah 24. juuni 2012, kl 23.59
arvuti suudavad lahti teha aga nii elementaarset asja selgeks ei saa, no pole võimalik....ja siis veel õigustavad end mingi Lõuna-Eesti anomaaliaga, irwww
 
Per ja Paul peavad jagama tordi 25. juuni 2012, kl 12.27
Kuidas saab nii olla, et "pool kaks" on arusaadav, aga "veerand kaks" ei ole arusaadav? Võib-olla on süüdi raske lapsepõlv, kus tordilõikamist tuli ette ainult matemaatikaülesannetes, aga reaalset torti laps ei näinudki, maitsmisest rääkimata?
 
heaküll 25. juuni 2012, kl 15.36
Töötan finantsalal,arvudega saan hästi läbi. Koolis (ka kõrgkoolis) olid lihtsamad ained matemaatika, füüsika, keemia...
aga vot pean ka mõnikord sekundi mõtlema, et milline pool on vasak või parem ning veerandite ja kolmveeranditega on sama lugu. Ma arvan, et see on lihtsalt mõttelaiskus. Veerand kaks on kaks läbi 15 min?
 
uhuu 25. juuni 2012, kl 19.21
Veerand kaks, üks ja veerand, veerand tundi kahe peal, veerand tundi üks läbi, viisteist minutit kahe peal, viisteist minutit üks läbi, üks viisteist...

Kolmveerand kaks, veerand tunni pärast (saab) kaks, veerand tundi puudub kahest, viieteist minuti pärast (saab) kaks, üks ja nelikümmrnf viis...

Siin pole tegemist matemaatikaga, vaid keele mõistmisega.

Kui mina olin laps, öeldi hommikuti enne tõsisema saatekava algust raadios kella mitmel erineval moel, et kõik ikka aru saaksid. Ja seda iga 5 minuti järel. Mitte küll kõiki variante korraga, vaid valikuliselt kahekaupa.
 
kõlu 25. juuni 2012, kl 19.54
Vana kapten sureb. Tema meeskond peab peiesid. Kellelegi tuleb meelde, et kapten vaatas enne laevale tulekut alati mingit paberilipakat. Hakatakse otsima ja leitaksegi kapteni kuue taskust tükike paberit. Sellele on kirjutatud:

"Ees - vöör, taga - ahter."
 
einohh 25. juuni 2012, kl 21.16
heaküll
25. juuni 2012, kl 15.36

Töötan finantsalal,arvudega saan hästi läbi. Koolis (ka kõrgkoolis) olid lihtsamad ained matemaatika, füüsika, keemia...
aga vot pean ka mõnikord sekundi mõtlema, et milline pool on vasak või parem ning veerandite ja kolmveeranditega on sama lugu. Ma arvan, et see on lihtsalt mõttelaiskus. Veerand kaks on kaks läbi 15 min?
.........................................

Tõsiselt loodan, et sa ei tööta väga vastutaval ametikohal. Mõeldamatu, et kõrgharidusega inimene ei tea, mis kell on veerand kaks.
 
heaküll to einohh 25. juuni 2012, kl 21.37
Töötan küll vastutaval ametikohal, isegi väga vastutaval:) Ja saan väga hästi hakkama kusjuures. Mu töö ei sõltu kuidagi kella kolmveeranditest.
Täitsa nalja teeb tegelt need suured silmad siin:)
Kas keegi lepib teiega kohtumist niimoodi kokku, et tule aga kontorisse ja siis keera vasakule ja siis paremale ja siis jälle vasakule ja proovi kolmveerand üheksaks kohale jõuda, nii või?
Normaalsed inimesed ütlevad, et kohtume täistunnil või poolest ja sekretär juhatab teid minu kabinetti:)
 
einohh 25. juuni 2012, kl 21.43
Kui sa ei suuda sellist lihtsat asja ära õppida, vaid kogu energia kulub oma õppimisvõimetuse õigustamisele, siis ei kujuta ette küll, mida sinusugune veel tööalaselt "korda saata" suudab:D
Ei imesta üldse, sest üsna tihti kohtab igasugu ajukääbikutest asjapulki.....ja mõtlen, kuidas selliseid küll tööl hoitakse.
 
heaküll to einoh 26. juuni 2012, kl 10.13
Sa ei saa üldse pointile pihta, kaagutad väsimatult stiilis, kuidas ikka sellised inimesed tööl hakkama saavad ja kes neid hoiab.
Aga point on: tegelikult ei lähe elus eriti vaja neid kellaaegade veerandeid ja kolmveerandeid.
Vaata asju natuke avaramalt, ole loovama mõtlemisega ja ära ela ainult mingis kastis, eksole.
Ma tegelt kaldun ka arvama, et see pole mitte loogika ega matemaatika probleem, vaid nagu kommenteeria uhuu ütles on tegemist keele mõistmisega.
Ma keeleinimene tõesti ei ole, reaalained on minu rida.
Aga huvitaval kombel nt. teistes keeltes ei valmista see probleeme, hispaania keeles kasutatakse palju väljendeid 10 min kahe peal ja veerand ning kolmveerand ja seal ma ei pea enne minut mõtlema, et mis:D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!