Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kas mu mees on idioot?
 
imestunud 29. detsember 2007, kl 15.21
Mind huvitab, et mis ametikohtadel need mittearusaajad inimesed töötavad? Raske on uskuda, et nad kõige muuga mängeldes hakkama saavad, aga selle asja äraõppimisega mitte?
 
FILMIMEES 29. detsember 2007, kl 15.38
no kellel sellist paska enam vaja õppida on?
uus sugu kasvab peale!
 
venkupätt 29. detsember 2007, kl 16.00
vene keeles on ju hoopis veider, neil on nt 15 minutit kolme peal (15 minut trjetjeva) ja see ei tähenda mitte, et 3:15 vaid hoopis 2:15. kiiruga kusagil tänaval küsides võibki nuputama jääda mis sellega öelda taheti.

aga veerand ja kolmveerand on ju samamoodi nagu poolgi. kas teie kes te ei veerandi ja kolmveerandi segi ajate, poolt ka ei tea öelda?

veerand kolm
pool kolm
kolmveerand kolm
 
venkupätt 29. detsember 2007, kl 16.01
aga paremal ja vasakul teen vahet ainult siis kui käega parema kirjutamisliigutust teen. mudu pole viga olnud aga autokooli õpetaja sõimas ja mõnitas ikka mõnuga...
 
võeh 29. detsember 2007, kl 16.06
Mul teisenevad kellaajad kuidagi valeks. Kui küsides saan vastuseks, et arsti vastuvõtt on kella 19.30ni, siis paari päeva pärast on meeles küll, et 19 oli, kuid kas pool tundi enne või pärast?
Vasak ja parem käsi oli algklassides hiina keel. Tollel ajal oli veel see oktoobrilapse-jama, muudkui marsi, vasak-parem, kogu aeg sain õpsilt sõimata. Siis vend ühel hetkel ütles lihtsa tõe - parem käsi on see, millega kirjutad. Siianigi teen vahel vaistlikult kirjutamisliigutuse, kui kiiruga vaja öelda, kas paremale või vasakule:D
Koolis ka matemaatika - loen raamatust numbri 110, vihikusse kirjutan 101.
Ju ma siis olen ebanormaalne.
 
eneL 29. detsember 2007, kl 17.46
Kusjuures mul endal on sõber, kes peab enda jaoks veerand ja kolmveerand tõlkima nagu võõrkeelest. Saab hästi aru väljenditest kuus ja 45 minutit, aga kolmveerand seitse paneb ta mõtlema, et kas enne või pärast seitset.
Seletus "kolm veerandit läbi täistunnist" on minu meelest ka segadusse ajav. Et missugusest täistunnist ja selle seletuse järgi peaks kolmveerand seitse tähendama hoopis 7:45.

Minul lähevad parem ja vasak käsi sisse... tõsi, autokoolis sain vist enam-vähem selgeks ja nüüd tuleb seda märksa harvem.
 
phh 29. detsember 2007, kl 19.33
jah. on küll.
 
mh 29. detsember 2007, kl 20.44
issand kui lollid:D ma pole kunagi tulnud selle peale, et see võiks kedagi segadusse ajada:D
 
missssasssja 29. detsember 2007, kl 21.20
Kolmveerand kolm on 2.45 või 14.45
kas siis on veel variante?????
 
roosi 29. detsember 2007, kl 21.24
no mind küll ei aja naerma, masendavalt lollid on mõned ikka. kellena need tüübid töötavad huvitav? aga kui on terve tellis ja sealt on veerand maha löödud, siis saab ikka aru, et kolmveerand tellist jääb alles???
 
miuks 30. detsember 2007, kl 01.19
mina aga esimest korda elus sain aru, mis loogika järgi SAAB neid segamini ajada! ka vastupidine variant tundub mulle nüüd järsku loogiline.
pool kolm - pool tundi puudub kolmest.
veerand kolm - veerand tundi puudub kolmest - vale muidugi, aga mingi loogika sellises mõtlemises on.



imelikul kombel on minul just raske öelda numbriga kellaaega välja, kui vaatan seieritega kella. heidan pilgu kellale ja minu silm tabab: kaks minutit puudub kolmveerand viiest. aga et öelda selle kohta 16.43, pean hetkeks peas "tõlkima".
 
S. 30. detsember 2007, kl 11.58
jep, mul sama kogemus lõuna-eesti inimestega :D täpsemalt viljandi lähedalt pärit. ei saa aru kolmveerandist ja veerandist. uskumatu :D
aga nende kandis öeldi alati 15.45 asemel 15 pärast 4. või öeldigi 15. 45 , mitte kolmveerand neli.
 
Kell lõi kolm kui Sohvi tuli! 30. detsember 2007, kl 15.35
täisidioodid!Uskumatu, kuidas ikka nii krdi juhm saab olla...Leiti kah teema mida üldse arutada????Apppiii!Inimesed ei tunne kella!!! Õppige siis ükskord ära!
 
autor s-le 30. detsember 2007, kl 15.41
Ära soga! kui kell on 15.45 siis on ta kolmveerand neli!Ja kuidas siis saab öelda 15 pärast 4.???? 15 pärast 4 on juba veerand viis ehk siis 15 min 5 peal! Tainapead!
 
ka loll 30. detsember 2007, kl 16.54
Ma olen ka Viljandist pärit ja tunnistan, et ei saa samuti sellest süsteemist aru. Ja loogikaga pole kunagi probleeme olnud, matemaatikas olen tugev. Ehk asi just selles ongi, et erinevad lähenemised tunduvad loogilised ja seetõttu on paljudel raske aru saada? Kas veerand 3 tähendab, et kell on 2 ja veerand tundi 3ni jäänud täistunnist käinud või on veerand tundi 3ni aega või on hoopis 3 ja veerand tundi peale... Arvan, et enamike jaoks peitub "loogika" siin pigem harjumuses, mitte loogilises mõtlemises. Lisaks ei ole minu lähikondsed kunagi sedasi kellaaega öelnud, peamiselt räägitakse ikka numbrites. Ehk vaid 1-2 korda aastas tuleb ette situatsiooni, kus mõtlen, mis kellaaega nüüd silmas peeti.
 
kristall 30. detsember 2007, kl 17.37
S. mõtles tegelikult et viieteistkümne pärast neli (15.45)
 
T 30. detsember 2007, kl 19.52
Mulle tundub, et veerandi ja kolmveerandi loogika on sama, mis siin ühes eelpool toodud näites "10 minutit kahe peal" ehk siis 13:10 või 1:10. Samamoodi oleks veerand kaks teisisõnu "veerand tundi kahe peal" ja kolmveerand kaks "kolmveerand tundi kahe peal". Ja miks mitte ka pool kaks - "pool tundi kahe peal", aga mitte "pool tundi kahest puudu". Pooltunni puhul teevad küll mõlemad tõlgendusvõimalused ühe ja sama välja, kuid see "pool tundi kahest puudu" võibki tekitada analoogia, mis veerandid-kolmveerandid segaseks ajab.
 
Ülla-ülla 30. detsember 2007, kl 20.42
eelmise sajandi algusest pärit raamatutes on veel kummalisem numbrite väljaütlemise süsteem - näiteks kakskümmend viis on "viis kolmandamast kümnest", number 666 on "kuus sadat ja kuus seitsmendamast kümnest", ise sain küll hoobilt aru aga lapsel oli vana piibli lugemisega raskusi . . .
Aga jah, vasak ja parem on mullegi viimased viiskümmend aastat vahel paras müstika olnud.
 
naelapea 30. detsember 2007, kl 20.58
to ka loll: Arvan, et enamike jaoks peitub "loogika" siin pigem harjumuses, mitte loogilises mõtlemises.
väga hästi öeldud, kusjuures ja täitsa arvan samamoodi.

Minu 'loogika' on umbes selline, et kolm on enne üheksat ning veerand enne kolmveerandit. Ja seega seostuvad kolm ja veerand ning üheksa ja kolmveerand. Ülejäänu olen lihtsalt meelde jätnud, umbes vist, et kui on 3:45, siis järelikult tuleb järgmine number ette (hakkab saama 4). Nüüd peale neid kommentaare saan tegelikult isegi aru ka, miks võivad veerand ja kolmveerand sassi minna. Enne polnud selle asja peale mõelnudki.

Ahjaa, vasak ja parem käsi on selged lasteaiast ja suutsin juba siis igas asendis ja ükskõik mis küljest käte-kõrvade juurde kirjutada, kas parem või vasak :) huvitav, et taolist asja on mulle antud, aga puhast loogilist mõtlemist ikka väga nirult.... kahju isegi.
Muuseas tean kahte väga hea loogilise mõtlemisega ning lahtise peaga inimest, kes ei suuda paremal-vasemal vahet teha. Mina olen näiteks vähemalt linnavahel teejuhatamise neile lõpetanud. Elu on kallim kui kiire kohalejõudmine.
 
.. 31. detsember 2007, kl 06.55
ma küll ei leia, et keegi siin loll on.

kolmveerand kolm - kas 3.45 või 2.45?!
"kolm" on see sõna, mis viimasena pähe kõlama jääb. et aru saada, et jutt käib 2.45'st tuleb nii öelda üks tund tagasi arvestada - et kuigi öeldi "kolm" on tegu siiski "kahega".

kusjuures, lapsena ei ajanud segadusse, aga pärast eestist ära olemist ei tule see enam automaatselt (pole harjunud?) ja pean mõtlema.

quater to ja quater past tundub lihtsam :)
 
black 02. jaanuar 2008, kl 11.17
aga see on ju tore et lolle leidub. Osad peavad miinimumpalga eest seda tegema, mida targemad käsevad. Ja polegi siin haletseda midagi
 
Qwerty 03. jaanuar 2008, kl 18.04
ma loen ja imestan!

Täiesti uskumatu!! Olen üsna kindel, et need, kes ei taipa kellaaegadest midagi, ei saa aru ka sajandite lugemise süsteemist.

Et kui kell on 10 minutit kahe peal, tähendab see 1.10 või 13.10.
Samamoodi aasta 1997 näiteks oli 20. sajandil, mitte 19.-l.

Neile, kes ei taipa, soovitaks järele mõelda, mis sajandil oli aasta 67? Õige vastus: 1. sajandil.
aasta 167? Kas ka 1. sajandil? Ei, 2. sajandil!!!

Ja no veeranditest ei hakka rääkimagi. Torti ikka oskate lõigata?
 
aa 20. juuni 2012, kl 16.11
Jah on.
Konkreente vastus.
Sellist lollust ei vabanda miski.
 
psühhiaater 20. juuni 2012, kl 18.28
Mehel on mõõdukas alaareng.
 
mees lõunast 20. juuni 2012, kl 19.09
kui 30a vanuseks sain siis lõpuks jõudis kohale:)
kodus keegi ei kõnelenud kolmveeranditega
muidu mate 5 ja tehnikas kah üle keskmise osav aju
 
Ka Viljandist 20. juuni 2012, kl 21.34
Ei maksa siin seda linna nüüd nii maha ka teha! Mina õppisin küll juba väiksena selgeks, mis on veerand ja mis kolmveerand. Ei mäleta, et kunagi oleks kaksipidi mõtlemist olnud.
Kui keegi minu tutvuskonnast ütleks, et ta ei tee neil vahet, peaks teda küll nõrgamõistuslikuks või algharidusega inimeseks. Ükskord elus on ette tulnud, kus üks kena müüjanna ei mõistnud kella, mis polnud elektrooniline! Anna mõistust!
 
endal 21. juuni 2012, kl 01.17
Vasaku ja parema poolega vahest võtab kauem aega ,kui teistel ,kuna olen ise vasakukäeline ,kes nõuka ajal õpetati ümber paremakäeliseks ,seega suudan näit.kirjutada vabalt mõlema käega.Seega see ei ole argument ,et parem pool on see ,kus pliiatsit hoitakse -mul vahet pole ,hoian mõlemas -seega kumb siis ikka on parem pool?Aega läheb nii 10 sek kauem ,kui teistel ,sest pean erinevaid situatsioone peas läbi laskma ,enne kui olen veendunud.
 
Marina 21. juuni 2012, kl 01.45
Appikene, algkooli matemaatika ju! Veerandid ja murrud! Ja ma veel häbenen siiani vahel, et õppisin vene põhikoolis. :( Ma pean ilmselt elu lõpuni vanaemale tänulik olema, et ostis mulle esimesse klassi mineku puhul käekella ja viitsis minule enne kooli numbreid ja tähestikku õpetada. :)
 
trebla 21. juuni 2012, kl 02.55
Paistab, et suureks takistuseks veerandi ja kolmveerandi mõistmisel on ilma numbrilauata kellad. Kui ikka mobiililt või arvutist alatasa kella kiigata, siis ei olegi pilti täistunnist. Kahju muidugi, et nii lihtne asi mõnele keeruline.
 
lilleke 21. juuni 2012, kl 06.19
see teema ei ole ju ometi tõsi,või kui on siis küsiks et kus te kellaõppimise aeg olite
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!