Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Hull suhtlemisvaegus
 
Kurb 15. märts 2016, kl 21.08
Midagi oli veel ülikooliaegse toakaaslasega, kursusekaaslastega, töökaaslastega, pubis kohtatud sookaaslasega, naabrivanamehega, uue sõbrannaga... Polegi vist ühtegi head inimest olnud.
Kas teistel on ka niimoodi või olen mina mingi erand ?
 
Kurb 15. märts 2016, kl 22.33
Täna hulk komme ei ole minu kirjutatud.

vastus on selle naise käest

Kahjuks kooliõde ei selgita.
Teeb näo, nagu tema ei ole midagi halvasti öelnud ja hakkab hämama ning hoopis millestki muust ründama.

Ühesõnaga hakkas lolli mängima ja viis jutu hoopis mujale ja tegi näo, et ei saa millestki aru.

Kusjuures kõik see käis ÜLEOLEVALT MIND ALANDADES.
Ühesõnaga minu küsimusest ei teinud väljagi ja tegi mind oma üleoleva reaktsiooniga idioodiks.

Me ju olimegi teineteisest eemaldunud, mina ei oleks ise kooliõele ligi söandanud minna.
 
appikene 15. märts 2016, kl 22.52
Miks sa ketrad seda negatiivset oma mõtetes kogu aeg? Sa mürgitad ennast ja jääd haigeks. Mis lõbu sulle see pakub? Kuidas saab olla nii üdini kibestunud inimene? Mis sind rõõmustaks peale nende naistuttavate otsimise?
 
Kurb 16. märts 2016, kl 03.10
Lõbus kohe kindlasti ei ole.

Kui keegi on mind solvanud, püüan mõista, miks ta seda tegi.
See aitab alandusest üle saada ja unustada.

Olen tõesti kibestunud.
Rõõmustavad head inimesed.

Aastatega olen muutunud kibestunuks.
 
tubli, nii oligi ette nähtud 16. märts 2016, kl 03.14
tubli P, vähemalt oled õeluse, kadeduse ja kibestumise olemise oskused ära õppinud.
 
tore on ju õppida! 16. märts 2016, kl 03.25
alati on tore ju midagi ära õppida! edu edaspidiseks, P.
 
Kurb 16. märts 2016, kl 03.25
eelmisele

Kui soovin teada, mis põhjusel mind alandama tuli, mis kadedus see on ?

Muide, kui minusse suhtutakse hästi, olen ma väga tänulik ja suhtun inimesse samuti hästi.

Ma ei ole terve elu jooksul kellelegi esimesena pahasti öelnud.

Ega ma sellele kooliõelegi midagi vastu öelda ei suutnud.
Peale temapoolset nähvamist ei öelnud ma üldse midagi, mökitasin totakalt, sõna suust ei tulnud.

Küsisin hiljem, miks nähvata vaja oli, aga mingit vastust ei saanud.
Hoopis viis jutu mujale ja hakkas mind üleolevalt mõnitama.
Ühesõnaga mängis lolli lihtsalt.
Aga miks ?
 
aga miks sa seda teada tahad 16. märts 2016, kl 03.34
aga miks sa seda teada tahad? mida see muudaks sinu elus täna?
ja mis sa ise arvad, miks ta sind vältida tahab?
 
ohh 16. märts 2016, kl 04.00
Ega ta ei tahagi vastust. Ta tahab kinnitust, et tema ei teinud midagi valesti, lihtsalt kõik teised on pahad, kiirustavad, õelad jne. Mingi emaga seotud asi vist tõesti.
 
To Kurb 16. märts 2016, kl 07.33
Sest sa oled negatiivne ja ebameeldiv talle. Lihtne. Kas enda mõistus tõesti ei võta seda?
 
Kurb 16. märts 2016, kl 13.09
aga miks sa seda teada tahad

Mul ei ole õrna aimugi, miks kooliõde nähvama tuli.
Ma ei oskagi midagi arvata.
See oli nii ootamatu.

Asjad tuleb ikka selgeks rääkida. Kui tean, mis põhjusel nähvama tuli, siis on ju kerge unustada.

ohh

Loomulikult tahan vastust, isegi väga tahan.

Palusin isegi kooliõde, et ta ütleks, mis häda tal oli nähvama tulla.

Kahjuks ta midagi öelnud, tegi näo, et ei saanud mu küsimusest üldse midagi aru.

Aga milleks ?
Ma ei mõista absoluutselt.
Kui juba ütlema hakkas, öelgu lause siis lõpuni.

Aga selline poolik lause on eriline alandamise viis, see on mingi eriline üleoleku näitamine.
Ilmselgelt on see teise alandamine.

Miks nii käitutakse, arusaamatu.
 
Kurb 16. märts 2016, kl 13.18
Põhjuseid võib olla palju.
Äkki oli keegi ta välja vihastanud ja ei tahtnud kedagi nähagi, veel vähem rääkida.

Kahjuks ei oska midagi välja mõelda.

Tõrjuv ja üleolev reaktsioon mu küsimusele tegi asja mu jaoks veel arusaamatumaks.

Kusjuures kohe ma ei küsinud midagi, olin nii jahmunud ja tegin ainult mök - mök, sõnagi suust ei tulnud.
 
Kurb veel 16. märts 2016, kl 13.20
Otse loomulikult aitab põhjuse teadasaamine asjale punkti panna.

Kas see ei ole mitte loogiline ?

Kahjuks kooliõde vist ei taha, et ma unustaks, miks muidu keeldus ütlemast ja kukkus mind veelgi alandama.
 
palgaline, ole vait! 16. märts 2016, kl 13.53
Siin sõimad kõiki oma mineviku kodumaiseid naistuttavaid ja odinisõdalaste teemas käid Eesti rahvast põlgavaid palgalisekommentare jätmas, lõpeta juba ära, rahvuse reetur!
Kasi omasuguste juurde aafrika foorumisse, pee!
 
kui kaua veel 16. märts 2016, kl 13.55
Kaua veel sellel Eesti rahva põlgajal peel siin sõimelda lastakse?
 
Kurb 16. märts 2016, kl 14.09
Küsin teiste arvamust.
 
appikene 16. märts 2016, kl 15.21
Nagu me aru nüüd saame, tuli kooliõde tänaval vaid ütlema, et tal ei ole aega telefonis rääkida - sina vaid mökitasid ja sõna suust välja ei saanud - hiljem sa saatsid talle sõnumi ja ka helistasid - nö käitusid nagu tõeline painaja, ja hakkasid vastust välja pressima MIKS TA NII KÄITUS - saad sa aru, sa käitusid ise tõelise ahistajana ja siis imestad, miks kooliõde vihaseks sai ja nähvas! Tule maa peale, P!
 
selgitus 16. märts 2016, kl 16.15
P, puust ja punaselt:
kui inimene ei ütle, mille pärast tal kiire on või mis muud põhjused tal on, siis "mul ei ole aega = ma ei taha". Niimoodi on täiskasvanute maailmas kombeks.
Lasteaias või algklassides öeldakse näiteks otse, et sa oled loll või sul on kole kleit, sellepärast ei mängi sinuga.
Kas sa sellest saad aru?
 
Kurb 17. märts 2016, kl 00.07
appikene

Kui nii võtta, siis tänaval nähvamine on ka mõnes mõttes ahistamine.

Esiteks on see teise ALANDAMINE.

Teiseks rikub tuju, on solvav ja tekitab arusaamatust, et milles probleem on.

Kolmandaks, kas üks - kaks lauset ei võta tükki küljest ära.

selgitus

Selline poolik lause näitab ebaviisakust ja ülbust ja on igal juhul solvav.

Kui tahetakse teist inimest solvata või oma üleolekut näidata, siis räägitakse poolikute lausetega.

Kooliõde hakkas lolli mängima, et ta ei saa üldse millestki aru, see on solvav ju.

Väga hästi sai ju tegelikult aru, et sellise käitumisega solvab.
 
Kurb veel 17. märts 2016, kl 00.11
selgitus

Alandada ja nähvata saab, aga nähvamise põhjust öelda ei saa.

See on ju teise eneseväärikuse alandamine.

Kui kooliõde oleks normmalselt selgitanud, siis see EI ole ju üldse alandav.

Imelik küll, et täiskasvanute maailmas on normaalne teist ilma selgitamata solvata.

See just ongi solvav, aga viisakas selgitus nüüd küll solvav ei ole.

Pigem näitab see argust ja ebaviisakust.
 
Kurb veel 17. märts 2016, kl 00.19
appikene

Kas kooliõel oli raske öelda üks - kaks lauset ja probleem lahendatud ????

Milleks hakata hämama, tegema nägu, et ei saa millestki aru, no milleks selline lolli mängimine ?

Selline käitumine on ju teist poolt tõsiselt alandav.

Tahtsin teada jah, sest tulla ligi ja hakata nähvama -- see on ju kohutavalt alandav !

Saad aru, kooliõde tekitas minus halva enesetunde, kas pean jäämagi tänu talle ennast halvasti tundma või üritan põhjust teada saada.
 
Jaa, loomulikult! 17. märts 2016, kl 00.26
>
> Saad aru, koo
> liõde tekitas minus halva enesetunde,
> kas pean jäämagi tänu talle ennast
> halvasti tundma või üritan põhjust t
> eada saada.


Muidugi pead sa jäämagi ennast halvasti tundma, surmani pead end tundma solvatu ja alandatuna, iial enam ei tunne sa päikesest rõõmu ja toit on su jaoks nüüd igaveseks maitsetu!
Said vastuse, ehk lõpetad nüüd oma inisemise?
 
P le ahistamisest 17. märts 2016, kl 00.27
miks sina ahistasid seda naist oma telefonikõnega? kas ta käskis sul helistada endale? Ikka niisama oma tühja aja täiteks teiste inimeste tülitamine on ka ahistamine.
 
valik on sinu, kulla P 17. märts 2016, kl 00.28
P kirjutab: Saad aru, kooliõde tekitas minus halva enesetunde, kas pean jäämagi tänu talle ennast halvasti tundma või üritan põhjust teada saada.
------------
absoluutselt vaba valik sul, kuidas ennast tunda.
 
Kurb 17. märts 2016, kl 00.47
Ple ahistamisest

Kooliõde andis oma numberi mulle 18 aastat tagasi, olin siis 30 !!!!!!

Selle aja jooksul enne nähvamist helistasin talle 3 korda, ainult 3 korda !!!!!!

Helistasin selleks, et ühe asja eest tänada, mõtlesin, et olen ebaviisakas, et siiani tänanud ei olegi.

Valesti mõtlesin, ei olnud vaja tänada, näed, kuhu see viis.

Me EI suhelnud, tänaval ainult teretasime, aga ei rääkinud.

Tegin ÜHE kõne üle mitme - mitme aasta ja sellepärast vaja targutama tulla -- see on enam kui imelik.

valik on sinu, kulla P

Ei ole päris nii.
Tihti on vaja asjad SELGEKS RÄÄKIDA, siis saab unustada.

Muidu see alandustunne närib ja närib.

Ma saan aru, kui oleksin muudkui helistanud ja helistanud, siis on jah õigustatud, aga ÜHE kõne pärast.
Kentsakas.
 
Kurb veel 17. märts 2016, kl 03.00
selgitus

Kui see tõesti nii on, milleks luuletada " ei ole aega " ?
Oleks võinud öelda ausalt " ei taha ", siis ju asi palju selgem ja ei teki kaksipidi mõtlemist.

Praegu on nii, et ikkagi olen kahevahel, ei tea, mida uskuda.

Raske uskuda, et endast nii heal arvamusel olev naisterahvas nüüd nii tobedalt valetama hakkab.
Pealegi milleks ?

Kui tõesti nii, nagu kirjutad, siis öelnudki " ei taha ".
Kui tõesti ei olnud põhjus ajapuuduses, siis sellise luuletamisega alandab inimene ka iseennast.

Või mis teie arvate ?
 
omg 17. märts 2016, kl 10.34
Kooliõde mõtleb eelkõige iseenda heaolu peale. Tal savi, mis mulje ta sulle jätab.
 
kurb aga 17. märts 2016, kl 10.35
sa oled kiiksuga. Klassiödesid ei valita. Valida saab kellega suhelda, kellega mitte.
 
proovime niipidi 17. märts 2016, kl 11.37
P, sina oled lihtsalt hea, kooliõde on lihtsalt paha (nagu muidugi ka kõik need teised inimesed sinu elus). Kas nüüd jääd rahule ja vait?
 
P-le 17. märts 2016, kl 12.02
Aga miks see tühine asi sulle nii oluline on? Täiesti tähtsusetu asi ju ... Kõigil inimestel on aeg-ajalt omavahel ebakõlasid, valestirääkimisi, solvumisi jne. Me ei saa ju nii nõrgad olla, et kogu aeg kõike hinge ja südamesse võtta. Tuleb lihtsalt endaga tööd teha, et paksem nahk kasvatada ... Miks mulle tundub, et tegelikult sa naudid seda süvaanalüüsi ja heietamist ja ei soovigi ennast muuta?!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!