Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
Heino 11. juuni 2014, kl 18.10
Olen liigutatud.Üks inimene ,kes mind kiidab.
 
ewekas 11. juuni 2014, kl 19.28
väga hästi öeldud-põder ei saa sõber olla ammugi veel meheks olla.
 
kommentaare 11. juuni 2014, kl 20.28
on võimsalt kustutatud, üle 25o tk vähemalt.
 
Eelmisele 11. juuni 2014, kl 20.36
Millised kommid on kustutatud ?
 
viimasele 11. juuni 2014, kl 20.48
jään vastuse võlgu,sest ainult 250 kommentaari mäletan.rohkem ei võta aju vastu .
 
ja millised 11. juuni 2014, kl 21.09
olid need 250 kommi mida mäletad ?
 
hahahaaa 11. juuni 2014, kl 21.39
See ju ka eriti p*sse pugemine et eestlane käib soomes tööl aga elab eestis. Soomlaste raha rõve pole vastu võtta we :D
 
kuule eelmine 11. juuni 2014, kl 22.02
Ei ole rõve, sest olen ise oma tööga teeninud raha ja viin selle kuhu tahan ning sommide pers....et lakkuda ei kavatse. Olen eestlane ja MINU KODUMAA ON EESTI JA SINNA VIIN RAHA.
 
ir 11. juuni 2014, kl 22.16
Eile õhtul 20.30 ajal näitas 47153 kommentaari, täna õhtul samal ajal 46886
 
soome gestaapo 11. juuni 2014, kl 22.36
tõmbas sobimatud kommid maha, et mitte kahjustada soome sotsialistliku vabariigi mainet.
 
jah 12. juuni 2014, kl 08.03
Mingi tehniline kräkk on tõesti. See oli vaatajate arv, mis vähenes.
 
eestlased on ju kah rassistid 12. juuni 2014, kl 11.26
kui siinseid kirjutisi lugeda. või see on hoopis teine asi ? :D:D:D
 
kus sa seda rassismi näed? 12. juuni 2014, kl 12.03
Pole nagu kuulda olnud, et Eestis oleks soomlasi taga kiusatud. Neile on igati antud võimalused oma firmade loomiseks, töötamiseks, õppimiseks, elamiseks, pensionipõlve pidamiseks jne. Pole ka kuulnud,et eestlased mõnda Eestis elavat soomlast jälitaks, teeks märkusi nende autode kohta a la kust te selle saite, jne jne jne.
 
rassismi ohver soomes 12. juuni 2014, kl 15.22
On vägagi jube sattuda soomlase silmätikuksi ja kõik ainult sellepärast, et sinul, sisserännanul läheb paremini kui temal soomlasel. Aga need soomlastest nuuskijad ei näe seda, kui palju mina eestlane TEEN TÖÖD selle heaolu nimel.
 
oma elu 12. juuni 2014, kl 15.51
Soomlased on oma pika ninaga ühed parajad per...e nuusutajad. Mul ei ole kunagi olnud sellist huvi teiste inimeste elu kohta kui siinsetel kohalikel. Inimese lihtsalt peab infoga paika panema.
 
just 12. juuni 2014, kl 19.23
Keskmise soomlase (isegi meeste) haiglane uudishimu paneb tõesti lausa hämmastama, teeb saunanaiste klatsimooridele ka silmad ette. Kõike nad peavad teadma ja kõike urgitsema, kusjuures omal sihuke süütu ja "sõbralik-nii-sõbralik" nägu peas, omalaga silmad vilavad. Õudne on vaadata, kuidas nende peredes on mehed naiste talla all, nagu lohisevad sussid.
 
mul 12. juuni 2014, kl 19.51
on üks sihuke munadega klatsimoor kodus. Kooselu sommiga on hullem kui seewaldis viibimine.
 
ewekas 12. juuni 2014, kl 20.31
ei oska võrrelda,sest ei ole seewaldis olnud ja põdraga ei ole ka koos elanud.
 
huvitav 12. juuni 2014, kl 20.34
et Eestis elades nii mõnigi soomlane ei soovigi ära õppida eesti keelt. Hämmastama paneb ka nende elementaarse viisakuse puudumine, sest ei öelda ei tere hommikut ega ka head aega. Kuhu see nende "läänelik kultuur" kaob, nii kui jala Eestimaa pinnale astuvad?
 
soomlane 12. juuni 2014, kl 20.38
on ju Mats. Geeniviga, mis teha..
 
proua Soomest 13. juuni 2014, kl 09.27
Soomlane Eestis on tööandja, uute töökohtade ja koolidele õppekohtade looja ja kõigele lisaks ka maksab palka paremini kui kohalik ettevõte. Keel tuleb seda rääkides, just oli Soomes TV-saade Saaremaalt kus soomlane rääkis aksendiga soome keelt ja koolitas noori ning andis tööd paljudele kohalikele. Kui meie laienesime Eestisse oli ühele töökohale 1000 avaldust ja konkurents oli kõva, töötajad on tublid. Aga kui eestlased tulevad Soome lihttöölisteks ja ei viitsi tööd teha, loomulikult nende tööleping lõpetatakse. See pole rassism!
Pensionipõlve lähevad soomlased veetma Hispaaniasse, Portugalisse, Miamisse mitte Eestisse, kuna seal on odavam ja/või pensionirahad maksuvabad. Eestis on ehk mõnel suvekodu mida kasutatakse max paar kuud. Seal varastatakse ju paljaks kui ära oled.
 
Kallis soome prouake. 13. juuni 2014, kl 10.20
Teie firmad "laienevad" Eestisse sellepärast, et Eestis te saate kasutada odavat tööjõudu ja ei maksa te Eestis oma töötajatele mitte sugugi suuremat palka kui eesti firmad, sest vastasel juhul teil poleks mõtet Eestis oma firmat püsti ajadagi. Ka maksud on teile Eestis soodsamad. Seda nimetatakse teil muidugi moodsas keeles "laienemiseks", kuid tegelikus elus on see teie põgenemine soome maksu- ja majanduspoliitika eest, mis vaevlev suures kriisis, ja et te ei peaks kodumaal oma kaasmaalastest soomlastele nii suurt palka maksma, sest samas saaksite Eestis väiksema palga maksmisega suurema kasumi. Mis puudutab Soomes töötavatesse eesti lihttöölistesse, "kes ei viitsi tööd teha", siis kuidas on lood nende "tõmmunahalistest" töötajatega, kes kindlasti "viitsivad" eestlastest palju rohkem tööd teha?
Varastatakse igal pool, ka Soomes, Hispaanias ja Portugalis. Mis puudutab soomlaste seda pensionipõlve veetmist Hispaania "villades", mis kubisevad prussakatest, siis ka sellest on teie TV-s ja meedias toredaid lugusid ja paljastusi olnud.:)
 
Angela 13. juuni 2014, kl 10.26
Hirnu herneks ehk siis ühele töökohale 1000 tahtjat.Põder ei taha kunagi palka maksta olgu see siis Eestis või Soomes.Aga need rätid on tõesti ka sommid ennast vihale ajanud,sest kogu Helsingi kubiseb neist ja töö on nende jaoks viimane asi mida teha.
 
Eriti head palgad ja kõrge palgatase....:) 13. juuni 2014, kl 10.52
Näide:

"Prisma (Eestis) müüjate kuupalgad täistööajaarvestusega on vahemikus 473,20 eurot kuni 647,27 eurot." räägib Janne Lihavainen ...
 
prouale Soomest 13. juuni 2014, kl 11.38
Kui sommid on su ajud täispissinud, siis ole parem vait.
Kas sa rumaluke tead, et soomlane ei ole mitte kunagi andjapool, vaid ikka VÕTJA. Soomlane ei tule Eestisse looma koolituskohti, vaid pigem koolitab Eestis soomlasi kuna Eestis on odavam ja koolitustase kõrgem ja laiem. Soomlane ei loo töökohti vaid kasutab eeslasi orjatööjõuna kuna niimoodi on soomlasele KASULIKUM.
Tean mitmeid ja mitmeid soomlastest ettevõtjaid, kes läinud Eestisse madalate maksude, odava tööjõu ning parema äraelamise pärast.
Näide nr.1- ettevõtte omanik on eestlane, kes maksab küll miinimumpalkka, kuid tasustab ületöö, maksab preemiat, puhkuseraha ja annab töötajatele kasutada töökohaga seotud hüvesid.
Näide nr.2 - sama ettevõtte omanik on nüüdseks soomlane, kes maksab miinimumpalkka, ei maksa ületöö eest, ei maksa preemiat isegi mitte siis kui toodangus on tipphooaeg, töökoha hüved on äravõetud ja selle asemel hoopis lasi paigaldada tsehhi turvakaamerad, et inimesed ei hakkaks vargile. Töötajad pole rahul ja jooksevad laili, aga soomlasest boss ironiseerib, et küll Eestis lolle leidub kes koha täidavad.
Kuid see soomlasest boss lasi kõige selle eest endale uhke ja luksusliku villa Eestisse ehitada.
Analoogseid juhtumeid on veel kümneid ja kümneid, kus soomlane julmalt kasutab Eesti hüvesid omakasulikult ja mida sina, PROUA SOOMEST, sellest arvad ?
 
prouale Soomest 13. juuni 2014, kl 12.02
...ja Tero Taskila juhtum. Eestlased uskusid heatahtlikult, et tuleb soomest suur juht ja seab asjad tõusuteed.
Aga mida Taskila tegi..?
Lühikese aja jooksul lasi Estonian air'i pankrotti, lükkas oma taskusse paarsada tuhat eurot ning kadus orbiidilt. Ja see kõik oligi Taskila poolt etteplaanitud. Mis proua soomest arvab ?
Mis soome pensionäre puudutab, see on omaette rõve teema. ETV-s oli ka muljet avaldav dokument nende soome penskarite kohta.
Sina, PROUA SOOMEST elad vist omas roosas mullis ning teed üldsustusi paari juhtumi põhjal.
Mina elan ka soomes ja aastakümneid juba, kuid soomlaste ja soome olukord mädaneb kohutava haisuga.
 
prouale Soomest 13. juuni 2014, kl 12.08
Ja veel...
Oman Eestis korterit ja suvekodu, pole kordagi paljaks varastatud. Aga kui Eestis hakkab rohkem soomlasi resideeruma, siis on seegi tõenäoline.
 
See proua Soomest 13. juuni 2014, kl 12.15
näitab ise oma üleolekuga, et tema on PROUA ja temast alamad on lihttöölised, kellele tuleb laia kaarega ülalt alla sülitada. Kas proua Soomest tahab öelda, et need Hispaaniasse või Portugali Soome maksude eest ära jooksvad ja meeleheites pensionärid oskavad kindlasti seal Hispaanias või Portugalis ka kohalikku keelt, nii nagu nad nõuavad neilt eesti lihttöölistelt? Austavad nad oma kohaliku keeleoskusega maad, kus nad pensionipõlve veedavad? Ei nad oska seda Hispaania keelt ühtigi. Aga neile ei jää muud üle, sest Soome maksusüsteem kaksustaks neid ka peale surma teispoolsuses.
 
prouale Soomest 13. juuni 2014, kl 12.22
Jätsid lisamata, et see Saaremaa soomlane jooksis oma elukesega mitmeid kordi ummikusse. Ära muretse, õige pea saame kuulda & näha selle mehe tõelist poolt. Praegu mängitakse vaid peittust.
 
ah et kohe lausa 1000 avaldust ? 13. juuni 2014, kl 13.16
"...Kui meie laienesime Eestisse oli ühele töökohale 1000 avaldust ja konkurents oli kõva...."


Kas soomlaste omapära on võtta tööle eraldi töötaja, kes pidi kokku lugema kõik need saabuvad avaldused? Või tegeles firmajuht selliste aritmeetiliste idiootsustega?
Siis on teil küll väääga võimas "tootlikkusse tase".:D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!