Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
Heli 05. juuli 2014, kl 10.12
Ma tean ka paari sommi,kellel lapsed õpivad ja ega lastele ei taha enam raha anda,kuigi omal neil on.Käin seal igal nädalal koristamas.Käskis lastel minna Mac Donalsile tööle ööseks.Eestlane toetab ikka oma peret nii kaua kui võimalik.
 
to hmm 05. juuli 2014, kl 10.51
Sulle jääb väga hästi kätte 1300, mõnele ainult 300, kui sedagi.
 
Helille 05. juuli 2014, kl 11.01
Siin see soomlase ja eestlase erinevus ongi: eestlane annab, soomlane mitte.
Eestlane teeb lapsi omale, siis soomlane riigile.
 
to Heli 05. juuli 2014, kl 12.06
Helille Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Siin see soomlase ja eestlase erinevus ongi: eestl
> ane annab, soomlane mitte.
> Eestlane teeb lapsi
> omale, siis soomlane riigile.



Soomlane ei ole ANDJA, vaid ta on VÕTJA. Olen viimasel ajal kohanud väga palju eestlasi, kes on kas Soomes töötanud, elanud või mul viisil soomlastega ning nende bürokraatiaga kokku puutunud ja neil kõigil on ühine soov olnud: panna oma mälestusteraamatusse/blogisse/päevikusse vms kirja soomlaste tõeline pale tema peidetud maski taga.
 
Heli 05. juuli 2014, kl 20.03
Ma olen kuulnud siit ja sealt,et Soomes vaid lollid teevad tööd,Elu on lühike ja paljud elavad ainult mingitest toetustest ja abirahadest.Tegelikult on see ka kunst,et nii moodi kogu elu vingerdada.
 
to Heli 06. juuli 2014, kl 13.11
Ei ole tähtis, kuidas keegi Soome satub või sattus, vaid millega ta seal kokku puutub või puutus.
Kokkupuuted soomlaste varjatud rassismiga võivad teinekord ületada ka Jaroslav Hašek'i Svjeiki seiklused.
Kui raamatus või blogis püütakse jätta kuivõrd-niivõrd "ilusamat muljet", siis päevikutes kajastub see ilustamata ja üksikasjadena.

http://arvamus.postimees.ee/2848427/kullo-arjakas-paevikud-ajaloo-allikmaterjalina
 
Minu rassismi lugu Soomes 06. juuli 2014, kl 14.13
Töötasin aastaid ühes töökohas, kollektiivi oli hea ja omavaheline läbisaamine samuti. Kui ühel kaunil päeval ja siis hiljem samuti kaunil päeval sattusin kogematta kuulma kuidas mind kui vit..un virolaista julmalt tagaräägiti. Mulle pandi pahaks, et olin liiga kohusetundlik, täpne, nõudlik iseenda ja kolleegide suhtes jpm. Sõimati vit..un virolaiseks ja öeldi peale, "et menis nyyd saa..tana takaisin sinne mistä tuli ja että niitä saa..tana virolaisia on täällä Suomessa aivan liikaa". Sain närvivapustuse ning andsin pisut hiljem lahkumisavalduse.
Kui kolleegid said minu lahkumissoovist teada, olid nad kõik üllatunud, hämmingus süütute nägudega ning küsisid, et " minkä ihmeen takia sinä rakas kaveri lähdet"?
Sain väga hea õppetunni, milline soomlane tegelikult, oma sisimas on.
Tänase päevani olen Soomes töötu ega julge, tahagi selliste "kõrilõikajatega" koos töötada.
Minu juhtum pole kaugeltki ainuke. Olen kuulnud vastavaid lugusid ja kuulen veelgi..
 
Minu rassismi lugu Soomes 06. juuli 2014, kl 14.28
Siis läksin töötukassasse end töötuks registreerima, pakuti mitmeid töökohti. Rääkisin siis soomlannast töötukassa tädile oma stoorikese puhtsüdamlikult ära ja tõdesin, et ma ei taha enam tööle minna soomlaste kollektiivi.
Töötukassa tädike kuulas minu juhtumi ära, käratas peale, et nüüd küll liialdad, ei soomlased ole häbematud ja meil on kombeks tõde näkku öelda.
Säh sulle, vit..n virolainen !
 
väike soovitus 06. juuli 2014, kl 17.48
luule loviisast Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> soomes ei häiri miski. Vastupidi, kõik on hästi. O
> len teadlikult töötu ja raha tuleb toetuste näöl k
> ui tööl käies.
> Soomes saab lõdvalt läbi midagi
> tegematta, Eestis peab töötama.




Laulu onnesta


Kell’ onni on, se onnen kätkeköön,
kell’ aarre on, se aarteen peittäköön,
ja olkoon onnellinen onnestaan
ja rikas riemustansa yksin vaan.
Ei onni kärsi katseit’ ihmisten.
Kell’ onni on, se käyköön korpehen
ja eläköhön hiljaa, hiljaa vaan
ja hiljaa iloitkohon onnestaan.

/Eino Leino/
 
luule loviisast 06. juuli 2014, kl 18.13
Jah, mulle meeldib AINULT seepärast Soomes, et siin antakse ja antakse kodusistumise eest ja kui enam ei anta, siis lähen koju, Eestissse tagasi.
Olen Soomes hädapärast, mu hing on nagunii Eestis :-)
 
To soovitus 06. juuli 2014, kl 18.42
Väga ilus! Ja täna on Soomes Eino Leino päev.
 
Eelmisele 06. juuli 2014, kl 18.58
Mis siin ilusat on, põtrade paroodia?
 
Täna on Eestis 06. juuli 2014, kl 19.01
LAULUPIDU, mis meil eino leinost, küsib luule loviisast ?
 
to eelmisele 06. juuli 2014, kl 19.17
Eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis siin ilusat on, põtrade paroodia?



Eino Leino päev sattus samale päevale meie laulupeoga.
 
Küsimus Luulele Loviisast 06. juuli 2014, kl 19.44
Kas on väga valus, olla mats?
 
luule loviisast 06. juuli 2014, kl 20.00
IKKAGI EESTLANE, aga sina oled oma isamaalisuse sommidele pisku eest mahamüünud. Ole õnnelik vaimuvaesuse kuningriigis, aga kui " kraanid soome heaoluühiskonnas kinni keeratakse", vaata, et sa " poolt" ei vaheta, TOLA.
 
Oh seda soomlust.. 06. juuli 2014, kl 20.10
Meil Soomes soomlastest naabrid tähistavad Eino Leino päeva sellega, et lipp on heisatud, selle all juuakse, kakeldakse, karjutakse.
Aga minu 27a.poja helistas Tallinnast laulukaare alt, öeldes mulle: emme,
uhke & hää on olla EESTLANE.
 
heh heh 06. juuli 2014, kl 20.22
Küsimus Luulele Loviisast Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas on väga valus, olla mats?


PAREM MATS, KUI PÕDRADE ORI, nagu nii lähed lihaks.
 
izura 06. juuli 2014, kl 22.42
Laulu onnesta


Kell’ onni on, se onnen kätkeköön,
kell’ aarre on, se aarteen peittäköön,
ja olkoon onnellinen onnestaan
ja rikas riemustansa yksin vaan.
Ei onni kärsi katseit’ ihmisten.
Kell’ onni on, se käyköön korpehen
ja eläköhön hiljaa, hiljaa vaan
ja hiljaa iloitkohon onnestaan.

/Eino Leino/


Mis ajendab yht õnnetut eestlast ennast müüma..?
 
to väike soovitus 06. juuli 2014, kl 22.55
Oleks suur ettepanek.
Annetan 600€, et saaksid osta endale soome kodakonduse ja võiksid helges tulevikus tunda end soomlasena ja lugeda Eino Leinot.
Tingimuseks oleks, vahetat foorumit ning tunnen end õilsa soomlasena.
 
to väike soovitus 06. juuli 2014, kl 22.58
Loe tunnen TUNNED.
 
väike soovitus 07. juuli 2014, kl 15.22
oli mõeldud sellistele soome eestlastele, kes kiitlevad foorumites kui hea on võõral maal elada selle maa toetustest ning mitte tööd teha.
Puust ja punaseks: kui elatutegi töötavate inimeste maksudest, siis sellisest suurest õnnest oma suu kinni. Ei meeldi sellist kelkimist kuulda ei eestlastel ega ka soomlastel.
 
väike soovitus 07. juuli 2014, kl 15.25
parandus:
soovisin öelda, et siis pidage sellisest suurest õnnest oma suu kinni.

Lisan juurde, et töötu abiraha suurus võõramaalastele muutub varsti, kui ta juba muutunud ei ole. Nii et varsti on oodata majanduspõgenike suurt kodumaale tagasitulekut.
Tere tulemast tagasi, kadunud pojad! :)
 
luule loviisast 07. juuli 2014, kl 15.36
No miks suu kinni, hea ju kui antakse? Ainult seepärast mulle suomi meeldib, kõik muu ongi peest.
Töötuabiraha vähemalt minul tõusis ja uus tõus 1.1.2015 seoses elukalliduse tõusuga ja muud toetused tõusevad juba selle aasta lõpus.
Informeerivad kirjad tulid juba varakevadel. Niiet pole häda kedagi:-))
 
Kirke 07. juuli 2014, kl 16.04
Eks igaüks teab, kuidas elab. Kui võtta annab, siis palun.
Tean mitmeid, mitmeid eestlasi, kes saavad Soomes tööturaha, eluasemetoetust, sotsiaalist toimetulekutoest elades ise samaaegselt Eestis. Kuid mis siis, loll on see, kes sellist võimalust ei oska, julge kasutada.
Tõsi on, eelmainitud eluviisiga kelkida pole soovitav, sest kadedus ei tunne rahvust.
 
Peeter küsib, 07. juuli 2014, kl 17.26
Kas keegi siin keppi tahab?
 
luule loviisast 07. juuli 2014, kl 18.05
tahab, tal aega ülearu, ka (aju)kepi jaoks.
 
Eelmisele jobule 07. juuli 2014, kl 18.38
Luulel on niigi hää olla:-)) Ajukeppi saabi porolandias niikuinii, tahad või mitte. Muidukeppi jaoks luule east väljas.
 
luule loviisast 07. juuli 2014, kl 19.17
Ärge spekuleerige, aga igav on tõesti. Koristaja käib 1x nädalas, aednik samuti 1x nädalas. Koduabiline valmistab toidu, peseb ja triigib. Soomes mul ringikäia ei meeldi, kuna kõikjal siblivad ringi mingid mõtetud soomlased. Kuid peatselt suvepealinna Pärnusse nautima eestlusest.
 
luule loviisast 07. juuli 2014, kl 19.49
tahab öelda, et kui Soomes elate töötu abirahade peal, siis elu muutub igavaks. Riik hoolitseb pangakonto priskuse eest, keedab, kraamib, koristab ning pistab ka pudru lusikaga suhu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!