Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Reumaatiline sidekoe haigus
 
reumaatik 27. veebruar 2010, kl 12.25
No mida kõike pole elu jooksul proovitud! Aga tõsi on see, et hommikul pead kuidagi püsti saama ja tööle jõudma, ja võib-olla kui sul pole ühtegi kohustust, võid pühenduda ainult oma tervisega mängimisele, sest need alternatiivsed asjad on ju kõik väga pika vinnaga. Tablettide abil vähemalt saad kuidagigi püsti ja liikuma.
 
liisu 27. veebruar 2010, kl 12.33
eksid vups,toitumine siiski ravib nagu veregrupipõhine toitumine ja just autoimmuunset liigesepõletikku,sidekoe põletiku kohta ei tea,on saadaval ka spetsiaalne raamat -võitlemine reumatoidartriidiga veregrupidieedi abil
ka podagra ja psoriaas sõltuvad toitumisest
aga see toitumine on vaid üks põhjustest ja seda tasub siiski proovida
aga eriti võiks proovida tasakaalust väljas immunsussüsteemi tasakaalustamist ka siis kui ei tea täpset väljamineku põhjust
aga RA haigetel on keelatud immuunsüsteemi tugevdavad ained nagu purpur siilikübar e.punane päevakübar
ja õige -kui ikka ei taha terveks saada siis ei saa ka,järsku on hakanud meeldima kui kõik hoolitsevad
 
vups 27. veebruar 2010, kl 15.31
liisu,

Minu eest ei hoolitse mitte keegi! Ise kannan hoolt! Olen proovinud ka Adik Levin toitumist-Null! Ära vaidle, kui sa pole minu kehas. Sa pole näinud minu vereanalüüse, ega minu kõrval elanud. Käin kliiniliste ja baasuuringute kliinikus pealekauba.
 
liisu 28. veebruar 2010, kl 18.02
no ei vaidle,aga miskipärast tundub nagu oleks saatusega leppinud
ja tegelikult ma ei armastagi olla see kõikse targem,lihtsalt kirjutan seda mida omal nahal proovinud
aga Levini toitumine on midagi muud kui veregrupidieet,küllap on selgi oma tõetera kuid seda on veelgi raskem jälgida kui veregrupidieeti
kindla peale tasuks tutvuda veregrupitoitumisega sest raamatuid selle kohta hulgi ja asi toimib,tean seda enda ja veel ühe inimese peal ja lisaks kaob väsimus
aga kahjuks pole vale toitumine ainuke RA põhjus
aga kuna RA on autoimmunhaigus -see tähendab et miski on löönud immunsüsteemi tasakaalust välja ja see sööb omaenese liigeseid,siis tasub alati ette võtta immuunsüsteemi tasakaalustamine ja kirjandusest olen leidnud need meetodid millest eespool kirjutasin,no loodan et on abi
 
Debby 28. veebruar 2010, kl 19.11
Oskab keegi lihtsamalt ära seletada diagnoosi:mis siis ikkagi on sidekoe täpsustamata süsteemne haaratus?Mul on siiani selline meeletu hirm, et mis võib sellest edasi areneda jne.See segab juba tõsiselt kõiki mu tegemisi. Ja kas sellesamasest diagnoosist on kellelgi väljakujunenud nn.sidekoe segavorm?
Ei oskagi praegu kusagilt rohkem abi otsida,uuesti arstile veel aega on.
Jälgin siin huviga liisu sõnumit immuunsüsteemi tasakaalustamisest RA puhul või oskad sa öelda, et sobib see üldiselt immuunsüsteemi tasakaalustamisel? Kas sa seda karkade roosi teed tarvitad ise pidevalt? Kui sul on veel sellelaadset infot või tead kirjandust immuunsüsteemi tasakaalustamise kohta võid ju ikka ka siin ära märkida.
Ja tekkis veel üks küsimus: siin vups kirjutas, et on Raynaudist lahti saanud, on kellegil veel see õnnestunud?!?
 
liisu 28. veebruar 2010, kl 20.30
minu haigus ja kogemused käivad tegelikult liigeste kohta,ei ole kindel aga arvan et kui reumaatiline siis võib-olla sidekoega samalaadi probleem
aga oma erinevatest kogemustest võin kindlalt öelda et tasub ikka ise kirjandust uurida see on kõige kindlam,arstil käin rohkem analüüside pärast
olen pidanud ameteid kus aega lugeda ja praegu penskar,võtan endale pidevalt midagi tervisealast eriti ravimtaimedest,viimase aja kõige huvitavam leid oli see et ginko biloba aur on väga tõhus nohu ja bronhiidi rohi
millisest raamatust just need tasakaalustamised leidsin enam ei mäletagi,lihtsalt kirjutasin endale vajaliku välja
aga tasakaalustamist tegin siis kui liigesed valutasid,mitte pidevalt,nüüd olen leidnud algpõhjuse -kanaliha ja enam seda ei söö ning häda pole midagi
 
vups 01. märts 2010, kl 10.18
http://www.kliinik.ee/loodusravi/id-29/noustamine/?_page=4&_count_all=50

Debbyle
 
n40 02. märts 2010, kl 08.42
Lugemist reuma tekkepõhjuste kohta tänasest Õhtulehest:

http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=368905

Põhimõtteliselt põdesin enne 22-aastaseks saamist pidevaid mandlipõletikke, isegi nii hullult, et sain sellest ka kroonilise neerupõletiku. Reuma tunnused olid ka kui tagantjärgi mõelda aga kuna arstile kaebamas ei käinud siis kannatasin.
Kui mina 2006 reuma diagnoosi sain ja kiirkorras opile saadeti oli juba hilja, mandlid olid armistunud ja organism mürke täis.
Nüüd teen küll puhastuskuure, loobun soolast jne aga päris terveks enam ei saa ka eelpoolkiidetud toidulisandid ei ole tulemusi andnud.
 
mis edasi? 04. märts 2010, kl 13.08
Ons siin kaaskannatajatest kellelgi diagnoositud MCTD e. sidekoe-
haiguse segavorm? Kaua olete põdenud ja milline on selle haiguse tuleviku prognoos?!?
 
riina 04. märts 2010, kl 22.32
minul sai asi alguse hamba eemaldamisest kuhu põletiku lõi ja paari kuu pärast liigestesse maandus.
sidekoe süsteemne haaratavus tähendab seda, et lisaks liigeste probleemidele võivad esineda imelikud haiguskolded nii veresoontes, lümfides, nahal jt.
jõudu kõigile ja küllap elame selle niiske kevade üle, on ju RA põdejatele see raske.
 
riina 04. märts 2010, kl 22.33
minul sai asi alguse hamba eemaldamisest kuhu põletiku lõi ja paari kuu pärast liigestesse maandus.
sidekoe süsteemne haaratavus tähendab seda, et lisaks liigeste probleemidele võivad esineda imelikud haiguskolded nii veresoontes, lümfides, nahal jt.
jõudu kõigile ja küllap elame selle niiske kevade üle, on ju RA põdejatele see raske.
 
n36 05. märts 2010, kl 08.31
to: mis edasi?
minul on see diagnoos. ei prognoositud midagi, kunagi öeldi ainult kergendatult, et see on parema prognoosiga diagnoos kui puhas luupus. ma ei tea. diagnoosi sain 2002 (enne seda muu) ja elan. päev-päeva haaval. tulevikku ei tea, ega tahagi teada ega mõtle sellele.
 
mis edasi? 05. märts 2010, kl 09.04
Thänks n36!
Mul esialgu sidekoe täpsustamata haaratus ja Raynaud ja lisatud et võimalik väljakujunemas MCTD. See mõte vaevabki, et millal ja kui kaua võtab aega see väljakujunemine. Mis on sinu peamised haigused ja mida rohtudest tarvitad? On sul olnud ka aegu, kui haigus pole tunda andnud?
 
n40 05. märts 2010, kl 09.23
Eks me ikka mõtleme mis edasi. Kunagi ei tea kus haiguskolle välja lööb. Ise olen praegu suht kehvas seisus, rõõmustan kui mõni tund parem on:)
Nagu eelpool mainitud, õige toitumine, liikumine jne. pikendavad elukvaliteeti. Kui tunned väsimust, puhka, ära tunne süümekaid.
Isiklikult teeb mind kurvaks see, et pakjud sõbrad-tuttavad ei saa haiguse iseloomust aru. Kui oled väsinud ja ei suuda nendega välja minna, peetakse sind uhkeks jen.jne. See teeb haiget.
 
molly 05. märts 2010, kl 15.03
Reumatoid artriiti põen 6 aastat.Pool aastat olin vaevas enne kui abi sain.Oli ju selline aeg kus said tasuta ravi ainult oma haigekassa piires. Leidsin erakliiniku Reumed (tänaseks suletud)
kus sain oma raha (800.-)eest igasugused proovid tehtud, mis näitasid erakordselt tugavat reumafaktorit. Nüüd kui haigekassa piirid kadunud käin ikka Tallinnas arsti juures edasi.Käin kord kvartalis Magdaleena polikliinikus.
Rohud- Plaquenil 3 tbl nädalas, pool tabletti Medroli iga päev,
4 tbl Trexani 1X nädalas ja 1 Folverlan nädalas.
Kui haigeks jäin määras kohalik arst Salazopyrini- kaks päeva sain võtta, hakkas iiveldama, kui nädala pärast arstile läksin ja vereproov tehti näitas see et valged verelibled hakkasid selle rohu mõjul tohutult ruttu vähenema.Nende rohtudega on enam -vähem asi kontrolli all.Neli esimest aastat käisin talv läbi kingadega, jalad ei kannatanud üldse kuumust.Nüüd käin õhukese voodriga saabastega aga sooja voodriga saapaid pole mõtet osta jalad lähevad kuumaks ja hakkavad väljakannatamatult valutama.Käelabadesse löövad hootised valud, mis kestavad ööpäeva ja siis jälle taanduvad.Silmad kuivavad kasutan Oxyal silmatilku, sõrmed läksid tuimaks ja surid ,selle vastu sain randmetesse süsti,sain sellest lahti.
 
vups 05. märts 2010, kl 15.47
To: n40,

Mul sama asi. Vaevalt mandlilõikus asja parandab. See on järgm. neljapäev

To: Debby,

Tegele endaga ja käi rohkem arste läbi! Tänu sellele, et ma õigel ajal abi ei saanud, on ka süda juba haige.

Palun otsige õiget abi inimesed. Kahtlus pidas paika, et igal teisel patsiendil ei saa olla täpsustamata sidekoe haaratus. Pange mu sõnu tähele ja kui te praegu abi ei otsi, siis hiljem läheb tervis kalliks maksma.

Edu teile!
 
mis edasi? 05. märts 2010, kl 16.03
To:n40
Kas sul ka see täpsustamata sidekoe haaratus?

Sama küsimus ka molly`´le

Mul mandlid lõigatud juba aasta eest, üks oli üpris väikeseks muutunud (armistunud)ja korke täis.
 
n40 05. märts 2010, kl 16.15
Minul psoriaatiline artriit, on hullemini kõõlustes ja muudes kudedes välja löönud, liigesed ei ole nii hullud. Tihti paistes nagu sardell:D Kahjuks jah peab uurima ja pärima erinevatelt spetsialistidelt mida haigus endast kujutab, millised on kogemused. Kes oskab sellele kõige paremini vastata, ikka arst minu arvates, kes on näinud erineva vormitüvega haiguskulgu.
Ise jooksin nii neuroloogi kui perearsti vahet enne kui reumatoloog ütles, et aa ok, noh see haigus kulgebki niimoodi. No nüüd ma siis tean.

to vups:
edu mandliopil. Reumat see enam palju ei leevenda, arvestama pead esimesed aastad ülemiste hingamisteede haigustega.
 
Debby 05. märts 2010, kl 16.46
Mandliop. iseenesest midagi hullu,narkoosis loomulikult ei tea midagi.Aga peale oppi tuli valuvaigisteid ikka tarvitada paari nädala jagu. See oli minul nii.
To vups: edu opil ka minu poolt, sealsamas thänks eelpooltoodud soovituste eest. Nii nagu n40, olen minagi tegelikult eelmisest suvest saati käinud mitmete arstide vahet, enne kui lõpuks Magdaleenas tehti üpris palju vereproove ja sealt diagnoosi sain. Ennem seda ei tehtud isegi ühtegi analüüsi.
 
Debby 05. märts 2010, kl 17.10
Tahtsin veel küsida n40- milliseid puhastuskuure teed?
Äkki jagad oma kogemusi.
Omaltpoolt pakun välja ühe lehekülje, sealt peamenüü alt leiad alapealkirja KEHA ja sealt edasi MAKS. Leian et meiesugustel on üheks tähtsaimaks organiks maks ja tema eest hoolitsemine.
www.kunksmoor.com/keha/maks.html
 
vups 05. märts 2010, kl 17.11
To: n40,

Hingamisteed on umbes olnud nii kaua kui end mäletan. Midagi hullemaks ega paremaks enam ei lähe nendega. Nina op oli, aga midagi ei muutunud. Suuremast umbsusest sain lahti, kuid praegu ikka siseruumides umbes, uksest välja minnes ainult tropid ninas.

Mina enam Magdaleenasse ei lähe. Arvasin ka, et kindlalt parim reumakoht, aga võta näpust. Igal teisel inimesel sama diagn, kas ei pane kahtlema. Oli Üprus (läks dekreeti), siis pandi Tõnu Peets, keda teadsin olevat hea arst, aga see ei ole normaalne, et kohe mingid deprekad ja suvalised rohud peale pannakse.

Mina olen see tüdruk, kes oli 19. veebr. Naistelehes. Kui keegi siin olijatest seda loeb.
 
n40 05. märts 2010, kl 17.16
Mina loen naistelehte, eriti reumahaigete lugusid. Liigutavad on just need lood kuna loodan, et jõutakse mõistmisele ja arusaamisele, et reuma võib ju mitte alati välja paista aga see on tunda ja teised peaks seda mõistma.

to: Debby

Hiljuti hakkasin puhastuskuuride kohta teavet otsima. Vaatan kohe Sinu pakutut ka:) Ise olen olnud vee ja aurutatud juurikate-aedviljade peal. Tahaks minna paastuma..eks vaatan, see on suht kallis.

Täna tuli päike välja ja olemine oli hoopis parem:)
 
vups 05. märts 2010, kl 17.19
Oeh, mida soojem, seda hullem on mul elada. Ei aita siis enam miski kui vaid Diclofenak süstid. Eriti suvel ilusa ja kuiva ilmaga.
 
kust küll leida 17. märts 2010, kl 17.16
jõudu, et eluga normaalselt edasi minna?
Haiguse mõtted segavad iga 15 min järgi.Praegu täpsustamata sidekoe süsteemne haaratus ja Raynaud.Tean küll, et ei tohiks ainult haigusele mõelda. Aga kui pean üksi kodus olema,läheb ikka meeletult raskeks. Mis sellest edasi võib areneda ,mis diagnoosid on lisandunud jne.
Kui on kellelgi aastatepikkust kogemust selle haigusega toimetulemisel, kirjutage siia kasvõi 2 lohutavat sõna. Minul on igatahes pereelu kokkukukkumas.
Kallid meedikud!
Kui keegi satub sellele lk,olge nii kenad ja kirjutage või rääkige ajakirjanduses või meedias natuke rohkem ka sidekoehaigustest ja sellega toimetulemisest.
 
tuhnik 17. märts 2010, kl 18.45
aga uurige ise kirjandust selle haiguse kohta,targemaks saab ikka,kõige hullem ongi see mõtlemine mis nüüd saab
kui mina ei oleks aastaid tagasi uurinud oma liigesehaiguse kohta siis oleks siiamaani haige
arstid ei jõua kõike,variante igasuguseid,mõnikord ei tule selle peale ja ega rohud pole ka enam need,sest muidu saavad kõik terveks ja juurde ei osta
kui liigesereumast on võimalik lahti saada,siis arvan et lihaste omast ka
 
n36 17. märts 2010, kl 21.41
to: kust küll leida
kui kaua sul see diagnoos juba on? kui oled alles hiljaaegu saanud, siis on täiesti võimalik, et su lähedased ei oska ka uuest olukorrast ja sinu raskustest veel aru saada... aga muidu on üldiselt lähedaste toetus suureks toeks. püüa lihtsalt teha oma igapäevaseid asju jõudumööda, mõned asjad võtavad kauem aega ja mõne asja jaoks pole ehk hetkel jaksu... aga ravimitest on abi! see võtab ka aega, kui need mõjuma hakkavad. aga nende toel saad oma elu edasi elada. ja abi küsimist ei tuleks peljata. ka teistele lihtsatena näivate asjade puhul! kui võimalik, siis püüa ikka oma sõpradega kontaktis olla ja nendega koos midagi ette võtta. loomulikult kogu aeg ei jaksa. ja ei peagi. aga üksi oma haige-olemisse süüvides võib masendusse langeda ja see ei tule tervisele küll mingilgi moel kasuks. mõelda võid sellele, mis sulle head teeks (näiteks loodus, muusika vms). ja püüa endale ikka ise seda võimaldada, mis sulle head teeb. ning mis veel - sama diagnoosiga kui sinul on veel päris palju inimesi! sa ei ole üksi. väga hea, et sa siia kirjutasid. jagamine aitab ka kindlasti :)
 
tuhnikule 17. märts 2010, kl 22.48
kui mina oleksin kogu seda õudust ette teadnud, kuidas mu haigus areneb, oleks ma juba algul alla andnud. Ausõna.
 
vups 18. märts 2010, kl 05.32
Raynaud ei ole jääv, kuna see on vaid tunnuseks, mitte reumaatilise haiguse aluseks. Minul seda enam pole!

www.arst.ee Ivo Valter aitab Teid! Kirjutage kasvõi läbi portaali 50 EEK eest oma kiri ja leppige vastuvõtt.
 
kust küll leida 18. märts 2010, kl 08.07
Sellepärast kirjutasingi siia, et oskab keegi, kes on pikemat aega põdenud sidekoehaigusi,jagada oma kogemusi selle haigusega toimetulemisel.Kirjanduses on juttu rohkem RA, aga sidekoehaigustega toimetulemist, kes on millegist abi saanud jne eriti küll ei leia. Hirmutabki kõigerohkem see, et kui raskeks seda haigust ikkagi peetakse? Ootab mind varsti ees invaliidsus , on see eluohtlik tõbi?
 
Selma 18. märts 2010, kl 08.31

Teema mindki puudutav.

Mina ka hädas, ma usaldan arste, ma võimlen, ma liigun ja kui ma ei võtaks ravimeid mis mulle kirjutatakse, miks ma siis arsti juurde üldse lähen?

Mina nosin toidulisandeid ikka ravile LISAKS, mulle pole keegi toidulisandeid "pähe määrinud", ikka iseenese tarkusest.

Ma ei söö mitu korda nädalas rasvast lõhekala, pole läheduses kalapoodigi, kas peaksin sööma soolast heeringat nii tihti? Ei suudaks. Mis saaks neerudest selle soolase söömise järel?

Ma ei saa iga päev 27 erinevat juur- ja puuvilja (GNLD "3-2-1"), keldris veel vaid nässakaid õunu ja porgandeid.
Nisuidusid - kust võtta nisu?

Päris kindlasti nad TOETAVAD mu ravi.

Ja milleks kui on olemas GNLD kes kõike seda pakub, tooraineks inimtoit?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!