Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kes on isa??
 
Nõutu ema 29. detsember 2011, kl 14.07
Nii harva kui ma üldse siia foorumisse satun, tõden ikka ja jälle- lihtsam on oma muret õues koerale rääkida, kui siin foorumis anonüümselt.
Olen kunagi varem psühholoogi juures peale rasket autoavariid käinud, avastasin,et kui on mingi väga raske mure või hirm, tuleb sellest taas ja taaskord rääkida.niipalju rääkida,et enam meelde ei tule ja mure saabki sellega poolenisti lahendatud, siit aga soovin erapooletu inimese/inimeste arvamust või nägemust.
Nii palju kui ma olen siin foorumis olenud( aastas kokku vast 10 päeva) pole suutnud ma iialgi kedagi solvata, kedagi alandada või teda mõnitada.
Usun,et neil/teil on mingi eneseväljenduse vajadus ,kuidas teisele halvasti öeldes, ennast paremini tunda.
See on igatahes väga haiglane. Lõpetan selle teema, seda pole mõtet arutada nendega kellel puudub terve perekond(naine,laps/lapsed, abikaasa)

Head vana-aasta lõppu
 
alu 29. detsember 2011, kl 14.13
pole see riigiametniku elu midagi meelakkumine. aga on kollektiivne taha ja ärapanek, mis saab sõltuvuseks, harrastuseks ja elustiiliks. ning mis ei lõpe enne, kui see lõpetatakse.
 
kõrvalt 29. detsember 2011, kl 14.14
jutt on aiast aiaauguni jõudnud.
 
miia 29. detsember 2011, kl 14.15
Lugesin uuesti sinu soovitatud lõiku ja see on tore, et su tütar kiidab sinu meest, et tänu kõrgetele nõudmistele ei ole sa Rimi müüja. Äkki on asi hoopis selles, et sinu praeguse mehe nõudmised oma lihase tütre suhtes on ka paisutatult kõrged. Tütar tunneb, et isa ei armasta teda seetõttu, et ta ei vasta tema ootustele. Kurb ja veel kord kurb, aga tundub, et te olete mõlemad veidi pealiskaudsed.
 
alu 29. detsember 2011, kl 14.18
kuidagi poolik on terveks pereks pidada mingit spordivõistlust, kus võit kuulub paremini haritule..
 
miia 29. detsember 2011, kl 14.25
Sa ei tulnud ju siia erapooletut arvamust kuulama, sa tulid siia kindla seisukohaga ja kui kõik sinu arvamust ei jaga, siis solvud. Selle asemel analüüsi vastused läbi ja võib-olla leiad ka mõne tõetera, mis sind aitaks või vähemalt aitaks olukorda mõista.
(ja kui sa räägid, et sa ei ole kunagi kedagi solvanud, siis müüja ameti halvustamisega solvasid ja alandasid sa ju küll paljusid Eestimaa pereemasid)
 
käbilind 29. detsember 2011, kl 14.35
Sinu mees on ju napi jutu mees, mis rääkimine siis? Ja ümber teha ka ei saa :) Jo see tütar ikka paha, paha, mõtleb asju välja ja peksab segast, et tal isa pole olnud. Raha lahendab ju kõik mured ja patt oleks viriseda, kui seda on. :)
 
Kõrvalt 29. detsember 2011, kl 15.16
tundub, et teemaalgataja lintshitigi ära.

kuulge, nõuandjad, vaadake nüüd ennast kõrvalt, et mida te paremaks antud juhul tegite? saite ennast välja elada? aga mis kasu teemaalgatajal sellest oli?
või mida siis antud juhul tema saaks ikka kasutütre ja isa lepitamiseks teha?
ei ole nagu asjalikke lahendusi silma hakanud eriti. küll aga kilode kaupa etteheiteid või ärapanemisi.
see ju ka ei aita.
 
to käbilind 29. detsember 2011, kl 16.04
Sul on meeste vastu kohe õudne viha.
Millest sa nii tugevat viha tunned?
Paneb lausa imestama.
Kas asi sinu emas-isas?

Ja tüdruk on su arust nii süütuke.
Pigem asi selles, et jonnakas ja nõudlik tütar on oma pehme loomuga isa pähe istunud.
Äkki pärisema tänitas oma mehe kallal ja tütar usub, et isa kallal vingumine normaalne.

NORITAKSE SELLE KALLAL, KES LASEB ENDA KALLAL NORIDA.
Tütar näeb, et saab isa kallal karistamatult oma pingeid välja elada.
Mida leebem isa on, seda ülbemaks läheb tütar.
 
to käbilind 29. detsember 2011, kl 16.12
Taltsuta nüüd oma viha meeste vastu.
Tütrel ei ole ju tegelikult hoopis ema olnud.
Oma ema jättis ju tütre maha.

Mõtle natuke, selle meeletu ainult meeste süüdistamise asemel.
Pigem ttütar elab oma leebe isa kulul välja pettumust, et EMA TA MAHA JÄTTIS.
Isa on hea märklaud, ei hakka vastu.

Oma emale aga ei julge tüdruk midagi öelda.
Tean omast käest, et kiusatakse seda, kes laseb ennast kiusata.
 
revalcafe 29. detsember 2011, kl 16.42
teemaalgataja tütrekesest isegi video olemas


 
käbilind 29. detsember 2011, kl 17.11
Mul ei ole mingit üldist viha meeste vastu, suhted oma isaga niivõrd kuivõrd korras, omal mees olemas ja mitte esimest aastat ja õnnelikult abielus, lapsed. Tänan muretsemast. Kui komentaator 6:12 hoolsamini loeks, siis ehk oleks märganud, et ema ei jätnud tütart maha. Ja aru ma ei saa, miks inimesi nii närvi ajab asjaolu, et tütar tahaks oma isaga ehk sooja, usalduslikku ja lähedast suhet, mitte ainult raha - südamesoojus ei maksa ju ometi midagi. Hetkel võib olla üldse tegemist arusaamatusega, et isa on raha ja nõudlikkuse jagamisel omast arust teinud kõik võimaliku ega saa aru, mida temalt tahetakse. Aga tahetakse midagi immateriaalset, mis ei ole samas ju midagi ilmvõimatut isegi tummahamba jaoks. Pluss, et isa on selle lapsega eri soost, mis tähendab lisaprobleeme suhtlemisel. Pealegi, teema algatas ju hoopis kolmas inimene, nii et kes see teab, mis seal tegelikult on ja kas üldse on.
 
Kõrvalt 29. detsember 2011, kl 17.40
käbilind
just nimelt, siia EI kirjutanud selle isa tütar, siia ei kirjutanud ka isa. siia kirjutas selle tütre kasuema, kes soovib kahte osapoolt lepitada, kuna pole kummagi suhtes ükskõikne. mis on temast kena. seega pole vaja ka teda nahutada.
olen nõus, et kõiki asjaolusid me ei tea ega saagi teada, iga üks räägib antud olukorrast ehk täiesti oma ja erineva loo.
kuid teemaalgataja mahategemine siiski ka asja ei paranda, leian ma. temal olid ju head soovid.

kuigi ausalt öeldes ei oska ka mina siin midagi öelda. ühelt poolt tundub, et tubli isa igas mõttes ja veidi labiilse närvikavaga laps, teisalt võib tüdrukul tõesti olla mingi sissejäänud vimm lapsepõlves lagunenud pere pärast ja seega süüdistabki ta kõiki ja kõike nüüd. ehk ka ta pärisema isa kohta midagi inetut rääkinud ja tean omast käest, et tütred siiski usuvad rohkem ema tihtilugu.
ei tea.
 
alu 29. detsember 2011, kl 18.19
ilmselt pole sel peretytrel ka korralikku täkku. elu igav ja trööstitu, tagumik aina kasvab, kondab vanemate minevikus ja otsib kohta kus saaks tyli rebida.
 
jah 29. detsember 2011, kl 18.26
just nii alu.
ja pole mõtet arutada ühe nõmeda kõõma ümber.
 
Margus 29. detsember 2011, kl 19.09
Lugesin läbi kogu püstituse. Mõned nõuanded on väga pahatahtlikud, mõned ebakompententsed.
Küsimus kõigile,kellel siin rubriigis on üldse selline isa nagu siin teemas kirjeldatud?????
Isa on perepea, kes panustab sellesse,et lastel ja naisel oleks kõik olemas, ema on see ,kes lapsele vaimset ja emotsionaalset poolt pakub. Nii on.
 
Margus 29. detsember 2011, kl 19.10
parandus: mitte püstitus vaid postitus.
 
to käbilind 29. detsember 2011, kl 20.28
Ilmselgelt elab tütar ennast oma isa kulul välja, kuna isa laseb sel toimuda.
Viga on ainult isa liiga pehmes iseloomus.

Aferistid tümitavadki seda, keda annab tümitada.

Öeldi ju, et isa on tütrega piisavalt palju tegelenud.

Afesrist leiab veel, et see tümitatav isik isa on veel süüdi ka.
Aferist pöörab alati kõik risti vastupidi, tema ju süütuke.
 
p7h6al 29. detsember 2011, kl 20.32
nagu näete, tööpäev läbi ja siin ka vaikus
meie riigiametnikud istuvad kodus ja tissutavad omi täiskasvanud lapsi
sedasi see maksumaksja raha kulub, töö mittetegemisele
 
to Margus 29. detsember 2011, kl 20.37
Sul on tuline õigus.
Olen naine ja näen, et naistel on alati häda.
Naistel häda, kui mehel vähe raha. Siis vinguvad, et vaene.
Nüüd siin häda, et sel isal ON raha, mida oma lastele panustab. Jälle häda.
Siis häda, et kas isa ikka käitub nagu naine.
Samas naistele ei meeldi naiselikud mehed.

APPI KUI RASKE ON OLLA MEES.
 
girly26 29. detsember 2011, kl 20.53
Margus,
võin öelda et minul oli taoline isa. Ja täpselt nii oligi meil- isa hoolitses materiaalse poole eest, ema pakkus hoolt ja hellust. Nüüd täiskasvanuna ei ole mul oma isaga millestki õieti rääkida, pole lihtsalt harjnud oma elu-olu temaga jagama. Lapsepõlves see teda ei huvitanud, jättis selle asja ema ajada. On aeg-ajalt tunda et isa tahaks nüüd rohkem suhelda, aga ma ise lihtsalt ei oska. Ja vist ei taha kaa.
 
alu 29. detsember 2011, kl 20.54
äkki on naised elu edasiviiv jõud? pidev rahulolematus ja hädaldamine ajab ehk mõne mehe liigutama, kel muidu juured alla kasvaksid. ja kisa läheb yha valjemaks, kui on kuulda, et keegi tegi lõpuks midagi:)
 
Margus 29. detsember 2011, kl 21.23
:))))) girly26,

Jajahhh, õige jahhhh, kui ikka sinu isssi oleks sul ainult peakest ja kätukest silitanud, õhtul öelnud,et täna sööme jälle makarone ja klassi ekskursioonile sa minna ei saa,sest meil pole raha...Siis täna oleks sa olenud sellel seisukohal ja väljendanud ennast nii: et ma jäin lapsepõlves kõigest ilma, ma pidin suvel ise Õllesummeril taskuraha teenima,mul oli isa nii möku ja ludri.
Täpselt nii ongi :D
 
girly26 29. detsember 2011, kl 21.51
Margus,
Võibolla on sul õigus, äkki oleksingi täna just sellisel seisukohal olnud. Aga materiaalsete asjade puudusel ma ei usu et inimesel tekib selline trots ja ütleks isegi et psüühhiline häire nagu nt. on teema autori tütrel. Enda probleemidest siia täpsemalt ei taha kirjutada.
 
girly26 29. detsember 2011, kl 21.54
Lühidalt siis, kui vanem, ükskõik kas ema või isa pole kunagi viitsinud süveneda oma lapse isiksusse ärgu imestagu midagi kui suurest peast pole lapse ja vanema suhted sellised nagu need tahaks
 
Lugeja 29. detsember 2011, kl 22.34
Lugesin postituste esimest poolt kui jutt veel teemas püsis. Oma rikutud mõtlemisega pakun, et tüdrukul on psühhotrauma vanemate lahutusest. Abiks on vaid professionalne abi, põlve otsas siin midagi ei tee.
Miks nii arvan:

vanemate lahutus teismeeas

tohutu vastuseis uuele abielule

minuarust hoolib isa oma tütrest (kirjapandu põhjal) aga tütrel on ikkagi midagi etteheita ja asi kisub inetuks

tundub, et kuna tüdruk jäi ema juurde elama siis süüdlaseks sai/jäi isa, pole ka teada ema poolt räägitu ja selle mõjud

PS: see on vaid ühe inimese arvamus aga prof. abi on teinekord päris asjalik
 
alu 29. detsember 2011, kl 22.35
lyhidalt võiks öelda, et naistel reeglina puudub arusaam tervikust ja sellest, et pole halba ilma heata. ja vastupidi. ehk siis kui on mees kes tööd rabab ja raha teenib pole lähedust ja kui on lähedus, siis on tavaliselt nina vingus nagu makaron, et pole hyvesid, mis on "kõigil" teistel naistel. ehkki lähedusele pannakse suuremat rõhku kui sisemisele vajadusele, siis ihu välispidiselt ilma hyvedeta ei tule sellele lihtsalt järele.
 
girly26 29. detsember 2011, kl 22.59
Jah, eks põhjust nurisemiseks leiab alati. Aga ei ole ju olemas ainult kaks varianti, et anda kas ainult raha või ainult hoolt ja armastust. Miks mitte proovida anda mõlemit mõõdukas koguses. Lihtsalt meestele tundub lihtsam kui ei pea selle emotsionaalse poolega tegelema, pigem rabavad tööd teha et muid hüve pakkuda mis peaks siis seda teist asja asendama. Aga väiksele lapsele on vaja hellust ja hoolt. Ja mõlemalt vanemalt. Ja kui nad seda ei saa kasvavadki neist ühed kibestunud olendid. Ja palun vabandust aga ma ei ootagi et mehed ise seda mõistaks.
 
Margus 29. detsember 2011, kl 23.05
Lugeja,

Ma ei tea aga eeldan, seal peres on tõesti sellel tüdrukul värtushinnangud paigast ära. Olgu selle tekitajaks kas tütre õige ema või tema sõbrannad, kuid mingi vimm või viha on tema sees, mida ta siis aeg ajalt välja elab.Ilmselt võib ta teha seda ka seal peres, kus tal nn. kasuisa ja ema suunas. Vott ei tea.
Kindlasti sellist isa, nagu siin kirjeldati otsiks iga laps tuletikuga taga. Mina tean, mul pole kunagi isa olnud. Sellest saavad aru vaid need , kellel pole olnud aga väga on unistanud ja tahtnud, kasvõi ilhtsalt isa, kellele isa öeda.
 
alu 29. detsember 2011, kl 23.34
blablabla-mees peab olema hea empaatia võimega jahimees, eksole.
ikkagi jõuame tagasi kommentaari juurde, kus väitsin, et mees peab olema see kloun, kes rahuldab kõikide asjaosaliste mooride soovid kyllastumiseni.

et kui mees läheb pere juurest raha teenima-mingil hetkel peale yhise maimukese syndi tundub see ju hädavajalik, siis oleks tal nagu valida palju tööd teeb, millal koju emme/tite juurde jookseb ja millal endale mõtleb. seda viimast pole ykski naine siin teemas veel yldse käsitlenud-täiesti ebaoluline eksole, kui oled juba kord isaks hakanud.

yldse ei imesta, miks paljude naiste juurest mehed kannapöörde teevad ja lähevad sõna lausumata, "asju selgeks rääkimata"... midaimet sa ikka räägid, kui naistel on oma kivinenud arusaam, kuidas mees võiks korraga kõik olla.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!