lolka
Su küsimusele pole ühest vastust, kui muidugi paranoiateooriad kõrvale jätta ja mitte hakata rääkima siioni tarkade või sisalike või vabamüürlaste vandenõust.
Kuidas siis me nii madalale langenud oleme? Vastuse saamiseks peaks vist vaatama ajalukku, sest kust mujalt ikka vastuseid otsida.
Tööstusrevolutsioon ei toonud endaga esialgu kaasa mitte ühtki uut toote liiki, mida seniajani poleks valmistatud. Lihtsalt uued masinad võimaldasid toota kiiremini ja kergema vaevaga.
Kuna kergema vaevaga, siis polnud mõtet sellistele masinatele panna tööle täismehi, sest esiteks oleks nad nõudnud head palka(kuna neil pered toita) teiseks olid tolleaegsed mehed küllalt jonnakad ja kolmandaks, milleks panna tööpingi taha täismees, kui selle tööga saab hakkama laps. Ja pandigi lapsed ja ei peetud seda sugugi imelikuks, sest tol ajal olid ka seaduse silmis lapsed lasteks kuni kaheksanda eluaastani, aga edasi olid nad juba täiskasvanud.
Niisiis, oli tavaline see, et pereisa töötas kusagil kaevanduses või oli ehitaja või kusagil rauasulatusvabrikus, lapsed aga talumeeste juures sulasteks või tekstiikivabrikus pingi taga või mujal tegemas kergemat tööd kui mehed ja naised olid kodus.
Läks aeg edasi ja tekkisid lastekaitsjad, kes sudisid ja sudisid ja lõpuks sudisidki välja, et lapsi enam vabrikutesse ei lastud.
Tekkis probleem nii laste vanematel kui ka vabrikantidel. Esimeste jaoks tekkis auk rahakotti ja teistel polnud kedagi pingi taha panna ja nii sattusidki laste asemele pinkide taha naised. Ja kodused tööd võtsid suures osas enda peale lapsed..
Selline oli naiste tööturule sattumise väga lihtsustatud skeem. Kes on selles süüdi ja kellele oli see kasulik?
Kellele on kasulik see, et viimase saja-sajaviiekümne aasta jooksul on lastel lapsepõlv kümme aastat pikemaks veninud ja pere seitse, vanematest peajagu pikemat last istuvad kodus ning ei vii prügiämbrit välja, ei tee süüa, ei korista ega pese? Naistele? Rahale?
Aga mis feminismi ja naiste õiguste eest võitlemisse puutub, siis sellegi ajalugu on huvitav. Algul ei võideldud millegi muu kui naistele valimisõiguse andmise eest ja kui see saavitatud, siis jäeti naised umbes neljakümeks aastaks omaette ja kui siis nähti, et see õigus ei muuda midagi, sest rumalad naised hääletavad samamoodi kui nende rumalad mehed, võeti umbes viiskümmend aastat tagasi ette uus sõjakäik, mis kestab siiamaani.
Kes sellest kasu saavad?
Ma vist ikka ei oska su küsimusele vastust anda.. ajaloost ei paista siin kasu olevat.. ehk ikka peaks mõnd paranoiateooriat lähemalt uurima :)