Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
lihasööja lilleke 26. detsember 2007, kl 22.02
Ma tean, et ei vastanda, ma olen kuulanud (mina panin lingi), mitte vastandamine vaid võrdlemine käis kogu tonaalsuse kohta.

Lugesin siin veidi ja mõtlesin just, et teemat saab käsitleda vörreldes (seesama konverents) ja vastandades (väitlus siin):)))
Parandusega - suuremalt jaolt.
 
lihasööja lilleke 26. detsember 2007, kl 22.03
Parandan: mitte lingi, vaid tsitaadi.
 
a 26. detsember 2007, kl 22.04
klge, mis vahet on võrdlemisel ja vastandamisel? kas see pole mitte üks ja sama?
 
lolka 26. detsember 2007, kl 22.05
nõus, a,

selle ilmestamiseks üks seik minu isiklikust ajaloost(kui nüüd tohiks isikliku kogemust üldise aluseks võtta, ksutades nö induktiivset meetodit)-

oli mul üks peika ja käinud olime ka juba aastakest paar, kui ükskord juhtus et jäin haigeks ja hirmus köha oli. küll ta siis imestas ja oli ebameeldivalt üllatunud, et ilusad tüdrukud ka köhivad :PPP
 
hh 26. detsember 2007, kl 22.06
Autor: a

Sa oled vahva.. kunagi üks füüsik-eksperimetaator näitas oma katsete tulemusi füüsik teoreetikule. See vaatas graafikut ja seletas ilusasti ära, miks äkki selline hüpe toimus.
Füüsik-eksperimentaator vaatas, et teisel graafik tagurpidi ees ja pööras selle õigetpidi.. füüsik'teoreetik seletas seepeale, mis toimus selline lang :))

Nii sinulgi, kui mehed pole stressikud, nagu sa algul väitsid, siis on see ja seda enam, depressioon, väga hea asi :)

Võibolla olekski kasulik reaalsuse eest põgeneda.. reaalsusesse. Mitte vaevata oma peakest eesti meeste pelmeenlikkuse üle, vaid leida omale üks mittepelmeen ja elada sellega, jättes pelmeenid ja pelmeenisööjad rahule.
 
lihasööja lilleke 26. detsember 2007, kl 22.10
Minu jaoks ei ole võrdlemine ja vastandamine üks ja sama.

Vastandamine on "teise vastu välja käimine" - parem oleks, kui sa oleksid nagu mina;
võrdlemine on "teise erinevusega arvestamine" - päris hea, et sa ei ole nagu mina:)
 
ööbik 26. detsember 2007, kl 22.13
kas tõehetk hakkab vaidlusest välja ka kooruma, või polegi oluline tõe olemus ja väljaselgitamine, vaidlete vaidlemise pärast?
 
a 26. detsember 2007, kl 22.15
teiste erinevustega arvestamine pole võrdlemine vaid mõistmine
 
a 26. detsember 2007, kl 22.16
ööbik, kelle tõde sind huvitab :D?
 
hh 26. detsember 2007, kl 22.16
ööbik
Ikka hakkab. Kui algul oli üks pool seisukohal, et englise mees on hää ja eesti mees pelmeen, siis vaieluse tulemusel on nad nõustunud, et pole neil eesti ja inglise meestel vahet midagi, miks muidu vaesed inglise naised neist nii palju lahutavad :))
 
ekm 26. detsember 2007, kl 22.21
hh

Mis tõde? See, et inglise naistele ei sobi...ei tähenda seda, et eesti naised peaks inglise meestest halval arvamusel olema.
Mine sa tea võibolla on nad siiski paremad kui eesti mehed?
 
hh 26. detsember 2007, kl 22.24
võrdlemine on "teise erinevusega arvestamine" - päris hea, et sa ei ole nagu mina:)

Ma siiski arvan, et kõigepealt on võrdlemine erinevuste avastamine.. noh nagu lapsepõlves kui miku ja manni teineteist uurivad: "kuule manni, kas sa oled oma noku ära murdnud?"
Ja alles hiljem.. palju hiljem tuleb mängu see - päris hea, et sa ei ole nagu mina:)
 
ööbik 26. detsember 2007, kl 22.25
lähtun tõest, mis kehtib ka ühiskonnas ehk siis enamuse arvamusest. kogu meie riigikord on ju sellel alusel üles esitatud, ühikonnas aksepteeritavad normid on enamuse poolt heaks kiidetud ja selliselt on nad ka kohustuslikuks normiks saanud.
näite tooksin selliselt: enamik taunib vargust ning varguse eest karistamist peab enamik aksepteeritavaks. aga varas, arvate, et tema arvab samuti? ei arva, sest tema jagas vahendeid ümber-kus oli palju, sealt võttis natuke vähemaks ja kus palju ei olnud, sinna pani juurde.
Nii on iga asjaga, on arvamus, mida aksepteerib enamus ja on üksikud, kes enamuse arvamust ümber lükata püüavad.
 
ööbik 26. detsember 2007, kl 22.29
ja veel. ma ei ole küll statistikat teinud, kuid arvan siiski, et enamus eesti meest pelmeeniks ei pea, samuti kui ei peeta eesti naist välismaa meeste jahtijaka. ja nagu ma ütlesin, alati leidub keegi, kes ei jaga üksikisiku või enamuse arvamust. alati.

seepärast ka minu küsimus: kas vaidlete vaidlemise pärast, sest kompromissi leidmist siit küll ei nähtu.
 
a 26. detsember 2007, kl 22.29
ei ole nii, hh, palju on vahet eri maade meestel: inglise mees on kiivi (pealt kole nigu kartul, a sees midagi konservatiivselt vitamiinirikast, kuid imeliku maitsega); soome mees on apelsin (pealt apelsinikoorenahk, sees aga meeldivalt mahlakas); rootsi mees on virsik (pealt poss nigu ponks, sees kõva südamik) ja eesti mees on pelmeen (pealt kummaline ja vormitu, sees mingi lihalaadne ollus)
 
hh 26. detsember 2007, kl 22.30
ekm

loomulikult on eesti mehed inglise naistest halvemad ja inglise naised on halvemad eesti naistest, sest nad ei suuda häid inglise mehi ära tunda :))

No ei saa ma sellise sügava usu vastu vaielda. Tõestusi ja argumente ei pea sa millekski, sest need on võõras tõde ja sellist sa ei aktsepteeri ja enda väiteid sa ei tõesta ega argumenteeri, sest need on sinu omad ja ei vaja midagi sellist.. no las siis olla pealegi.. usk on ju püha.
 
ööbik 26. detsember 2007, kl 22.32
vot, a, nüüd võrdlesid, ei vastandanud. kuigi.....mina võrdleksin ainult selliseid omadusi, mis kõigile silmaga nähtavad oleksid. selline aimamatu sisu võrdlemine.....no kui see nüüd nali ei olnud, siis oli ta üks paganama hea nali küll:)
 
ekm 26. detsember 2007, kl 22.32
ööbik

Ei varasta sa sellepärast, et ühiskond seda taunib?
Kui ei tauniks, siis kümne küünega...kõik mis ripakil...
Ma sain sinu näitest niimoodi aru.

hh

Arvamused on erinevad, mine sa tea milline on õige.
 
a 26. detsember 2007, kl 22.34
ööbik, kommunism ei hakka tööle, a muul viisil universaalne tõde on diktaat, paratamatult, sest inimesed on juba oma arenguastmelt erinevad, maailmatunnetusest kõnelemata
 
hh 26. detsember 2007, kl 22.34
ööbik
Siiski, ona vargad väga suured moralistid. Kui näiteks ühiskond paneb varga vangi, siis vangis teise varga tagant varastamist peab varaste kogukond surma vääriliseks kuriteoks.
Samamoodi ei tahaks nad, et terve ühikond ainult varastest koosneks, sest siis tegeleksid kõik ainult teise tagant varastamisega.. See viimane oli vist platoni mõtte parafraas..
 
a 26. detsember 2007, kl 22.38
hh, pole sinagi suutnud ühtki oma väidet tõestada: statistika ja uurimuste tsiteerimine ei tõesta midagi, kuid isiklikku argumenteeritud mõttekäiku sul millegi tõestamiseks küll napib
 
a 26. detsember 2007, kl 22.40
ööbik, ma ei võrrelnud. võrdlus kõlanuks: rootslasel on kõvem kui soomlasel, samas soomlane on magusam nii rootslasest kui inglasest no ja eestlasest ei maksa rääkidagi...
 
v 26. detsember 2007, kl 22.43
krt, kas inimestel pole midagi muud teha, kui hommikust saati telhvis jahuda eimillegi üle????? ma pean kahjuks tõdema, et nii pikka teemat ei viitsi lugema hakata ja seepärast vaidlusesse ei sekku, aga minu jaoks on see ikka imelik küll, kui sedasi oma vaba aega kulutatakse...
 
a 26. detsember 2007, kl 22.45
varastega meenub üldlevinud kõlks "hiina piinad", mille taga tegelikult nende omaaegne karistusseadustik, kas piinamine või tarkus, otsustage: varas pandi tänava servale, pea ja käed paku vahel. ellu jäi ta juhul, kui leidus keegi, kes tuli ja talle sööki suhu pani.
 
ekm 26. detsember 2007, kl 22.45
hh

Siiski, ona vargad väga suured moralistid. Kui näiteks ühiskond paneb varga vangi, siis vangis teise varga tagant varastamist peab varaste kogukond surma vääriliseks kuriteoks.
-----------------

No see seal on vist tõlgenduse küsimus, mida nimetatakse varguseks ja kelle tagant varastatakse. Tõlgendaks, et jagatakse vennalikult.

v

Mis teha, kui midagi pole teha. Vaba aeg ju selleks, et lõõgastuda.
 
ööbik 26. detsember 2007, kl 22.45
näide oli erinevate arusaamade, tõekspidamiste jm näitlustamiseks.
tahtsin tuua veel ühe näite, kuid kustutasin ära, liiga valulik ja ehmatav, samas reaalne.

minu puhul: üheks kindlaks teguriks vargust mitte sooritama on just ühiskonna halvakspanu ja karistatavus. juhul kui kehtiks kommunistlik ühiskondlik kord, siis (nimeta seda pealegi varguseks) võtaksin küll, kui mul seda asja vaja oleks ja sul see asi üle on:)))
 
hh 26. detsember 2007, kl 22.46
statistika ja uurimuste tsiteerimine ei tõesta midagi

------------

Vaat see on nüüd küll üks ülikõva sõna! Näitab inimese ajupesu maksimaalset staadiumi :)
Ja sa tahad, et sind pärast seda veel keegi tõsiselt võtaks???

Just statistika ja uurimused, aga muitte sinu nabaimetlemine ongi väidete tõestamine.
Aga kui sa sellestki aru ei saa, siis millest sa üldse aru saad?
 
lolka 26. detsember 2007, kl 22.46
"kas mehed abielluvad selleks, et lahutada?"

ilmselt mitte; küll aga on nad ebarealistlikud oma ettekujutuses , mille abielu seisneb, tsiteerides siin eeskujul uuringuid, siis mõni aeg tagasi avaldas EPL uuringu, kus valdav osa eesti mehi väitsid, et

"naine peab oma meest eelkõige seksuaalselt erutama ja olema voodis hea (mitte aga, et olema hea ja hoolitsev ema lastele, huvitav isiksus jms)"
 
a 26. detsember 2007, kl 22.47
krt küll, v, jah, no tõesti, tuletaevasappi! ma väga vabandan, et olin su kolmapäevaõhtuse imelikkustunde kaaspõhjustaja - nii piinlik on :DDD
 
Manka 26. detsember 2007, kl 22.48
väike gevaliakohvi? Suhkrut, piima?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!