Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
TEEMA MITTETUTVUJATELE! niisama jutustamiseks, pläramiseks, tülitsemiseks, tundke ennast vabalt, püsikad ja läbijalutajad!
 
irooniapõõsas 28. juuli 2014, kl 16.48
Muidugi oleks mõnus, olen sellega täiesti nõus. Paraku nii on, et palju huvitavat on ainult inglise keeles saadaval...
 
keegi 28. juuli 2014, kl 16.49
Regatud tegelane otsustas, et nüüdsest on see foorum inglise keelne. Minge keeltekooli.
 
jess 28. juuli 2014, kl 16.52
ähvardab esimest arveteõiendust! :P
 
irooniapõõsas 28. juuli 2014, kl 17.00
irw....kas laulud, mis muusikateemasse lingitatakse võivad muukeelsed olla, või peaks sinna ka ainult eestikeelset muusikat panema?:)
võõrkeelseid linke, mis ma panen võib vabalt ignoreerida, ei pea üldse neid avamagi. Mida õeke keegi ilmselt ikkagi teeb, lihtsalt kasvõi selleks, et iriseda saaks. Aga edu, see on nii nummi:)
 
verejanuline 28. juuli 2014, kl 17.03
intriigi on vaja, andke mulle intriigi!
 
Tom 28. juuli 2014, kl 17.04
uvitav, mustamägi paistab mulle silmi pingutades kätte, aa vihma küll näind ei ole :(
seepärast lähen ikkagi stromkale ja teen enne õhtusööki ühe pisukese ujumise :)
omseni tibukesed virisejad :D
 
no nii 28. juuli 2014, kl 17.07
Laulul ja tekstil on vahe, laulust saab elamuse ka ilma sõnadest aru saamata. See elamus, mis tuleb arusaamatus keeles oleva teksti vaatamisest, ei ole suurem asi.
Ignoreerimine on üks võimalus. Teine võimalus on tekstide tõlkimine arvestades siinse kohaliku keelega.
Kolmas võimalus on ülbamine, nummilt.
 
verejanuline 28. juuli 2014, kl 17.09
mina igatahes seda küll nii ei jätaks! :P
 
irooniapõõsas 28. juuli 2014, kl 17.11
ok, sina, verejanuline, hakkad siis tõlkima:D
 
verejanuline 28. juuli 2014, kl 17.24
mina keeli ei oska, mina oskan ainult vaenu õhutada.:D
 
hm 28. juuli 2014, kl 17.34
Tõlkijaks peaks olema riputaja. Juhul, kui peab lugu eesti keelest ja siinsest keskkonnast.
 
asi läheb huvitavaks 28. juuli 2014, kl 17.42
irooniapõõsas, mis saladus varjab end su postitatud lingi taga? eestikeelset refereeringut palun.
 
:) 28. juuli 2014, kl 17.55
iroonia läks põõsasse :)
 
bitch 28. juuli 2014, kl 18.03
viitsisin lugeda esimese lõigu..lingitud artikkel on Albert Einsteini tumedamast poolest, st armuelust, segastest suhetest, õnnetu lõpuga abieludest..põhineb naistele saadetud kirjadel. ja rõhuasetus on vist sellel, et kuidas küll sai ühel geeniusel olla nii sassis eraelu.
 
bitch 28. juuli 2014, kl 18.12
haa, suvaline silma jäänud lause artiklist.. 2. juunil 1919 abiellus Einstein Elsaga, kuid Elsa tütre kirjad paljastavad, et mehel oli raske otsustada, kas abielluda ema või tütrega:)
 
irooniapõõsas 28. juuli 2014, kl 18.34
jeerum, nii palju elevust ühest artiklist:D
ok siis, jooksupealt tehtud kokkuvõte.
Pmst kirjutakse sellest, et Einstein ei olnud oma eraelus sugugi selline geenius nagu teaduses. Tema isiklik elu oli keeruline ja kaootiline.
Kirjade põhjal, mis Einstein erinevatele naistele oma elus kirjutas, on kirjutatud ka näidend. Miski New Yorgi ülikooli teatritrupp esitas selle Maailma Teadusfestivalil 28.mail. vot...
Näidendi autori Alan Alda(krdi tuttav nimi, ma olen seda kuskil varem kuulnud) sõnul on tema jaoks huvitavaim nüanss Einsteini juures see, et kogu oma elu juures püüdles ta lihtsuse poole, aga tema isiklik elu oli kaootilisem kõkidest kaootilistest isiklikest eludest üldse(ok, nii hull vist polnud).
Noorena pidas Einstein tihedat kirjavahetust kaasüliõpilase Mileva Marić´iga, kes oli tark ja särav naine. Oi, neil oli suur kirg, juba enne abiellumist jäi Mileva rasedaks ja Alberti vanematel see suhe kohe üldse ei meeldinud.
Mingil põhjusel pidid nad üksteisest suht palju aega eemal viibima ja kirjutasid üksteisele matemaatikast ja teadusest tiineid kirju,mille ridade vahelt võis älja lugeda ka armuavaldusi.
Nii läks kümme aastat nagu linnutiivul. Sellesse aega jäi ka Einsteini karjääri hiilgeaeg ja relatiivsusteoora. Ja kui Mileva ja Alberti armastus tuhmus, hakkas Albert silma viskama oma nõbu Elsale, kellele muuhulgas kaebas, et ta abikaasa on üks õudne armukade ja depresiivne nõid.
Mileva ei tahtnud kuidagi lahutust anda. Albert vastas sellele listiga nõudmistest, mille puhul on ta nõus kooselu jätkama: puhtad riided; toit kolm korda päevas kenasti serveerituna; Alberti magamistuba ja töötuba tipp-topp korras, töölauda puutuda ei tohtinud, ilmselt isegi mitte selle läheduses hingata. Tingimuste hulgas oli ka igasuguse intiimsuse....eee...mittetoimumine ja üleüldse, omavahel rääkimise lõpetamine.
Noh, lõpuks, peale viit aastat lahus elatud elu, nad ikkagi lahutasid ja Albert abiellus oma nõbu Elsaga. Kuigi, mingite Elsa tütre kirjade põhjal oletatakse, et tal oli pisut raskusi otsustamaks, kas abielluda ema või tütrega.
Teise abielu jooksul juhtus ka nii üht koma teist. Aga füüsikale jäi Einstein alati truuks. Tema püüdlused leia ühtset teooriat, mis seletaks kõike maailmaruumi ja ajaga seonduvat läbis tihedalt ka tema isiklikku kirjavahetust.
Kuigi see geenius ise enda kohta ütles, et ta on müünud oma keha ja hinge teadusele, oli ta siiski paljudes asjades samasugune nagu ülejäänud, tavalised inimesed. Ka temal oli inimlik külg koos kõige selle juurde kuuluvate nõrkuste ja puudujääkidega.
 
punapea 28. juuli 2014, kl 18.49
ei no muidugi, geenius on ju superinimene!:D loomulikult oli tal isiklikus elus raskusi, kui kogu ta aur läks oma andele. geenius ongi tavaline inimene. näiteks rockstaarist muusikageenius Ozzy on samuti lihtsalt inimene, vaatamata oma ande raskusele. kõigil on isiklik elu.
ja mis asja peaks naistel olema ühe geeniusega, kes täiesti lihtne inimene oma tunnete ja soovidega (isegi mittegeenius tahab puhtust ja korda enda ümber, head naist ja igatseb armastust). või arvasid, et geenius polegi inimene?:D
elulood sellises kontekstis on igavad:P
 
verejanuline 28. juuli 2014, kl 18.51
seda on varem juhtunud ja juhtub veelgi, et geeniused on tihtipeale isiklikus elus täielikud äpud, saamatud suhteid leidma ja hoidma. nende pea on ilmselt nii pulki täis, et eraelulisi teadmisi sinna enam lihtsalt ei mahu.:)
 
onu Heino Mustamäelt 28. juuli 2014, kl 18.55
Võiks osata ikka keeli ka, mina näiteks räägin kreeka, türgi, tamiili, norra, portukali keelt. Muideks hiljuti õppisin ära ka hiina keele. Lisaks kirjutan ka jaapani keeles ja luuletan.
Mängin ka natuke klaverit ja trumme, lisaks viiulile. Mul on ka pikamaajooksus kuldmedalid ja ujumises hõbemedalid MM-lt.
Aga põhiliselt tegelen rohkem jalgpalli ja taekwondoga, must vöö.
Peab lihtsalt olema mitmekülgne, See on aja nõue.
 
delfi tädi 28. juuli 2014, kl 19.04
Onu Heinokene, kes sind ära kiita jõuab. kõikide naiste unistus!:P
 
niisamamuidu 28. juuli 2014, kl 19.06
Onu Heinol on veel arenguruumi. Kokanduskooli lõpetamine ja meisterkoka tiitli saavutamine näiteks. Veel on võimalik minna balletikooli ja kunstikooli. Pärast seda võib teda ehtida tiitliga multitalent.:)
 
vana blond 28. juuli 2014, kl 19.19
Aga mul on roosa vöö, tehke järgi!
 
:D 28. juuli 2014, kl 19.55
Hei Heino! Hvordan går det med deg? Det er hyggelig å høre, at du snakker norsk. Jeg vil gjerne litt øvelse å snakke og å skrive norsk. Vil du bli kjent med meg?

:D
 
kusmismillal? 28. juuli 2014, kl 20.23
mul on must vöö põimitud roosaga, mis nüüd saab?
 
Valvevesihiir 28. juuli 2014, kl 20.37
Hülgehall kuub Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina ei teinud, ausõna...suht savi juba, mis siin
> toimub, kuigi olen veel tutvumisaldis ja heast pak
> kumisest ära ei ütleks..c`est la vie ja sööge pare
> m jäätist,


Õpi ometi ära, et ei ole viisakas, kui üks sekspartner on olemas, lisa otsida. naise seisukohast vaadates. sest sinu hämarad ja salgamist vajavad teod paljastuvad niikuinii ja siis pead jälle siia nutma tulema... saa juba meheks, eks. ahjaa, söö jäätist ka .
 
tiibadega kurat´ 28. juuli 2014, kl 21.53
Ma arvan, et anaalseks sobiks hästi tänasesse õhtusse.
 
kavaldaja 28. juuli 2014, kl 22.21
kas keegi teist on olnud siin mõnda püsikasse armunud?;)
 
:) 28. juuli 2014, kl 22.25
 
:):):) 28. juuli 2014, kl 22.26
mina ka :):):)
 
mh 28. juuli 2014, kl 22.27
jajah, mina ka :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!