Rasedus
Millal on kasulik dekreeti minna?
 
ametnik 13. märts 2014, kl 15.23
Tähtajaga 13.09 saab jääda 30 p enne tähtaega st 14.08 ja VH 2014.a alusel.

Loomulikult võib tähtaeg veel täpsustuda (aega on ju veel 6kuud) ja olla hoopis 14., 15. või 16.09

aga
kui muutub varasemaks, siis ei saa enam VH 2014.a alusel st seda ära soovi.

Jah, loeb tähtaeg ja loeb rsp(dekreedi) algus. Millal laps tegelikult sünnib, kas või dekreedi I päeval, see pole oluline.
 
kas 2013 või 2014? 18. märts 2014, kl 10.32
Tere.

Küsimus, mida on küsitud, kuid olen segaduses ja palun asjalikku infot.

Tähtaeg siis sept 2013 keskpaik.
Kui lähen dekreeti enne 14.08- siis saan VH 2013 eest?
Kui aga minu 2014 palk on ligi 20% kõrgem kui 2013 oma, siis oleks 2014 kasulikum?? Näiteks 2013 sain 800 EUR ja 2014 nüüd 1000 EUR kätte.

Et kui lähen dekreeti peale 14.08 dekreeti, siis algab VH 2015 ja saan VH 2014 eest.
Kuidas siis arvutatakse see VH?-
Kas siis minu 7,5 kuu palk / 7,5 kuu tööajaga?
Või 7,5kuu palk / 12 kuu tööajaga ja kaotan VH summas?

Tänud ette.
 
ametnik 18. märts 2014, kl 12.25
Jah, minnes rsp-le enne 14.08 algab VH 2014.a ja on 2013.a keskmise alusel,

minnes 14.08 või hiljem algab VH 2015.a ja on 2014.a alusel.

Loomulikult on kasulikum 2014.a alusel kui palk on tõusnud.
Minnes augusti II pooles jagatakse 2014.a tulu ju 7,5-7,6 kuuga(rsp e dekreet jääb välja).
 
tüdruk 02. aprill 2014, kl 12.39
Tere,

Ka mul on küsimus, millele ei osanud siit foorumist vastust leida. Küsin siis üle täpselt oma andmetega. Minu laps peaks südima augusti keskel (18aug.), arst määras dekreedi ajaks 13. juuni. Lisaks on mul hetkel olemas 4nädalat põhipuhkust ja reservi on kogunenud 12 päeva. Praeguse arvestuse järgi jääksin juba mai alguses koduseks. Kui lükkan dekreeti jäämise edasi ja kasutan hoopis puhkuseid, kas siis on võimalik saada ka mul VH 2014. aasta alusel. Palk on suurenenud märgatavalt sel aastal võrreldes eelmisega.
 
ametnik 02. aprill 2014, kl 13.20
Arst ei saa MÄÄRATA rsp algusaega(v a juhul kui oled üle viidud kergemale tööle, sest ainult siis on kohustus minna juba 70p enne tähtaega) vaid arst pakub reeglina välja esimese VÕIMALUSE minna.

Sinu puhul on 13.juuni täiesti suvaline võimalik kuupäev, isegi mitte I võimalus.
Sa võid minna kõige varem 30.mai ja kõige hiljem 19.juuli ja sobivad ka kõik kuupäevad nende 2 vahel.
SINA oled see, kes ütleb arstile, millal ta soovib rsp-le (dekreeti) jääda.
Ja sinu soovi kohaselt väljastab arst sünnituslehe(dekreedilehe)

Tegelikult pole see arsti soovitus kohustuslik. Rase VALIB ISE, kas läheb 70, 69, 68...või 30 p enne tähtaega. Kõigil juhtudel on rsp 140 päeva.
Kui tervis ok ja võimalik ka puhkus enne rsp kasutada, siis soovitan minna alles 30p enne tähtaega:
*nii saab kauem palka
*nii teenib välja rohkem puhkust
*nii on laps VH lõppedes vanem.

Tähtajaga 18.august on viimane võimalik dekreedi alguspäev 19.juuli st 30 p enne tähtaega (ja esimene st 70p enne tähtaega on 30.mai)


Igati kasulikum on minna hiljem ja enne seda kasutada vajadusel nii 12p puhkusereservi kui ka 2014.a puhkust.
Seda enam, et 2014.a palk (st ka puhkusetasu9on suurem kui sünnitushüvitis ja kui tuleb VH, sest VH saad kahjuks kindlalt 2013.a alusel, nagu ka sünnitushüvitise(dekreediraha)

Kahjuks ei saa sa VH 2014.a alusel, sest selleks peaksid rsp-le(dekreeti) minema mitte varem kui 14.august et sinu 140päevane rsp lõpp poleks enne 31.12.2014 st VH algaks 2015.a
Aga minema peab 30p enne tähtaega...seega tähtaeg ei tohiks olla varasem kui 13.september...

küsi
 
sipsik 15. juuli 2014, kl 15.25
Tere,

Minul on samuti tähtaeg nagu eelmisel autoril augustis (22.aug). Dekreeti jään 22.07.14, arvestasin, et 8.dets.14 lõppeb mul dekreet. Dekreedi rahad saan ilmselt siis kas juuli lõpus või augusti algues? Kas VH saan siis alles jaanuaris 2015? Dekreedi rahad tuleks nüüd siis ilmselt hoida nii, et jätkuks ka jaanuarini. Ning nagu ma Teie vastusest välja loen, siis ka minu VH arvestatakse 2013.a põhjal, kuigi alles jaanuarist hakkan saama rahasid?

Tänan juba ette ära!
 
ametnik 15. juuli 2014, kl 23.33
Sünnitushüvitis(dekreediraha) tuleb arvele kas paari päevaga kuni 30p jooksul...sõltub sellest, kui ruttu leht Haigekassasse tööandja poolt edastatakse ja kui suur hulk lehti korraga menetlemist ootab.
e-haiguslehe süsteemiga liitunud saavad väga kiiresti, paberleht pisut aeglasemalt(aga 30p on harv juhus, pigem u 14p).

Jah, kuna dekreediraha on korraga 140p e 4,6k eest ja saate ka viimase palga, siis tuleb arvestada, et raha jätkuks.
Tõsi, vahepeal saate ka riikliku sünnitoetuse 320,ilmselt ka kohaliku sünnitoetuse...

VH tuleb 5-5,5 k pärast,
teie puhul poole kuu eest(15.-31.detsemri eest) jaanuaris

Kuna VH perioodi algus on 15.detsember 2014.a siis tõesti 2014.a algav VH on 2013.a alusel.
Loeb arvestuse algus, mitte raha I kätte saamine
 
Pups 01. august 2014, kl 22.48
Tere jälle Ametnik,

Üks täpsustav küsimus tekkis. Mul algab dekreet 2.september. Kas viimane makse tööandja poolt peab toimuma augustikuu jooksul või võib augusti palga, puhkuserahad ja sots.maksud jätta septembris maksmiseks?
 
ametnik 02. august 2014, kl 15.41
Tööandja maksab palka ikka palgapäeval, ei pea maksma kõike augustis.
Rsp(dekreedi) ajal pole mingeid piiranguid, et kätte saada eelnevalt väljateenitud palka, saada preemiat, boonust vms.

1.septembri eest palka n võid saada rahulikult oktoobri palgapäeval.

Mida EI TOHI, see on rsp AJA EEST palka saada st kui 02.09 algab rsp, siis oktoobri, novembri, detsembri kuu eest palka saada ei tohi.
Samas detsembris aastalõpupreemiat võid.

Kõik sotsmaksustatav töine tulu, mis laekub sulle 2014.a ja deklareeritakse hilemalt 10.01.2015.a läheb ka VH arvestusse, isegi kui laekub rsp ajal(kuigi rsp periood ise jääb arvestusest välja st töövõimetuspäevad lahutatakse 365-st kui VH arvutatakse).
 
Maria 06. oktoober 2014, kl 19.47
Tere

Dekreeti saan jääda 01.02.2015, aga selline küsimus, et kas saaksin jaanuari kuus juba võtta uue aastaga kaasnevad puhkusepäevad, mida peaks olema 28 päeva, või rasedatel on puhkusepäevadega teistmoodi?
Oleksin väga tänulik vastuse eest :)

Mervitades
Mari
 
ametnik 06. oktoober 2014, kl 21.47
Mari-

2015.a on õigus saada 2015.a põhipuhkus
ja rasedal seaduslik õigus võtta see vahetult enne rsp(dekreeti)

aga
2015.a eest ei kogune 28 puhkusepäeva vaid vähem, kui pärast rasedus-sünnituspuhkust(dekreeti) ei lähe tööle vaid jääd lapsehoolduspuhkusele.
Lhp ajaks tööleping peatub ja lhp aja eest puhkust ei kogune.

St puhkust koguneb perioodi eest 01.01.2015 kuni rsp lõpp 20.06.2015.a(kui minna 01.02)
ehk
5,6 kuu eest.
Kui põhipuhkus 28p, iga kuu eest 28:12=2,33 puhkusepäeva,
5,6 kuu eest 5,6 x 2,33=13 puhkusepäeva
 
Miu-Miu 09. oktoober 2014, kl 08.46
Tere! Küsimus selline.

Töötan õpetajana ja kalendriaastas on ette nähtud puhkusepäevade arv 56 päeva.

Tähtaeg on 25. aprill 2015. Saan aru, et praeguseks on mul 2014. aasta puhkusepäevad ära kasutatud? (suvevaheaeg 2014). Plaan on jõuluvaheajast koju jääda (5. jaanuar).

Kuidas oleks kasulik teha? Kas enne olla haiguslehel, kuni ajani mil saab jääda sünnituspuhkusele või on selleks ajaks kogunenud ka puhkusepäevi, mida välja võtta? Kas sünnituslehelt on ka võimalik saada puhkusepäevi?

Ühesõnaga. Kooliga on kokku lepitud, et töölt tulen ära 5.jaanuarist, kuid kas peaksin siis jääma kuni sünnituspuhkuseni haiguslehele või on mul siis kogunenud puhkusepäevi, mida välja võtta?

Ning kas sünnituspuhkusele oleks kasulikum minna 70 või ikkagi 30 päeva enne tähtaega?

Ette tänades.
 
ametnik 09. oktoober 2014, kl 16.57
Jah, puhkuse arvestus on kalendripõhine st 2014.a suvel puhkasite 2014.a puhkuse, perioodi eest 01.01-31.12.2014.
uut puhkust hakkab kogunema alates 01.01.2015.a

Seda, mitu puhkusepäeva saate võtta 2015.a eest probleemideta(mitu teenite välja rsp st dekreedi lõpuks, see sõltub sellest, millal algab rsp).

Tähtajaga 25.04 on I võimalus rsp-le jääda 70p varem st alates 15.02 ja viimane 30p enne st alates 26.03

Oletame, et rsp-le plaan minna alates 15.02, siis on rsp lõpp 04.07
st
välja teenitud on vähemalt 6k eest e pool põhipuhkusest st 28 puhkusepäeva...st puhkusele võiks jääda 18.01


Kui juba jutt käib haiguslehest, siis mainin, et see pole raseda otsus(tahan jääda haiguslehele) vaid siiski arsti otsustada (v a kui tõesti jääte grippi, angiini vms) st raseduse tõttu haigusleht= üleviimine kergemale tööle, mis omakorda tähendab, et rsp-le mineku aega valida ei saa ja on kohustuslik minna 70p enne.

Rahaliselt ja ajaliselt soodsam on loomulikult minna dekreeti hiljem sest siis saab kauem palka, teenib välja rohkem puhkust ning laps on vanemahüvitise lõppedes ka vanem.
Kalkuleerivad vanemad jäävad(kui tervis ok) dekreeti 30p enne tähtaega ning sageli jäetakse ka puhkus hoopis pärast VH lõppu, et pikendada rahaliselt ok kodus olemist.

saan aru, et teie tervis on väga halb ja kauem kui 05.01 töötamine pole võimalik?
Muidu oleks mõistlik töötada ja koju jääda alles kevadvaheaja algusest. St peaaegu 30 p enne tähtaega e 14.märtsist.
Ja puhkus jätta pärast VH lõppu või lausa lhp lõppu.


Ise läksin kaksikuid oodates dekreeti(töötasin koolis õpetajana) 40p enne tähtaega :)

Küsimusi?
 
Lenna 15. oktoober 2014, kl 18.09
Tere,

küsimus järgmine:

Dekreeti läksin 6.10.2014.

10.10.2014 ja 14.10.2014 on kontole laekunud tööandjalt "lisatasu" ja "objekti preemia".

Kas antud olukorral on positiivne tähendus (suureneb emapalga päevamäär) või negatiivne (töötasu ei tohi ju saada dekreedi ajal)?

Ette tänades...
 
ametnik 15. oktoober 2014, kl 21.58
Positiivne.

Suurendab VH.

U kuu pärast rsp(dekreedi) algust on täiesti normaalne saada veel töötasu vms

1.-9.10 eest võid palka saada ka novembriski probleemideta

saada ei tohi töötasu rsp perioodi eest(kuupäevast kuupäevani), küll aga tohib kätte saada eelnevalt väljateenitut, preemiat jne
 
Maria 20. märts 2015, kl 10.28
Tere!Ma olen lapse ootel ning tööandja ei saa pakkuda mulle kerget tööd.Nüüd pean kodus olema kuni dekreedini.Kas see mõjutab minu emapalka(vanemahüvitis).
 
ametnik 20. märts 2015, kl 11.29
Maria-

mõjutab juhul kui sinu VH (emapalk) algab 2016.a, sest ainult siis arvutatakse VH 2015.a alusel.
Leht "üleviimine kergemale tööle" on erand, mis jääb aasta keskmise arvestusse VH puhul, muud haiguslehed mitte.

Kui sinu sünnituse tähtaeg on hilisem kui 23.oktoober, siis on VH 2015.a alusel. Kui varasem, siis 2014.a alusel ja 2015.a haigusleht "üle viimine kergemale tööle" VH ei mõjuta.
Miks just need kuupäevad: sest VH aasta sõltub rsp(dekreedi) lõpust ja sina ei saa dekreedi algust valida vaid selle haiguslehega on kohustuslik minna juba 70p enne tähtaega

Et täpselt vastata, peaks teadma sünnituse tähtaega.

Üldiselt oleks muidugi kasulikum, et tööandja leiaks mingigi kergema töö(kas või mõni tund kuus) ja maksaks kas või mõne euro palka-siis ei kaotaks sa nii oluliselt rahas, sest Haigekassa maksaks siis juurde nii, et kokku saad(tööandja+Haigekassa) 100% eelmise aasta keskmisest.
Lehel ja kodus olles saad vaid 70% miinus maksud.

küsi
 
Maria 20. märts 2015, kl 13.16
Tere!Dekreet algab mul 30.07.2015.Aga asi on selles,et tööandja pakub mulle sellist varianti,nad lihtsalt viivad üle teisele ametile ja panevad mulle 0,75 panusele,ning see ei peaks tühendama,et see on kerge töö,lihtsalt muudavad mu töölepingut.Aga kui nad saadavad paberit,kus on kirjas, et ma peaks tegema kerget tööd,saadavad nad mind koju.Vot sellest ma küll aru ei saa,miks nad pakkuvad mulle sellist imelikku varianti.
 
ametnik 20. märts 2015, kl 15.01
Kui dekreet algab 30.07 siis on VH 2014.a alusel ja 2015.a ei muuda enam Vh.

see, mida tööandja pakub, see ongi n ö kergem töö(võib olla hoopis teine amet, võib olla väike koormus, mitte isegi 0,75 vaid kas või 0,1 jne).

Aga SEE EI TÄHENDA TÖÖLEPINGU MUUTMIST!
Lepingut muuta ei tohi(siis sa ei saa hiljem oma töökohta tagasi) sinu tahte vastaselt.
V-o tööandja pole kursis, mis tähendab üleviimine kergemale tööle?
See ongi nii, et viiakse muule tööle käskkirjaga, lepingut muutmata, töötad ja samal ajal on ka Haigusleht(iga 30p järel pikendatakse) ning Haigekassa kontrollib, kas palk on vähemalt eelmise aasta keskmine. Kui pole, maksab juurde.

Samas kui sind rahuldab see 0,75 koormusega teine töö ja tööandja sõlmib seal tähtajatu lepingu, võid nõustuda. Aga siis arvesta, et oma eelmist tööd enam tagasi nõuda ei saa.

Kui aga seda varianti igaveseks ei soovi, siis keeldud ja jääd koju. Kui tööandja aru ei saa, et soovid tööd+haiguslehte"üleviimine kergemale tööle".

Ja 3.variant-kui jaksad teha oma tööd dekreedini, pole keelatud. Ei pea võtma lehte "üleviimine..."
 
Miina 22. aprill 2015, kl 19.43
Tere, lugupeetud ametnik!

On tulemas teine laps, sünnib enne, kui esimene saab 2,6a.
1. Pean tööle viima tõendi, et lõpetada olemasolev lapsepuhkus ja järgmine päev nö tööle asuma üheks päevaks ja esitama kohe ka uue avalduse lapsepuhkuseks (140p enne sünnitust)?
2. Kuidas erineb dekreet, sünnitoetus ja emapalk teise lapsega? Dekreeti vist ei saa enam, kuna tööl ju ei käinud? Sünnitoetus jääb samaks ja emapalk jääks ka samaks?
3. Kas on veel midagi, mis erineb esimese lapse saamisest?


Suur tänu!
 
ametnik 22. aprill 2015, kl 20.44
Miina-

rsp-le(dekreeti) 30 p enne sünnituse tähtaega.
Täpsustad arsti/ämmaemandaga, mis kuupäevast rsp algab
ja
vähemalt 14p(veel parem 30p) enne rsp algust viid tööandjale avalduse:

"Soovin lõpetada lapsehoolduspuhkuse, esimeseks tööpäevaks palun lugeda..."

kuupäev
allkiri

Nn I tööpäev (...)on see, millal algab uus rsp st ei ole mingit üheks päevaks tööle asumist või üheks päevaks töösuhte taastamist-
töösuhe taastatakse, Haigekassas tekib kindlustus töötajana ja see kestab kogu rsp(dekreedi) aja. Alles siis kui jääd uuesti lhp-le peatub töösuhe.

Mingit avaldust rsp-le jäämiseks EI TEE. Rsp on samasugune töövõimetusperiood kui on haigusleht ja keegi ei kirjuta avaldust "Palun lubada haigestuda grippi" või "Soovin murda jalaluu", seepärast ei kirjuta ka, et soovin jääda rasedus-sünnituspuhkusele/olla sünnituslehe alusel kodus.

SUULISELT lisad, kui lhp lõpu avalduse viid, et jääd I tööpäeval uuesti rsp-le II lapsega aga oluline on, et tööandja teataks lhp lõpust Haigekassale(muidu sünnitushüvitist=dekreediraha ei saa).
Kui algab rsp st arst/ämmaemand on sünnituslehe(dekreedilehe) alustanud, helistad tööandjale ja palud selle internetis kinnitada.

LOOMULIKULT jääd rsp-le(dekreeti)! Milleks sa siis muidu lhp I lapsega lõpetad? Kui inimesel on töökoht olemas(lhp lõpetatud) siis saab jääda ka dekreeti. Pole oluline, et 2 lapse vahepeal ei töötanud, oluline on, et töökoht säilis st tööleping ei lõppenud.

Kui sa dekreeti ei soovi, vali VH lapse sünnist, 18k. Siis ei pea üldse dekreedilehte võtma(ütled arstile, et ei soovi, oled lhp-l) ega tööandja poole enne pöörduma kui II lapse sünd registreeritud. siis teed uue lhp avalduse tema andmetega ja tema 3a saamiseni.

Mitte minnes dekreeti kaotad rahas üle 400.
Sest dekreet 140p +VH 435p=575p e 19k raha,
VH sünnist on 18k. Ning dekreeti minnes kestab I lapse lapsehooldustasu kauem kuna uus VH algab mitte beebi sünnist vaid alles dekreedi lõpust.

140p eest saad sünnitushüvitist(dekreediraha). Miinimumpalga alusel kuna 2014.a palka ei saanud.
Esialgu.
Koos I uue VH-ga makstakse juurde kõigi sünnitusejärgsete dekreedipäevade eest VH suuruseni kui VH suurem miinimumpalgast.

Seega kui laps sünnib tähtajal ja oled mõistlik ning dekreeti alles 30p enne tähtaega, siis
*30p jääb miinimumpalka
*110p kompenseeritakse= kokkuvõttes VH/kuus
*435p VH/kuus
ehk 1k miinimumpalka ja 18k=VH

VH on eelmisega sama.Ikka 435p
 
Maria 14. mai 2015, kl 15.12
Tere!Ma lähen kahe kuu pärast dikreeti ning ei ole veel tööpuhkusel käinud.Tahaksin teada,et kui ma praegu tööpuhkusele ei lähe, kas see muutub kehtetuks
pärast mu dikreedi lõppemist või kehtib? Äitäh!
 
ametnik 14. mai 2015, kl 21.43
Maria-
ei, kui sa põhipuhkust enne dekreet ei kasuta, siis saad seda rahulikult kasutada pärast lapsehoolduspuhkuse lõpetamist aasta jooksul
st
puhkus ei aegu, puhkuse aegumine peatub dekreedi ja lapsehoolduspuhkuse ajaks.
 
Mammuu 26. juuli 2015, kl 11.52
Tere Ametnik.

Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel.
Teine laps sünnib siis, kui esimene on vanem kui 2a6k.
Kui isa tahab teise lapsega ise vanemahüvitist saada, ei pea mina oma esimest lhp lõpetama? Saan kuni esimese lapse 3 aastaseks saamiseni kodus olla? Sest dekreedirahasid ju ei saa, siis pole vajalik mul seda lõpetad. Mees saab koos minuga kodus olla.
Kuidas paberimajandus siis käib?
 
ametnik 26. juuli 2015, kl 23.08
Mammuu-
Kui II lapsega soovib VH lapse isa siis tuleb sinul lhp lõpetada st sa ei saa olla I (ega II) lapsega lhp-l.
Miks? Sest lhp-l vanemal on eelisõigus saada VH
st
kui sina oled lhp-l, siis isale VH ei maksta.

Ja lhp-l korraga saab olla I vanematest, hoolimata alla 3a laste arvust.

Oled sa valmis, et sel juhul sa oled ravikindlustuseta? Riigi poolt ravikindlustus on laste isal kui VH saajal ja riik kindlustab 1. vanema korraga.
Lisaks, kui mees ei jätka VH kõrval töötamist(ongi kodus lhp-l) siis
rahaliselt saate kuus üle 300 kokku vähem st ainult mehe VH on ju vähem kui mehe palk + sinu miinimummääras VH.


Miks sa arvad, et dekreediraha ei saa? Loomulikult saab.Oled ju lhp-l st sul on töökoht, kust lhp-l olla(töötu ei ole lhp-l) Miinimumpalga alusel saad, kui eelmise aasta töine tulu puudub
st
140p e 4,6 k eest
(4,6 x 390)-20%
Kui just töölepingus sul palganr alla 390 pole.


Mõistlik oleks siiski vormistada rsp(dekreet), nii lükkaksid oma ravikindlustuse lõpu edasi kuskile u lapse 110p e pea 4k saamiseni, saad sünnitusjärgses naistearsti kontrolliski ära käia, lisaks ei saa mees nagu nii VH enne kui laps vähemalt 70p vana:

1) esitad tööandjale lhp lõpetamise avalduse hiljemalt 44p(parem juba 60p) enne uue sünnituse tähtaega,
nn I tööpäev e tööle asumise päev avalduses=uue dekreedi I päev st 30p enne sünnituse tähtaega
2) suuliselt lisad, et uuesti dekreeti ja oluline on Haigekassa informeerimine, et taastad töösuhte, siis tekib õigus sünnitushüvitisele(lhp-l olles oled riigi poolt kindlustatud küll aga raha ei saa)
3)arstile ütled, et dekreeti 30p enne tähtaega
4) kui leht alanud, annad tööandjale teada, et ta lehe kinnitaks(praegu on ainult e-lehed, mitte paberil)

5)mees teeb VH avalduse ja oma tööandjale lhp avalduse
-esimene lhp päev tal on järgmine pärast sinu dekreedi lõppu

Sinul jääb üle kas tööle minna või pead 30p enne dekreedi lõppu esitama lahkumisavalduse...edasi u 2k hiljem võid töötuna arvele võtta(vüib ka kohe aga ravikindlutust on lepingu lõpust 2k) ja asuda tööd otsima(saad ravikindlustuse) või oledki kindlustuseta kuni mehe VH lõpeb ja ta lhp lõpetab...siis teavitad Pensioniametit, et oled nüüd ise alla 3a lapse hooldajana kodus st tahad ravikindlustust


kõsi
 
Maiu 07. august 2015, kl 14.16
Tere.

Kui mul on tähtaeg 6. dets, millal siis oleks kasulik dekreeti minna?
 
ametnik 07. august 2015, kl 14.52
Maiu-

ikka 30p enne tähtaega st 6.november
 
Mammuu 07. august 2015, kl 23.47
Ametnik, panid mind mõtlema.
Arvab, et siis jään ikka ise lapsehoolduspuhkusele.
Järelikult oli mul vaja, et keegi teeks asja puust ette ja värviks veel punaseks ka :). Aitäh sulle.
 
Küsin ka 11. august 2015, kl 11.26
Tere. Sünnitustähtaeg on mul 21.02.2016. Kas ma saan õigesti aru, et pean dekreeti jääma 2016 aastal, kuna olen tööl alates 2015a jaanuarist, 2014 aastal sissetulekut polnud. Millal oleks sellisel juhul mõistlik jääda, kas kohe 1.jaanuaril 2016 (kas saab üldse riigipüha märkida alguskuupäevaks?). Nagu ma eelolevatest postitustest lugesin, siis saab ka tavapuhkust 2016 aasta eest võtta ja mõistlik oleks selle raha 2015 aasta sees lasta üle kanda, on see nii? 2015 aasta eest on mul veel samuti 2 nädalat puhkust saada. Millal oleks kasulik need Puhkused välja võtta ja millal dekreeti jääda? Ps. Tööl olen töövõtulepinguga.
 
ametnik 11. august 2015, kl 11.52
Kasulik oleks tõesti saada VH 2015.a alusel st oma palga järgi, kui 2014.a keskmine on 0. 2014.a alusel VH oleks VH miinimummäär.

Võib jääda kohe 1.jaanuarist, sünnitusleht võib alata nii riigipühal kui ka L või P, vahet pole.

Töövõtulepinguga ei pruugi olla puhkust üldse ette nähtud, sul on?

Ei, 2016.a tavapuhkust võtta ei saa st kogu 2016.a puhkust, vajadusel saad nõuda alates 01.01 puhkuse perioodi eest kuni lhp alguseni st töölepingu peatumiseni e dekreedi lõpuni (kui põhipuhkus 28p siis koguneb vähemalt 11 puhkusepäeva 2016.a)
Küll aga
rahaliselt kasulik st suurendab aasta keskmist ja VH on muidugi võtta 2015.a jäänud 2nädalat puhkust nii, et puhkus jääks enamasti 2016.aastasse ja puhkusetasu laekuks 2015.a lõpus
st
võtta alates 01.01 või mingist detsembri lõpu kuupäevast puhkus ja alles siis dekreeti (viimane jäämise päev on 30p enne 21.02 st 22.01).

Esita tööandjale puhkuseavaldus, et soovid 14p+11p puhkust alates 27.12 (01.01 kui riigipüha on lisaks)


Soovin kasutada oma 2015.a kasutamata põhipuhkust 14 päeva ning rasedana ka 2016.a eest välja teenitavat põhipuhkust 11 puhkusepäeva vahetult enne rasedus-sünnituspuhkusele jäämist. Puhkust soovin alates 27.12.2015.a
Puhkusetasu palun välja maksta eelviimasel tööpäeval enne puhkust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!