Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Mõni toimiv kiirdieet - kogemusi?
 
Elly 26. märts 2011, kl 08.08
Nii nii.. täna hommikul kahjuks unustasin enne sööki kaaluda. Täiskõhukaal: 72,5:D
Väga rahul.
See hommikune "söök" tundub naeruväärselt väike, aga uskumatul kombel saan sellest isegi kõhu täis:)
 
Sirtsu 26. märts 2011, kl 09.32
Tore lugeda siin nii paljusid kommentaare :)) Teen mõne nädala pärast ka selle uuesti läbi - lihtne ja toimiv.

Tähenärija, oot millisel esmaspäeval me kirjutama pidimegi ? :PP:))))))
 
Laapu 26. märts 2011, kl 11.47
Üks päev peale dieeti möödas: sõin vähe ja valgupõhiselt. Samas lubasin endale ka magusat: mett, 1 sefiiri šokolaadis ja oma lemmikjäätise (15% rasvaga Premia 100g tuutu). Kaotasin veel ühe kilo (eelmised 2 päeva kaal praktiliselt ei muutunud). Nüüd siis olen 5 päevaga kokku kaotanud 4 kg. Jepppiiiii!!! :))))))
 
? 26. märts 2011, kl 12.46
Laapu mis su algkaal oli ja kui pikk oled?
 
Laapu 26. märts 2011, kl 13.59
pikk 175-176 cm
algkaal 70,5 kg ja nüüd siis 66,5 kg
Veebruari alguses olin ka veel 66 kg, nii et võibolla kergelt tulnud kilod lähevad kergemini......aga ikka olen õnnelik :)
 
cillycilly 26. märts 2011, kl 18.52
kiska Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mina alustan homsest:D kas veel katsetajaid?

Mina alustasin tänasest.:)
 
cillycilly 26. märts 2011, kl 19.04
kah Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tegin läbii ja kaotus oli 3,2 kg nüüd söön paar pä
> eva suppi ja siis teen veel neli päeva ja olengi
> vormis :)


Ise mõtlesin ka samamoodi teha.:) Kuigi seal oli kirjas, et kuu aega tuleks vahet pidada, aga ma katsetan ka nii, nagu kah
 
migreenik 27. märts 2011, kl 11.40
Kirjutan siis ka oma kogemustest, sest see erineb natuke teiste omast....
Dieet tundus mõistlik. Muidugi hommikusöök tundus liiga lahja, aga otsustasin ikkagi proovida. Reede oli mul töölt vaba ja nädalavahetuseks midagi planeeritud polnud, nii et plaanisin dieeti N-P. Hommikul manustasin oma kohvi-greibi ära ja läksin tööle. Paari tunni pärast hakkas pea tuikama ja siis lausa valutama. Võtsin Ibustari, aga midagi ei muutunud. Lõunasöögi pidin peaaegu vägisi sisse toppima, ja enesetunne läks järjest halvemaks, palusin end töölt koju lasta. Kodus võtsin veel Ibumetini, mis võttis valu veidi kergemaks, aga enne magamaminekut pidin veel teisegi võtma, et üldse magama jääda saaks. Lisaks oli õhtul ka kerge palavik. Ja ka terve järgmise päeva, st reede maadlesin ma kohutava peavaluga, mida isegi 2 Ibumetini ei leevendanud. Kuskilt tuli meelde, et tsitruselised on migreenikutele vastunäidustatud, kuna võivad hoo vallandada, ja aastaid tagasi olin ma tõesti migreeniga kimpus. Ilmselt lõi see kohv+greip midagi organismis väga segi - eriti kuna olen ju tavaliselt hommikuti rohkem söönud.
Teise päeva lõpus tundsin end väga kehvasti, kogu aeg oli tunne, et midagi on organismis valesti ja midagi on puudu. Enne magamaminekut võtsin koos valuvaigistiga ka 4 lutsukommi. Kolmanda päeva hommikuks oli peavalu õnneks kadunud, vaid väga kergelt tuikas veel. Jätkasin enam-vähem dieedi järgi, ainult hommikul tegin kohvi kõrvale täisteraleiva koos juustuviiluga, ja greipi enam ei puutunud. Neljanda päeva õhtuks oli -2 kg. Kuna mul ongi ainult 4-5 ülekilo, siis pean seda suhteliselt heaks tulemuseks. Jutu moraal on aga see, et isegi pealtnäha väga süütutesse dieetidesse peab ikkagi väga ettevaatlikult suhtuma.
 
Tähenärija 27. märts 2011, kl 12.25
on kah migreenik !:(
Kahju sinust , et sul nii viletsalt läks , aga migreen teadupärast on suht ettearvamatu. Tuleb täpselt siis kui heaks arvab !:( Põhjustavatest faktoreitest on mulle üles loetud veel juust ja shokolaad. See dieet on suht valgupõhine , ka see võis Sinu puhul stareteriks saada !

@ Sirtsu !;)
Sadatuhat vabandust , võtan sinuga kiiremas korras ühendust!;) Praegu pisut kiire aeg!:(
 
cillycilly 27. märts 2011, kl 14.07
Mul ka enam vähem sama teema, mis migreenikul.
Ka mul selle dieediga ei läinud väga hästi, kuigi ma ainult ühe päeva jõudsin seda pidada. Miks ainult ühe päeva? Seda sellepärast, et kui ma eile(26.03.2011) alustasin dieediga, siis täna(27.03.2011) hommikul oli mul selline nõrkustunne peal.Kohe hommikul ärgates tundsin nõrkust. Kuna mul on ka 10 kuune laps,(rinnaga ei toida, sellepärast lubasin ka omale seda dieeti) siis varahommikul kui tema üles ärkas, ootasin, et ta kiiremini tagasi magama jääks. Tahtsin kiiresti voodisse tagasi saada ja edasi magada.
Kui ma 10 paiku uuesti üles tõusin, siis oli mul endiselt see nõrkustunne. Mul tekkis ka veel joogijanu ja nii ma siis jõin kaks tassi jääkülma vett ära. Kui mul see nõrkus peal oli, siis otsustasingi, et äkki sellest dieedist ja täna ma seda enam ei jätka. Siis soovitaski mees mul süüa ühe pirni ära.Sõin ka selle ära, kuid ega ma seda lõpuni süüa ei saanudki. Oksendama hakkasin ja kõik selle pirni oksendasin välja. Kraadisin ka end, kuid temp oli normaalne(36,5). Jõin peale seda veel ühe tee ära ja mõtlesin, et üritan ühe võileiva sisse endale vägistada, et äkki läheb kergemaks, aga ei läinud. Juba see võileia lõhn ajas mul südame pahaks. Niisiis jäigi mul võileib pooleli.
Umbes lõuna paiku panin lapse magama, kuid enne seda oli ta söönud meil tüki vorsti ära. Kui ta mul süles oli, siis ma tundsin kuidas tal suust tuleb seda vorsti lõhna ja ka selle lõhn ajas südame pahaks. Aga lapse sain siiski mõneks ajaks magama pandud. Üritasin siis ka ise magama jääda, kuid õiget und ma ei saanudki. Võib-olla umbes 15-20 min sain voodis lebada, kui laps üles tõusis. Nüüd peale lühikest aega lihtsalt voodis vedelemist, tõusin voodist püsti ja panin hoopiski arvuti käima ja mõtlesin, et kirjutan ka siia oma kogemuse. :P Ning hetkel ma krõmpsutan ma ka juba küpsist. Ma imestan, et see mul allagi läheb. :)
Mul kodused(ämm ja mees) arvavad, et mul on toidumürgitus ja seda siis kalast, sest kui aus olla, siis eilse päeva jooksul sõin ma rohkem kala ära kui ette oli nähtud. Lõunase lõhekala 200g ja õhtul sõin samuti u 100-150 g lõhe.
Ja mida ma veel mainin. Nimelt seda, et mul on ka praegu selline kodune eluviis. S.t et ega mul praegu ka erilist füüsilist koormust pole. Eile käisime mehe ja lapsega väljas jalutamas u 2,5h kuid täna vaevalt enam läheme. Abikaasa läks rattaga välja ja vaevalt ta peale seda viitsib lapsega õue minna. Muidugi ma võiks ka üksi minna, kuid vanker on raske pärast kolmandale korrusele vedada ja üksi on ka natuke jama minna. Tahaks seltskonda v nii. Et saaks õues kellegagi jutustada.

Selline oli siis minu lühike kogemus sellest dieedist. Ahjaa. Üks asi veel. Kuna mul kaal vahel armastab aiateibaid näidata, siis mulgi kadus umbes 1 kg.
Aga otsustasin nüüd nii, et söön ka teisi toite, aga palju väiksemas koguses kui varem. :)
 
aks 27. märts 2011, kl 19.11
kas selle dieedi ajal vett ikka tohib juua?
 
cillycilly 27. märts 2011, kl 19.25
aks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kas selle dieedi ajal vett ikka tohib juua?

Mina jõin.
 
hmm 28. märts 2011, kl 10.28
Jaaa ..tulebki palju vett juua. veel parem roheline tee ilma suhkruta.
 
Elly 28. märts 2011, kl 11.14
Palju tuleb juua. Tänaseks on mul kolm päeva tehtud ja viimane päev käsil. Kaalukadu 4,1 kg. Mina muide söögikordade vähel krõmpsutan porgandit, et seedimine korras hoida.
Kõht käib regulaarselt läbi ja isu on kõvasti vähenenud. Vahel isegi tundub, et seda sööki natuke liiga palju.
 
hmm 28. märts 2011, kl 14.17
ja muide migreenitajatele ma ütlen et mina sain oma jubedatest migreenihoogudest lahti masaaziga. Õlad, abaluude juurest ja pea ja kael. Kord kuus pean regulaarselt tegema masaazi sest muidu hakkab peavalu tagasi hiilima. ja kui see peavalu ikka tuli siis mingi ibumetiin küll ei aidanud ...söö palju tahad. aitas kas diclak mis on retseptiga või apteegist saab solpadeiini. ja mis ma veel tähele panin et kui ma korraks vihasatsin või lastega riidlesin siis peale seda väga kiirelt oli kael ja õlad valusad.
 
Tähenärija 28. märts 2011, kl 14.54
Sul on paljuski õigus , regulaarne massaaz aitab kindlasti või vähemalt leevendab esinemise tihedust !
Endast tean , et kogu mu kaela piirkond ja õlavööde on permanentses pinges. Ma isegi magan nii. Väga tihti üritan end teadlikult lõdvestada , aga ei miskit - kohe vartis vean jälle õlad " kõrvadeni ". Kõik massöörid alati imestavad et nii pinges õlgu ja kaela pole nad enne näinud ja mis imelikku istuvat tööd ma teen. Kusjuures ei tee istuvat , töötan hotellis vahetusvanemana ja jooksen enamus ajast kui marutõbine !:P
 
cillycilly 28. märts 2011, kl 17.13
Minu kogemusest ei arvagi keegi midagi:P
 
Sirtsu 28. märts 2011, kl 20.44
Tähenärija, eks sa kirjuta, kui aega saad, aadress kehtib ja ootab:)))
Chilly.. arvan, et sul sattus see alustamine mõne viirusega või külmetusega samale ajale, kuidagi sedamoodi paistab:) Saa terveks ja proovi uuesti, kui soovid, selle ühe päevaga ei saaks midagi sellist juhtuda, lihtsalt pole loogiline :)
 
cillycilly 28. märts 2011, kl 20.54
Sirtsu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tähenärija, eks sa kirjuta, kui aega saad, aadres
> s kehtib ja ootab:)))
> Chilly.. arvan, et sul sa
> ttus see alustamine mõne viirusega või külmetuseg
> a samale ajale, kuidagi sedamoodi paistab:) Saa te
> rveks ja proovi uuesti, kui soovid, selle ühe päe
> vaga ei saaks midagi sellist juhtuda, lihtsalt pole loogiline :)

Ma ei tea miks, aga ma millegipärast ei usu, et viirusega nii sattus. Ma olen juba terve. :) Juba eile õhtul tundsin end juba hästi.
 
Sirtsu 28. märts 2011, kl 23.19
Chilly, aga mida sa kuulda tahad?:D kui arvad, et sulle ei sobi, ära proovi enam ja tee midagi muud. Kui aga kahtled, häälesta end positiivselt ja proovi uuesti. Lihtne:) Mulle sobis ja kordan mingi aja pärast uuesti, nälgimisest on asi kaugel:)
 
Tähenärija 29. märts 2011, kl 07.35
@ Chilly! Kaldun samamoodi viirust vmt. kurja tõbe kahtlustama . Oma kogemusest võin ütelda et tegin selle dieedi kaks korda läbi ja enesetunne oli super. Kepikõndisin ja ahistasin teisigi sama dieeti pidama . Otsene ülemus kutsub mind siiani "üleminkvisiitoriks ":D. Muud polnud tal häda miskit kui et magedad taimed ei maitsenud eriti !:P Ja muidugi juua tuleb palju , ise rüüpasin vett ja rohelist teed ikka mehemoodi ( või pigem hobuse moodi );) Õnneks pole mul vee jm. joomise vastu knagi midagi olnud , kallis ülemus muidugi vaevles veeklaasi taga kah päris pahasti !;)

@ Sirtsu ! Kas sa FB-s oled , selle kaudu saaks kohe jutustama hakata !?;)
 
ats 29. märts 2011, kl 08.54
minul läheb täna teine päev ja eilsega kaotasin ainult 300g, väike masendus, et nii vähe kadus aga proovin lõpuni.
 
kah 29. märts 2011, kl 09.06
minul on läinud nüüdseks 7,2 kg ja 2 päeva veel, siis vaikselt välja dieedist ja tervislikult edasi, olen rahul.
 
migreenik 29. märts 2011, kl 09.26
Igatahes andis see dieet hea stardi jätkata tervislikul lainel. Olen jätkanud peaaegu samasuguse toitumisega nüüd ka järgnevad päevad: hommikul täisteraleib juustuga, lõunaks liha/ köögiviljaga, õhtuks kas tomati-kodujuustu või munasalat. Väga hea, püksid juba lotendavad vöökohalt. Ainult greipi ma enam ei puutu :) Aitäh kaasaelajatele :)
 
ats 29. märts 2011, kl 09.48
mina ei saa aru miks mul ei lange nii nagu kõigil teistel. ennem seda dieeti sõin tasakaalustatult ja 1500calori piires aga ikka kaal ei langenud vaid seisis paigal ja nüüd selle esimese päevaga ainult 300g vähem. võrreldes teistega siin on see ikka väga väga vähe.
 
Laapu 29. märts 2011, kl 10.45
to kah
Mitu supipäeva sa vahele tegid? Ja mis suppi ning kui palju sõid? Tundub, et sa kaotasid kg-e ka selle aja jooksul....
Ise mõtlen ka mingi aja pärast uuesti teha, aga ei teagi millal ja mida vahepeal süüa.
 
kah 29. märts 2011, kl 11.31
Tegin kapsasuppi ja kaotasin ka kilosid sellega, 3 päeva, siis sai supp otsa:)

6 sibulat või 2 vart porrulauku
2 purki konserveeritud tomateid
2 rohelist paprikat
1 valge peakapsas
5 porgandit
1 peotäis sellerit1 peotäis peterselli2 pakki Maggi sibulasuppiMaitsestamiseks: soola, pipart, peterselli või tšillit.

Haki juurviljad, pane kõik ühte potti, vala veega üle ja keeda 10 minuti täistulel, seejärel madalamal kuumusel veel 30 minutit. Väike kogus äädikat vähendab kapsasupi lõhna.

Supile lisaks võib päeval süüa:

1.päev – puuvilju, välja arvatud banaani, arbuusi ja melonit.
2.päev – tooreid juurvilju, välja arvatud maisi, punaseid ube ja herneid. Õhtueinena võid endale lubada ühe vähese margariiniga küpsetatud kartuli.
3.päev – puu, -ja juurvilju nii palju kui tahad.
4.päev – 3 banaani ja rasvatut piima. Nii väheneb soov maiustuste järele.
5.päev – natuke liha ja 6 värsket tomatit.
6.päev – linnu-või loomaliha ning tooreid juurvilju nii palju kui tahad.
7.päev – täisterariisi ja juurvilju ning juua puuviljamahla.

Keelatud toidud:

- leib,
- alkohol,
- kalorirohked karastusjoogid,
- frititud toit
 
hmm 29. märts 2011, kl 12.42
cilly see migreenijutt oligi nagu sulle mõeldud ...ei julge dieeti peavalus süüdistada ...tuleb oma keha tundma õppida. peavalud on millesti muust tingitud.

Aga palun rääkige mulle kuivatatud puuviljadest ...tunduvad nagu ohutud aga need on ju nii magusad!!? täna ostisn selverist lahtiselt 100g kuivatatud ploome ja sõin KÕIK ära ..nii head olid. ja homseks ostsin 200g kuivatatud ananasse. Ananass iseenesest on ju hea ja isegi dieeti soodustav aga kuivatatud ananass. kahtlaseks teeb see et need on niiiii magusad ja paki peal ei ole mingit informatsiooni :(
 
ant 29. märts 2011, kl 13.47
kuivatatud puuviljad on kaloripommid
 
ksenja 29. märts 2011, kl 14.21
Alustasin täna. Eriti suurt kaalukaotust loota ei julge, kuna olen juba kolm nädalat süsivesikutevaest dieeti pidanud ja selle kolme nädalaga 4,1 kg kaotanud. Aga kui kilo-kaks kasvõi maha läheks , oleks ikkagi super:)
Ja kuivatatud puuviljad meeldivad mullegi niiväga, eriti ananassilõigud. No kui mingi 3 kilo veel maha saaks..siis natuke preemiaks lubaks endale :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!