Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
.-5 kg klubi kuni 19.06.2015 ehk Jaanipäevaks saledaks
 
Efka 01. mai 2015, kl 10.17
Nonii mulle mõjus see uue kaalu ostmine ikkagi vist hästi ja tõi korralikult maa peale tagasi :D Tegin ühe nädala Maggi dieeti ja nüüd uus kaal 74,1 ehk siis eelmise nädalaga võrreldes -2,4 ja kokku -2,9. Maggi on muidugi selline dieet, mis mul alati esimesel nädalal vähemalt kaks kilo kaalunumbrit väiksemaks teeb. Järgmise nädala reedeks ootan aga kindlasti juba palju väiksemat kaalukaotust :)
 
Aprill 01. mai 2015, kl 15.47
Ma 67,8kg, nädala kaotus -0,2kg ja kokku ikka veel +0,8kg. Trenni tegin ainult 1x, aga laupäev-pühapäev tegin palju välitöid. Toitumine on olnud normaalne, aga mitte kaalust alla jaoks sobiv kuna olen kommi söönud ja siis on 2000 kcal täis tulnud.
Täna puhkan eilsetest volbripidustustest ja homme alustan trenniga ning ehk lähen ka loodusesse kõndima vms. Toitumise osas proovin piirduda 1500 kcal ja magusa tarbimise miinimumi viia. Kui ma järgmiseks reedeks 67 ei ole, siis teen keefiripäeva ja alustan valgu-juurikate-köögivijade dieediga (lisaks magusale jätan menüüst ära ka teraviljad ja puuviljad).....sest praegu kuu aega möödas ja mul pole midagi ette näidata.
 
reha 01. mai 2015, kl 23.37
Täna 81,1kg, eelmine reede 81,1kg. -/+ 0kg. Juhhei: vähemalt pole ma juurde võtnud!

Mis ma tegin: arutlesin siin foorumis eelmisel reedel, et ei tea, mis ma küll ette võtan nädalavahetusel toimuvatel pidustustel? Sain teada, et võtsin kõike ja läbisegi. Ülejäänud nädala olen tubli olnud ja sealt ilmselt ka see ime, et ma juurde pole võtnud.

Järgmiseks nädalaks on mul üks nuputamisülesanne ära vaja lahendada: kas püüda veel enne jaanipäeva ketoosi jõuda, või mitte hakata punnitama? Lugesin LCHF-i "guru" K.Kõivu blogist, et temal läks sel kuul peale patupäeva ketoosi tagasi jõudmiseks 8 päeva. Huvitav, kui kaua minul see aega võtaks? 2 nädalat? Ja kogu aeg oleks selline gripilaadne "ketoflu" tunne? Hmm...

Teine võimalus oleks hakata toitu üles märkima ja kaloreid lugema, aga no see on ilgelt tüütu ju.

Kolmas võimalus oleks loota, et mul õnnestub kõike sama moodi tehes siiski saavutada mingi teine tulemus :) Iseenesest päris lahe mõte, aga seda rida olen ma juba kuu aega ajanud, nii et tupiktee.

Ahjaa, hakkasin kepikõndi tegemas ka käima (4x45min sel nädalal). Esialgu veel pekk ei särise, nagu kaalunumbrist näha, aga jube hästi mõjub unele. Magan nagu nott igas asendis.
 
Caro 02. mai 2015, kl 08.44
66,0 ehk pluss 0,3 aga kokku ikkagi - 2.00.
Ei söönud nagu rohkem aga jõin teadlikult palju. Sellel nädalal ol antibiootiku kuur... kas tõesti see mõjutas. Kurvaks teeb. Järgmised kaks nädalat pean ka rohtu võtma aga siis juba vähem. Minu eesmärk 1 juuni 61 kg jääb vist ära.
Järgmise nädala eesmärk 65,5. ohkem ei julge loota. Pean õnnelik olema, et plusssi ei oleks vist.
 
Täht 02. mai 2015, kl 09.55
Algkaal 79. Kaal 76,9. Kadu 2,1.
Sel nädal siis -0,5.
Vaikselt läheb, aga eesmärgini veel aega atra seada. Söön lihtsalt vähem, mingeid nippe momendil ei ole. Võib-olla teen mingi dieedi läbi, aga elame päeva korraga!
 
Patsient 02. mai 2015, kl 10.32
74 kg ehk miinus 1,5 kg nädalaga, kokku 3 kg.

Strateegia sama: söön 3 x päevas kindlatel kellaaegadel. Trenn endiselt 0.

Eilne menüü oli nt selline: puder 10 gr võiga, kohv koorega/guljašš, kartul, hapukurk/supp. Vahepalaks 2 tassi kohvi koorega.

Ei mingit kalorite lugemist, keelatud toite jms. Portsjonid on normikohased, kui pakutakse magustoitu, söön rahus ka selle ära.
 
n2itsik 02. mai 2015, kl 10.58
Hommik:) Minu kaal 83 kg. Miinust siis 0,3 kg ja kokku 1,4 kg.
Ehk on vähem aga unustasin ennast kohe peale ärkamist kaaluda ja kaalusin hoopis peale hommikusööki. Ma üritan ennast kaaluda vaid korra nädalas. Tihemini kaaludes tekib mul nagu mingi häire, et lõpuks kaalun ennast peale igat sööki ja peale igat vetsus käimist.

Üldiselt on kõik endine. See nädal oli tööl väga kiire ja pisut raske oli toite ette valmistada. Aga kuna retsepte saab vahetada siis valisin need, millega kiiremini saab. Endiselt olen ma väga rahul oma toitumiskavaga. Just sellepärast, et varem ise "dieeti" pidades, ma sõin väga ühekülgselt aga nüüd saan süüa palju rohkem erinevaid asju. Ma väga ei karda, et mul mingitest vitamiinidest ja muudest kasulikest asjadest puudust tuleb. Ja sealjuures langeb ikkagi ka kaal. Jah, minu kaalulangus pole meeletu aga kuni langeb, olen rahul:)
Trenn ikka rattasõit. Kiire nädala tõttu oli ka tööl väga palju liikumist.
 
Tipptäpp 02. mai 2015, kl 11.11
Mina olen tasakaalustusringil, ilmselgelt küll liiga vara. Kaal pole kaks nädalat liikunud rohkem kui 100gr siia ja sinna, reedel oli kahe nädala taguses seisus, ehk 83,5
Liikunud olen, söönud olen korralikult. Olen sellises kaalus olnud paar aastat tagasi pikalt, tundub et organismile meeldib. Peab ekstra pingutama, et siit üle saada
 
Pirn 02. mai 2015, kl 13.17
Minu olukord on täpselt nii hull, kui ma arvasin :(
Tänase seisuga kaal 68,4 ehk siis +1 ja kogusaldo vaid -1,1.
Seda ma arvasin, et algus oli liiga hea, et tôsi olla...sellise tervise ja 0 trenniga. Õnneks antibiootikumi kuur sai läbi, aga kõhus keerab tänu sellele, pluss nädalavahetusel lapse synnipäev ja ongi asi untsus.
Nyyd on mul mõttekoht, kas yritada ponnistada nii nagu eelnevad nädalad ja riskida samasuguse edasi-tagasi pendeldamisega. Vôi võtta ette yks korralik range dieet... Ehk on pärast seda ka kaalukaotus suurem ja motivatsioon pysib tugevam.
PS! Kas teegi teab, kust saab suuremal hulgal tahtejõudu osta?
 
Efka 02. mai 2015, kl 14.14
Kõigile, kes muretsevad, et tulevad sünnipäevad ja pidustused keeravad kaalukaotuse ja pingutused tuksi, siis see ei pea ju üldse nii olema? :) Mul oli see nädal kaks sünnipäeva ja suutsin end tordist ja muudest kaloripommidest eemale hoida mõttega, et söömise hetkel on jah hea, aga see tunne, mis pärast söömist on ja veel järgmine päev kaalule astudes, kui koogimaitset enam ammu suus pole, on lihtsalt masendav. Kindlasti leidub peolaual ka midagi muud maitsvat, mis kaalunumbrile valusalt ei mõju. Suudame ju ei öelda küll ;) Või siis teine variant on enamvähem peas arvutada, kui palju sellel peol nahka sai pistetud ja siis hopshops jooksma/rattaga sõitma vms ja saab selle koogitüki ka tasa tehtud!
 
Marri 02. mai 2015, kl 15.34
Seis sama ja tervitused ka teisele lchf-i paigaltammujate klubi liikmele, rehale. :)
Ise muutsin oma toidusüsteemi siiski juba see nädal: rohkem liikumist, rattasõit, aiatööd, väiksemad portsud, lisaks tegin paastupäeva. Viimane on andnud varasemalt alati vähemalt -0,5 kuni kilo kaalukadu. Seekord: -100g! Täiesti wau, eksole. Lisaks sain sellest mitmeks päevaks täiesti kohutava peavalu ja see 100g tuli ka tagasi.
Tegelikult ma endiselt ei tea, mida veel teisitisemalt teha. Nagu kunagi rääkisin, olen sügisest saati proovinud kuude kestel küll taimetoitumist küll toortoitumist, küll lahistoitumist, küll muid süsteeme. Lchf oligi jaanuaris ainus, mis -5 kg andis. Edasi jälle seisak.
Nälgimist ja mingeid piinavaid dieete ei poolda ma aga endiselt. Nii vihane ma enda peale ka siiski pole. :)

Samas lugesin, et dr Zilmeri järgi peaks menopausis naistel olemagi KMI 26–28 ja mitte vähem, et säiliks piisav rasvkude. Kui rasvkudet ei ole, on näiteks diabeedioht tunduvalt suurem ja muud üleminekuea hädad samuti.
Kes teab, ehk mu keha püüab mulle selle kaaluhoidmisega hoopis teenet teha, mina aga sõdin aina vastu?
 
Pirn 02. mai 2015, kl 21.22
Marri, seda ma kyll kuulnud pole, et liiga vähe rasvkudet diabeediriski suurendab...osteoporoosiriski vanemas eas kyll, aga et diabeet...hm
 
Senna 02. mai 2015, kl 22.19
Minul läbikukkumine see nädal, kaal 71,5. Ei saa üldse aru, miks nii. Sõin iga päev 1300 kalorit ja üks päev 1600 kalorit, seejuures tegin päevas trenni vähemalt 500 kalori eest. Loogiliselt võttes ei ole kaalutõus võimalik ja eriti turses ma ei paista ka olevat ning ega lihas siis nii mühinal ei kasva...
Nädalas siis juurde +0,3 ja kokku +0,5 :( Aga tundub, nagu oleks kaalud valed, sest tõesti pingutasin väga see nädal. Kaloreid ei taha alla võtta ja ega ma trenni ka praegu palju ei jõua teha, toitumine on tervislik ja korrapärane mõistuse piires. Jälgisin kõike grammi täpsusega. Üsna nõutu :(
 
Marri 02. mai 2015, kl 22.20
Pirn, ei oska tõttöelda üldse kaasa rääkida, lugesin seda ühe blogija refereeringust, mille ta oli teinud Mihkel Zilmeri toitumisalasest loengust Tervisekonverentsil. Jutt siis ikka vaid üleminekueast, eksole.
 
Liisa 03. mai 2015, kl 15.18
64,3 selle nädala miinus on 0,3 ja kokku -1,5.
Väga vaevaliselt läheb, pistaks kõik nahka, mis ette jääb.
 
Britta 03. mai 2015, kl 16.13
Mul puudus kaalumisvõimalus seekord, olin ära, seega jätan numbri samaks. Nii ebastabiilne elu hetkel, et toitumine ja liikumine ka kaootiline.. aga loodan, et juurde pole tulnud, selleks nagu ei tohiks põhjust olla
 
Britta 03. mai 2015, kl 17.17
Senna, ära muretse, ma arvan, et lihased hoiavad vett kinni, kui oled end rohkem liigutama hakanud. Nädal-paar veel ja virutab sellise miinuse, et kihutad kohe tabeli etteotsa :)
 
Britta 03. mai 2015, kl 18.13
Siin siis meie seekordne tabel :) Tublid jälle, kes näidu edastasid. Error ja Agnessa seekord pidin kustutama, kuna kolm näitu oli puudu, st peale algnäidu rohkemat ei tulnudki. Loodan, et uued tärniomanikud ilmuvad ikka välja ja teised on ka vähem kui nädala pärast ilusate numbritega platsis :) Edu! :)

Nimi Vanus Pikkus Algkaal AlgKMI Kaalu nr Muutus
Patsient 33/ 171/ 77,0/ 26.33 74.0/ -3
Efka 26/ 171/ 77/ 26.33 74,1/ -2,9
Britta 44/ 167/ 77.5/ 27.79 75.3/ -2,3
Täht 59/ 166/ 79,0/ 28.67 76,9/ -2,1
caro 39/ 170/ 68,0/ 23.53 66,0/ -2
Liisa 34/ 160/ 65.8/ 25..7 64,3/ -1,5
näitsik 27/ 160/ 84,4/ 32.97 83,0/ -1,4
Pirn 30/ 171/ 69.5/ 23.77 68,4/ -1,1
Triin 34/ 159/ 60,0/ 23.73 58,9/ -1,1 *
Kiqu 19/ 170/ 67,5/ 23.36 66,8/ -0,7 **
monikak 53/ 168/ 66,6/ 23..6 66,0/ -0,6
TippTäpp 37/ 170/ 84,0/ 29..07 83,5/ -0,5
reha 35/ 181,5/ 81.5/ 24.74 81,1/ -0,4
Marri 53/ 176/ 81,4/ 26.28 81,1/ -0,3
Cherry 33/ 172/ 60,2/ 20.35 59,9/ -0,3 *
paksuke 37/ 167/ 83.3/ 29.87 83,0/ -0,3 *
Senna 27/ 164/ 71,0/ 26..04 71,5/ 0,5
TVM 47/ 172/ 74,0/ 25..1 73,5/ 0,5 *
Marlee 31/ 160/ 69.3/ 27..07 69,9/ 0,6 *
Aprill 33/ 175/ 67,0/ 21.88 67,8/ 0,8
 
Triin 03. mai 2015, kl 19.23
Vabandan, jäin jälle tunnikese hiljaks.
Triin 34a - pikkus 159 cm, algkaal 60kg, nüüd 61,9kg ehk siis +1,9kg.
Eks see veidike üle nädala ülihead puhkust Türgis maksis kätte. Kuigi ma tegin ikka trenni ka puhkusel olles, ei saa parata, söödud sai head ja paremat.
Nüüd jätkan sealt kus pooleli jäi - pean toitumispäevikut, olles enda vastu aus, ja treenin edasi. Täna vedasin jalgratta välja ja tegin lapsega sõitu :)
 
TVM 04. mai 2015, kl 12.18
jõudsin hilja eile koju ja nüüd tuLeb nutt peale 74,1! Ei ole võimalik. +600 gr, 3 päeva ämma juures olemist!
 
Senna 04. mai 2015, kl 15.51
Lihtsalt väike update,et mul läks kaal praegu 700 grammi alla ikkagi, nii et imesid ei ole - kui toitud õigesti, siis ilmselt jääb vahel vesi kinni või midagi taolist, aga õhust ikka juurde ei võta. Loodan järgmiseks reedeks siis paremat tulemust ja teen usinasti trenni ja loen kaloreid edasi
 
Britta 08. mai 2015, kl 07.54
Ma täna siis esimene ja varajane :) Kaalu number 74,8 ehk -0.5 kg ja kokku kaalu kaotus -2.8. Tasa ja targu läheb, kuigi lootsin natuke rohkemat :) Toitumine on kontrolli all, lisasin palju kõndimist + kepikõnd jne. Aga peaasi, et miinus on ja number ikka väheneb :)

Ilmad on mõnusad ja liikumisrõõmu rohkem :) Kuidas teil numbrite, söömise, liikumise ja muidu eluga lood on...? :)
 
Senna 08. mai 2015, kl 08.33
Mina teine siis. Aga kuna kaalun on teised - vedruga odavad kaalud, siis tundub, et näitavad valesti - 71,2. Kuigi eile korralike arstikaalude peal oli 70,3 ja eile ma sõin üsna vähe, nii et ei tohiks kaal tõusta nii palju. Seega palun veel mitte panna seda kirja ja postitan ehk homme, palju korralikumad kaalud näitavad.
Toitumiselt olin tubli, loen usinasti kaloreid ja söön keskmiselt päevas 1300 kalorit. Loomulikult tähendab see ühtlasi ka tervislikumat toite - kala, kodujuust, köögiviljad. Magusat praktiliselt mitte, kui kama ja puuviljad välja arvata. Vee joomist pean veel harjutama. Trenni teen pool tundi nädalas, aga mõni päev jääb ka vahele.
Mõõtsin mõõtusid ja eelmisest kuust on talje vähenenud 2 cm ja nabast ümbermõõt ka 2 cm. Järelikult olen ikka enam-vähem õigel teel, kuigi kaal ei taha eriti langeda
 
Cherry 08. mai 2015, kl 14.43
Tere, Kaasvõitlejad!
Eelmine kord ma kaalu ei edastanud, kuna taas ei olnud, mida edastada. Täielik seisak.
Täna aga näitas 59,2. Juhhei!! Seega -700 g, küll mitme nädala peale, aga ikkagi miinus :)
Ei teagi, mida teisiti tegin. Liikusin vast rohkem. Ilmad ilusad ja koer vajab jalutamist või no kiirkõndi...
Palju kala olen ka viimasel ajal söönud. Ehk see on pannud kaaluseieri liikuma.
Tegelikult olen ma täiesti ideaalkaalus ja kokku ikka täitsa kõvasti kaotanud. Pea 10 kg jaanuari algusest!
Iga järgnev gramm on vaid boonus :)
 
n2itsik 08. mai 2015, kl 20.42
Tere, minu hommikune kaal oli 82,3 kg. Ehk siis miinus 700 grammi. Kokku 2,1 kg.
Toitumine oli korras. Kuigi see nädal oli paaril korral selline tunne, et tahaks midagi...muud. Ma ikka kiidan oma menüüd kuna sinna tulevad ka uued retseptid pidevalt ja valida on. Ma ei oskagi öelda, millest see tahtmine patustada. Motivatsiooni nagu on, meel on positiivne. Koju saab juba kaheksa nädala pärast, mistõttu kindlasti tahan jätkata.
Liigutama hakkasin rohkem. Alates eelmisest laupäevast olen ma sõitnud kokku 141 km. Ma ei tea, kas seda on piisavalt aga minu jaoks küll. Siiani kasutasin ma ratast ainult tööl käimiseks aga nüüd olen õhtuti hakanud ringi sõitma. Ma väga ei kihuta, panustan rohkem kilomeetritele.
Selline nädal siis:)
 
Patsient 09. mai 2015, kl 09.23
72,7 kg, - 300 gr. Kokku 3,3 kg.

Jama tulemus seekord. Omast arust pole rohkem õgima hakanud, ikka 3 toidukorda, vahepalaks jõin kohvi koorega, eile nt 4 tassi, läks vist liiale.
Liikumine ikka 0.
 
Patsient 09. mai 2015, kl 10.20
Oi oi, peksin segast. 72,7 kg ehk miinus 1.3 kg. Kokku 4,3 kg. Fantastiline!

Motivatsioon kohe tõusis:) Tundub, et mu taktika töötab veatult. Eks muidugi on ülekaalu ka, nüüd muidugi vaid 700 gr. Järgmine nädal olen juba normaalkaalus (171/72).
Kuna söön kõike, siis pole mingeid isusid. Ainuke nipp on süüa 3 x päevas kindlatel kellaaegadel, kaloraaž ca 1500-1700 kcal. Magusat ma ei igatse, aga nädalas ca 3-4 korda söön ka magusat, nt kiselli kohupiimakreemiga.
 
reha 09. mai 2015, kl 11.12
reha eelmine nädal 81,1, täna 80,9kg, -0,2kg juhhei!

Mida tegin: püüdsin olla korralik "rasvatihane", aga välja kukkus jälle nii nagu alati. Ühel päeval jõin 3 klaasi veini, teisel sõin lastega paar maasikat. Ühesõnaga korralik LCHF oli jälle lörris.

Aga reedel avastasin kogemata, kuidas tagada õige LCHF! See käib nii: söö hommikul tugev eine ja kappa tööle. Unusta ennast töötama kuni ca 15-16.00. Siis söö veel üks rasvane eine ja unusta ennast jälle tööle. 20.00 võta ette 45min jalutuskäik koju. Kodus joo tass piparmünditeed ja varise voodisse 8h+N iluunne. Kaalukaotus on garanteeritud. Ilmselt on ka garanteeritud tõsised tagasilöögid isiklikus elus (lapsed, elukaaslane, sõbrad), aga kõigel on oma hind, eks.

Nali naljaks, kali kaljaks, aga mul on ikka tõsiselt raske kaalu kaotamist isikliku eluga ühendada. Ma arvan, et mul on õnnestunud üldse midagi kaotada ainult seetõttu, et läksin aasta alguses uude kohta tööle ja kogu tööväline elu jäi alguses pisut tahaplaanile. Nüüd, kui on jälle rohkem aega lastega veeta, külas käia, väljas söömas jne, siis on kohe ka ahvatlusi rohkem ja ka libastumisvõimalusi.

Aga ei ole midagi: jaanipäevani pean vastu ja üritan endast parima anda. Ma olen nii uhke enda üle, et otsustasin novembrist jaanipäevani LCHFi teha ja olen suutnud oma otsusele kindlaks jääda! Vimpel ja ilukirjas diplom mulle selle eest!
 
Senna 09. mai 2015, kl 12.38
Paluks tulemust parandada, õige kaal näitas 69,8 seega eelmisest nädalast 1,7 kg maas ja kokku 1,2 kg maas. Ju see eelnev seisak oli lihtsalt mingi keha stress, see nädal ma oluliselt midagi ei muutnud ja olen tegelikult juba mitu nädalat tubli olnud, aga kaal ei näita seda kohe kätte lihtsalt
 
marlee 10. mai 2015, kl 10.43
69.4

Algkaalust siis veel 100ga plussis, kuid vähemalt mingigi liikumine.

Et siis vägagi mittetubli olen. Ei suuda kuidagi normaalselt toituda, mingi "plõks" on vist käimata. Samas olen veidike endaga rahul ka, kuna olen mõned korrad jooksmas käinud. Ma ei ole aastaid end põhimõtteliselt üleüldse mitte liigutanud. Kuigi olen tahtnud hakata jooksmas käima. Vääääga loodan, et see start saab nüüd püsivaks :) Ega palju joosta ei jõua, kõigepealt kõnnin paar kilomeetrit kiires tempos, siis (hetkel 1.8 km) jooksen hästi aeglases tempos ja lõpuks paarsada meetrit kiiret kõndi veel. Tegelikult oleks jaksu joosta veidi rohkem, kuid ma ei suuda, võibolla ei oska, hingata. Õhk saab jube otsa ja meeletult hingeldan... No eks ole kaalu ka ju!

Vähemalt veidigi midagi toimub. Ja pärast õhtust jooksuringi ikka kooki ei söö ka :) Selleks ka veidi kasu.

Järgmiste numbriteni!
Marlee
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!