Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
.-5 kg klubi kuni 19.06.2015 ehk Jaanipäevaks saledaks
 
Britta 18. mai 2015, kl 19.00
Aitäh Sulle oma kogemust jagamast :) Nii tore, et meil ikka jälgijaid ja kaasaelajaid on ning ka oma kogemusi jagatakse, ainult teretulnud :) Kui ma oma kaalu liikuma ei saa kiiremini, prooviks isegi seda Sinu varianti :) Kas oledki viimane kuu siis selle järgi toitunud, sain õigesti aru?
 
Caro 19. mai 2015, kl 09.52
Marrile autorile suur tänu. Proovin greibi ära.
Ks kohvile piima ka võb lisada. Must ei lähe kuidagi.
 
Marrile 19. mai 2015, kl 10.50
Mina olen viimasel kuul nii toitunud jah ja tegelikult annab palju mugandada. Käin õhtuti palju väljas söömas ja ka restoranides pole mingit probleemi liha-kala ja köögivilju süüa ilma mingite hullude koorekastmete ja värkideta. Kaalun tavaliselt igal hommikul enne sööki ja siis on tagasiside kohe olemas. :-) Kuid seda ei saa raudselt võtta, kuna vahel on soola rohkem ja keha hoiab vett kinni jne.

Hommikukohvile panen vahel piima ka, kui tuju on.

Ma ise usun, et trikk on ikkagi põhiliselt selles hommikuses greibis, mis kogu päeva üldkaloraazhi alla tõmbab ja samas hea enesetunde garanteerib. Ja kuna süsikaid vähe, siis kaob igasugu isusid oluliselt vähemaks. Alguses oli süsikate vähesusest veits peavalu vahel, kuid see vist pigem kahe kõrva vahel kinni, sest pikemas perspektiivis on kõik ok. Tegelikult saab neid köögiviljadest ju täiesti vajalikul määral. Üks õun või pirn päevas sinna juurde on minu puhul ka täiesti ok.

Kui nälg tekib (mul enne ja pärast õhtusööki on kriitiline aeg), siis suur tass rohelist või taimeteed aitab hästi. Vett joon 1-1,5 liitrit.

Kui see skeem kellegi teise peal ka töötab, siis oleks tore! :-)
 
Marri 19. mai 2015, kl 12.02
aitäh kirjutajale!
olen küll mitmeid erinevaid toitumisstiile proovinud, kuid eks peab proovima veel. oluline on, et mingi süsteem tõesti ka jätkusuutlik on, ehk siis poleks kaasnevat jojo efekti.
näiteks lchf-i kasuks tuleb kusjuures öelda seda, et maitsemeel on ka selle 4-ja kuuga väga muutunud. näiteks varasemalt nö. tavamagus toit on tõepoolest nüüd liiga magus, lausa läila, liigne maitsestamine ka pigem rikub toidu oma maitse jne.

siiski küsin ka seda, et kas on võimalik, et siiski ka üleminekuaeg mõjutab? ehk enne ja ka hiljem pole probleem kaal korda saada, kuid nende hormonaalsete muutuste tipus ehk on asi segasem?
on kellelgi sellist kogemust?
kusjuures see ei sõltu ka kellegi vanusest, sest kliimaks ilmutab ju end väga erinevalt.
praegugi mõtlen, et 52-selt olin veel täitsa sale ometi. :)
 
caro 19. mai 2015, kl 13.00
tegelikult ongi nii. maitsenäsad uuenevad paari kolme nädalaga ja see aeg oluline dieediga vastu pidada. edasi läheb juba lihtsalt.
 
Marrile 19. mai 2015, kl 14.13
Ma arvan, et ma võitlen ka just sellesama üleminekuea kaasnähtudega. Öised kuumahood on õnneks möödas, kuid nii vaevaliselt pole kaal maha läinud kunagi. Tuleb kilodega, läheb grammidega! :-)

Üldiselt on selles eas kaalu säilitamine ilma, et rohkem juurde ei tuleks, juba saavutus omaette! ;-)
 
Marri 19. mai 2015, kl 16.54
Ei jõua ka ise ära imestada, et kuidas on seekord mul see kaalukaotus nii ajavabalt keeruline. Pole kunagi probleemi olnud muidu. Võtad end hops käsile, veidi rohkem liikumist, veidi toidukontrolli ja korda see asi saabki.
Nüüd näiteks panen aga tähele, et veidi füüsilisem päev ja kohe tuleb kaalu hoopis juurde. Kuidas see üldse võimalik on? Varem nii tõhusad kohatised paastupäevad on alati andnud miinustes vähemalt pool kuni kilo. Nüüd sain viimati miinust 100 g ja kolm päeva kestvat jubedaimat peavalu.
No ikka paneb kukalt kraatsima küll.
Kurb kusjuures on see, et motivatsioon kaob ära ja tuleb käegalöömise tunne. Enne andis paari-kolme kilo kadumine kohe tiivad ja edasine oli lihtne ja lõbus.
Nüüd sellest seisakust ikka täielik puuks...

Aga eks ma korjan oma motiriismed taas kokku ja proovin uuesti. Selliste toetavate kirjutiste lugemine annab ka jõudu. Aitäh!
 
caro 20. mai 2015, kl 08.21
No mina panin selle nädala eesmärgiks 65,0 aga hoplaa üleeile oli 66,0. Ma ei saa aru kuidas. Täna õnnekks 65,6. Ma tõesti ei saa aru kuidas on võimalik, et kaal tõuseb. Ma ei söögi nii palju ja liigun. Täna alustan greibiga.
Aga ikkagi laupäevaks 65,0.
 
Senna 20. mai 2015, kl 08.32
Tahaks lihtsalt südamele anna, et igasugused greibid, sidrunid, laimid jne (tsitruselised ja hapud) võivad teil tühja kõhu peale tekitada päris tugeva happelisuse ja kujundada välja kenad mao- voi kaksteistsõrmiksoolehaavandid. Tervis peab ikka väga korras olema, et sellist asja teha
 
Britta 22. mai 2015, kl 07.50
Tere hommikust kõikidele!
Tundub, et ma olen seekord esimene "pääsuke". Seekord olen ikka rahul - kaalu nr 73, nädalaga -1,1 ja kokku -4,5. Lootust on, et ehk jaanipäevaks on oma viiekas ja rohkemgi maha raputatud ikka :)

Liikusin palju, toitumist üritan hoida tasakaalustatult ja lihtsalt kuulata oma keha, ta on tegelikult päris tark ja teab, mida talle hetkel vaja on, kui just ei lase emotsioonidel oma valikuid teha, mis tavaliselt ei ole tervislikku sorti. Rohelist teed olen ka rohkem joonud, 1-2 kannu päevas. Eks näis, mis edasi, loodan, et ikka miinuste poole:)

Ootan põnevusega ka teie tulemusi ja kogemusi möödunud kaalunädalast :)
 
Britta 22. mai 2015, kl 07.59
Senna, muide, sidrun ja greip võivad näida happelised, tegelikult aga organismis käituvad kui leelised hoopis, sidrun kindlasti, aga minu mäletamist mööda greip ka :)
 
:) 22. mai 2015, kl 08.09
Britta, nad võivad organismis käituda hiljem nagu leelised, kui juba seedunud on, aga mitte kokkupuutel mao limaskestaga! Manustamisel on hape ikka hape.
 
Britta 22. mai 2015, kl 10.13
Ma arvasin ka kaua nii, aga mina oma ülehappelisusele kalduva maoga saan rahulikult juua sidrunivett ning olen seda lugenud ka paljudest kohtadest, et muidu happeline sidrun muutub organismis aluseliseks :) Üks koht siin, aga neid on veelgi, minu kogemus kinnitab ka seda :) Aga eks igaüks ise tunneb, mis talle sobib ja mis mitte :)

http://www.hingepeegel.ee/toitumine/pohjused-miks-juua-hommikuti-sooja-vett-sidruniga/
 
n2itsik 23. mai 2015, kl 11.19
Hommik. Minu kaal täna hommikul 80.7 kg. Ehk siis viimase nädalaga miinust 0.3 kg. Ja kokku kaotust 3.7 kg.
See nädal oli üpris hea. Minu hambavalu on taandunud ja sain jätkata oma toitumiskava jälgimisega. Küll saan ma endiselt süüa ainult ühe suupoolega ja see pole kõige mugavam aga parem ikka kui mitte midagi:) Kahjuks ei ole minu hambaprobleemid täiesti kadunud ja varsti tuleb veel selline nädal (poolteist), kus ma pean kahjuks toitumiskava pooleli jätma.
Mis mulle natuke muret teeb on see, et kuigi antibiootikumide lõpetamisest on juba nädal siis endiselt on probleem kõhulahtisusega. Vabandust kui see kellegi jaoks liiga palju informatsiooni on.
Liikumisega on nii, et tööl käin jälle rattaga ja sellel nädalal olen õhtuti ka juba sõitmas käinud. Millegipärast on mu parema käe küünarnukis valu ja ma ei tea, millest. Aga see hakkas pihta siis kui jälle ratta selga ronisin. See nagu otseselt ei valuta aga ma ei saa kätt sirgeks, siis lööb valu sisse.
Igatahes selline nädal oli:) Eestisse minekuni on veel kuus nädalat ja oleksin õnnelik kui selleks ajaks kaotaksin 5+ kg.
 
paksuke 23. mai 2015, kl 18.25
Mina kaalun 85.5, seega väike miinus, kuid ikkagi plussis omadega veel. Olen käinud kõndimas 10km ringe aga söögiga pole ikka veel sina peal. Uuel nädalal tahaks ikka paar kilo alla võtta, saaksin algkaalu tagasi. Päris raske on see värk:(
 
Aprill 23. mai 2015, kl 18.55
66.8 ehk siis miinus 0,2 ja kokku ka miinus 0,2.
Eelmisel nädalavahetusel lõpetasin olude sunnil valgu-juurvilja dieedi. Praegu söön kõike, aga proovin süüa vähe. Peaks tegelikult veel vähem sööma. Kui kaal alla ei lähe, siis jälle valgu-juurvilja peale. Trenniga on see nädal kehvasti, ükski kord pole teinud :( Proovin järgmisel nädalal tublim olla, nii trenni kui toitumise mõttes.
 
Täht 23. mai 2015, kl 20.22
Sel nädalal siis -0,1. Algkaal 79, kaal 76,8, kadu kokku 2,2.
Visalt läheb, sest pole teinud midagi kaalulangetamiseks. Pean ikka mingi dieedi tegema, siis saab vungi sisse. Eks kirjutan pikemalt, kui midagi korda saatnud olen.
 
Senna 23. mai 2015, kl 21.29
Minul pole see nädal kaalumisvõimalust, aga mingi miinus on kindlasti (teisipäeval viimati kaalusin, siis oli miinus). Järgmine nädal üritan siis korraliku tulemuse kirja saada. Trenni teen väga vähe, aga toitumist jälgin päris korralikult ikka, et siis minule läheb seekord tärn kirja
 
reha 23. mai 2015, kl 23.21
Täna 80,4kg, eelmine kord 80,1 nii et +0,3kg. Kokku -1,1kg

Mida tegin: olin terve eelmise nädala väga vapper rasvatihane, ei ühtki kõrvalekallet. Aga... kuna igal õhtul oli pidu või kaks, siis läksid kõik kogused väga suureks.

Tegin taaskord ühe tähelepaneku: kui pisut nälgida (näiteks süüa viimane kord päeval ca 15.00 ja järgmine kord alles järgmisel hommikul) ja siis süüa korralik LCHF, siis mõne aja pärast läheb enesetunne väga heaks. Selline terava-pliiatsi-olemine tuleb. Ja kui siis selles mõnusas olekus lubada endale pisut süsivesikuid, siis tuleb selline vastik uimasus peale. Ja LCHFi näljatunne on pigem meeldiv, aga süsivesikute küttel tulev näljatunne on täielik agoonia.

Nii, et Marri - greibid ja kaalukaotus on toredad, aga kas see mäng väärib küünlaid?
 
caro 24. mai 2015, kl 11.09
Võõras kaal aga ikkagi . alg 68.00 ja nüüd 65,2. Tahtsin küll 65 , 00 aga noh las olla siis nii.
Aga kokku miinus 2,8 selle kaalu järgi.
 
Liisa 24. mai 2015, kl 12.07
63,3 sel nädalal -0,7 ja kokku -2,5.
Väga raske töönädal oli, polegi jõudnud mõelda, et mida söön ja palju liigun. Kui mugavustsooni tagasi saan hakkab kaal kindlasti tõusma.
 
Triin 24. mai 2015, kl 16.16
Minul ilus 0. Algus 60kg ja täna 60kg.
Olen kaks nädalat haigusega võidelnud, põskkoopa põletik, nii et vahel astudesgi lööb põsest valu hammastesse, jooksmisest pole unistanudki. Lootus on, et hakkab üle minema.
Aga ma ei ole enam töölt koju tulles õhtuti söönud. Pole isu olnud ja on kergem tunne. Kahju ainult, et see kaalus kuidagi ei avaldu.
 
Britta 24. mai 2015, kl 18.49
Nii..Nüüd, kui selle tabeli lõpptulemusteni ja jaanipäevani on jäänud veel 4 nädalat, on siis tulemused hetkeseisuga sellised, nagu allpool näha. TVM ja monikak jätsid meid maha ja päris paljudel on 1 või 2 tärni. Ilmad ilusad ja suvi tulemas, võtame end kokku? :) Edukat uut kaalulangetuse nädalat ja mõnusat päikese nautimist :)

Nimi Vanus Pikkus Algkaal AlgKMI Kaalu nr Muutus
Britta 44/ 167/ 77.5/ 27.79 73,0/ -4,5
Patsient 33/ 171/ 77,0/ 26.33 72,7/ -4,3 **
näitsik 27/ 160/ 84,4/ 32.97 80,7/ -3,7
Efka 26/ 171/ 77,0/ 26.33 73,7/ -3,3 *
caro 39/ 170/ 68,0/ 23.53 65,2/ -2,8
Liisa 34/ 160/ 65.8/ 25..7 63,3/ -2,5
Senna 27/ 164/ 71,0/ 26..04 68,8/ -2,2
Täht 59/ 166/ 79,0/ 28.67 76,8/ -2,2
TippTäpp 37/ 170/ 84,0/ 29..07 82,6/ -1,4 *
reha 35/ 181,5/ 81.5/ 24.74 80,4/ -1,1
Pirn 30/ 171/ 69.5/ 23.77 68,4/ -1,1 *
Cherry 33/ 172/ 60,2/ 20.35 59,2/ -1 **
Marri 53/ 176/ 81,4/ 26.28 81,1/ -0,3 *
Aprill 33/ 175/ 67,0/ 21.88 66,8/ -0,2
Triin 34/ 159/ 60,0/ 23.73 60,0/ 0 *
Marlee 31/ 160/ 69.3/ 27..07 69,4/ 0,1 **
paksuke 37/ 167/ 83.3/ 29.87 85,5/ 2,2
 
Britta 24. mai 2015, kl 19.06
Triin, kogemata jäi sinu nime taha tärn. Kustutan oma tabelis ära, tee nägu, et seda ei ole seal :D
 
Triin 25. mai 2015, kl 19.52
Ah et 4 nädalat ja 5 kilo?
See on ju reaalne tegelikult?!

Tavaika, ma võtan ennast käsile :)
 
artist 25. mai 2015, kl 20.35
Reaalne on see, et mitu nädalat kulus 0-is olemiseks? Ei või suurelt unistada, sest siis ei pruugi see täituda. Eks võtame su ennast käsile võtmise luubi alla. Edu!
 
teadmiseks! 26. mai 2015, kl 01.19
Greibi ja ravimite ohtlikust koosmõjust ...

http://tervis.postimees.ee/1054714/hoiatus-greipi-ja-ravimeid-ei-tohiks-koos-kasutada
 
Britta 29. mai 2015, kl 07.53
Tere hommikust! Ma täna varajane ja esimene. Põhjust on rõõmustamiseks ja tähistamiseks (mitte tordiga) :) Sain oma esimese -5 kg kätte ja kaal näitas 72.5 :) Tegelikult olen ikka rõõmus küll :) Kaalu langus küll vaid 0.5 kg nädalat, sest vahepeal jäid ette pähkel shokolaadis kommid ja liikumist oli vähem, kui eelmisel nädalal, kuid 80 % ulatuses oli toitumine ikka kontrolli all ja liikuda üritasin vähemalt 10 000-15 000 sammu iga päev.

Jaanipäevani jäänud teist -5 kg enam ei jõuaks maha raputada ilmselt, kuid eesmärgiks võtan 69.7 kg kätte saada ehk -2,8 ja jõuda KMI 24.9-ni, eks näis :)

Kuidas teil läinud on, kaasvõitlejad? Suvi käes ja mulle tundub, et natuke on nagu lihtsam, liikumisrõõmu rohkem ja toitumisega ka kuidagi kergem jälgida kui külmade ja sombuste ilmadega.
 
Britta 29. mai 2015, kl 07.53
Parandus: 0.5 kg sellel nädalal
 
Senna 29. mai 2015, kl 10.58
Mina lõpetan ülikooli ja kõik trenn ja toitumine on vastu taevast lennanud, kaalu juures 0,7 kg nädalaga e. 69,5 kg. Paha tulemus, käin pidevalt näksimas, trenni peale ei raatsi aega kulutada, mis on muidugi nõme suhtumine. Aga seda kõige kiiremat aega on jäänud vaid 1 nädal, siis võtan ennast ikka päris korralikult kätte.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!