Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
.-5 kg klubi kuni 19.06.2015 ehk Jaanipäevaks saledaks
 
reha 29. mai 2015, kl 13.56
Täna 78,6kg, eelmine kord 80,4 nii et -1,8kg. Kokku -2,9kg

Mida pekki kaalulangus, ah! Mul oli esimene mõte, et ehk hakkavad kaalu patakad tühjaks saama, et ei jõua suuremaid numbreid näidata, aga no püksid on ka vabamad jalas.

Aga... (loomulikult on siin aga! Ei ole see elu niisama lihtsalt ilus midagi!), aga ma kardan, et peki-kaotust selle kaalukaotuse taga pole. Pigem on selle taga, khm-khm, eilne tihe vetsu vahet sibamine. LCHFi üheks omapäraks on see, et kui sööd järjest ainult rasva-liha-muna ja rohelist ainult garneeringuks, siis suurema koguse värske kraami peale ehmatab keha ennast kõhust lahti. Ja mina sõin kolmapäeva õhtuks terve jääsalati-pea koos poole tassi kreekapähkli õliga, ning magustoiduks maiustasin Uus-Kongo talu hapukapsaga (see on maailma parim!).

Mulle muidugi tohutult meeldib kaaluda 78,6 kg, nii et ma siis proovin järgmisel nädalal sama nipppi: olen terve nädala tubli rasvatihane ja siis kolmapäeval õhtuks jälle diarröa-menüü. Värskekapsa salat õliga on ka täielik delikatess.

Marri, kuidas sul greibiga läks? Ma ei tea, kuidas sul hapukapsaga suhted on, aga mulle tundub see isegi kasulikum (ja maitsvam), kui greip. Purista mõni hommik hapukapsast süüa ja vaata, mis juhtuma hakkab.
 
Täht 29. mai 2015, kl 20.25
Ei ole kaalu juures. Tulen küll pühapäeva õhtul, aga siis tabel tehtud. Numbrid on enam-vähem samad, mis eelmisel nädalal. Ei saa vedama, söön igasugu jama, mis ette trehvab. Ei julge enam lubadagi ennast parandada. Kell lööb varsti täistundi ja ei midagi. Kurb olen.
Brittale palju õnne!
 
Efka 30. mai 2015, kl 00.11
Mina olen nüüd üles leidnud mingi platoo :( kaal 73,8 ja allapoole üldse ei liigu kuigi patustanud ei ole rohkem kui seda enne tegin ja ütleks et füüsilist koormust on ka pigem juurde tulnud kuna vedasin ratta garaažist välja. Ootan järgmise nädalani ja kui siis ka sama kaal, siis teen mingi keefiripäeva vist suurest meeleheitest :D kokku siis alla läinud 3,2kg.
 
Patsient 30. mai 2015, kl 19.32
72 kg, kokku 5 kg. Korras. Olen nyyd vähemalt normaalkaaluline. Kuid alla oleks vaja saada veel vähemalt 5 kg, siis oleks juba väga OK. Kahjuks on aga suvi ja tahe kipub kaduma. Ikka grill ja õlts, no eks vaatame, mis saab. Loodetavasti suudan saavutatud kaalunr ka säilitada. Veel alla võtta...tundub keeruline. Aeg näitab.
 
cari 30. mai 2015, kl 22.21
65,0 ja kokku miinus 3 kg.
 
Triin 31. mai 2015, kl 13.25
59,5kg. Kokku siis -0,5. Neljapäeva hommikul oli 59,2kg, jõudsin juba rõõmustada :)
Jah Artist, võta mu käsilevõtmine luubi alla :)
Valisin ühe trenni ka töökoha lähedale valmis. Aga kindlalt ei tea lubada ega mõelda, tööl läheb vahel ikka paar tundi kauem, kuidas jõuan...
 
n2itsik 31. mai 2015, kl 13.38
Minu kaal 80,1 kg. Kaotust nädalaga miinus 0,6 kg. Kokku kaotust 4,3 kg.
Nädal toidu mõttes oli täitsa korras, ühe patutoidu lubasin endale ka. Vahel isutab ka asjade järgi, mida kavas ei ole. Asi polegi niiväga selles, et kõht oleks tühi või, et motivatsiooni oleks vähe. Ma ei teagi, millest see tuleb. Aga siiani olen siiski suutnud vältida neid asju, mille järgi isutab.
Trenni ma see nädal väga teinud ei ole. Niipalju kui rattaga tööle ja tagasi. Eks ma tahaks ajada selle halva ilma süüks aga tegelt on lihtsalt olnud vähe jaksu.
Kõht on mul endiselt korrast ära, juba kolm nädalat. Homme hommikul lähen arsti juurde. Samas tundub ka, et mingi külmetus on ligi hiilinud kuna kurk on selline kibe. Aga sealjuures meel on rõõmus kuna koduni on veel jäänud viis nädalat:)
 
Tipptäpp 31. mai 2015, kl 14.04
Minu kaal 82,2, kahe nädalaga -400gr, nukralt vähe ikka...
Hirmus raske on üle saada sellest kaalust, kus pikalt varasemalt oldud.
Järgmise nädala eesmärgiks sean 81,5, no kaua võib tammuda ühe koha peal. Tänasest juba eriti tubli, toitumine korras ja meiekanti lubatakse järgmiseks nädalaks eriti ilusat ilma ka, seega igapäevane metsatiir tuleb ka kindalasti programmi.
 
Britta 31. mai 2015, kl 20.32
Tere, kaaslangetajad :) Uue tabeli aeg :) Patsiendil ja mul siis esimene -5 käes, Patsient õnnitlen ja mul ka hea meel :)
Väga tublid on kõik, kes näidud saatsid ning kellel on -400 ja -500 grammi, see on ju tubli tulemus, mille üle rõõmustada, ikka saledama suve poole. Kahjuks Cherry ja Marlee on 3 korda näidud teatamata jätnud ja lähevad kustutamisele.

caro, loe palun algusest grupi reegleid, st enda tegemistest pikemalt kirjutada, mitte vaid numbrid, järgmine kord saab tärni, kui ei viitsi rohkem kirjutada :)

Meie seekordne tabel siin:
Nimi Vanus Pikkus Algkaal AlgKMI Kaalu nr Muutus
Britta 44/ 167/ 77.5/ 27.79 72,5/ -5
Patsient 33/ 171/ 77,0/ 26.33 72,0/ -5
näitsik 27/ 160/ 84,4/ 32.97 80,1/ -4,3
Efka 26/ 171/ 77,0/ 26.33 73,2/ -3,8
caro 39/ 170/ 68,0/ 23.53 65,0/ -3
reha 35/ 181,5/ 81.5/ 24.74 78,6/ -2,9
Liisa 34/ 160/ 65.8/ 25..7 63,3/ -2,5 *
Täht 59/ 166/ 79,0/ 28.67 76,8/ -2,2
TippTäpp 37/ 170/ 84,0/ 29..07 82,2/ -1,8
Senna 27/ 164/ 71,0/ 26..04 69,5/ -1,5
Pirn 30/ 171/ 69.5/ 23.77 68,4/ -1,1 **
Triin 34/ 159/ 60,0/ 23.73 59,5/ -0,5
Marri 53/ 176/ 81,4/ 26.28 81,1/ -0,3 **
Aprill 33/ 175/ 67,0/ 21.88 66,8/ -0,2 *
paksuke 37/ 167/ 83.3/ 29.87 85,5/ 2,2 *
 
Efka 01. juuni 2015, kl 11.07
Minu kaal läks nüüd tabelis sutsu nihu :D Tgeelikult oli kaal ikka 73,8 mitte 73,2. Mitte, et mul selle numbri vastu midagi oleks :D ja kokku siis tegelikult maha läinud 3,2 ;)
 
Britta 01. juuni 2015, kl 11.12
Efka, KAheksa või KAks on ju peaegu sama, nüüd Sul siht silme ees, et vähemalt see number kätte saada ja rohkemgi on lubatud :D
 
Efka 01. juuni 2015, kl 12.07
Just, nüüd järgmisel reedel ei kannata kuidagi suuremat numbrit kui 73,2 ette näidata :D
 
Britta 01. juuni 2015, kl 17.22
Efka, võta jah seda numbrit avansina praegu :D kes veel tahab, et panen tabelisse väiksema numbri, et siis seda püüdma hakata? :D Ja kõik tärniomanikud, ilmuge ka välja, ainult 3 nädalat veel seekordse finishini :)
 
Triin 02. juuni 2015, kl 22.13
Mina tahan hirmsasti kesknädalast ettekannet teha :)
Ma olen ligi 8 aastat igal õhtul jooksmas käinud. Lisaks üle poole aasta võimelnud, hüpelnud ja punnitanud youtube videote järgi. Tundub, et suhteliselt treenitud inimene :)
Täna siis käisin trennis - stridingus (selline peen nimi), lisaks kõht-tuhar. Issand, ma pidin otsad andma! Püha jummel, mul pole üldse vastupidavust ja võhma! See on ikka nii suur vahe, kas omas tempos teed (kuigi tundub et ilgelt annad valu!), või kellegi piitsa järgi tempos liigutad.
Muidugi võin ennast kiita selle üle, et kõhulihaste harjutused olid käkitegu :) Neid olen ma ikka agaralt treeninud. Loodan neljapäeval ka trenni minna :)
 
artist 03. juuni 2015, kl 00.35
... ja tervelt 0,5 kilo kaotanud. Äkki ikka 5,0 - jummel, ilgelt käkitegu.
 
Efka 03. juuni 2015, kl 08.54
Kes sa artist oled, et võõras teemas kellegi kaalukaotuse suurust kommenteerima tuled? :D Reaalselt tahan teada, kes sa oled ja mis su eesmärk on :)
 
Triin 03. juuni 2015, kl 09.04
Artist, kui sa oleks vähegi mõistusega inimene, mida sa ilmselgelt ei ole, siis saaksid aru, et ainult tugevatest kõhulihastest kaalukaotuseks ei piisa.

Minul on hea meel, et eile trennis käisin, ja rõõmu suurendas ka hommikune kaalunäit :) mis muidug Artisti joks ei ole ammugi piisav. Aga see on tema probleem.
 
artist 03. juuni 2015, kl 10.23
See teema on avalikult üleval, kuhugi sisse häkkinud ma ei ole.
Eesmärk on kommenteerida kellegi rumaluste üle. Näiteks, kui inimene ütleb, et käkitegu on mõne nädalaga 5 kilo kaalust kaotada, aga ise pole mitme kuu jooksul poolest kilostki lahti saanud.
Väga riivab silma - issand, püha jummel, ilgelt, tahan hirmsasti, hirmus ilus...
Kui teema on normaalne, siis sõna ei võta või ütlen hea sõna sekka. Aga lollustele annan tuld ka edaspidi - kole ilusasti!
 
Triin 03. juuni 2015, kl 11.22
Mitte keegi ei ole öelnud, et 5 kilo kaalust kaotada on käkitegu!
Palun too välja konkreetne lõik, kuupäev, kellaaeg.
Oled suuteline selleks?

Mina isiklikult kirjutasin, et võtan ennast kokku... ja et eilsed kõhulihaste harjutused olid käkitegu.

Ja kõnestiil on meil kõigil erinev, pühajumal!
 
Britta 03. juuni 2015, kl 13.11
Mul oleks kohe VÄGA hea meel, kui vähemalt üks teema selles foorumis jääks positiivseks, toetavaks, innustavaks jne. Ja see võiks olla meie teema :)

Igaühel on oma kaalulangetamise teekonnal erinevad takistused, seotud mõttemaailmaga, emotsioonidega või millega iganes. Selleks olemegi koos, et arutada, jagada ja toetust saada ning toetame kõiki nende teekonnal, kas läheb siis libedamalt või üle kivide-kändude.

Muidugi ei saa keelata kuskil kellelgi midagi kirjutamast, aga minu meelest on hea reegel - kui on midagi head ja toetavat öelda, siis ütle ja kui see seda ei ole, jäta parem ütlemaa. Halvasti ütlemine ei motiveeri kedagi.. Naudime saabunud suve ja oleme sõbralikud, meil kõikidel on oma teekond ja õppetunnid läbida, on see siis kaaluteemal või miski muu :)
 
artist 03. juuni 2015, kl 17.44
Triin, loe oma postitust 25. mai, kl. 19.52.
... 4 nädalat ja 5 kilo on reaalne... tavaika, võtan ennast käsile...
Kui ma ütlen, et sa ei tee seda ära, siis sõimled.
Mitu aastat lõite nurru, aga peale "hurjutamist" võttis asi õige suuna sisse. Paljud näevad, kui tublid olete ja soovivad vaid kõike paremat, ka mina.
Natuke norida on ka vaja, see viib edasi. Mulle meeldib, kui vahest keegi toob mu pilvedelt alla, mõnikord ei taipa ise sealt ära tulla.
 
Efka 05. juuni 2015, kl 09.34
Lihtsalt mõne inimese jaoks võib 'konstruktiivne kriitika' inimese lõplikult käega lööma panna ja minu arvates sellepärast ilma inimest tundmata, ei tohiks selliseid avaldusi teha.. Me kõik kõigume siin edasi-tagasi :)

Aga nüüd kaalunumbrite juurde. Mina olen see reede eriti rõõmus. Kaal 71,7 ja eelmise nädalaga võrreldes -2,1kg ning kokku alla läinud 5,3kg! juhei! Kuna mitu nädalat kõikus kaal 100g ühele ja teisele poole, siis tegingi ühe keefiripäeva, et organismi sutsu puhastada ja tundub, et see mõjus ning pani kaalu uuesti liikuma. Sellel nädalal tegin ka endale päris range plaani, mida hommikusöögiks, lõunaks ja õhtuks söön. Veidi üksluine on, aga toimib :)
 
caro 05. juuni 2015, kl 18.46
Annan näidud. Nädalavahetus läheb kiireks ja ei tea kuidas läheb. Aga kaal jo jotab ikka nädala sees. Kaalun iga päev. Kui ikka kipub pluss ette tulema siis motivatsioon kohe suurem. No tegelikult on kõht ikka vahest tühi küll. Aga dieet ei olegi õgimine. Greibiga olen sõbraks saanud. Iga päev söön 1 vähemaalt. Kui kõht läheb tühjaks siis veerand greipi ja saab hakkama küll.
Kaal 64,6. Ehk siis sellel nädalal miinus 400. Kokku miinus 3,4.
Jaanipäevani veel 1,6 kilo. Loodan, et jääb püsima ka. Aga ju siis jätkame järgmise grupiga.
 
Tipptäpp 05. juuni 2015, kl 22.20
Seadsin endale eelmine nädal eesmärgi...et seda mitte täita. Täitsa kurb kohe, senine toitumisplaan ja liikumine enam ei tööta.
Aga kaal siis 82,0 ja -0,2 eelmise nädalaga võrreldes.

Teeb endaga täna õhtul koosoleku, et mis homsest teisiti saab olema.Keegi meil rääkis, et hommikune greip mõjus hästi kaalulangusele, vist ka see tuleb plaani.
 
reha 06. juuni 2015, kl 13.44
Täna 80,1 eelmine kord 78,6kg nii et seekord siis + 1,5 kg. Kokku -1,4kg

Seekord siis sedasi. Plaan oli rohelist süüa, aga nädal möödus igasugu bankettide ja vastuvõttude tähe all. Enda arvates olin tubli ja laua taga hulluks ei läinud, aga samas jõin kohe kolmel päeval klaasikese veini - ning LCHFis on see märgatavaks kaalutõusuks täitsa piisav.

Kui kellelgi peaks olema kahtlusi, siis - ei, ma ei usu, et nädalaga kasvas selga 1,5kg pekki. Suure tõenäosusega on see vesi ja soolte sisu. Ja sellepärast ei tunne ma ka mingit paanikat.

Minu jaoks on peamised 2 asja: 1. Et riided istuksid seljas hästi ja 2. Et mu kaal püsivalt tõusma ei hakkas. Jah, ma saan väga hästi aru, et selle grupi nimi siin on -5kg jaanipäevaks, kuid mina olen siin eelkõige sellepärast, et see aitab mul täita oma eesmärke 1. ja 2. Küll see kaalukaotus ka tuleb, jaanipäevasid on ju igal aastal :)

Ja artist - minu jaoks ei ole sinu sõnavõtud kuidagi abiks oma eesmärkide saavutamisel ega kaalu kaotamiseks. Mina olen üks neist inimestest, keda motiveerib kiitus ja demotiveerib kriitika.

Minu jaoks on olnud väga suureks abiks kaalu kaotamisel ja madalama kaalu hoidmisel positiivsed emotsioonid, mida ma saan peeglisse vaadates ja iganädalaselt siit foorumist. Eriti oli see foorum abiks siis, kui kaal seisis nädalate kaupa - sain reaalselt jõudu jätkata, kui nägin, et keegi teine ikka võtab alla. Tekkis jälle tunne, et allavõtmine on siiski võimalik :)

Olen järjepidevalt oma LCHF dieeti pidanud 8 kuud ning vahepeal kadus motivatsioon täitsa ära. See foorum oli põhjuseks, miks ma siiski ei katkestanud. Minul aitab reaalselt mõte siin oma kaalu "raporteerimisest" ennast iganädalaselt korralikuna hoida.

Ja väga-väga abiks on olnud see, et ei ole mingit üksteise kallal mögisemist ega netikiusu.

Artist, meil on siin oma eesmärgid saavutada ning sinu sõnavõtud ei aita neile kuidagi kaasa. Palun tee oma foorum neile, kes tahaksid sinu kriitikat lugeda. Ei ole vaja käia meie liivakastis pissil, et me saaksime kooke teha - me saame ilma sinuta palju paremini hakkama.
 
artist 06. juuni 2015, kl 22.13
Minu sõnavõtud aitasid teie eesmärgile vägagi kaasa - hakkasite pikalt oma tegemistest pajatama. Muidu esitasite üksnes kuivi numbreid. Nii et pissime ikka ühes liivakastis ja koogid tulevad ka paremad!
 
muusik 07. juuni 2015, kl 07.09
Artist, ega sa juhtumisi päriselt mingi valdkonna artist ole? Mõtlen muusik, kunstnik, näitleja... Ise klassikalise muusikuna tean, et minu kriitikataluvus ja tahtejõud ongi "tavainimesest" kordades suurem, nii ka minu muusikutest sõpradel. Seda on lihtsat kasvatatud 6. eluaastast alates, sest kogu muusikuks õppimise protsess on pigem kriitikale üles ehitatud. Ehk kui sa tahad kuhugi jõuda, pead sa pidevalt kuulma, mis on valesti. Kiidetakse muidugi ikka ka. Olgem ausad, ka minul on sellise kriitika peale haavumisest nagu siin raske aru saada, aga püüan ka neid mõista - kõik inimesed pole õppinud kriitikaga toime tulema. Aga võibolla on see siin parim (ja valutum) koht, kus õppida.

Ise olen 7 aastat tagasi langetanud kaalu paari aastaga 80lt 55le. Seda ilma igasuguste eridieetide ja toetusgruppideta. Lihtsalt liikumise ja toitumise balanssi viies.

Edu langetajatele ja võtke kriitikat positiivselt. Esiteks aitab see teil sageli siiski edasi minna ja teiseks annab sellega toimetulek tugeva iseloomu.
 
Britta 07. juuni 2015, kl 08.23
Hommikust! :) Tore, et nii palju on, kes oma tegemistest raporteerinud. Mul on ka väga hea meel, et üksteisel olemas oleme ning on koht, kus oma tegemistest raporteerida.

Artistiga on vahepeal nii ja naa. Selles, et meie grupp sai sisukama väljundi (ehk siis numbrite asemel ka tegevuse(tuse) raportid, on artisti idee ja tundus hea. Vahepeal jälle tundub natuke liiga kriitiline, aga nagu iga asjaga - piirid on inimestel eri kohtade peal. Kaalu langetamine on isiklik teema ja oluline on, et teeme seda eelkõige iseenda pärast ja foorum on abiks. Kellegi sõnavõttude pärast ju keegi ei loobu ometi? :)

Ahjaa, enda tegemistest ka. Suvi vist mõjub hästi, naudin liikumist,kergemaid sööke, isegi jooksma (pigem sörkima) hakkasin, kuigi mulle tundus siiani, et seda ma iial tegema ei hakka. Aga iial ära ütle iial, tuleb välja :)

Kaalu nr premeeris mind sel nädalal -1 kg-ga ja näitas 71.5 , kokku seega -6 kg. Tegelikult see -6 kg on oluliselt parandanud nii enesetunnet kui enesehinnangut. Aitäh grupikaaslastele, et siin toeks olete kõik ja ka nendele, kes meile kaasa elate :)

Kaks nädalat veel jaanideni ja siis peale jaani uue grupiga ja loodetavasti ka seniste osalejatega, kui soovijaid on. Mul igatahes hoog sees ja loodan suve lõpuks end elu parimasse vormi saada :) Suured lubadused ja lootused muidugi, aga eesmärk peab ju olema :)
 
n2itsik 07. juuni 2015, kl 13.01
Kaal täna 79,4 kg. Seega nädalaga miinus 0,7 kg ja kokku kaotust 5 kg. Ehk esialgne eesmärk on saavutatud. Küll aga ei saa ma öelda, et olen see nädal väga tubli olnud. Seda siis kava jälgimisel. Ja mitte niipidi, et oleksin kõvasti patustanud vaid mõned päevad on möödunud väga vähe süües. Ma ei saagi aru, mis minuga toimub. Järjekordne külmetus on ligi hiilinud, köha ja nohu. Ja see külmetus nagu ei kulge üldse normaalselt. Ja ma tean, et teen sellega endale liiga aga ma lihtsalt ei suuda süüa. Mul on pidevalt tunne nagu oleksin kuskil vati sees, selline paha tunne on koguaeg. Tuleval nädalal peaks mul too lõikus olema aga, kas seda mulle üldse tehakse kui ma tõbine olen? Ei tea.
Ilmad on siin üpris head olnud ja olen ka rohkem sõitmas käinud. Kuigi hetkel on tunne, et väga ei jaksa. Hea kui kümme km täis tuleb:D
 
Triin 07. juuni 2015, kl 15.46
Mina saan edastada reedese kaalu, kuna sel nv pole kodus - 58,9 kg, -1,1kg siis :)
Lisaks teisipäevasele stridingule käisin neljapäeval stepfatburn trennis. See mulle paraku ei meeldinud üldse. Pärast olid küll päris korralikud harjutused, seal oli paar head pärli.
Mingit dieeti endiselt ei pea, väljaarvatud peale kuut mittesöömine, jätkan trennidega.
Tegin paar päeva tagasi poolalasti pildid, kuu aja pärast teen järgmised, eks siis näha ole, kas visuaalselt ka midagi muutub.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!