Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
-5 kg klubi jaanipäevani :)
 
Britta 31. jaanuar 2018, kl 15.06
Teeme siis taas :) Kui ei proovi, ei saa kindlasti.. seega, kui seni ei ole õnnestunud, teeme uuesti, kuni õnnestub :)

Oodatud on kõik, kes soovivad suvele vastu minna praegusest paremas vormis ning valmis selle nimel koos pingutama :)

Alustame 02.veebruaril ja kestvus kuni 22.juunini ehk siis vähemalt -5 kg jaanipäevaks. Võib ka 2 x -5 kg või 3 x - 5 kg, kuidas keegi.. :)

Oled allolevate reeglitega nõus? Siis tere tulemast :)
Soov kaotada vähemalt 5 kg, st vähemalt 5 kg peab alustades olema üle alamkaalu KMI järgi. Kaalumine igal reede hommikul ning siis teatame ka kaalu näidu. Kellel reedel ei õnnestu, siis tabel läheb lukku iga pühapäeva õhtul kl 18.00 ajal :) Koos kaalu numbriga kirjutame ka oma õnnestumiste või ebaõnnestumise põhjustest, mida tegime ja tegemata jätsime ning kuidas paremini saab. Eesmärgiks on ju üksteist innustada, jõudu anda lõpuni vastu pidada ning ka eesmärgid saavutada.

Kellel on 3 järjestikust näitu puudu ning ei ole vahepeal ka märku andnud, et on reisil ära vms, siis kustutame tabelist. Eesmärgiks on ju see teekond koos läbida :)

Algus 2.veebruaril :) Tabeliga liituda saab veel kuni järgmise nädala lõpuni ehk 10.veebruaril kl 18-ni, siis on osalejate seltskond lukus :)

Kirjuta palun järgmised andmed: vanus/pikkus/ hetke kaalu nr. Tore, kui kirjutad ka oma eesmärgist, mida saavutada plaanid ning kuidas seda saavutada kavatsed :)
 
Britta 01. veebruar 2018, kl 15.32
Homsest siis uus väljakutse :) Kas selle aasta suvi tuleb saledama kehaga, suurenenud energiaga ja parema tervisega? :)
 
kana 01. veebruar 2018, kl 16.54
nii - teen otsa lahti. kaalun 82 kilo (nojaa vähemalt viis tuli minu viimasest kõhnumisest tagasi) ja plaanin kaotada 2-12. eks näis, kuidas kujuneb. pikkus on 168 ja vööümbermõõt 90 (juuube). käin nädalas korra joogas ja 2-3 korda ujumas. ujun korraga 1,5 kilomeetrit ja üritan süüa vähe ning tervislikult. Nt hommikuks täisteraleib singiga, lõunaks kaneeli ja piimavahuga kohv ja kaalika, porgandi vms näksid, mis parasjagu menüüs on. õhtusööki väike ports ja enne magaminekut nuikapsast või õuna. lisaks käin jala tööl ca 6 km ja vean mehe õhtul jalutama (no kui vähegi viitsin). kõleb toredasi onju? ainus mure on see, et ma näen välja, nagu vaal :S
 
Kukkel 02. veebruar 2018, kl 00.23
Paneks ennast ka siia kirja. pikkust 170 ja kaal 72 . olin pidevalt 65 aga see külm suvi pani täieliku põntsu. Tavaliselt suvel kaal ikka langeb aga nüüd tuli juurde ja lisaks ka veel talvekilod,Nii, et saaks kevadeks jälle oma 65 tagasi, kui rohkem läheb siis see ainult teeb rõõmu. Kord nädalas joogas ja sammud nende viletste ilmdega 6000 peal. Aga tahaks ennast parandada.
Aaa jah, nõrkuseks on kõik magus.
 
Trulla 02. veebruar 2018, kl 10.38
43/174/tänane kaal 65.8 kg.
Alustasin uut aastat 64 kilo kopikatega. Jaanuari olen lasknud vabalt, söönud normaalselt, aga lubanud mitmetel sünnipäevadel ka mõne kena koogikese. Ja tulemus käes, pekki on üle kilo juurde tulnud.
Eesmärgiks on saada kaal suveks alla 60 kg. Veebruari teen täiesti magusavabaks, piiran ka jahu ja kartuli söömist, rohkem rõhku panen valkudele, juurikatele, aedviljadele. Kaloreid lugeda ei viitsi.
Edu meile!
 
Võrukas 02. veebruar 2018, kl 11.40
Loobusin suitsust ja kahe kuuga on juurde tulnud ma arvan, et vähemalt 8 kilo. Täna käin poes ja ostan kaalu omale, siis saan ka täpse kaalunumbri kirja panna. Prognoosin, et see on 80 kg. Pikkust 171. Ehk müstiliselt palju, pole kunagi nii raske olnud. Kuigi riiete järgi ei saa nii väga arugi, pole pidanud veel garderoobi välja vahetama.
Sport vihkab mind ja mina teda. Hakkan tööle jalgsi käima, see on ca poole tunnine jalutuskäik. Ning tahaks talisupluse taaskord enda jaoks avastada. Aga ei tea, kas Võru linnas on kuskil jääauku, kus käia. Lähen nädalavahetusel Tamula äärde luurele.
Toitumise koha pealt teen praegu nii, et söön kaks korda päevas. Hommikul kell 8 ja lõuna ajal kell 12:00. Kuna ma kaloreid lugeda ei viitsi, ega oskagi, siis nii võin kindel olla, et üle 2000 kcal ma endale sisse ei õgi.
Vanus 36.
 
Britta 03. veebruar 2018, kl 10.20
Meid ikka koguneb. Vahva :) Peame siis koos jaanipäevani vastu ka, üksteist toetades ja enda edusammude põhjusi jagades ning ebaõnnstumiste puhul oleme ka toeks, et ikka jätkuks jõudu edasi liikuda.

Ma sain kaalule astudes" kerge" (tõesti jutumärkides, sest nii kerge see ka ei olnud) shoki ja wakeup call-i. Tundsin küll, et riided ei istu hästi seljas, aga et nii suur number on, ehmatas ära. 79,2 ja olen 167 pikk.. Mis seal ikka. Mul on Fitlapi kava, aga hetkel ei tunne,et tahaks kaaluda ja mõõta igat suutäit. Pigem võtan sealt vajadusel retsepte, järgin sisetunnet ning vähemalt kuu aega suhkru- ja nisuvaba ning ka piimatooteid minimaalselt. Lisan liikumist. Vaatame, mis toimuma hakkab :) 1 x 5 kg jaanipäevaks oleks hea, 2 x 5 kg veel parem, 3 x 5 x ideaalilähedane ja 4 x 5 kg ideaalne :D Unistada ikka võib :D

Tundub, et vanuse nr osad vist ei taha lisada? Võime ka ainult pikkuse ja kaalu
 
kana 03. veebruar 2018, kl 10.27
pole probleemi, mina omen 50 :)
aga keskkoha ümbermõõdu võiks ka panna, see on nii informatiivne.
 
Britta 03. veebruar 2018, kl 10.56
Vööümbermõõt on hea mõte, lisame selle ka? :)
 
Kukkel 03. veebruar 2018, kl 15.15
Lihtsalt unustasi, nii hoos olin :)
aga vanust 42
ja vöö , seda nüüd küll raske siia kirja panna 85 :(
Ma ikka olin see 60 cm tüdruk. ja nüüd on tasapisi siis 25 cm lisandunud :(
Aga huvitav, et siis iga kiloga tuleb ka umbes 1,1 cm juurde.
Saab nüüd vaadata kas ka tagurpidi minek on sama :)
 
Britta 04. veebruar 2018, kl 15.51
Tundub, et meid seekord rohkem ei lisandu :)
Kes veel otsustab, siis kuni järgmise nädala lõpuni on aega ühineda :)

Meid ootab aga 20 põnevat nädalat ees kuni jaanipäevani. Väga hea oleks, kui igaüks teeb meist otsuse, et see 20 nädalat pühendub iseendale ja on olemas :)
Vööümbermõõdud panen uuesti tabelisse viimases tabelis, hea võrdlusmoment. Edusammudest ka mõõtudes olete igati teretulnud muidugi ka vahepeal teada andma :)

Uued numbrid ja esimesed tulemused juba varsti!

Alguse tabel on selline, läks lahti! :)
Nimi Vanus Pikkus Vöö Algkaal
Kukkel 42/ 1,70/ 85,0/ 72,0/
kana 50/ 1.68/ 90,0/ 82,0/
Britta 47/ 1.67/ xx,x/ 79,2/
Trulla 43/ 1.74/ xx,x/ 65,8/
Võrukas 36/ 1.71/ xx,x/ 80,0/
 
Britta 04. veebruar 2018, kl 15.58
Ups, minu vööümbermõõt ununes lisada, see on 83 :( Aga küll kahaneb suveks :)
 
tulevane sale 04. veebruar 2018, kl 16.55
Löön ka kampa!
vanust 45+, pikkust 167 ja kaalu 87,2. Ai-ai-ai .
Vööümbermõõtu hetkel ei tea, kui mõõdulindini jõuan, annan teada.
Ideaalis on plaan selline, et iga nädal tahan kilo vähem kaaluda ja suve lõpuks saada kaalunumbriks 65.

Minu moto - 2 plaastrit ja 2 keppi + pini st jälgida, mida ja kunas ja kui palju söön ning kepid kätte ja koeraga kõndima. Vähemalt 5 korda nädalas ja korraga ca 6-8 km.
 
Trulla 04. veebruar 2018, kl 18.00
Vauu Britta, sa oled vahepeal ikka tublisti söönud, mu meelest olime kunagi peaaegu samas kaalus.
Mõõtsin ka just oma vöö ära ja see oli 83 cm., oluliselt rohkem kui arvasin. Ehk oleks pidanud hommikul seda mõõtma. Aasta tagasi oli vist 75-76 cm. Kaal on vähenenud, keskkoht suurenenud.
 
Liisi 04. veebruar 2018, kl 20.26
Tuleks ka kampa.Olen 34 ja 159 cm pikk, kaalun 65. vööümbermõõt on 78cm.
 
vihvella 04. veebruar 2018, kl 23.23
Hei! Juhtusin just õigel ajal siia piiluma. Tuleks jälle kampa. Mul neid kilosid jätkub, mida alla võtta. Olen 49, pikkus 164, kaal täna 99,7 ja vöö 104.
 
Nurrike 05. veebruar 2018, kl 12.04
Ka mina soovin taas liituda!
Eesmärk oleks kaotada suveks 10 kg,, 5 on ka taitsa vahva.
2017 algul alustasin 86 kg pealt. Nüüdseks 10 kg kergem, kadus kuskil aasta ajaga :-)

Kallid kaasteelised. Näen, et te proovite kaalu alandada kõndimisega. Kahjuks omast kogemusest tean, et kõndimine eriti kaalu ei alanda (nt pool tundi). Et see oleks tõhus, peate kõndima 1.5-2 h ja kiires tempos. Muidu lihtsalt tegelete enesepettusega. Lihtsalt kõndimine si kukuta piisavalt energiat. Kui jooksmine oleks põlvedele liiga koormav, käige parem paar korda nädalas jõusaalis jalgrattaga sõitmas ja ajage end korralikult higistama. PS! Trenn pole õigustus rohkem söömiseks.

Tänased numbrid:
Pikkus 170 cm
Kaal 74.6 kg
Vanus 27
Vöö 72 cm
 
Britta 05. veebruar 2018, kl 12.09
Lisi ja vihvella, tere tulemast ka teile! Lisasin tabelisse ära, nii et nädala lõpus juba esimesed tulemused! Tublit nädalat meile! :)
 
kukkel 05. veebruar 2018, kl 16.02
Vaatan, et Nurrike minuga samas pikkuses ja kaalus. Hea võrrelda. Aga käimine hoiab keha töös ja mingik abiks ikka. Kui kaalu ei alanda siis hoiab vereringe töös ja naha pringimana.
Aga dieeti saab teha ainult söömist vähendades ja muutes. Tean ühte päris trullakat prouat kes käib mitu korda nädalas jõusaalis ja selle ägeda lihase peal on pekk. Armastab magusat.
Nii, et toitumine paika.
Mina olen endale eesmärgiks seadnud 500 kuni 700 gr nädalas. Saaks ka GI dieediga kilo aga ma tean juba ette, et pikalt seda pidada ei suuda.
 
uitaja 05. veebruar 2018, kl 17.40
Tekkis huvi ja vaatasin ajalugu. Kui jälgida numbreid, siis on selgelt näha, et 4,5 aastaga on kaal tõusnud 4,6 kilo, mitte langenud 5 kilo.
Ainuke märkimisväärne tulemus on, et selle ajaga on Brittal toimunud kiire lähenemine austustvääriva verstapostini.


03. juuni 2013, kl 14.55
Nimi/vanus/pikkus/algKMI/algkaal/ kaal/ Tulemus/lõpuKMI
Britta....40/1,67..26.75...74,6..69,6.(-5,0)…24.96

04. veebruar 2018, kl 15.51
Nimi Vanus Pikkus Vöö Algkaal
Britta 47/ 1.67/ xx,x/ 79,2/


Kas te vahel natuke laiemalt ka mõtlete, kui ühest söögikorrast teiseni? Ei ole imevahendeid kaalulangetamiseks ja sedasi saavutate jo-jo efekti, mille tulemus on arvudes näha.
Kui tahate kaalu kaotada, peate muutma oma söögilauda ja elukorraldust. Ning seda mitte jaanipäevani või jõuludeni vaid surmatunnini.

Edu vananemisel!
 
artist 05. veebruar 2018, kl 22.29
2013 oli Britta 40, aga 2018 juba 47-aastane. Küll aeg ja kaalunumber lendavad kiiresti!
 
Urr 06. veebruar 2018, kl 00.39
Kasvanud polegi vahepeal
 
Brittale 06. veebruar 2018, kl 08.43
Tubli oled.Kohe väga väga tubli.Selles vanuses on paljudel naistel vääääga raske kaalu alandada isegi kaalu hoidmine nõuab igapäevast pingutust.
Mina ise ka samas vanuseklassis .Ei söö suhkrut.jahu ega üle 2-e puuvilja päevas teen regulaarselt trenni.No sain poole aastaga 5kg maha,siis tuli augustis mingi pidude periood ja kolme nädalaga 5 kg. tagasi.Siis uuesti 4 kuuga 4kg.maha peale jõule läks jälle käest ära ja jälle olen tagasi. Kaalu langus aastaga 0. Tean mida tunned
Tubli,et vaatamata kaalutõusule siia ikka oma nime all tagasi tulid.Need inimesed vajavad sind ja sina neid olgu siis elulõpuni.
Usun,et kui sa siin kõik need aastad pingutanud poleks,siis oleks su kaalunumber tunduvalt suurem.
Olete kõik tublid -oma tervise eest väljas .Ikka katsetage mis kellelegi sobib. Usun,et siin ei ole mitte ühtegi kes selle nimel kaalust maha võtaks ,et hiljem jälle juurde võtta.Lihtsalt pole leidnud enda jaoks toimivat süsteemi.
Kritiseeriatele:Kus häda näed laita seal tule ja aita.
Omalt poolt veel,minul aitas magusast loobuda seesami seemned.
Ikka edasi kas või roomates!
 
uitaja 06. veebruar 2018, kl 10.04
viimane, 8:43

Häda ongi selles, et lastakse muudkui vanas vaimus edasi lootes mingile imele, mis peki ära kaotab. Väga tubli Britta on pöördunud spetsialistide (vähemalt Fitlap) poole, aga tundub, et sealt saadav õpetus polnud meelepärane.

Tundsin küll, et riided ei istu hästi seljas, aga et nii suur number on, ehmatas ära. 79,2 ja olen 167 pikk.. Mis seal ikka. Mul on Fitlapi kava, aga hetkel ei tunne,et tahaks kaaluda ja mõõta igat suutäit.

Ilmselt läheks peale juhis, kõnni natuke, võta natuke alla, premeeri ennast millegi heaga kuna olid tubli, söö pidude käigus topelt tagasi ja alusta uuesti.
Saan aru, et muuta harjumuspäraseid sööke ja koguseid ei ole lihtne. Samuti ei ole lihtne tagada igapäevaselt vajalik füüsiline koormus (vähemalt 5 km kiirkõndi).
Võib olla aitaks tabelinumbrite asemel ühine kiirkõnd, trenn või tervislik kooskokkamine koos suutäite lugemisega. Variante on palju, igale ühele sobiv, või õigemini vähem ebameeldiv, loodetavasti samuti.
Pakun abistava mõttena loobuda jo-jo elust, unustada unistus imepärasest kõhnumisest, lugeda selle asemel päevalõikes söögikoguseid-kaloreid et tekiks arusaam tegelikkusest toiduvajadusest ja 5 km lumes sumpamist.

Vanusega seoses peab arvestama, et füsioloogiliselt aeglustuvad organismi talitlusprotsessid, paratamatult väheneb lihasmass ja ka liikumine. Kõik need protsessid tähendavad, et väheneb ka energivajadus ehk tuleb mõelda kui palju kaloreid süüakse ja tarbitakse päeva jooksul. Liigse toidukoguseta kasvab kaal väga harva ja siis peab otsima abi arstiteaduselt.

Edu muutuste tegemisel!
 
Britta 06. veebruar 2018, kl 10.24
Nurrike ja uitaja, tere tulemast teile! :)

artist, väga tähelepanelik :) veel ei ole 47, aga varsti on, kogemata läks ja ei hakanud muutma :)

to Brittale: Aitäh heade sõnade eest! Arvan ka, et kui ei oleks tegelenud, oleks asi palju hullem. Eks alati on lootus, et SEEKORD õnnestub. Kui ei proovi, ei õnnestu kindlasti :) Tegelen hetkel ka psühholoogilise teemaga mina ja toit, mis ehk ongi kõige alus. Eks näis, kuidas õnnestub : ) Naudin elu ja püüan seda teha nii, et emotsionaalsete madal - või kõrghetkede puhul ei oleks fookus toidul, mis paraku kipub nii olema.
 
Britta 06. veebruar 2018, kl 10.32
Mul on ettepanek, et selles teemas võtaksid sõna osalejad, kellega üksteist toetame ning need, kellel on positiivset tagasisidet-nõuandeid. Niisama kritieerimist ja ilkumist on igas teises foorumis piisavalt, kus end välja elada :) Ja eks omad nõrkused on igaühel, kellel on selleks kehakaal ja kellel midagi muud - kes meist ideaalne on :) Kellel kehakaaluga kõik ok on, siis kindlasti on teil omad väljakutsed ja arengukohad elus. Kasvõi see, kuidas teistesse hinnangu- ja kriitikavabalt suhtuda :) Mind see ei kõiguta, tean, kes ja mis olen ning kehakaal on vaid üks osa elust, kuigi piisavalt oluline, et tähelepanu pöörata. Samas mõnda teist võib demotiveerida küll. Nii et hoiame sõbralikku õhkkonda. Sobib? Aitäh!

Ilusat talve ja kevadeootust! :)
 
Amatsoon 06. veebruar 2018, kl 21.10
Nii tore oli leida jälle tuttav teema! Ma liitun ikka ka, aga saadan oma andmed homme, täna ei õnnestu.
 
Kukkel 06. veebruar 2018, kl 22.07
Hästi hea nipp on alati oma toiduport pildistada ja õhtul seda kõike vaadata. Distsiplineerib väga hästi :)
 
8.43 07. veebruar 2018, kl 10.23
Jah elu on pidev otsimiste ja leidmiste jada.Ikka vaatad tagasi ja mõtled,et miks võisid ebaõnnestuda ,mida saaks paremini teha?Mingi sisemine tunne ütleb ,et kuskil on õige lahendus.
Kaalulangetamist ette võttes kipume tähelepanuta jätma oma sisemise mina.
Toit ei ole paljudele mitte ainult keha kütus vaid ka rahusti,naudingu allikas ,sõltuvus.Eriti magustatud toit.Tihti mätsime toiduga kinni oma probleeme,hirme,valetõdesid ,kellegi halvasti öeldud sõnu,mahajätmisi , ära kasutamisi,näljas olemisi.....
Vaatan vahest TLC 29.kanalil saadet 300kg .inimestest.See on 15,35 tööpäeviti.Ja panin tähele,et kuigi neile tehti maovähendamis lõikus aitas neil kaalu liikuma psühholoog,kõigil oli mingi probleem mida nad toiduga kinni mätsisid.
Ülekaal on nagu vähk ,kui sa teda oma mõttemaailmast välja ei juuri jäädki temaga elu aeg võitlema.
Nüüd võib nii mõnigi öelda-mõelda,et näed ma võtsin kaalust maha ja jäingi ideaalkaalu.Jah me lahendame tihti probleeme ka endale teadvustamata.Põhiliselt nii tehaksegi,aga on inimesi kellel need lahendamata probleemid lohisevad aastaid kaasa lisakilodena,haigustena. Tekitades järjest suuremaid probleeme.
Parim mida me teha saame on saada iseendaga sõbraks.Teha ajarännak sinna kus meil probleem tekkis .Ja kui ise hakkama ei saa otsida mõni väga usaldusväärne inimene või psühholoog abiks.
Ka mul endal on üks vana koll kapis-üks vana hirm,mis siiamaani lohiseb minuga kaasa.Nimelt kartsin ma kohutavalt oma ämma ja seda kohta kus ma elasin nagu oleks otse teed põrgusse sattunud.
Edu kõigile oma probleemide lahendamise raskel teel. Ehk on abiks.
 
Võrukas 07. veebruar 2018, kl 11.00
Annan alla. Ma ei suuda end häälestada kalorilugemisele, vähem söömisele, trennile. Olen nõrk ja paks ja jäängi paksuks ja lähen veel paksemaks ilmselt. Mul on ikka meeletu söögiisu ja kui seda oheldada püüdsin, siis tundsin kohutavat nälga ja mu mõtted olid ainult ja ainult toidu ümber. Mida ma järgmiseks söön, millal ma söön jne. Väga kurnav vaimselt. Ma püüdsin piirduda 1800 kcal-ga, ei olegi nii vähe, aga mulle lihtsalt ei piisa sellest. Nii et annan alla ja loodan, et kaal rohkem ei tõuse.
Aga grupile soovin jõudu ja jaksu!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!