Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kooselu mõte vanemas eas?
 
M58 20. jaanuar 2013, kl 08.06
Milleks see hea on? Kommunaalkulud väiksemad? Saab seksi tihedamalt?
 
? 20. jaanuar 2013, kl 08.18
Kas 58 aastane mees seab elus endiselt peaaegu esimesele kohale seksi?
 
mul samuti 20. jaanuar 2013, kl 08.27
tekkis küsimus, kas seks ja kommunaalkulud on need asjad, mille pärast koos elatakse?
 
M58 20. jaanuar 2013, kl 08.34
Aga kas 50+ naistel pole enam seks olulisel kohal?
 
to m58 20. jaanuar 2013, kl 08.35
Kohe saad meeste eksperdilt Tibu ammendava vastuse
 
Sannuke 20. jaanuar 2013, kl 08.41
Hommikut! Pühendan selle Ellen Niidu luuletuse ühele 50+ mehele, aga ta on noorem kui 58. Minu arvates ilusasti öeldud:


Kaks on kõrgel pilvelaeva
rännul üle laia taeva,
rõõm on nendest päikesel.

Kaks on nõlval nõtket kaske,
sest et üksi väga raske
oleks olla kevadel.

Kaks on kõrget kuuske palus,
kaks on õitsvat toome salus,
linde kaks on igal puul.

Kaks on kivi männi juurel,
valgeid laineid merel suurel
kahekaupa tõukab tuul.

Kas on see siis mingi ime,
et me kokku sattusime
kahekesi kevadel,

et me kahekesi käime,
et me hoopis ühte jäime
ja et hea on südamel?


(Sannuke tahab jälle olla tõsiselt armunud. :) )
 
? 20. jaanuar 2013, kl 08.44
Vahe on selles, kas oluline või pandud esikohale. Mis saab siis, kui 58 lisandub hulk aastaid ja ühel hetkel ei ole sinust enam seksijat- suhte lõpp?
 
N49 20. jaanuar 2013, kl 08.57
Kui on hoolimist, siis on ka kooselul mõte. Meie peres on veel pesamuna koolilaps (15. aastane) nii et oleme 50+ mehega noored lapsevanemad (samal ajal ka vanavanemad).
Ja kui keegi arvab, et seks ja kommunaalid pole üldse olulised, siis on see ka jama.
Iga (pisi) asi on oluline ja oskus teineteisele toeks olla ja nõmeda pisiasja peale mitte ärrituda jne.
Ja jube oleks üksi ka olla või siis omaseks saanud inimesest lahku minna ja kõrtse või klubisid pidi uut silmarõõmu lantima minna.
 
? 20. jaanuar 2013, kl 09.00
Ei arva, et seks ja kommunaalid pole üldse olulised, küll aga ei paigutaks neid esikohale ja ei rajaks nendele oma suhet. Aga ehk sain ka teemaalgatajast valesti aru.
 
Sannuke 20. jaanuar 2013, kl 09.09
Ma hiljuti just lugesin, et näiteks Maria Avdjuško leidis oma suure armastuse kellegi sünnipäevaga seoses kuskilt väljastpoolt - pubist ehk? Liikuda on seega ikkagi vaja, isegi kui meile esialgu see mõte võõras tundub (nagu ka Avdjuškole). Lihtsalt selline paralleel....
Kena päeva!
 
n70 20. jaanuar 2013, kl 09.20
Kas seks või kommunaalkulud?
Kõik mida saab raha eest, on odav. On asju mida osta pole võimalik, need on kallid asjad.
Pole mõtetki seletada, niikuinii ei saadaks sellise teemapüstituse juures aru, mis on kahe inimese hingeline kooselu ja koos vananemine, ühised lapsed ja ühine rõõm meie elutöödest, hoolimine ja pere kokku hoidmine - ka laste peredega - kuni surm meid lahutab.
 
to n70 20. jaanuar 2013, kl 09.27
Autor mõtles vist uut suhet ja sellega kaasnevat kooselu. Siis pole nagu ühiseid lapsi ja ühiseid mälestusi.
 
mari 20. jaanuar 2013, kl 09.31
Arvan, et vanemas eas on parim visiitsuhe. Harjunud juba üksi olema, aga vahel tahan kellegagi suhelda.
 
meeter 20. jaanuar 2013, kl 09.48
Kuidas kujutate ette visiitsuhet? Samas linnas, väikese vahemaa korral on see mulle ettekujutatav aga elades 100 või isegi 200km kaugusel teineteisest on see minujaoks arusaamatu. Kirjavahetus, telefon, + kord kuus külaskäigud pole mingi suhe.
 
mari 20. jaanuar 2013, kl 09.51
Mis kaugus on 100km? Kõigil on autod. Kui naine huvitab, küll mehed kohale saavad.
 
Ka üksi 20. jaanuar 2013, kl 09.56
Olen nõus Mariga. Samas on õigus ka Meetril. Näen oma töö juures tihti just seda, kuis vanematel paaridel on ühised meenutused, mälestused.
Üksinda on mõnikord väga, väga kurb. Õnneks on olemas laps ja lapselaps-mu silmarõõm.
 
meeter 20. jaanuar 2013, kl 10.13
marile: no on ikka 100km ka vahemaa! Ega ikka ei lähe õhtul peale tööd juttu puhuma, kohvitama või kanalisatsiooniummistust likvideerima. Isegi iganädalavahetuse kohtumised ei toimi kuigi kaua, isegi ülenädalavahetuse mitte. Kuus korra mererannal jalutada ja jutustada ei kesta! Või kui siis väga pealiskaudselt ja seda ma ei nimetaks suhteks, ehk lihstalt tutavate vaheliseks harvaks läbikäimiseks või kuidagi nii.
 
minni 57 20. jaanuar 2013, kl 10.24
Esikohal on hoopis tore partner, kellega oleks hea koos olla. Muu vast tuleks juba iseeneset, olen ka mõelnud oma üksindusele lõppu teha, aga pole teele juhtunud sellist meest. Ma ei käi ka kuskil, olen kodukana tüüpi - tööle, poodi, koju ja voodi:)
 
naisepeake 20. jaanuar 2013, kl 10.26
Mees 58 oled õigel teel. Loomulikult, miks maksta kommunaale topelt, kui kahekesi nagunii ainult ühises voodis nagu nugised tegutsetakse.Ja telefoni arved jäävad pisemaks. Loomulikult see aeg, mis arvutis istutakse teineteisele hoolikalt tähti ritta seades, see aegki jääb füüsiliseks kondaktiks.
Sex, just teineteisest mõnu ja rõõmu tundmise allikana on vanemas eas tõesti pisitasa kerkinud esiritta. Nii kirjeldamatu fiilingu annab tunne, kui teist saab kätega katsuda ja enda vastu tunda. Need sajad kilomeetrid ja planeeritud kohtingud pole mitte see, mis igapäevaselt tunnetamine.
 
nujaa 20. jaanuar 2013, kl 10.28
Kisu poes oma pilk kaubalt lahti ja sa avastad päris palju meesterahvaid enda ümber. Võta meeldival varrukast kinni ja ütle tere :)
 
meeter 20. jaanuar 2013, kl 10.29
minni 57 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Esikohal on hoopis tore partner, kellega oleks hea
> koos olla. Muu vast tuleks juba iseeneset, olen k
> a mõelnud oma üksindusele lõppu teha, aga pole tee
> le juhtunud sellist meest. Ma ei käi ka kuskil, ol
> en kodukana tüüpi - tööle, poodi, koju ja voodi:)

ja kui mees 100km kaugusel on kah kodukana tüüpi, siis isegi juhusliku kokkusaamise korral (internetis, ekskursioonil, mingil üritusel) ei ole sel tutvumisel tulevikku
 
meeter 20. jaanuar 2013, kl 10.35
nujaa Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kisu poes oma pilk kaubalt lahti ja sa avastad pär
> is palju meesterahvaid enda ümber. Võta meeldival
> varrukast kinni ja ütle tere :)

seega minu eelnevate pessimistlike arvamuste peale on ainus realistlik lahendus oma külapoes silmad lahti hoida :-)

musta huumorit ka: surnuaial tasub jalutamas käia, ehk kohtab seal mõnd leskmeest
 
vee valaja 20. jaanuar 2013, kl 10.52
horoskoobis on kirjas - nii Merkuuri kui Päikese seks tillid Uraanile avavad su ees palju uksi või lausa Suure Värava. See värav on kahtlane asi, suur tükk ajab suu lõhki, aga need uksed? ??? Igaühe taga on,,,?
 
härra peterson 20. jaanuar 2013, kl 11.37
mina annan oma hääle visiitsuhtele. ehk kunagi mõtlen ehk teisiti. aga praegu jah visiitsuhe saab punkti minu poolt:)
 
N58 20. jaanuar 2013, kl 11.48
Ühine rahakott on peamine.
 
meeter 20. jaanuar 2013, kl 11.49
ehk täpsustad, visiitsuhe naabrimehe (naisega) või visiitsuhe teise vabariigi serva
 
härra peterson 20. jaanuar 2013, kl 11.57
seda ma arvasin, et selline küsimus on. aga miks naabrimehe naisega. võta lihtsalt naabrinaine. ei ole kuskile vaja minna kaugele. ummistused saab ka kohe kergesti likvideerida:)))) pealegi, miks otsid sa kaugel, kui lähedal võib väga vabalt keegi sobiv olla. tuleb käia lahtiste silmadega:) aga muidugi see on ainult minu arvamus ei enamat ega vähemat
 
Linnanaine 58 20. jaanuar 2013, kl 12.45
Isegi samas linnas ei saa inimesed tihti kokku, aga arvan, et pole ka erilist tõmmet, sellepärast. Kui mul oleks kuskil mingi silmarõõm, kes mulle tõsiselt meeldib, ma teeksin siis ise nii, et need kohtumised toimuksid.Ei ole tarvis lasta võimalust käest...aeg ju nõnda lühike.
 
härra peterson 20. jaanuar 2013, kl 12.50
selle tõmbega on ka nüüd niimoodi, et inimesed võivad käia mööda aastaid, ilma üksteist tundmata. aga need samad inimesed võivad kokku sattuda mingis väikses seltskonnas ja siis alles võib see tõmme tekkida. jah, elus on kõik võimalik-peaaegu, kui tahetakse
 
vee valaja 20. jaanuar 2013, kl 12.52
üks ringimäng meil käimas on:)

mina otsin ja sina otsid,
kes hooletu, jääb ilma...

asi tõsine, siin pole naljanatukestki
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!