Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Unetute ravist
panter 02. detsember 2010, kl 22.48
DelfiKass Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Õhtust! Nii armas kasukas sul panter :) mis siin
> enne jõule toimub, kas mingi nakkav lööve
> liikvel, et täpid selga tulevad?
> Sul panter võib siis vihmaussi eeskujul varsti
> punast mütsi ka kõrvadel märgata ?

Kasukal pole tõesti häda midagist. Parem kui eelmine.:) Lööbest ei tea midagi.
Aga punast mütsi ma vist sel hooajal siiski endale pähe ei hangi. Las igaüks olla omamoodi....:)
 
kassiahastus(tutu) 02. detsember 2010, kl 22.54
panter Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis asi see kassiahastus üldse on? Ma saan aru,
> et kass ahastab ja tunneb end halvasti... aga
> tutu? Äkki on tegu hoopis tutuahastusega? Kuda
> seda veel ravitakse? Vot selle murega peab vist
> Müstikute poole pöörduma. Selline enneolematu
> tõbi, mille kohta keegi midagi ei oska
> öelda....:))

haigustele pannakse ikka ilusad nimed, kassiahastus kõlab paremini ja on kindlasti iseloomulik, sest ahastav kass on on kole vaatepilt, vot sellisena võid mind ka ette kujutada paraegu. aga kui sul panter või teised kaslased siin, ahastus peal on, millega ravite? mu nimi on küll tutu, aga välimus on rohkem kassi moodi, kes teab kust ma pärinen.
panter 02. detsember 2010, kl 22.57
Oehhh, seda ära küll küsi. Pealegi..las mina nüüd mõtlen...millal mul viimati üldse kassiahastus oli... ei teagi...äkki polegi kunagi olnud? Hmmmm.... vist tõesti ei teagi sellist ahastuse liiki nagu kassiahastus. Seega ei saa kuidagi ravimise koha pealt aidata ega nõuga abiks olla. Ehk mõni kogenum ja seda ahastuseliiki nii mõnigi kord läbi elanu oskab midagi targemat kosta?
 
kassiahastus(tutu) 02. detsember 2010, kl 23.03
mul ükskord enne oli ka peal, siis läks ööga üle, ma nüüd loodan siis sama, kui keegi head rohtu ei tea soovitada
diip 02. detsember 2010, kl 23.06
Kassiahastusega ei tohi mingil juhul Coca-Colat juua, oksendad pärast nagu segane. Vist ärritab magu.
diip 02. detsember 2010, kl 23.08
Või ongi hea, kui kõik välja oksendada?
 
kassiahastus(tutu) 02. detsember 2010, kl 23.15
hmm, jaa, coca colat mul ei ole, aeg ka hiline, välja ei viitsi minna, aga ehk sobib mõni muu jook ka, välja oksendamiseks, see võiks ju puhastava toimega olla küll, kui see sinna juurde mõelda
panter 02. detsember 2010, kl 23.18
joo leiget vett nii palju kui suudad... küll näed kuidas varsti välja kõik tuleb...:)
diip 02. detsember 2010, kl 23.26
Kas on õige, et seebivesi ajab hästi öökima? Olen justkui kuulnud kuskilt.
panter 02. detsember 2010, kl 23.35
Ei tea, pole kunagi proovinud...:))))))
Loodan, et tutu ka ei tee seda...:)
 
kassiahastus(tutu) 02. detsember 2010, kl 23.40
aitäh, aitäh, sõbrad, seepi ei hakanud panema, aga vesi aitas hästi, kuidagi kergem küll. väga varasest noorusest tuleb meelde, et kord, kui kogemust vähe, sai paari vanema sõbraga viina võetud ja ilmselt ei osanud mina koguseid arvestada ja sai palju. nemad tedsid kohe mis teha, jootsid mulle mitu liitrit sooja vett sisse, mis üsna kohe ka väljus ja hästi aitas. näe ja kassiahastuse vastu ka kuigivõrd toimib :)
panter 02. detsember 2010, kl 23.42
No hea kui midagigi seda ahastust leevendab...:)
 
kassiahastus, juba väiksem(tutu) 02. detsember 2010, kl 23.49
tegelikult ma arvan, et praegu aitas kaasa ka mure jagamine :))
panter 02. detsember 2010, kl 23.50
Teadagi... jagatud mure on pool muret...:)
 
vihmauss1 03. detsember 2010, kl 10.11
see on mulle küll raske hoop, et küüslauk kassiahastuse vastu ei aita:(

ma mõtlesin, et kui ikka süüa teda ilma lisanditeta, siis on nii juba tunne, et kõik muud tunded selle kõrval lihtsalt kahvatuvad!

pantrile sobib uus kostüüm nagu valatult!

ja minu kasukat ei ole tabanud mingi tundmatu täpihaigus, vaid see on kaunistatud lumehelvestega. ärge nüüd öelge, et ma ei oska joonistada!
 
Anja 03. detsember 2010, kl 13.18
Tere, tõbised-unetud..kas ja mis on teoksil?
Tõin teile uusi tuuli..põhjatuuli..icc

Tuisutaat,
puistel lumega
puhub õhku puust ja punaseks
suve rõõsa jume talvekalgiseks
lumeeide mõtted külmalaiguliseks
suuskama ajab sarvilised
nuuskima karvilised
talverõemud unemaal..;b
 
unetu, klassikaline 05. detsember 2010, kl 04.33
Unetud on nüüd turvaliselt tagasi põhjamaises kliimas. Nende reis möödus kiiresti ja tagasiteel suurem osa toonaseid patsiente vaid magas. Võimalik, et selle põhjuseks oli tulemuslik ravi, mis mõjus enamusele väsitavalt. Igaüks saabus eri ajal erineva transpordiga.

Esimene unetu tuli enne teisi lennuki äriklassis tagasi. Tema enda sõnul oli tal palju pooleliolevaid äriasju siin ajada ning nii tema esimesena kodusel Maarjamaa pinnal maanduski. Tõsi küll, kiire äriasi sai aetud mullivannis korda enne kui teiste unetute jalad kodumaa armast pinda puutuda jõudsid.

Teine unetu tõttas kohe kodulinna saabudes raamatukokku, et sealt filosoofilist kirjandust hankida oma referaadi tarbeks. Kahjuks pidi ta pettuma, sest sel päeval mil teise unetu vajadus filosoofia järele oli nii meeletult suur, oli raamatukogu avatud vaid üheksast kaheteistkümneni hommikul. Kohale jõudis pettunud unetu kinnisel uksel silti jõllitama mitu tundi pärast selle asutuse sulgemist.

Kolmas unetu kadus üldse sanatooriumist vahepeal ära. Neljas unetu sattus isegi natuke pabinasse ja mõtles juba kolmandat taga otsima hakata, aga tema mure oli asjatu. Kolmas unetu oli oma päevasel väikesel elamustejahil sattunud võõras kohas valesse sanatooriumisse. Sellele aitas kaasa tema natuke kange inglise keel, mis kohalike jaoks arusaamatuks jäi ja nad ta valesse sanatooriumisse juhatasid. Siiski jõudis ka tema lõpuks õnnelikult tagasi.

Viies unetu jõudis viperusteta kodulinna. Sealt edasi ei kulgenud tema teekond sugugi nii lihtsalt. Nimelt ei olnud viies unetu arvestanud siinse põhjamaise kliimaga ja sellega, et talv saabub alati ootamatult tänavapuhastusteenistuse jaoks. Kesklinnas hoogsalt astudes ei võtnud see unetu ümber maja nurga astudes kurvi välja ja libises jääl oma kõrgete kontsadega saabastega spagaati. Viimasel hetkel sai ta enda ette veel käe maha panna, et mitte ninuli prantsatada, aga see ei päästnud kahjuks tema kitsaid pükse. Need raksatasid ja sääreõmblus kärises, õnneks siiski vaid sentimeetri jagu. Viies unetu jäi hetkeks suurest ehmatusest sellesse koomilisse asendisse ja siis omaette "ahhh sa raks" pomisedes, ukerdas end sealt püsti. Ta suundus sihikindlalt edasi, tehes nägu nagu kõik oleks kõige paremas korras ja see pidigi just seal majanurgal niimoodi minema. Kes tema lähedale oleks sattunud oleks kuulnud vaevukuuldavat pominat: "Ja see on nüüd mingi kvaliteet. Firmateksad, stretchid ja õmblus rebeneb. Pagan!"

Kuues unetu saabus märkamatult. Suundus otse koju ja asus sööma. Siis avas arvuti ning luges seda teemat. Ta leidis, et ei sarnane mitte ühegi kirjeldatud unetuga ning kribas oma protesteeriva kommentaari järgmisteks kordadeks, mil teda kindlapeale ära märgitama peaks.

Seitsmes unetu oli koju saabunud vaikselt ja märkamatult. Tema kohalolust andis märku vaikne protest, et kirjutaja ei olevat uuemate uudistega kursis ning on teda kirjeldanud paariaasta taguse elu-olu põhjal.

Kaheksas unetu leidis, et tema sel reisil ei käinudki. (Huvitav kas tegu eriti tõhusa raviga, mis talle nii hästi mõjus, et ta suurema osa ajast magas ning seda kõike vaid unenäoks pidas?) Ta soovis, et järgmine kord tema ka kaasa võetakse ning teda kirjeldatakse nii, et ta end ära tunneks.

Üheksas unetu astus läbi. Pillas särava naeratuse saatel oma lemmikrepliigi "No onju hää pääv" ning lahkus taas elegantselt vasemale.

Kümnes unetu oli ennegi päris hea unega. Nüüdki ei saa ta vist selle puudumise üle kurta. Viiendal unetul on tekkinud lausa kahtlus, et kümnes on osa tema omadest pihta pannud. Nii magusasti magab kümnes praegu suisa mitme eest. Oma iluune vahepeal ilmus ka tema välja, kasukat ehtimas lumehelbed ja peas punane päkapikumüts. On lootust, et niimoodi ta vähemalt jõule maha ei maga. Punane mütsike aitab meenutada põhjust, miks ta peab veel ärkvel olema.

Üheteistkümnes unetu on endiselt unetu. Temale mõjus ravi kaugel sanatooriumis nagu hane selga vesi. Veel natukese aja eest märkasin ma tema saba siin muusikarütmis vilkumas. Pean kahjurõõmsalt nentima, et ma pole ainus, kes ei maga kõik see aeg.

Kaheteistkümnes unetu tuli tagasi erinevaid transpordivahendeid kasutades. niimoodi jõudis ta kohale kõige hiljem. Aga kohal ta õnneks on ja loota on, et tema puhul ka ravi veidikenegi aitas ning kõiki öid ta üleval ringi ei tantsi.

Ülejäänud toredad episoodilsite rollide kandjad saavad ehk järgmistes lugudes pikemalt ära märgitud. Seekord kahjuks kõigile kandvaid osasid ei jätkunud.



-----------------------------------
On kätte jõudnud teine advent. Rahu teile kõigile hinge ja südamesse. Põletagem küünlaid ja olgem sõbralikud.
 
neljas unetu 05. detsember 2010, kl 08.53
Reisilt tagasi neh!
Sõit kestis küll lennujuhtide streigi tõttu tervelt 27 tundi nagu Eestisse Euroopa filmiauhindu vastu võtma tulnud näitlejatelgi, aga kohale ma lõpuks sain. Kolmas unetu oli üht teist marsruuti kasutades ammu enne mind koju jõudnud ja oli mul lilledega lennujaamas vastas. No tema juba oskab üllatada! Talle kohe meeldib seda teha!:)))))
Ühes lennujaamas järjekordset ümberistumist oodates, arvasin end koguni kuulsat Roman Polanskit nägevat, kes eile teatavasti tervelt 6 auhinda noppis, aga see osutus siiski eksituseks. Mulle meenus, et tuntud filmimees on ju vanade pattude pärast koduarestis ja ei saa mitte kuidagi reisil olla. Nähtud härrasmees oli temaga lihtsalt äravahetamiseni sarnane. Põhiliselt küll oma hallide juuste ja lahtise särginööbi tõttu. Polanski aga suhtles Eestiga eile skaibi kaudu. Eks hoiab ka raha kokku!
Tormasin muidugi kohe aknalaua peale jäetud sussi vaatama, et kas päkapikud on selle vahepeal maiustusi täis kandnud. Mõtlesin sealjuures rõõmsalt, et hoian need pühadeks, sest rahaga on praegu hästi kitsas. Sai ju suures euro-ootuses liiga palju kulda ostetud.
Aga võta näpust! Tundsin küll imelikku küüslaugu lõhna toas hõljuvat, justkui oleks seal keegi käinud, aga suss oli tühi mis tühi. Kujutage ette - pidin jälle kord õhkama nagu Louis-ei tea mitmes SPR ajal, kui ta saagita jahilt naases - mitte midagi!
Olin ju ometi sanatooriumis end oma arust hästi üleval pidanud. Peale selle, et ma lamamistooli teise kohta sikutasin, ei tea endal ühtki muud eksimust olevat. Kas tõesti on päkapikkudel kõik kohad piilureid täis, et väikseimgi vääratus märkamata ei jää?
Pealegi olen kuulnud, et pisieksimuste puhul ei jäeta siiski kedagi päris ilma, vaid pannakse sussi sisse kartul.

Kuhu jäi minu kartul, küsin ma? Kellele ja milliste teenete eest see anti?
Aus ülestunnistus leevendab mu pahameelt saamata jäänud maiustuste pärast!


Kuidas teil läks ja on kah? Jutustage oma muljetest!

PS Mina olen alati sõbralik!:)

:)))))))
 
kolmas unetu 05. detsember 2010, kl 09.18
Teie ei tea, aga mina tean. Teil pole aimugi, kui raske see on. Lilled kaardid, keeled selgeks. Peale viimast unustust, hankisin omale suure paksu kaustiku. Esimesele poole kirjutan kirja olulisemad tähtpäevad, teisele poole vajalikumad võõrkeelsed sõnad. Sanatooriumit ei ajanud sassi sellepärst, et ei saanud seda õiget nime öelda, vaid kindlasti taipate isegi, mis selle võis põhjustada.. Mina seilasin mööda vett tagasi, te teate ikka milliseid naudingiud sisaldab laevasõit?
 
kaheteistkümnes unetu 05. detsember 2010, kl 09.31
...magas nagu väike laps, vahepeal muidugi üles ärgates oma imelikest unenägudest ja kella piiludes, et millal see hommik ometi koidab, lõppeks ka need tobedad unenäod.
Tantsida jah ei jaksa iga päev, isegi mitte iga nädal, ööd on siiski magamiseks nii vanal inimesel.:))
Kommentaare sanatooriumist erilisi pole, sest mida sa ikka kirjutad, kui kõikse aeg sai enamasti magamisega tegeletud. See palavus pole lihtsalt minu jaoks, et päevad läbi päikese käes vedeleda. Järgmisel korral võiks äkki Lapimaale minna :P, mitte lõunasse. Oleks vähe lihtsam reisimine ka, ilma lennukiteta.
 
neljas unetu 05. detsember 2010, kl 09.32
Kolmas, ega sa mu kartulist midagi ei tea? Kaustikus ei ole märkmeid?

Mina loodan laevaga sõitma minna siis, kui ma Eesti Ekspressi loosiga võidan!
Hoidke mulle pöialt, palun!
 
nohhike 05. detsember 2010, kl 09.45
millega mina tegelesin kogu see aeg? te teate loomulikult...mina kaisin naitustel, igasugu kunst ja muusika uritusel...nah pole aega magada olnud...seda teen ma siin kodus:P ja jargmine loik ongi uhelt naistega seotud kunstinaituselt, mille pealkirjaks on What's a Woman...moningad pildid siis siit sellest suurest galeriist:P
http://portal.ok.ee/video/youtube/6MQyzQIiud8
 
kolmas unetu 05. detsember 2010, kl 09.48
Neljas unetu, anna andeks.Koju saabudes oli mul selline hundi isu, et kartulid mis ette sattusid panin potti ja tegin kardula putru nendest:(
alissandra 05. detsember 2010, kl 09.50
Nii, nii, kas mitte kolmas ei pidanud Noh olema või olen ma midagi jälle maha maganud? Unimüts, nagu ma olen.:))
 
hea soovitus:P 05. detsember 2010, kl 09.54
alissa maga edasi:P
 
veidinapakas 05. detsember 2010, kl 10.01
Kuigi mind pole siin mainitud, olin minagi teiega kaasas. Aga tegelesin paljude asjadega, seega minu kohalolekut nagu polnudki:)
http://portal.ok.ee/video/youtube/tmuhPFHEbJo
la-femme 05. detsember 2010, kl 10.03
Nohhike, sinu galerii pildid on rohkem meestele vaatamiseks!
Mulle meeldib, kui daamid on härrade käevangus:

http://www.ohtuleht.ee/galerii/pildigalerii...

Alissa, millest sul see arvamine, et kolmas ei ole noh? On küll.
Ta peab vahepeal ka oma regatud nime all ka esinema, et saaks lingitada nagu minagi praegu.
 
noh 05. detsember 2010, kl 10.08
la femme...loomulikult on need meestele vaatamiseks...voi arvad, et ma oleks pidanud terve reisi ennast meestele puhendama?...irw...aga tanapaeval pole midagi imelikku...inimene ise on tahtis>DDDDD
la-femme 05. detsember 2010, kl 10.13
See punase pluusiga tütarlaps, kes kohe presidendipaari järel tuleb, on imekaunis.
Ta isegi ei pea vajalikuks oma noort keha eksponeerida.

Samas on jälle paha vaadata paljaste õlgade ja rindadega vananevaid naisi.
 
hh 05. detsember 2010, kl 10.15
aga mis põhjusel teile paljudele siin just prantsuse keel meeldib? täna jään viisakaks ega rohkem ei ütle.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!