Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
majake põllu pääl
 
Kats 11. september 2009, kl 14.52
Proua Kortspõhi on ikka eriliselt kammitsetud inimene. Kuule püüa aru saada, et kõigile ei pea valged pitskardinad ja ma ei tea mis muu nikerdus meeldima. Ma kohe kujutan su elamist ette, kindlasti on põrandad peidetud vaiba alla ehk on mõni vaip isegi seinale topitud. Pehme, kirju mööbel ja lauakesel arvatavasti heegeldatud linikud.
Ja need põllumajad, mida kritiseerid (nimetades lautadeks, mikroküünideks) on tegelikkuses reaalselt inimeste vajadustele vastavad majad. Tänapäeval pole 6 ja rohkem last igapäevane nähtus, seega pole ka vaja 300m2 maja, samuti pole vaja megasuurt aeda, sest palju neid inimesi linnas ja linna lähiümbruses ikka on, kes kogu söögi aiast võtavad ja näppupidi peenras elavad. Elu muutub ja vastavalt muutuvad ka vajadused.
Põllumajade kõige hullem näide mis olla saab on nn Lollidemaa- majad nagu lossid, maitselagedad monstrumid lõputu põllu peal. Selline vene uusrikaste maitse, öäk Proua Kortspõhjale see stiil läheb arvatavasti ka peale- maja näeb ikka maja moodi välja, mitte kuut, irw
 
Täpitriin 11. september 2009, kl 14.59
Üks, ega ei pea kohe loll olema, kui teistsugune asi ei sobi ja õõva tekitab. Loll oleks vaielda ilmse üle, et kaks inimest võivad näha üht asja erinevalt :DD
Midagi omandades ma ei mõtle esimese asjana, kui hea on siin korda luua, vaid ikka seda, kui hea mul on siin olla. Need on erinevad elufilosoofiad ja lähenemised.
 
Täpitriin 11. september 2009, kl 15.08
Kats, sa oled ülekohtune, kumbki proua poolt tunnustust leidnud maja ei meenuta välimuselt mingit lollideküla uusehitist tornikestega ja mõlemate hoovid-aiad eeldavad pigem head aedniku kätt (iluaed) kui kasvatakse seal porgandeid ja kartuleid.
See stiil ei pea tingimata tähendama nipsasjakesi ja pitslinikuid, kuigi võib.
Proua, kus on sinu need näited välismaa sisustusajakirjade piltidega, selline Laura Ashley stiil ja inglise maamaja ja prantsuse villa oma. Nad saavad siin iga asja pärast krambid.
Kats, mõnele meeldib õhk ja avarus, teisele meeldivad tikutopsisuurused toad, et kõik oleks käe-jala juures ja nähtaval.
 
lugeja 11. september 2009, kl 16.19
proua Kortspõhi

"4) Hingematvalt kaunis interjöör, hea asukoht, kaunilt kujundatud aed, kõik moodustab terviku, kus luksus põimub hubasusega. Ainsana häirib trepp. (http://www.kv.ee/harjumaa-tallinn-pirita-kaokapa-6-tuba-2-korrust-k-1031880.html?nr=22&search_key=3d2f15894e48bd447a05195f1a3956d4&largeimages#0)"

Sinu jaoks see kaunis interjöör, minu jaoks paistab selline aga venepärane ja vanaaegne interjöör. Ise sellist sisustust ei ostaks. Meeldib helge-valge, minimalistlik kaasaegne mööbel. Aga maja asukoht, Pirita, on super.
 
ostja 11. september 2009, kl 16.28
Täpitriin,

"Palun seletage lollile, miks on maja põllul etem OMA majast Nõmmel või Pirita vanemas osas, miks sedasama laenuraha ei saanuks kasutada maja parendamiseks (vesi, kanalisatsioon, korralik remont, välimuse vuntsimine) ja renoveerimiseks?"

Olen 1 kindla rahasumma piires vaadanud erinevaid maju ja kohapeal käinud, , on 2 valikut:
a)poolkõdunenud puitmaja Nõmmel, mõne pensionäri oma, kes pole 50 a remonti seal teinud. Elutuba tilluke, kõik seinad ja põrandad tuleks remontida, saun hoovi peal, pole korralikku vanitubagi neis majades jne. Oht, et peab hakkama katust vahetama mõne aasta pärast.
b)uusrajooni maja põllu peal, kus on aga kõik uus-moodne, elutuba suur ja avar, saun majas, avar vannituba, uus kamin jms.
Rahanumber sama.

Piirkonnana mulle Nõmme väga meeldib aga selle hinna piires ei saa remonditud, kaasaegset avara elutoaga, sauna ning korraliku vannitoaga maja seal. Me mehega kumbki pole ise remontijad ja samas pole ka tohutult rikkad, et palgata ehitusmehed peale, tahaks osta asja, mis on 100% valmis ja saaks kohe sisse kolida.
 
vika 11. september 2009, kl 16.36
Toodi siin näide, et head maja ei saa 1,5 miljoni eest ja võiks selle eest muretseda korteri linnas. Aga korter ei asenda kunagi maja, sest:
-oma majas pole seina taga naabreid (korteris alalõpmata kostab teiste olmemüra ära olgu musa või trampimine või puurimine),
-majas võid kuulata muusikat mis kell tahad ja kui kõvasti tahad,
-majal on oma aed, kus saab grillida sõpradega, suvisel ajal päevitada koduaias,
-oma majas saan koduaias autot parkida ja voolikust oma hoovis autot pesta (korterielanikuna pean käima pesulates ja maksma)
-majas pole mingeid tobedaid ühistuid ja majas maksad täpselt ainult selle eest, mida ise kulutanud oled.
Isegi kui on väike 3 toaga maja, ikka parem kui korter.
 
kolhoosipõllu omanik 11. september 2009, kl 16.39
Proua Kortspõhi, palun öelge, kas nende näidiste hulgas leidub mõni, mida saab majaks nimetada! Ja kui juhuslikult leidub, siis võiksite nimetada need mudelid, mille ehitamine tuleks kõne alla, et kaaskodanike silmis austusväärse inimesena end tunda! Mul on Ääsmäe taga 4100-ruutmeetrine sovhoosipõllust lõigatud maatükk, võibolla ehitaks sinna maja peale, aga ohh õudust - põlluelanik on ju täielik lumpen. A mis ma siis teen - korterisse ju ei lähe!!
http://www.kastelli.fi/talot/talomallistot/talomallistot
 
Täpitriin 11. september 2009, kl 18.03
Ostja, sain aru, et põllu eelistajal oli maja Nõmmel olemas, aga ta müüs selle, et osta maja põllule, mitte ei laenanud, et parendada juba olemasolevat endale kuuluvat maja.
Ma väidan, et kui panna ühte Nõmme villasse 1,5 miljonit ehk siis summa, mis keskmiselt maksab küprokmaja põllul, on selle väärtus ka 10 aasta pärast kõvasti kõrgem kui küprokmaja oma.
 
Apua 11. september 2009, kl 18.08
Saage üle oma küprokist juba. Saan aru, et mees on ehitaja ja jommis peaga kelgib, kuidas s.itasti suure raha eest ehitas, aga ega see nüüd kõik puhas tõde ka pole, eks. Piinlik võiks hoopis olla, et sellise seltskonnaga lävite.
 
proua Kortspõhi 11. september 2009, kl 18.11
Kortermajasid on erinevaid, olen elanud neljas ja läbikostvad seinad olid ainult ühes, naabrid olid mõistlikud ja muusikat või koosviibimisi keegi ei keelanud, aed jm on loomulikult maja eelised, kuid see pole teema, sest suurema osa ajast viibitakse siseruumides.

Täpitriin, me jõuame seda veel teha, harjutame neid stiiliga ajapikku, tasa ja targu, muidu pean veel nuuspiirituse järele minema või halvemal juhul neid elustama hakkama. ;)

Ma elan juba aastaid eramajas, hetkel 6 tuba (sh söögituba ja kabinet), kuid vajadusel on ruumi juurdeehituseks. Korter ostetakse praktilistest vajadustest lähtudes, maja puhul on oluline sellega kaasnev aura ja hing, mida pakuvad ainult kuutidest suuremad hooned ja kindlasti kahekorruselised, vastasel juhul näeb elamurajoon välja nagu agul, vaeste ja patuste alev.

Kolhoosipõllu omanik, mul pole põllupealse vastu midagi, häirib hoopis see, mida sinna ehitatakse. Rinne 149 JY, Rinne 163 JA, Raatiherra 173A, Raatiherra 149, Raatiherra 146 Herraskartano 163 on soliidse väljanägemisega.
 
Täpitriin 11. september 2009, kl 18.32
Ostja, pidasin silmas seda kommijat:
Autor: Kati
Aeg: 09-10-09 23:50
 
Teadja 11. september 2009, kl 18.52
Provva Kortspõhja käes on Patendiameti poolt eraldatud Tõe Monopol (aastast 1952) ja pole siin kobseda midagi. Maja peab olema ikka selline nagu temal, hambaid peab pesema nagu tema ja kõik teised on lollid nagunii.
 
nõus 11. september 2009, kl 20.11
ja katsuge ainult meie maadamile vastu vaielda, saate nii, et tolmab.
 
lollike 11. september 2009, kl 20.36
Palju need Kastelli majad maksavad ka? On keegi ostnud?
 
nimeta 11. september 2009, kl 21.11
Mitte kuidagi ei suhtu, miks see mind peaks huvitama!
Ja kuidas see sinusse puutuma peaks?
 
Mina 11. september 2009, kl 21.55
Appi, nii lolli inimest kui Kortspõhi pole ma pikka aega näinud. Üritab jube tark ja haritud olla, aga on tegelikult tavaline väikeodanlik inimene. Vähemalt selline suhtumine kumab tema postidest läbi
 
proua Kortspõhi 11. september 2009, kl 22.14
Mina, „väikekodanlus” pole solvang, vaid kompliment, kuigi elus edasijõudmatud ja vähese mõtlemisvõimega indiviidid üritavad seda esimese pähe esitada.

Väikekodanlus on maailmavaade, mille puhul hinnatakse inimese edukust väärikast käitumisest, peenest kõnemaneerist, haridusest ja materiaalsetest väärtustest lähtudes. Väikekodanlik inimene hindab kõrgelt stabiilset, turvalist elukeskkonda ning vastandub boheemlasele.
 
baba gaga 11. september 2009, kl 22.24
Oh taevake, Kardioloogil on jälle tuurid peal!

Tule, säutsu kaasa, cocci!
 
Pael Kaela 11. september 2009, kl 22.32
Kohe ostan.
 
pentax 11. september 2009, kl 22.35
kuidas frau Kortspõhja tema mees, lapsed, töökaaslased välja kannatavad? ma läheks hulluks.
 
oi kus ma vihkan sellis pruuni 11. september 2009, kl 23.29
Aeg: 09-11-09 13:29
http://www.kv.ee/harjumaa-tallinn-pirita-kaokapa-6-tuba-2-korrust-k-1031880.html?nr=22&search_key=3d2f15894e48bd447a05195f1a3956d4&largeimages#0

Nii koledates pruunides toonides jubedust, nagu sellel viimasel lingil polegi ma näinud. Masekas tuleb peale!
 
ükskõik 11. september 2009, kl 23.42
sarnased on, muud midagi. kortspõhi sellest varem rääkinud, istuvad õhtuti söögitoas, küünlad lauale pandud, noad-kahvlid, portselanist taldrikud millimeetri pealt paigas, vahetavad kuivalt päevamuljeid, kiidavad üksteisele takka, korts istub kodus ajatus kostüümis (tema sõnad), pidulik soeng peas, mees riietatud ülikonda, lapsed ka pidulikult riides ja kui lauast lahkudes ei palu end vabandada, siis saavad kortsu käest noomida, nädalavahetustel korraldavad mehega veiniõhtuid, kus viibivad nendesugused tuttavad, mees käib kindlasti golfi mängimas ja korts juhatab raamatuklubi, ei imestaks, kui neil veel koduabiline oleks, kes laua katab ja söögi valmis teeb. snoobid ühesõnaga, aga neile sobib ja las nad siis olla.
 
helen:( 12. september 2009, kl 11.47
Proua, see viimane oli küll nali, ma loodan (ma ei suuda uskuda).
Need seinakatted? Aga võib-olla tõesti, päris masendav, eriti hilissügisel.
Tõelist luksust ja hubasust leian ma (see pole minu maitse), Inglismaalt.
Mina läheks hulluks liiga kirjus (virr-varr, palju nips asju) elamises ja ainult pruunides toonides elamises.
Mulle meeldivad puhtad toonid, palju valgust, rohelisi taimi ja kahe värvi kombinatsioonid. Näiteks roheline kuldse värviga, sinine värv hõbedaga (vannitoad), veinipunane mustaga (seal on vaja tasakaalustajat).
Maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse! :)

Mis puutub "majakesse põllu pääl", siis on ju hea, kui iga inimene leiab enda "südame". Kõledad "põllumajad", mille ümber puuduvad puud ja privaatsus, pole minu jaoks!
 
helen:( 12. september 2009, kl 11.51
Ah-jaa, selline interjöör peaks kokku sobima vana "lossiga", see ainult minu pisike arvamus!
 
Julge Oletus 12. september 2009, kl 14.35
Saab, seltsimehed, saab majakese metsaveerul 1,5 miljoniga. Kodanikud kolepõhised vaidlevad siin mingite pitskardinate üle....Ega need taga maja soojapidavust, ajastukestvust jms. Kipsmaju on ikka suhteliselt vähe ja kindlasti pole kipssein selline, millest käe või pea läbi kopsad. Kui muidugi pea pole kipsist kõvemast materjalist nagu siin mõnel naljatilgal:D
 
krt 13. september 2009, kl 22.56
Ma jäin mõtlema nende asjade üle, mida majaelanik siin kirjutas:

-oma majas pole seina taga naabreid (korteris alalõpmata kostab teiste olmemüra ära olgu musa või trampimine või puurimine),

See käib ehk nõuka-aegsete paneelikate kohta, tänapäevases kortermajas ei kuule sa kuskilt piiksugi.

-majas võid kuulata muusikat mis kell tahad ja kui kõvasti tahad,

Korteris saab ka. Või... KUI kõvasti sa seda muusikat siis kuulata tahad?

-majal on oma aed, kus saab grillida sõpradega, suvisel ajal päevitada koduaias,

Nõus. Õnneks on korteriomanikel selleks enamasti mingi suvilakökats.

-oma majas saan koduaias autot parkida ja voolikust oma hoovis autot pesta (korterielanikuna pean käima pesulates ja maksma)

Auto parkimiseks pole oma maja vaja. Autot pesen mina isiklikult garaazhis, aga jah, muus osas nõus.

-majas pole mingeid tobedaid ühistuid ja majas maksad täpselt ainult selle eest,

A see ühistu polegi ainult tobe, vahest teevad nad täitsa vajalikke asju ka, nagu katuse parandamine või maja ümbert muru niitmine, parkla ja mänguväljaku rajamine jms
 
Täpitriin 14. september 2009, kl 09.09
Maja peaks võimaldama privaatsuse (keegi ei piilu mu hoovi, minu tegevus ei sega naabrit ja tema oma mind), aga kui krunt on 500-750 m2, millisest eraldatusest ning üksiolekust saab siin juttu olla. Grilli, aga arvesta sellega, et öörahu kehtib ka sulle. Mina, varajase tõusjana, alustan kell 7 muruniitmist - oma tuba, oma luba. Tahan öelda, et ainult üksikus paigas saad sa eeldada, et võid käituda oma hooviski nii nagu targemaks pead (muusika põhjas, kogu ümbruskond teie peohääli täis, hommikune või hilisõhtune muruniitmine või trimmerdamine).
 
jeerum 14. september 2009, kl 10.33
Täpitriin, no kui sa kell 7 alustad eramajade rajoonis häälekat muruniitmist, siis tuleb grupp naabreid ja annab sulle peksa lihtsalt! Teiste inimeste rahu ei tohi rikkuda 24 h ulatuses.
 
niidab 14. september 2009, kl 10.46
 
to Täpitriin 14. september 2009, kl 10.50
Tahaks kohe ausalt teada, et oled sa iialgi eramajas elanud? Mulle jääb küll mulje, et sul on "eramaja" mõiste väga selgusetu.

Ma ei tea küll ühtegi Eesti LINNA, kus krundil oleks tagatud 100% privaatsust. Ära nüüd ikka üle pinguta! Isegi kui omada nurgakrunti, siis ÜKS naaber on ikkagi, ja ka siis ei sul võimalik oma aias nii liikuda, et keegi sind ei näe. Kuid reeglina on ikkagi 2-4 naabrit (minul on Nõmmel SUUR krunt, 1600 ruutmeetrit, ja see tähendab seda, et mul on kokku 5 erineva kinnistuga krundipiir + üle tee 2 kinnistut), ja isegi kui krunt oleks 3000 ruutmeetrit, siis ju kõrval ikkagi nähakse, mida sa aias teed. Ära nüüd ikka utoopiasse kaldu!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!