Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
majake põllu pääl
 
Täpitriin 14. september 2009, kl 11.07
Mis nüüd juhtus!? Mina olen varajane tõusja küll, aga mul ei tuleks iial säärast mõtet mõnd naabrit tegelikult sel viisil terroriseerida. See oli väike uitmõtteke.
Olen elanud 1400 m2 krundiga eramajas, millel on 5 aiaga piirnevat naabrit. Õnneks pole neist ükski selline 'mina ja maailm mõtteviisiga ega naabri ellu nina pistev tüüp', aga erinevalt põllukruntidest ei näe ka ükski naaber minu akendesse või hoovi.
 
to Täpitriin 14. september 2009, kl 11.17
No ikka ei saa aru! Kui elad LINNAS 1400-ruutmeetrisel krundil, siis mitte kuskilt ükski naaber sinu aeda ei näe; aga kui elad uues rajoonis 1400-ruutmeetrisel krundil, siis kõik näevad sinu aeda????? Ei saa aru, ei saa aru...
 
Täpitriin 14. september 2009, kl 11.27
11:17, kõrghaljastus (kastan, kased), L-kujuline maja, garaaž ja saun varjamas naabrite eest sisehoovi.
Vähesed põllukrundid saavad kiidelda kõrghaljastusega, mis piirab juba naabrite vaatevälja ja praegused majad on ehitatud pigem nii, et ühte ehitisse mahutuvad nii elamine, saun kui ka garaaž.
 
to Täpitriin 14. september 2009, kl 11.36
Kui ise ehitada, osta krunt ja ise teha, siis saab ju just sellise kujuga maja, nagu soovid. Kas "madala ja laia" või "kõrge ja kitsa". Vastavalt sellele saab ka haljastuse kujundada. Muide, tänapäeva inimene on juba nii teadlik, et enne, kui maja hakkab projekteerima, paneb mõtetes ka võimaliku haljastuse paika, naaberkruntide suhtes, tänava suhtes, olemasolevate puude suhtes. Või kui läheb valmismaja ostma, siis vaatab kohe, et a-ah, seal on naabrid, seal on nii kõrge maja, sealt need vahivad mulle aknasse, ei ma seda maja ikka ei võta.

Ja pealegi - mõnele just meeldibki ilma haljastuseta krunt, sest siis saab ise täpselt teha, nagu meeldib. Kui krundil on suured puud - tammed, vahtrad, männid, kuused - siis see seab omad piirid, ja sellistes tingimustes on palju raskem "kõrghaljastust" kujundada. Mida vähem "segavaid faktoreid", seda rutem saab haljastuse rajada.
 
maakas 14. september 2009, kl 11.38
Tegutsen finantsalal äriühingus, lisaks olen fie umbes samal alal. Mingeid ulmesummasid ei teeni, aga ära elan kenasti.

Muide maja on vanaisa enda ehitatud, tema tehtud siseuksed veel ees. Juba 19. sajandil välja ostetud talu. Uus maja valmis vahetult enne Teist ilmasôda.Tôsi küll, maad ei ole palju, alla 60 ha. Igavesti tubli eesti mees oli. Mingi lumpeni kraaksumine siin on lihtsalt masendav. Vôiksite midagigi kasulikku teha, kasvôi oma trepi-esise puhtaks pühkida.
 
kraanajuht 14. september 2009, kl 12.03
Tea mis nad sel väärt kaubal hinna alla lasivad?
http://epl.ekspress.ee/artikkel/442054

Siin võid ennast ogaraks istutada aga tolku??
http://f.postimees.ee/f/2008/09/08/72169t55h6c97.jpg

Siin pole ruumi ka istutada
http://y.delfi.ee/norm/97930/4799498_9J7NUB.jpeg

Tõsine lahendus oleks ostjatele peale maksta
http://www.ehitusuudised.ee/Default.aspx?ArticleID=fa68491f-a0ce-4b97-a033-1d21eef12b0d&readcomment=1

Aga pole hullu, pole hullu.
 
11:36 14. september 2009, kl 12.14
kraanajuht - nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid soove. Ebakvaliteetset kipsmaja tõesti ei käsi keegi osta, ometigi leidub ka neile tahtjaid. Ja milleks siis inimest sellepärast hurjutada? Tunen maal elanud peret, kes ostis "korteri Tallinnasse", mis oli tema jaoks unistuste tipp, peaasi, et maalt ära saaks. Osteti olematu hinna eest 2-toaline ühispeldikuga korterilobudik Koplisse! Kuid inimeste pikaaegne unistus täitus - neil on nüüd korter Tallinnas!

Sama toimib ka vastassuunas - getos elanud inimene tahab põllu peale! Miks ta ei või seda teha siis? Ja muide - ta nagunii ei oska ühtegi puud ega lille istutada, sest ta pole seda elus teinud, nii et karpmajade linnak kuskil põlluservas on parim, mis temaga elus juhtuda sai! Miks võtta inimeselt rõõmu kolida OMA majja!?
 
Täpitriin 14. september 2009, kl 12.18
Kindlasti on ka uuselamurajoonides märksa inimlikemaid projekte ja kooslusi kui kraanajuhi näited, aga üldiselt ... need on katselapid vaatamaks kui ruttu inimene oma naabreid vihkama hakkab, mitte elamisväärne keskkond.
 
Aime 14. september 2009, kl 13.04
Ise ma küll ei ole ma hetkel majaomanik, vaid olen siiski korteriomanik mererajoonis, mis asub kesklinnale küllaltki lähedal, bussiühendus on hea ja kaubanduskeskus on maja kõrval. Võib olla seda arutelu lugedes jääb üles mõte, et miks keegi ostab endale maja põllu peale. Ka endal on tegelikult sellest kahju, sest põld on ikkagi harimiseks. Vahest liiklen ühistranspordiga ka linnaservadesse ja ühetaolisi karpmaju on ikka väga palju, mis asetsevad kõik endistel sovhooside, kolhooside maadel. Ma mõistan püüdu omada maja, kuid, kui sa ikkagi omad maja põllul, siis peaksid ka seda põldu harima. Nüüd mõnel on hoovis kaks kuuske ja õunapuu ja on suured majaomanikud.
Vanal heal ajal oli isegi suvilakooperatiivides maad maja juures rohkem. Samas sellist pisikest istutamisevajadust saab edukalt ka korrusmajas elades rahuldada. Endalgi on mul maja eest pisike peenrake, kus siis kasvamas üks aroonia ja mõned saialilled. Ja mis sellest, et maja on 16 korruseline tornmaja. Ühesõnaga kokkuvõtvalt, selleks, et omada pisikest murulapikest, kuhu on istutatud pisike õunapuu ja kaks dekoratiivkuuske, ei pea maja omama. Seda saab ka korterelamus teha. Majaomanik, eriti veel kelle maja on põllul, peaks olema ka põllumees, põlluharija. Ma ei ole küll mingeid suuremaid angaare või põllutöötehnikat selliste majade juures näinud.
 
imestaja 14. september 2009, kl 13.20
Miks mõttes kipsmajad? Pole elus ühtki kipsmaja näinud, nähtud põllumajad olnud Fibo plokkidest või puitkarkassil telliskivivoodriga majad, mille siseviimistluses on ka kipsi kasutatud. Andke mõni kipsmaja link.
 
kaja 14. september 2009, kl 13.27
"Ma mõistan püüdu omada maja, kuid, kui sa ikkagi omad maja põllul, siis peaksid ka seda põldu harima. Nüüd mõnel on hoovis kaks kuuske ja õunapuu ja on suured majaomanikud"

Maatükk on maatükk, mis vahet seal on, kas see oli enne põld või mitte? Maja ostmise eesmärk ei ole tänapäeval põllumajanduse viljelemine ega peenardega jamamine. Linnalähedases rajoonis maja ostnu ilmselgelt ei soovi põldu harima hakata, vaid tahabki enamus aeda katta muruga+ mõned haljad puud istutada, ei mingeid lehti sügiseti riisuda, ta sõidab oma majast tööle-koju, ta sissetulek tuleb muust kui põllumajandusest. Maja on ikka rohkem selleks, et on ruumi rohkem kui korteris, seina taga pole naabrit, on oma aed ja muru, kus lapsed joosta saavad, kus grillida või päevitada.
 
lolita 14. september 2009, kl 13.38
Kinnisvara sõnastik:
Kaasaegne elurajoon – haljastust pole ollagi, naaberkruntidel käib alles vundamendiehitus
Logistiliselt heas kohas – raudtee või mõni suurem autotee on kohe kõrval
Kaasaegne planeering – kõik on avatud, panipaikasid pole, maja kajab nagu kirik
Huvitav planeering – mingi tõsine käkk on kokku keeratud
Eksklusiivne sisekujundus – maast laeni täis odavat kitši
Tolmuvaba tee – vihmase ilmaga ei tolma (natuke mudane ainult)
Looduslähedane asukoht – vähemalt muru on krundil olemas
Ehitusjärgus elamu – viimased kaks aastat pole keegi midagi ehitanud
Kõrgelt hinnatud piirkond – kes hindas, ei tea
Vaikne koht tupiktänava lõpus – talvel roogid lund nagu segane
Valgusküllane maja – suured aknad, ela nagu akvaariumis ja küta ennast lolliks
10 min autosõidu kaugus kesklinnast – kui sõita laupäeva hommikul kell 4
Hea hind! – müüja jaoks siis loomulikult
Uus hind! – eelmine hinnasoov oli veel utoopilisem
Viimane võimalus selle hinnaga osta – homme on juba odavam
Miljööväärtuslik piirkond – lääneriikidest pärit turistid imestavad ekskursioonibussi aknast vaadates, kuidas meil veel sellised linnaosad säilinud on
Ühtse arhitektuuriga piirkond – naabril on sama kole maja
Asub eraldatud looduskaunis paigas – talvel on abiks püsiva neliveo ja kõrgema kliirensiga sõiduvahend
Asub veekogu vahetus läheduses – tasub uurida, millised kindlustusfirmad üleujutuste vastu kaitset pakuvad
Kommunikatsioonid rajatakse järgmisel aastal – kui arendaja vahepeal pankrotti ei lähe
Kauplus ja bussipeatus lähedal – poes on müügil ainult hädavajalikke toiduaineid, buss käib korra päevas
Turvaline asukoht – korter asub kõrgel ja autoga pääseb otse lukustatud sisehoovi
Valgusküllane elamine – kogu korteri peal on üksainus, tänava poole suunatud suur aken
Omapärane valguslahendus – magamistuba on ilma aknata
Suur rõdu – mida keegi ei kasuta, kuna korter asub liiklusmagistraali ääres
 
võsaelanik 14. september 2009, kl 13.51
lolita - selle "naljaga" võisid 4-5 aastat tagasi rabada, tänapäeval on seda juba kõik lugenud ja see üllitis on ammu oma populaarsuse ja aktuaalsuse minetanud.
 
mi 14. september 2009, kl 13.54
Aimele
jajah. kui mina elasin 9-kordses majas, siis lapsega liivakasti mängima minemine algas klaasikildude, konide ja kassikaka korjamisega. alles siis sai laps mängima hakata.
kui sul on pisikie istutamisvajadus ja keegi su taimi ei rüüsta, siis on tore. aga mina näiteks pean lugu ka sellest, et mõned maasikad, ploomid ja õunad saaksin oma aiast. korrusmaja juures, isegi kui õnnestub peenrake tekitada, saaki endale hoida ilmselt ei õnnestu.
 
Tahan PÕLLUMAJA 14. september 2009, kl 15.10
Nii valisin siis meelega nn vanemad auväärsed piirkonnad (haljastus olemas) ja mitte uusrajoone kirutud põllumajadega.

Majad Nõmmel (krunt 500-800 m2)

http://www.kv.ee/?act=search.simple&company_id=&broker_id=&recent=0&coords=&price_m2_min=0&price_m2_max=0&bid_objects=&agent=0&deal_type=3&county=1&page_size=25&price_min=0&price_max=&parish=421&keyword=&price_type=1&city=13242&orderby=ch&images_only=1&building_type=13&building_status=0&floors_min=&floors_max=&area_total_min=&area_total_max=&area_ground_min=500&area_ground_max=800&search=Otsi

Majad Pirital (krunt 500-800 m2)

http://www.kv.ee/?act=search.simple&company_id=&broker_id=&recent=0&coords=&price_m2_min=0&price_m2_max=0&bid_objects=&agent=0&deal_type=3&county=1&page_size=25&price_min=0&price_max=&parish=421&keyword=&price_type=1&city=13243&orderby=ch&images_only=1&building_type=13&building_status=4&floors_min=&floors_max=&area_total_min=&area_total_max=&area_ground_min=500&area_ground_max=800&search=Otsi

Majad Kristiines (krunt 500-800 m2)

http://www.kv.ee/?act=search.simple&company_id=&broker_id=&recent=0&coords=&price_m2_min=0&price_m2_max=0&bid_objects=&agent=0&deal_type=3&county=1&page_size=25&price_min=0&price_max=&parish=421&keyword=&price_type=1&city=13243&orderby=ch&images_only=1&building_type=13&building_status=0&floors_min=&floors_max=&area_total_min=&area_total_max=&area_ground_min=500&area_ground_max=800&search=Otsi

Majad Haaberstis (krunt 500-800m2)

http://www.kv.ee/?act=search.simple&company_id=&broker_id=&recent=0&coords=&price_m2_min=0&price_m2_max=0&bid_objects=&agent=0&deal_type=3&county=1&page_size=25&price_min=0&price_max=&parish=421&keyword=&price_type=1&city=13237&orderby=ch&images_only=1&building_type=13&building_status=4&floors_min=&floors_max=&area_total_min=&area_total_max=&area_ground_min=500&area_ground_max=800&search=Otsi

Loomulikult on siin väike osake, ainult need mis parasjagu müügis on. Reaalse pildi saamiseks tehke üks päev jalutuskäik. Kellel tagument liiga suur jalutamiseks, võib algatuseks minna kasvõi delfi.ee lehele, valida sealt kaart ja vaadata neid piirkondi aerofotona ja siis võrrelge uute elamurajoonide aerofotona. Kui aju pole just pähkel, siis võib omad järeldused teha (äkki isegi Kraanajuht leiab vastuse oma küsimusele: "Siin võid ennast ogaraks istutada aga tolku??" või millega kraanajuht neid uuselamu rajoone võrdleb, äkki taludega 10 ha talumaadega, sellise lolli puhul ei imestaks)

Aga kuna ma eeldan, et siin on palju pähklist väiksema ajuga inimesi, siis puust ja punaselt näide:
Näiteks võtame kaks inimest tänavalt, üks on noor ja teine vanem: Noor on koduriietes- meikimata, sättimata (Loe: uus põllumaja) ja vanem on sätitud, soeng peas ja kenad riided seljas (Loe: eramaja väärikas kõrghaljastusega piirkonnas)

Ainult loll ei mõista, et see vanem inimene näeks koduriietes ja meigita hale välja. Ja veel lollim ei mõista, et kui see koduriietes noor inimene ennast ka korralikult riide paneb ja üles vuntsib, alles siis on need kaks võrreldavad. Kusjuures noorema kasuks, sest vana puhul on kuulda kondiraginat ja tunda vanainimese higihaisu!

Ma ei jõua ära kiruda, et valisime omal ajal vanema maja (kusjuures see oli üks korralikemaid, käisime vaatamas palju maju ja see oli ropp mida kõike näha võis, mõni maja oli nii, et ainus võimalus kopaga maha enne kui tuul pikali lükkab ja uus ehitada) Ok piirkond on super, ümbrus on ilus...aga see raha mis siia sisse on juba pandud...ja ega tegemistel pole lõppu näha. Uue ehitamine ON odavam kui vana kõbi putitamine. Ja putita palju putitad, ega selliseks ikka ei muuda nagu meeldiks. Ma eelistaks VÄHEM aga suuremaid tube ja SUURT kööki. Meie majas on palju tube, aga kõik on 8-16 m2 vaid ja köök on selline nagu teise mehe peldik oma suuruselt.
Mis kõrghaljastusega aeda puutub, siis kõik eelmise omaniku marjapõõsad oleme üles kiskunud. Õunapuid kõiki ei raatsinud, aga samas iga sügisene nuhtlus. Hekk on siin väga ilus suvel, samas talvel on raagus ja oivaline vaade kolme naaberaeda (kellel kõigil hekk puudub)
Oleks vaid oma lage maa, kujundaks kõik hoopis teistmoodi ja kahtlemata igihalja hekiga.
Kokkuvõttes see majake siin Pirital on kohe müüki pandud kui paremad ajad tulevad, lihtsalt praegu on müümiseks väga tobe aeg.
Kohe väga väga tahan puhast lehte- uut maja väikse aiakesega, kus TÄPSELT oma maitse järgi kujundaks ja poleks eelmiste elanike kõdu...
 
skiso 14. september 2009, kl 15.22
see on nüüd küll väga tänuväärne, et inimesed on hakanud oma postitusi ka näidete ja väidetega ilustama. tõesti. arengud on enneolematud.

mind küll natuke häirib 105-nda postitaja fetiš lollide kraanajuhtide ja vanainimeste higihaisu suhtes, kuid kodutöö on korralik ja esitatu on argumenteeritud. see, kas rohkem või vähem pole hetkel oluline. oluline, et on.

ja veel selline tähelepanek lolli (sic! pole minu väljamõeldis) kraanajuhi ja Tahan PÕLLUMAJA postitustest:

Autor: kraanajuht
Aeg: 09-14-09 12:03
http://f.postimees.ee/f/2008/09/08/72169t55h6c97.jpg

http://y.delfi.ee/norm/97930/4799498_9J7NUB.jpeg

Autor: Tahan PÕLLUMAJA
Aeg: 09-14-09 15:10
...Oleks vaid oma lage maa, kujundaks kõik hoopis teistmoodi ja kahtlemata igihalja hekiga....

ootan põnevusega 107-ndat postitust
 
Tahan PÕLLUMAJA 14. september 2009, kl 15.55
to skiso
Näed aga ma võisin ju argumenteerida ja puha, puust ja punaseid näiteid tuua, skisole ikka kohale ei jõua.
Ehk panid tähele NENDE AUVÄÄRSETE KRUNTIDE SUURUST AUVÄÄRSES PIIRKONNAS, mille lingid panin. Ilma haljastuseta näeks nad täpselt samasugused üksteise kõrval asuvad majad välja nagu uuselamud kraanajuhi esimesel lingil. Ei jõua kohale, ega ju?

Kraanajuhi esimesel lingil on ca 600 m2 krundid vähemalt, vasakpoolsetel majadel kindlasti suuremad.
Teisest lingist ei saa, mis vaates ja mis seal üldse toimub.

Palun sulle 107 postitus, sai jälle peaga vastu seina joostud ilmselt...
 
Mare 14. september 2009, kl 15.55
Kes keelab seal "paljal" krundil haljastada täpselt nii nagu tahad, et tagada privaatsus (ps täielik 100% privaatsus on välistatud sõltumata krundi suurusest ja haljastusest, kui just metsas ei ela)
Või on kusagil kirja pandud, et hekk, puud, põõsad on keelatud põllumaa krundil?

Toon heaks näiteks oma vanemad, kellel on imeilus haljastatud aed ühes kõige rohelisemas Eesti aedlinnas. Nemad ehitasid, rajasid kõik ise. Mäletan uduselt seda sama maja ja aeda algstaadiumis kui seal ei olnud mitte lilleõitki...uskumatult lage ja tühi. Praegusega ei anna võrreldagi.

Proua Kortspõhjale
Ebasümpaatne oled kogu aeg tundunud, seda esiteks. Aga siinsete sõnavõttude põhjal ma ütleks, et tegemist on suisa jäleda mooriga. Vanamutt, kes vaevalt oma 6-toalise elamise on saanud oma õpetaja palgast, kritiseerib siin teisi ja nende elamisi.

Ei kujutaks iial ette, et minu eeldatavasti sinu ealised vanemad, tuleks siia prääksuma selliste inimeste kallal, kes on alles selle suure rajamise/haljastamise tee alguses ja kellele pole sugulastelt või abikaasalt valmis komplekti (maja koos kõrghaljastusega aiaga) sülle kukkunud...

Muide proua Kortspõhi võiks ka teadmiseks võtta, et igal ajastul on oma tegu ja nägu. Ja alati on olnud selliseid "kortse", kes kritiseerivad kõike ja kõiki, mis on uus ja moodne. Ela siis oma "maja moodi majas" koos pitside, satside ja nikerdustega, mis sa ussitad teiste kallal. Tundub, et king kusagilt ikka pigistab, miks muidu üks inimene nii sapine on.
 
otsija 14. september 2009, kl 16.02
"Uue ehitamine ON odavam kui vana kõbi putitamine. Ja putita palju putitad, ega selliseks ikka ei muuda nagu meeldiks. Ma eelistaks VÄHEM aga suuremaid tube ja SUURT kööki. Meie majas on palju tube, aga kõik on 8-16 m2 vaid ja köök on selline nagu teise mehe peldik oma suuruselt."

Peab nõustuma, olles ise käinud vaatamas Nõmme, Kristiine, Pirita vanu maju, siis maja sisemus tuleks kõik ümber ehitama hakata-kõigil köögid nii pisitillukesed, sageli veel kandev sein vahel, mida ei saa lammutada, ka elutuba pisike, abiruumid olematud, trepihall pime ja kitsas, saunaruum hoovi peal jms jamad. Nagunii ostaks laenuga ja siis hakka veel sisetööde-remondi peale raha ning energiat kulutama. Milleks? Kui sama raha eest saan avara kaasaegse planeeringuga uue maja uusrajoonis.
 
Huvituja 14. september 2009, kl 16.15
Vaatasin kinnisvara webist huvipärast uusi maju. Kuus lehekülge lappasin läbi ja "põllumajadest" leidsin ainult kivimaju, puumaju ja mõned palkmajad.

Paluks infot kipsmajade kohta, kus need kvaliteedita majad siis lõppude lõpuks on. Tooge siis näiteid ja nimetage konkreetseid aadresse ja kohti! Praegu on siin saunas naised rääkisid tase.
 
helen:( 14. september 2009, kl 16.34
Kes vähegi kokku puutunud vana maja remondiga, see teab, et hiljem oled peast hall ja rahakotis jooksevad ainult ämmelgad!
 
skiso 14. september 2009, kl 16.40
väide, et tegemist auväärsete kruntidega, auväärses piirkonnas, kuulub sulle, mitte mulle. piirkond võib ju auväärne olla. 20x30 krunt aga kindlasti mitte. 1000 ruutu võik üks õuemaa ikka minimaalselt ära olla. aga see selleks.

mina sain väga hästi aru küll, vaatamata oma saepurupäisusele, et toodud näidete varal selgitatakse puust ja punaselt, et need on sama suured kui uuselamurajoonide krundid. mina ei saa väga hästi aru kus seal see ruum on midagi istutada. noh ok istutada saab ka kahele ruutmeetrile. puu näiteks. aga ka sellest ei tahtnud ma rääkida.

ma tahtsin tunnustada inimeste püüdlust kirjutada rohkem kui üks rida ja oma väiteid ka linkideda täiendada. üks toob "lolliküla" näiteid (majad lagedal väljal) ja teine vaidleb argumenteeritult vastu (saab haljastada endale meelepäraselt kui ruumi on). mis sa minule kõrri kargasid :) mina olen aus ja rahulik vabariigi kodanik. pole midagi halba sulle ega kellelegi teisele teinud. :P

P.S.
sellel teisel kraanajuhi lingil näen mina, et need majad on praktiliselt sein-seinaga koos seal. vaata teletorn paistab. eks kohalikud tea täpsemalt kus see on või mis seal on.
 
skiso 14. september 2009, kl 16.43
väide, et tegemist auväärsete kruntidega, auväärses piirkonnas, kuulub sulle, mitte mulle. piirkond võib ju auväärne olla. 20x30 krunt aga kindlasti mitte. 1000 ruutu võik üks õuemaa ikka minimaalselt ära olla. aga see selleks.

mina sain väga hästi aru küll, vaatamata oma saepurupäisusele, et toodud näidete varal selgitatakse puust ja punaselt, et need on sama suured kui uuselamurajoonide krundid. mina ei saa väga hästi aru kus seal see ruum on midagi istutada. noh ok istutada saab ka kahele ruutmeetrile. puu näiteks. aga ka sellest ei tahtnud ma rääkida.

ma tahtsin tunnustada inimeste püüdlust kirjutada rohkem kui üks rida ja oma väiteid ka linkideda täiendada. üks toob "lolliküla" näiteid (majad lagedal väljal) ja teine vaidleb argumenteeritult vastu (saab haljastada endale meelepäraselt kui ruumi on). mis sa minule kõrri kargasid :) mina olen aus ja rahulik vabariigi kodanik. pole midagi halba sulle ega kellelegi teisele teinud. :P

P.S.
sellel teisel kraanajuhi lingil näen mina, et need majad on praktiliselt sein-seinaga koos seal. vaata teletorn paistab. eks kohalikud tea täpsemalt kus see on või mis seal on.
 
Täpitriin 14. september 2009, kl 17.21
Tahan põllumaja (15:10), minu sugulastel on 30-ndatel ehitatud elamu Hiiul ja selle krunt on küll suurem kui sinu pakutud 800 m2, toad on küll tikutopsisuurused ja vannituba ehitati majja alles üle-eelmisel aastal ühe toa arvelt, aga tube on majas õnneks piisavalt, et teha 6-toalisest elamust korralik 3 või 4-toaline.
Mina ise paraku olen teise samasuguse kehva ahju, tikutopstubadega kinnisvara omanik ja seni olen mõelnud, et kuna kõik muu on ideaalne (ilmakaared, haljastus, hoovi ruutmeetrid, asukoht linnas), siis meeleldi kisuks maja vundamendini maha ja ehitaks uue, kaasaegse ja minu pere vajadustele vastava. Mul pole midagi uuselamu vastu, aga mulle meeldib elada majas sellisel krundil, kus on JUBA kõrghaljastus.
 
maakas 14. september 2009, kl 18.06
Ma ei viitsinud kõiki postitusi läbi lugeda. Kortspõhja lugesin ja jagan täielikult Mare arvamust tema kohta.

Muidu üldmuljes tundub mõttetu teema ja inimesed võrdlevad siin koera ja kassi. Esiteks tuleks paika panna, kas mõeldakse maju linnas või külas. Kas me räägime aiainimestest või töö/kodu linna kontoriinimestest?

Ise talumutina tõesti ei tahaks pisikesel lapil elada ( tegelikult kui valik oleks kas korter või pisike majake pisikesel lapil, valiks ikkagi viimase). Lisaks oleks selline maja maja küljes variant minu kandis tõesti imelik. Minu naabri majapidamine on näiteks u pool kilti minust eemal linnulennult.

Rääkides linnainimestest, kes seal ja kitsel vahet ei tee ja kes eluski kapsamaad ei tahagi, mõtlen mina küll, et milleks talle suur maalahmakas. Heal juhul ühe kuni paar viljapuud istutab, mõni ilutaim, terrass. Liha sussutamiseks on 500m2 küll ja rohkemgi.
Seega kui siin nüüd kaklevad linna ja linna lähiümbruse inimesed, siis minu tagasihoidlik arvamus on et pigem on ikka korterirahva viinamarjad hapud. Kõrvaltvaatajana ütleks neile ässituseks, tal on pisutki aga sul pole muhvigi, peale nelja seina ja kassikusese ühistrepikoja :P

Et nüüd korteriinimesed väga ei solvuks, siis lisan et kes on ikka raudpolt korteriinimene ja omab seejuures uhket lukskorterit ja maja ei tahagi, ega see siin ei kiunu kah. Minu tagasihoidlik arvamus ei puuduta neid.
 
helen:) 14. september 2009, kl 18.15
maakas, :))) see oli hea, paremini poleks öelda saanud.
 
v 14. september 2009, kl 19.25
vot kus teema! mind küll ei häiri, las elavad kui tahavad ja on õnnelikud. sõltub ju tõesti, millistest oludest on tuldud ja kuidas on elukvaliteet seetõttu muutunud. peaasi, et nad ise seal rahul on. kuigi jah - hea põllumaa on ära rikutud.

kui endal valida kas nõmme vana maja (see tüüpiline 60-tel ehitatud) või uus põllul, siis ei teagi, kumba. esimene on tõesti paras onn halva planeeringuga ja teine mulle isiklikult vastuvõetamatu. olen elanud selles paljukiidetud nõmme majas ja varakevadest hilissügiseni puudusid mul igasugused magamisvõimalused tänu naabrite peolembusele ja koerte haukumisele. õnneks on mul juba valitud ja hästi, kui tulevikus maja soovin, siis üksikul krundil.

samas ei olnud ju teemaalgataja küsinud, kumba eelistad.

korts on ikka lahe tüüp - uskumatu, et selline klišee eksisteerib kasvõi foorumis. kordagi ei väärata oma osast.
 
Tahan PÕLLUMAJA 14. september 2009, kl 21.21
to Täpitriin
Otse loomulikult on ka suuremaid krunte, elan isegi 1200 kopikatega krundil. Aga illustreerivaks näiteks ma valisingi spetsiaalselt 500-800 m2 krundid. Sest suht levinud on selline imelik ettekujutus, et vanas nö sisse elatud piirkonnas (a'la Nõmme) on kõik jube suured krundid ja võrratu privaatsus. Pole sugugi nii! Vanas sisse elatud piirkonnas on aga toimiv infrastruktuur, kõrghaljastus jne. Loomulikult on see suureks plussiks. Tegime oma perega omal ajal valiku just neid plusse arvestades. Miinuseks on see, et ainult selle krundi eest (ka väikese eest) tuleb välja panna miinimum 2 miljonit, isegi kui krundil ainult viltune püstkoda on.
PS Hoiatuseks maja otsijatele, et kui kirjelduses on et hea seisukord, st et olukord on lihtsalt jube. Kui kirjelduses on-vajab san. remonti, siis see tähendab katkist katust, viltuseid seinu, kõveraid põrandaid ja mõnes toas on põranda asemel üldse auk...ühesõnaga košmaar. Tean kuna tõesti palju sai neid maju omal ajal läbi käidud.

Kokkuvõttes praeguseks pole kunagise valikuga rahul-ei ole paraku põuetaskust välja võtta kolme miljonit, et vana maja maha lükata ja uus maja siia ehitada.
 
teine maakas 14. september 2009, kl 22.35
to maakas
ten points :)

minu tütar on linnavurle, karpmaja, minimalistlik sisekujundus, väike krunt. elab nagu korterinimene, ainult see vahe on, et väike maalapike ka lisaks ja ise neiuke on rahul. ja mina emana ka, väga mõnusaks teinud oma elamise. ja nii naljakas kui pole, väga privaatne on, kõik 1-kordsed majad ümberringi, tütrel hekitaim nii 2.5m aia ääres, lippa või vabalt paljalt ringi. sisekujundus mulle on võõras, aga ilus ja väga mugav.
 
Qwerty 15. september 2009, kl 02.12
Kraanajuhi teisel lingil on Tartu Raadimõisa piirkond.
Teiste fotode kohta ei oska öelda, aga kuna Raadimõisas elavad mu väga head tuttavad ja tunnen seda elamurajooni, siis selle piirkonna kohta on küll ainult kiidusõnu.
Pildil nähtu on justkui väike külake, mis tähendab, et autotee viib ainult sinna majade vahele ja lõpeb tupikuga - väga turvaline lastele ja ei ole suvalisi seal mitte elavaid kihutajaid.
Lähedus Tartu kesklinnale, 30-40 minutit kõndida kesklinna, samas asub linnaservas ja sinna on ehitatud meeletult terviseradasid, mida ka agaralt kasutatakse.
Vaikne.
Toimib naabrivalve.
Niipalju kui kuulnud olen, kõik sinna kolinud (7-8) aastat tagasi, on siiani tehtud valikuga väga rahul.
Ka hakkab ilmet võtma haljastus, aedades saab rahulikult olla piisavalt varjatud naabrite eest. Krundid algavad 1000 ruutmeetrist.

Eks neid positiivseid asju on veelgi, ma vaatan ka neid buumi ajal ehitatud uuselamurajoone ja tuleb õudus peale, aga need ennebuumiaegsed on tunduvalt inimlikumad ja mul poleks küll midagi seal elamise vastu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!