Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kas naistel on vanaduse hirm?
 
masenduses 17. detsember 2015, kl 01.09
Kuule, vanaduses ei oota ju midagi ees, ainult surm.
Vana inimest peetakse koledaks, kõlbmatuks, oled veel teistel jalus.
Lausa parem, kui vana ja kole inimene ennast ära peidab.
 
viimasele 17. detsember 2015, kl 10.39
Püha müristus, lausa ehmatas viimane. Kuidas oled oma elu elanud nii madala enesehinnanguga. Ja lisaks kui oled nn kole (see sinu väljend), sis oled selles ise süüdi, ennast käest lasknyd, eluviisid, toitumine, sport jne. Kui ise ennast ei austa ei austa sind ka ümbruskond, ole lugupidavam enda suhtes ja su elu muutub paremuse suhtes.
 
lala 17. detsember 2015, kl 10.42
Surematuid pole ja sellep surmast ei mõtle, niigi seda igapäeva elus liiga palju. Nii palju mõtetuid surmasid õnnetuste läbi:( aga mis on loomulik, seda ei saa muuta.
 
ahet 17. detsember 2015, kl 12.10
niiet siis, ees ootab vaid surm?!

mu arust surm ootabki ees ja seda alates hetkest, kui oled siia ilma sündinud.

vanadus polegi mingi rõõm, aga vanadus on üks elu osa, mis kuulub igaühe elu juurde. vähemalt nii on plaan ette näinud. kui õnnetus või haigus su enneaegselt ära viib, siis jah, võib öelda, et vanadust see inimene tundma ei pidanud ja suri noore ning ilusana.

elu on nagu aastaring.
kevadel tärkad seemnest, oled tilluke taim, kes kasvab ja kosub, suvel lokkab õiteilus ja kannab vilja. mida enam aeg sügise poole, seda rohkem kolletama hakkab, kuni lõpuks kaotab kogu värskuse ja lõpuks muutub kõduks, mille talv kenasti lumevaibaga katab. ja ongi üks eluring täis, talvevaikusega lõpetatud.
inimene on looduse osake ja pingutagu ta kui palju tahes, jääb ta ikkagi alluma looduse seadustele.
looduse vastu võidelda on sama rumal, kui omaenese elugi vastu võidelda.
praegu, vana inimesena, suudan lõpuks seda päriselt mõista. nooremana uskusin, et mõistan, aga praegu tean, et ma vaid arvasin, et mõistan. siis olin rohkem veendunud, et inimene suudab kõike, mida vaid tahab. päris nii see aga ei ole.
 
oehh 17. detsember 2015, kl 14.13
Jätkub teil aga viitsimist sellele delfi trollile pikki vstuseid kirjutada...
 
maratonteema 17. detsember 2015, kl 14.23
Seda minagi, aga eespool mõned ütlesid, et kommentaarid on huvitavad ja trolli juttu nad ei loegi.
Eks see on nagu peaga vastu seina jooksmine. Troll paneb ju edasi. Ning kui tegu on reaalse kinnismõttes inimesega, siis jätkab samas vaimus ka see. Niisuguseid on olemas küll, ma isegi tean paari, ega nad midagi teiste jutu peale muutma ei hakka, kui neis endis millegipärast nihe ei toimu.
Õnnelikkus on valik.
 
masenduses 18. detsember 2015, kl 04.02
Vananemine on paratamatus, seda muuta ei saa, kuid ikkagi on õudne tuleviku peale mõelda.

Vanadus hirmutab, tekitab õudust, aga pääsu ei ole.
Lihtsalt huvitab, kas kellelgi on samad hirmud, samad tunded.
 
kana 18. detsember 2015, kl 09.09
ei ole võimalik kas tõesti - kas tõesti on inimesed nii masendunud ja pessimistlikud?
kuidas ei ole elu mõtet? mul ka 18 aastaselt ei olnud, aga mida edasi, seda mõtekam elu on.
minu elu suurimaks mõtteks on lapsed. kõik kolm on täiesti fantastilised. helistavad, käivad külas, teevad väikeseid teeneid ja kingitusi, on edukad ja rõõmsameelsed, väärtustavad peresuhteid ja on üksteise jaoks olemas :) no eks nad ole minupoolt hoole ja armastusega kasvatatud ka. tütrel on juba tütar. no armsamat lapselast on raske välja mõelda. veedan temaga nii palju aega, kui kiire graafik vähegi lubab.
töö juures on nõutud ja hinnatud, palk on hea ja tööaeg mõistlik. kolleegid on nii nooremad, kui vanemad, vahe on vast selles, et mind võetakse oluliselt tõsisemalt.
kuna oma suure armastuse, aiandusega, tegelemiseks aega napib, ootan pensionipõlve väga. jõudsin oma põhitöö kõrvalt ka aiandust õppima minna. suurepärane otsus. nüüd saan oma suurt lilleaeda teaduslikult kujundada.
tervis ja väljanägemine on ok.
mehega suhted viimase 25 aastaga aina paremaks läinud. ootame pikisilmi nädalavahetusi, et koos aega veeta.
saan endale lubada kalleid hobisid - reisimine ja fotograafia - ja neist rõõmu tunda.
kui kunagi suren, siis tean, et elu oli täielikult oma hinda väärt ja minust on maha jäänud imelised lapsed, kes minu aia eest hoolitsevad :)
 
sa kana 18. detsember 2015, kl 11.53
ei oska vist lugeda.
 
kana 18. detsember 2015, kl 15.32
enamasti oskan. aga siinkirjutatu oli selline masendav ving, et kõike ei suutnud küll järjest läbi lugeda ja vabandust, kui mõni positiivne vastus ka selle nahka läks.
 
vaadates tutvujaid, on surmahirm kandadel 18. detsember 2015, kl 16.26
vaadates tutvuijaid siin delfikaski, on kõigil ju surmahirm ja igavese nooruse igatsus.
Koomiline on neid tekste seal lugeda, kuidas 60 ndates mehed on hirmsad tegijad ja murravad noori naisi kui loogu.
keegi pidevalt joobes 47 -ne naine kirjutab tekste kui porrikirjanik piskuse taskuraha eest.
Nii et jah, surmahirm on täiesti olemas. Mida vähem aega järgi jääb, seda kiiremaks läheb.
 
N+1 18. detsember 2015, kl 18.16
Täpselt nii, aeg hakkab kulgema aina kiiremini! Ning leppida tuleb aina rohkem sellega, mis on- eriti pensionäridel, kel pension pisku. Aga rõõm lastest ja lastelastest on tõesti olemas, mis siis, et noored seda alati ei mõista.
 
kukk 18. detsember 2015, kl 22.00
kana on oma SUURE ELUMÕTTE leidnud nagu siin eespool keegi näiteks tõi. kaugemale mõistus ei võta. ega tema pole selles süüdi.
 
Kr 18. detsember 2015, kl 23.17
P: "Sellest tõesti aru ei saa, kuidas saab 25 aastasel elu läbi olla.
Kui just raske haigus kallal ei ole."
...............................................

Sinul, P, oli elu ju juba 33 aastaselt läbi ... on erilist vahet - 25 või 33?

Võiksid vähem vinguda ... kui ei ole üks ving, siis on kohe teine ...

Mida sa oled ise teinud, et sellest hädaorust välja saada? Loodad jälle mingit kuudepikkust epopöad siia tekitada??
 
kanadel või kandadel 18. detsember 2015, kl 23.39
kukk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kana on oma SUURE ELUMÕTTE leidnud nagu siin eespo
> ol keegi näiteks tõi. kaugemale mõistus ei võta. e
> ga tema pole selles süüdi.
-----------
sul kukk tähtede eristusvõime väike. küll aga kargutaks kanu, kasvõi tapamajas viimane nikkk.
 
masenduses 19. detsember 2015, kl 01.01
Paar - kolm aastat tagasi üks täpselt minuvanune naisterahvas kirjutas küll vastupidist teksti, aga mu meelest ta kommidest kumas ka vastu vanaduse hirm.
Nimeks oli tal sexymama ja primadonna.

Võin eksida, aga selline mulje jäi ta kommidest.

Mina ei ole ennast noorest peale värvinud ja ehtinud, hall hiireke olen olnud kogu aeg.

Aga kes on enda välimuse eest väga hoolitsenud ja tahtnud hea välja näha, sellel vist on raske mõelda, et aastatega välimus närbub.
 
khmm, khmmm 19. detsember 2015, kl 01.11
igal õhel võib see vanadusehirm olla, kuid keegi ei fokusseeru nüüd sellele. no räägitakse omavahel ja aitab, minnakse oma elu edasi elama.
 
kle hall hiireke 19. detsember 2015, kl 14.11
Kui sa ennast natuke sätiksid, naiselikumaks muudaksid, lööksid nii seest kui väljast särama. Mis sa siis oigad, et elu nii hall ja ilmetu, kui sa ise oled selle tekitanud endale.

Ma olen 55a, aga keegi ei usu, et kahe lapse vanaema, komplimente tuleb pidevalt.
 
appi 19. detsember 2015, kl 15.40
Nende kinnismõtte küüsis vaevlejatega vaielda on nagu seaga poris maadelda. Paari tunni pärast avastad, et seale pakub see mõnu...
 
vitamiin D 19. detsember 2015, kl 18.50
P, sul on kindlasti D vitamiini (päikesevitamiini) vaegus organismis, mis tekitabki masendust ja deprekat. Lase teha vereanalüüs ja saad teada, palju µg juurde vajad igapäevaselt.

Abiks on sulle Tartu Ülikooli Kliinikumi info:

http://www.kliinikum.ee/attachments/article/118/D_vitamiinist_TA.pdf
 
masenduses 20. detsember 2015, kl 01.12
Enda sättimine ilmselt tõesti aitaks kaasa, aga kuna ma ei ole harjunud ennast üles lööma ja ei oskagi, siis on jälle oht muutuda naeruväärseks.

47 - 48 vanuses enda sättimine on kunst.
 
kunsti pole seal midagi 20. detsember 2015, kl 01.27
Mine siis Ženja Fokini juurde konsultatsioonile!:-)

Kas kerge meigi ja soengu tegemine, juuksevärvi värskendamine ning moekate riiete kandmine teeb tõesti naeruväärseks? Oled sa üldse proovinud ennast muuta või oled selle mõtte juba eos lämmatanud? Sel juhul ma ei saa aru, miks sa üldse kurdad? Sa ju üldse ei üritagi midagi muuta!
 
jah kindlasi 20. detsember 2015, kl 14.40
pole mõtet kommenteerida mõttetusele, ei seda muuda , kui ta ise ei taha, need vanakesed tekivad peale 30 juba, kes on päeval töö juures väsinud, vaevatud ja vanad ning õhtuks, nädalavahetuseks on hoopiski raugad ja ei viitsi enam kuskile minna. Vanuselt üle 70-80 gi käivad teatris, kinos, muudel üritustel, tööl samuti ja ei tunne ennast sugugi vanana.
Jõudu masenduses masenduda!
 
hey sina 20. detsember 2015, kl 14.50
väärakast teemaalgataja! Lõpeta ära juba ükskord! Mida sa loodad saavutada oma mammuteema tegemisega!?sa oled ikka eriline värdjas täiega@!!!
 
Aga 20. detsember 2015, kl 16.48
minule meeldivad hoolitsetud, värvimata juuste ja meigita, korrektse soengu ,klassikalise tagasihoidliku riietusega vanemad prouad.Nad on endaga ja oma vanusega rahul, väärikad, ei püüa iga hinna eest nooremana näida, see viimane tundub vanemate naiste juures eriti naeruväärne, vahel lausa piinlik.Ammu teada on ju seegi nooremaks ei saa meist keegi!
 
masenduses 21. detsember 2015, kl 19.27
Mulle meeldib küll, kui vanemad inimesed ka oma välimuse eest hoolitsevad.
Ise olen selle koha pealt laisk ja saamatu.
 
minul ka 23. detsember 2015, kl 21.59
Jaah, minul on hirm vanaduses hakkama saamises rahalises m¨ttes.
See meie pension... olen nyyd 45 ja hirm on nii suur, et halvab samuti, eriti aasta löpus. helistasin arstile, sain jälle tabletid peale, SEST MUL ON HIRM! vanaduse ja rahatuse ees! praegu on ok, kuu sissetulek on nii 700-1000.- aga lapsed kasvatada, olen yksinda.
 
no 23. detsember 2015, kl 22.26
Sult tuleb küll lapsed ära võtta;D kuidas sa narkouimas neid siis kasvatad? temal tabletid peal. Unbeliveble.
 
no-le 23. detsember 2015, kl 22.37
Tark tuli no nime all välja!
Targem kui arstid!
Targem kui köik kokku!
 
tablettidest 24. detsember 2015, kl 13.58
küll abi ei leia, selles suhtes oli õigus üleeelmisel. aga pensionipõlveni saab igaüks endale ise teed rajada, vaja oli koolis käia.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!