Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
pätt 18. mai 2014, kl 09.11
Pole mingit erist vahet ja kui oled veel aastste jooksul soome kodanikuks siblinud, vahet pole ja kõik on moos. Sossu ju plekib puuduva osa kiinni, niiet no problems, Angela.
 
Angela 18. mai 2014, kl 09.13
No problems.Seadused sellised ja muidugi tuleb võtta sealt kust saab.
 
pätt 18. mai 2014, kl 09.27
loomulikult tuleb võtta kui lollid annavad. Ja väga meeldib, sest soomes pühitakse karmid faktid vaiba vahele, loe, lakaistaan maton alle. Riigi välisvõlg on juba täheteaduseni ulatuv summa ja soomlaste sinisilmsuse juures võlg aina kasvab. Aga noh, ei huvita, kui antakse ja kui pole enam kust anda, pöördun kodumaale ja elan nagu lill edasi.
 
Angela 18. mai 2014, kl 09.33
Sommid on tõesti sinisilmsed.Riik võtab laenu,et maksta põllumajandus toetusi,siis veel migrantidele kõik elamiskulud.Aga kui see lõpeb siis on ikka puuks siin porolandias.
 
pätt 18. mai 2014, kl 09.34
Võõras riik, võõras mure!
 
pätt 18. mai 2014, kl 09.40
Kodumaal, Eestis ma seda ei teeks, mida siin teen, isegi kui saaks. Kodanikutunne ja ikkagi armastus isamaa vastu ja austus Eesti riigi inimeste vastu..
 
pätt 18. mai 2014, kl 09.45
Ega ma siin rõõmust hõiska, elan tasapisi, vaikset elu ja võtan mis vähegi võimalik. Siis ainult eksisteerin.
Elu naudin Eestis.
 
Angela 18. mai 2014, kl 10.01
Mina koristan siin kortereid ja saan selle eest raha.Elu naudin ka Eestis aga see aeg on seal lühike.
 
pätt 18. mai 2014, kl 10.17
Ole õnnelik, et Sa pole mõningate kombel ärasoomestunud.
Tähtis on mäletada kes oled ja kust tuled.
 
pätt 18. mai 2014, kl 10.25
Teeninge raha, elage Soomes. Kuid ärge müüge maha oma kodumaad.
 
Angela 18. mai 2014, kl 10.45
Mäletan,et tulin Eestist aga üsna sageli ei tea isegi,kes olen miks tulin porolandiasse aga koju tahan kogu aeg.Koolitan lapsed ja siis tagasi kodumaale.
 
* 18. mai 2014, kl 10.57
Soome aura muudab inimesi väga kiiresti ja pole ime et paljud soomestuvad, eriti kui nad on kodumaaga kõik sillad põletanud ja neil pole enam isegi kohta, kus Eestis külas käia. Õhus on koguaeg mingi negatiivne ja jäine õhk, mis pressib inimestele peale ja mida püütakse kohendada kunstliku sõbralikkusega. Mõni nimetab seda peidetud rassismiks, mõni aga geenide veaks.
 
peatu kana soomes 20. mai 2014, kl 09.01
Hiljutine kurb juhtum kus tööpostil sai surma kaks eesti meest, väljendati ühes soome portaalis headmeelt, et jee-jee jälle 2 virolaist vähem.
Nüüd kus 16.mail kukkus Eestis mootorrattaõnnetuses 2 soome kodaniku, ei tea, kas peaks meiegi, eestlased sommidele kohalilt juubeldama??
 
pugeja Soomest 20. mai 2014, kl 11.31
Et niikui ühed lollid ees nii teised järgi või??? Kana on see, kes kaagutab teistega samas taktis ja omal ajusid ei ole.
Ka Delfi foorumi eestlaste kirjutised õhutavad vaid vaenu. Kas Eestis sõimatakse tööandjaid samuti, või ainult anonüümselt ja selja taga? Isegi imestan kui avalikult siin KELA ja sotsiaalabi sõimatakse lollide süsteemiks.
 
to pugeja soomest 20. mai 2014, kl 13.43
oot-oot, mida sa siin fooriumis teed? Mine avalikku vessa nagu suomi24.fi ja tühjenda oma "oksekotti" seal, sommide seltskonnas!
 
pugeja Soomest 20. mai 2014, kl 14.18
no just sellest seal kirjutatakse mida siin hõisatakse kõva häälega ja ollakse veel uhked. sama okse mõlemad, ainult eri rahvuste suust.
 
oa 20. mai 2014, kl 14.50
aga kellele sa pugeja Soomest poed?
ja kuhu kohta?
 
20. mai 2014, kl 15.30
Pugeja soomest ei salli midagi kedagi, PEALE ISEENDA NAGU SOOMLASED.
 
pugeja soomest kuulub 20. mai 2014, kl 16.52
SEKSUAALIVÄHEMMISTÖÖN, höööööööö
 
to pugeja Soomest 21. mai 2014, kl 08.45
Kellele sa poed? Soome bürokraatiale? Neid juhtumeid on küll ja enamgi veel, kus Soome (Kela) bürokraatia jätab dokumendid kuhugi riiulile tolmuma ning eesti töötajad, kelle kõik dokumendid korras, peavad PIKKA AEGA ootama KELA kaarti.

Ainult et SELLEST ei räägita. SEE teema on tabu.
Lihtsam on rääkida sellest, et need saadana virolaised võtavad nendelt töökohad ära ja kindlasti teevad nad kõik mustalt tööd.

Paljukiidetud soomlaste ausus...:)) Maksud makstud, aga Kela kaarti ei ole.

http://online.le.ee/2014/05/20/haigekassa-nouab-infarkti-saanud-ehitajalt-raviraha/
 
pugeja Soomest 21. mai 2014, kl 10.12
Selle nicki ma võtsin siit ühelt mind sõimajalt, loll on loll ja ega minult midagi ära pole võetud kui teine end tühjaks raevutseb :)
Mida rohkem siingi foorumis kelgitakse lollidest tugirahade maksmisest, seda rohken kulub aega õigete tugede maksmise kontrollimisele. Kas te tõesti arvate, et teie kirjutisi ei loe keegi kes teeb otsuseid. Ma olen kogu aeg üritanud teid saada mõistusele, aga on raske aidata kui inimene ise midagi enda aitamiseks ise ei tee.
Haiguslehed, aadressid ja KELA kaardid ning toetused on kasvava kontrolli all.
Loetud tekstist arusaamine on rohkem kui oskamine lugeda.
 
viimasele 21. mai 2014, kl 10.17
Miks seda artiklit siia jälle on topitud. See on eile igas väljaandes läbinämmutatud. Selgelt oli kirjas, et mehel puudus haiguskindlustus, st. oli mustalt tööl. Mis puutub Kela kaarti, siis isegi, kui selle taotlemine venib, või Kela venitab, siis iga haigla näeb inimese isikuandmeid sisse toksides kas inimesel on haiguskindlustus või ei. Vaatamata sellele, kas Kela kaart reaalselt ette näidata on, või ei.Antud juhul ei olnud mehel haiguskindlustust. Ei maksa Kela kaardi saamise pikka aega siduda antud mehe juhtumiga.
 
Viimasele parandab 21. mai 2014, kl 10.19
Postitus oli mõeldud eelviimasele, siis 08:45 kirjutajale.
 
to pugeja soomest 21. mai 2014, kl 11.03
Kui kontrollitakse, siis ei suudeta tõestada ja ainult puruloll võib vahele jääda.
 
pugeja Soomest 21. mai 2014, kl 11.11
igal oinal on oma mihklipäev
 
to pugeja soomest 21. mai 2014, kl 11.23
Vanarahva ütlus ei pea alati paikka, aga kardan, et sinu mihklipäev tuleb rutem, kui arvata oskad.
 
pugeja Soomest 21. mai 2014, kl 11.31
Kui osutun purulolliks siis küll, ära sa minu pärast karda, vähemalt olen aus puruloll...
 
to pugeja soomest 21. mai 2014, kl 11.51
Oh sind, soome ühiskond on halvasti mõjunud. Äkki läheksid Eestisse ravile, saaksid vähemalt "teravuse" tagasi?
 
to viimasele 21. mai 2014, kl 14.56
viimasele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Selgelt oli kirjas, et mehel puudus haiguskindlustus, st. oli mustalt tööl.

Selgelt oli kirjas, et mees oli ametlikult tööl ja ka maksud olid makstud.
 
pugeja Soomest 22. mai 2014, kl 09.12
Sa oled väga innukas nõuandja, ma tänan, aga ma küsin nõu kui ma seda vajan. Aitab, kui avaldad oma arvamuse, rohkemaks sul pole autoriteetti minu silmis

"ametlikult tööl" orjakauppialla? maksud makstud!!! just-just:D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!