Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
ewekas 23. juuli 2013, kl 08.56
häirib see,et osa ehk siis väike osa eestlasi tulevad Soome ja alustavad siin muidugi tööga aga hiljem on ainult sairaslomat ja siis hakkavad taotlema mingeid toetusi nagu oleks siin maal ehk soomes ennast invaliidiks töötanud,
 
koputajad 24. juuli 2013, kl 21.10
Sommidel on vist telefonis politsei ja maksuameti kiirvalimisnupud, et saaks võimalikult operatiivselt teiste peale koputada. See vist ainuke asi, mis tõsiselt häirib.
 
Uuno 25. juuli 2013, kl 15.54
Sommide kohutav K A D E D U S !
 
juku 27. juuli 2013, kl 08.09
asja eest koputajad on vägä 5, miks möni peaks saama elada teiste kulul?
 
no 27. juuli 2013, kl 13.57
sest sa oled rumal,et eestist läksid mingite sadade eurode pärast soome
 
arst Soomes 29. juuli 2013, kl 16.05
Sotsialism häirib.
 
to arstile soomes 30. juuli 2013, kl 23.07
mõttetult pikad järjekorrad teiesuguste põgenike juurde!
Tartu koolituse maksid kinni eesti maksumaksjad ja ka mina. Soomlastest arstidelt olen saanud palju parema suhtumise kui sinu suguselt. Enne otsin siin vene rahvusest arsti kui sinu.
Tartu lõpetavatele arstidele 7 aastat sunnitööd maakolkasse või rahad tagasi!!!
 
arst Soomes 31. juuli 2013, kl 11.36
Ei maksnud sa midagi kinni. Ma käisin 6 a kooli körvalt tööl, alguses hooldaja, siis öena, seega olen oma panuse riigikassale andnud nagu ka enamik ülejäänuid. Meeletult ületunde tehes olen töenäoliselt maksnud riigikassasse rohkem, kui sa arvata oskad.
Pikad järjekorrad seepärast, et Eesti arstid on Soomes hinnas, kuulen igapäevaselt tänusönu ning seda, kuidas soomlasest patsient hindab eestlasest arsti teadmisi, kiirust ning ravitaktikat. Eestis ma seda ei kuulnud, va mönel üksikul korral.
 
... 02. august 2013, kl 19.24
teised eestlased
 
plak 04. august 2013, kl 00.58
eestlaste ükskôiksus
 
ihnurid 05. august 2013, kl 15.00
Ei meeldi need eestlased, kes, teenides Soome palka, tahavad (sageli lausa nõuavad) eestlastest teenusepakkujatelt kaasmaalastele soodsamat hinda. Ok, kui auto parandaja, juuksur jne tuleb Soome tööle ja klientide saamise eesmärgil ise pakub nt. avamishinda, või mis iganes nimetuse all see oleks. Aga see ei saa olla igavesti nii! Sama teenindaja maksab ju Soomes maksud, käib poes jne. Vaadake fb foorumeid, kus päevast päeva vinguviiul saeb. Ikka materdatakse neid eestlastest teenindajaid, kes osutavad teenust kohalikku hinda küsides. Jälle sobib see lause, et maassa maan tavalla.
 
lasse 18. august 2013, kl 11.54
Bürokraatia, bürokraatia, bürokraatia! Imelik, et peab nii palju paberitega majandama ja jooksma ühest asutusest teise, nagu elaks kiviajal. Selles suhtes on Eesti ikkagi parem, et info liigub ka internetis ja ei ole ainult paberitega jamamine.
Ja enne siin ka mainiti - lapsed. No ei mõista mis kasvatus siin on, elan lasteaia kõrval ja laste sõna otseses mõttes röökimine ajab hulluks. Nagu pooletoobised. Kõik muu on enamvähem talutav.
Üks asi siiski veel - meditsiiniline pool. Haigeks on parem mitte jääda, ise end ravida või sõita Eesti arstile, siin on nagu nalja tegemine. Enamikel juhustest laseb arst lihtsalt Buranat võtta ja saadab koju ära.
 
Häirivad 30. august 2013, kl 15.41
isehakanud nn. kosmeetikud, kes ongi tegelikkuses mingid amwey agendid ja elukutselt sitanokkijad.
 
donna 30. august 2013, kl 23.30
Mõtlen siin, et miks te inimesed elate maal, kus teid niipalju asju häirib....? Uskumatu! Vingujad jäävad vingujaks ikka igalpool, ei mõju siin ussi- ega püssirohi.:) Imetlen soomlasi, kes meie rahva nii tolerantselt vastu on võtnud. Mul tõesti AINULT positiivsed kogemused.
 
To donna 31. august 2013, kl 12.31
Sa pole piisavalt kaua Soomes elanud ega tunne seda tõelist soomlast.
Sisimas soomlane ei salli mitte kedagi peale iseenda ja kui sedagi.
Aastakümnete kogemus maast ja rahvast, usun, et tean,
mida kirjutan.
 
to kathy 31. august 2013, kl 23.48
Sa eestlasena ei saa aru, et see ei ole uimerdamine vaid soomes pole millegagi kiire. Eestlased peavad seda uimamiseks kui tegelt oleme ise need kel viga küljes. Eestis on kõigil kiire, kiire, stress , närvilisus jne. Soomes on inimesed rahulikumad. Sellest tingitud ka selline rahulik tegutsemine.
 
rep 01. september 2013, kl 11.08
ma samu mötteid mötlen nagu kathy ja lasse... meeletu uimerdamie ja bürokraatia, arstiabi aeglus... mais läksin arstile nüüd juba 4 arst suunamisega ja sept löpus saan alles uuringutele, kujutan ette et vastus jöuluks JUBA! käes. seni on köiksugu valuvaigistid mu hommiku ja öhtusöök, esimese rohuna raudselt burana jne ja sotsialism siin täiega sakib, lohakus laiskus, raiskamine ja kogu aeg tehakse nägu et tehakse tööd
 
To rep 01. september 2013, kl 18.22
ELAGU SOOME SOTSIALISTLIK VABARIIK! See, et oled haige, on sinu enda probleem - nii suhtub soomlane..
Ku tahad arstiabi, mine Eestisse, kogemust nimelt on..
Elagu Eesti !!
 
To rep 01. september 2013, kl 18.29
Soomes vöid end maha matta ja kedagi ei koti.
Kui tahad elada, otsi arsiabi Eestist vöi mujalt maailmast. Kogemus olemas. Tänu EESTI ARSIDELE olen elus ja elan, kuna sommid tömbasid mulle nö. vee peale.
Laisad, lollid ja hoolimatud on meie armsad ylelahe naabrid.
 
to rep 01. september 2013, kl 19.44
jah, see burana ongi nende meelest ainus rohi ja aitab iga asja vastu ka, mind näiteks sokeeris väiksemas haiglas vastuvötule oodates registratuuri tädi, kes ausalt öeldes higist haises vastikult ja riides oli hullemini kui mina maal vanaema juures tööd tehes, hiljem selgus et ka arstid kes sealt mööda loivasid samamoodi täiesti sobimatult matsi riietes käivadki haiglas ringi- pöhiline jalanöu veel katkine croks ka, rohkemat ei hakka kirjeldamagi, eestis oleks see möeldamatu, laisk ja lodev ja lohakas on somm ja pöhitöö ongi nägu teha, et palju tööd ja pidevalt on veel mittemidagi tegemisest juba ületöö
 
matsiest 03. september 2013, kl 08.21
Üksikjuhtumid ei ole veel kogu Soome. Ka Eestist leidub imelikke inimesi, aga ma ei soovi, et kôik arvavad nagu oleks eestlased ühe vitsaga löödud.
 
Mann 04. september 2013, kl 20.52
Häirivad matslikult käituvad eestlased, keda viimasel ajal kohtab iga nurga peal. Uskumatu, et eestlase tunneb tänu käitumisele ning riietusele ikka väga kaugelt ära. Lisaks häirivad pudikeelsed tegelased, pean siis ikka rahvuskaaslasi silmas, kes peale lyhikest Soomemaal elamist kohe yldse ei suuda lihtsas eesti keeles suhelda ning igal vöimalusel topitakse vahele raske vaevaga, kuid enamjaolt siiski valesti öpitud soomekeelseid sönu. Tragikoomiline :)
 
mats 05. september 2013, kl 17.20
aga Mann rahvuskaaslasi siin siunama, ise ei oska oma matsi eesti keeles enam ka ju kirjutada?!
tragi, tragikoomiline :)
 
To Mann 05. september 2013, kl 20.17
Mina nii ei arva..ning kahtlen sinusuguse ÄPU intelligentsis.
Vaevalt oled mõnda kevadet Soomes ringi siblinud ning sellest ka säärane kummaline kompleks/arvamus eestlastest.
Kommentaar ikka viitab rohkem soomlastele.
Aga kui need nurgapealsed matsieestlased häirivad siis keri minema, sinna kus eestlasi veel pole.
 
1/2 05. september 2013, kl 21.27
Jäingi mõtlema, et mis siin Soomes siis häirivat on...
Tegelikult vahet polegi kus elada, kas siin või sealpool lahte. Ela ise ja lase teistel elada ning kõik laabub.

Kui mõni on siia tõesti perfektse soome keelega tulnud, siis au talle. Raske uskuda, et neid palju on.
Miks põlata ja häbeneda inimest loe: eestlast, ta "riietuse" ja "keeleoskamatuse" pärast? Kuigi ma ei saa aru hästi Mannist, et mis selle "riietusega" siis on? Selles kliimas on riided hädavajalikud, muidu lihtsalt ei jää ellu :P
Ja küll see keeleoskus ka tuleb.

Sallivust, rohkem sallivust eestlased ja väliseestlased.
 
..... 05. september 2013, kl 23.12
miks astmeline tulumaks häirib?!
eestis saad palkka 600,00 € (mängult muidugi) aga tulumaksu maksad 22%
soomes saad palkka 2000,00 € aga tulumaksu maksad 15%.

soomes on ju palju madalamad maksud kui eestis. tavalisele, töötavale inimesele.
 
444 09. september 2013, kl 21.44
Häirib aeg-ajalt môningate soomlaste agressiivsus, siis mina tean kôige paremini ja minu jutt ja tegemised on ainuôiged. Selline jôuline ülekôndimine.
 
karmen 11. september 2013, kl 08.34
naisterahvaste ropendamine...igas vanuses
 
astmeline tulumaks 11. september 2013, kl 17.33
Miks mind häirib? Eestis sain 1200 eurot (maks 22%), Soomes on bruto 8000 eurot (maks ligi 40%) - ei ole normaalne, et minu ja nt bussijuhi palgavahe on närused 1000 eurot (st neto).
 
elu Eestis 12. september 2013, kl 14.20
astmelisele tulumaksule:
mis tööd sa siis teed, et niijube hästi teenid?

Astmeline tulumaks peaks olema ka Eestis, siis vôivad ka siin koolitatud emad, kes on arenguhäiretega last eluks ajaks koju hooldama jäänud lôpuks tööle minna. Kui riigil pole raha, pole ka inimlikkust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!