Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
patsient 17. september 2013, kl 11.11
Pea-aegu igast arstist saab pärast (mõnekuulist) koolitust bussijuhi.

Suuremast osast bussijuhtidest ei saa mitte mingil tingimusel mitte kunagi arsti, sest vaimne võimekus ei luba.

Selle vahe eest tulebki maksta.
 
mind 17. september 2013, kl 14.40
häirivad egoistlikud maahanmuuttajat, näiteks siin figureeriv ARST.
 
omg 17. september 2013, kl 19.17
Selles ongi küsimus, et keegi siin peab ennast inimesena paremaks, temal on vaimne vôimekus.

Arst vôib olla ka vaimne debiilik ja omada patsiente. Iga arstiga ei seondu moraal ja eetika, seda siin ka arst ja tema patsient püüavad meile tôestada. Parim eesmärk ajudeta arstidest on targad doktorid Auchwitzis.
 
artur 17. september 2013, kl 19.54
Minule Soomes meeldib, vahet pole, et maksud on suured. Kätte saan ikkagi rohkem kui eestis, ja toidule kulub vähem kui eestis. Mina olen rahul, et elan siin ja tagasi ei taha.
 
tulud 17. september 2013, kl 20.41
Aga kui Eestis on nii môistlik tulumaks ja Soomes vastik astmeline tulumaks, miks arst siis Eestis ei tööta? Eesti on ju parempoolne riik.
 
eelmisele 18. september 2013, kl 17.21
Mitu pöhjust: Soomes parem vöimalus karjääri teha, suurem valik mastaapseid haiglaid, koolitusprogramm oli omal ajal pöhjalikum, töötingimused on paremad. Mind ei häiri siin peale astmelise tulumaksu midagi, patsientide suhtumine arstidesse on lugupidav (erinevalt Eestist, mida siinne arutelugi töestab).

Eestit on raske ka parempoolseks pidada, sest normaalsetes parempoolsetes ühiskondades (nt USA) on haridusel, töö vastutusrikkusel ning keerulisusel otsene seos palgaga (arstid on ühed enim teenivad ühiskonna liikmed).
 
no koristaja mutt olen 18. september 2013, kl 19.27
koduks nimetan ikka ja alati eestit, siin olen ainult raha pärast, soomlased on virisejad, vigisejad ja kaebavad köige ja köigi peale, koristajana vöin öelda, et on töesti kohutavalt räpakas, lohakas. mida peenem prouhven ja kallim auto, seda sitasem kodu, algul arvasin, et pole aega jne... see paska kordus juba nädala pärast :( see oli esimene kogemus, nyydseks kogunenenud juba kuhjaga. söögikohtadesse eriti ei soovita minna, köögid on jöledas räpases seisukorras, olen ikka näinud yhtteist mis söögiisu vöib vötta pikemaks ajaks
 
patsient 19. september 2013, kl 07.38
Ka Eestis on arste kellest väga lugu peetakse, aga need inimesed teevadki südamega tööd.

Soomes aga vôib patsient olla vägagi nôudlik, patsiendid teavad mida tahavad.
 
koristaja mutile 19. september 2013, kl 10.56
Kas need prouad peaksid enne sinu tulekut ise koristama? Ei ole siin midagi räpasem kui Eestis. Meie kontoris on eestlastest koristajad ja oleme väga rahul, aga kodus koristaja ei suutnud nelja vaiba endiseid kohti meelde jätta, rääkimata põranda pesust ja tolmu pühkimisest, mul oli peale koristaja käimist rohkem tööd kui oleks kohe ise teinud.
 
mäh? 19. september 2013, kl 20.38
kujutan ette, et su kodu on ka nii räpane... ja kodukoristaja sul kindlasti soomlane
 
eelmisele 20. september 2013, kl 10.30
Kujuta ette mida tahad, mis tähtsust on koristaja rahvusel? Kui sellise kõnepruugiga koristaja minu majaga tutvuma tuleks ei võtaks ma teda koristama oma kodu. Räpane on koristaja suu mitte minu kodu.
 
ausalt 20. september 2013, kl 15.47
ma ei julgeks koristajat kutsudagi sellisesse musta ja räpasesse kodu
 
palk 21. september 2013, kl 08.56
18.9 kell 17.21 kirjutab:
Eestit on raske ka parempoolseks pidada, sest normaalsetes parempoolsetes ühiskondades (nt USA) on haridusel, töö vastutusrikkusel ning keerulisusel otsene seos palgaga (arstid on ühed enim teenivad ühiskonna liikmed).

Aga kas on normaalne, et USA-s on tervisekindlustuse maksud nii suured, et kôigil ei ole neid vara maksta ja siis pole ka arsti juurde asja?

Sinusugust tohtrit lausa kardan. Arst, kes peab silmas ainult kasupoliitikat, kaotab inimlikkuse.
 
proua 21. september 2013, kl 11.58
minul on maja ja kallis auto ja mu kodus käib koristaja... kelle raha selle muusika! tegijaid on rohkem kui vaja ja valikut on ilma "koristaja mutitagi"
ABC WC ja söögisaal, tervisekeskused ja haiglad on puhtad kohad, ära aja udujuttu!
 
kah proua 22. september 2013, kl 11.26
räpane inimene ei ostagi koristaja teenuseid ja milleks on vaja koristajat juba puhtasse kodusse
 
to palk 25. september 2013, kl 11.53
Minu seisukoht on see, et iga inimene vaadaku, kuidas ta ise hakkama saab ja vastutagu oma elu eest. Mulle meeldib süsteem, mis toob mulle enim kasu - nii erialase arengu kui sissetuleku valdkonnas. Ameerika tervisekindlustus on riigi tegemajätmise, mitte arstide körge palga süü.

Ma lähen tööle, ravin patsiente, teostan protseduure, hoian neid elus ja ma naudin seda. See on pönev, köitev, vaimustav ja erutav, kuidas ma igapäevaselt koordineerin inimorganismi tööd ja milline on selle otsene tulemus. Kui tööpäev löpeb, siis ma sulgen ukse, aga ei, ma ei hakkaks iialgi mötlema, mida teeb patsient kodus vöi mis seisund temal seal on - see ei ole minu tööülesanne, teiseks ei saa me inimestena nagunii köiki probleeme lahendada ning kolmandaks - eduka arsti tunnused on teadmised, oskused, külm närv ning oskus end emotsionaalselt distantseerida. Loomulikult ma naeratan, noogutan ja tervitan, selgitan jne, kuid need vötted on minu töövahendid, et edaspidine ravi önnestuks, mitte midagi muud.
 
köh 25. september 2013, kl 17.58
Nii palju kui on inimesi, nii palju on ka arvamusi.
 
mind 26. september 2013, kl 19.00
häirib hetkel see vihmasadu ja kylm ilm. Homme hommikul häirib varajane ärkamine ja kaugele tööle sõit. laupäeval ja pyhapaeval häirib laps, kes on lasteaiast kodus ja mees, kes tahab aina ...;DDD aga varsti sõidame soojale maale puhkama, siis õnneks saab soome häiringutest mõneks nädalaks priiks ja tuleb hakata Tai maa häiringutega harjuma.
 
Häirib 27. september 2013, kl 14.19
minu soomlasest elukaaslane, kes on läbiimbunud itsekäs paskiainen.
 
Häirib 27. september 2013, kl 14.22
..ja elukaaslasest homo, kes hoiab kulisse heterona.
 
skalpellijuht 28. september 2013, kl 19.52
Eestis olin arst, nyyd Soomes bussijuht, vaimne võimekus kohe langeski!
 
tervitan skalpellijuhti 28. september 2013, kl 22.35
 
mälumäng 29. september 2013, kl 18.55
Kas lobotomiaga tegelesid bussijuhid vôi arstid?
 
nups 01. oktoober 2013, kl 13.34
Mind ei häiri Soomes miski, muidugi on kultuurilised erinevused,kuid see on normaalne. Pigem on hakanud häirima Eestis olles paljude teenindajate madal teenindustase.Soomes on teenindus kauplustes väga hea.
 
eesti naine 16. oktoober 2013, kl 14.32
Mulle soomes väga meeldib...
Ma ei kurda absoluutselt!!!
Siin on rahulik ja mõnus elada!
nimelt mul on soomlasest abikaasa-olen väga rahul. :))
ma ei tea aga minu ümber on küll sellised soomlased kes on Väga südamlikud, ühtehoidvad ja head inimesed ning ka nö. minu "soome perekond" on avalad, rõõmsad, rahulikud ja heatahtlikud...
Mäletan kui tulin soome võeti mind avalisüli nö. perekonda vastu...eestis vaevalt mingi ämm sõbrannatama oleks tahtnud hakata :D
Pigem on eestlased kurjad, kibestunud, närvilised ja vinguvad ja pole milllegagi rahul...
 
SS 18. oktoober 2013, kl 12.25
Üks asi on väline, teine asi on tundma õppida nende sisemust. Tihti lakitud õunakoore alt tuleb välja mädane *sisu*.
 
Liisen 19. oktoober 2013, kl 08.19
ei häiri teeseldud viisakus. Eestis häirib ebaviisakus.
 
eele 19. oktoober 2013, kl 08.56
see koristaja mutt tundub siin lihtsalt üks kade inimene.
 
pimm 20. oktoober 2013, kl 17.11
Pigem see arst kuidagi väga rahalõhna peale maias. Kõik tahavad oma tööd hästi teha ja saada väärikat palka. Arstid siiski saavad Eestis võrreldes teistega palju paremat palka ja äraelamist. Ikka nina krimpsus, just nemad peavad saama norra palka, aga kelle arvelt te seda siis tahate? Teised polegi inimesed ja andku kogu oma sissetulek teile? Head palka teenivad kusiganes maailma riigis ikkagi eelkõige tipparstid ja siis need tilulilukirugid, kes kortse kukla taha tõmbavad. Inimeste hädade pealt on alati teenitud, igatusu posijad-ravitsejad samuti popid.
 
cc 20. oktoober 2013, kl 17.17
Arestid teenivad seda paremini, mida vähem tänapäeva inimene oskab tervelt elada, tunnedada keha, mida mürgisem on keskkond. Tabletiusk on ka arstide endal. Tegelikult ei ole neist suurt tolku, inimene jääb üha haigemaks. Tänapäev tehnika saavutused võimaldavad inimest kauem elus hoida, mitte niivõrd arstivõimed.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!