Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Eestlased välismaal
mis teid Soomes häirib?
 
eesti orjadele 27. august 2014, kl 11.19
Vaat, kui ostate maja eliitrajooni ja õuepeal on 3 korralikku autot jne.jne.jne. ja soomlasest naaber jagab matsu, et sä põlegi va pöder, siis suuure kadeduse tulemuseks käib sul suomi fuc..king virkamiehet söögi alla ja söögi peale. Somm ju ei seedi, et sul eestlasel pühib temast paremini.
 
vale seltskond 27. august 2014, kl 13.53
kuule, eliitrajoonis ei ole selliseid kadedaid inimesi, nendel on oma elu, nad reisivad maailmas ja oskavad keeli, haritud inimesed ei ole kadedad. Ja kui keegi tunneb huvi su edukuse saladustest, siis ausal teel teenitud raha eest hea elu ei ole häbi asi ega pole vaja salatseda isegi mingi kontrolli eest. Pole küll kordagi kuulnud, et keegi ametnik kontrollib kellegi elujärge meie elurajoonis ja seal on ikka väga rahvusvaheline kontigent elamas. Näiteks sadamas ei ole kordagi kontrollitud üle piiri tulles või minnes kallimat sorti autoga sõites, aga selgelt seal sadamatollis mingeid tüüpe on oodatud laevalt mitmel korral.
 
kuule vale seltskond 27. august 2014, kl 22.28
soomes ongi natukene teistsugusem nö.eliit kui mujal maailmas. Olgu see soomlane rikas või vaene, kadedus on talle emapiimaga kaasaantud.
Niiet, ära plõksi siin, ei sit..tagi sa ei tea!
 
vale seltskond 28. august 2014, kl 10.27
kuule, kust sina tead, mida mina tean? kadedus on ka edasiviiv jõud kui see positiivseks pöörata. Sa pole Soome eliidiga ilmselt tegemist teinud kui kujutad ette, et see on teistsugune kui mujal maailmas. Oled vales seltskonnas!
 
yya 28. august 2014, kl 21.41
Eliit naeratab, môtleb ühte ja ütleb teist. Tavaline rahvas purskab ausamini môtted ja kadeduse välja. Kadedus on edasiviiv jôud, kui tahad ka ja hakkad tegutsema. Negatiivne kadedus aga keskendub sellele, et saada teiselt midagi endale, vôi tahad hävitada sônadega.

Soome eliidil on suur vajadus toimida ühtselt, teeme ja môtleme kôik samamoodi. Sooloilijad lihtsalt tômmatakse rivist maha. Kas see pole mitte kadedus?
 
vales seltskonnas 29. august 2014, kl 09.52
sinu meelest eliit on selline kellel on maja ja kolm autot? eliiti kuulumiseks on palju muudki vaja kui hea elujärg, raha paneb rattad käima aga ega see ei tee kedagi veel eliidiks. Ja rikkal inimesel ei ole vaja vähemalt kellelegi kade olla. Ka pärandatud rahal ei ole sama väärtust kui ise teenitud rahal. Omapärased inimesed on just nimelt eliidis vägagi soositud ja ühtne ja sama moodi tegutsemine pole mingi paha asi. Keegi pole kellelegi kade kui kõigil on oma elu korras.
 
tegelikult on 29. august 2014, kl 10.35
Soomes kadedus suurem, kui Eestis. Seda ilmselt sotsialistliku ühiskonnakorralduse pärast. Võib-olla ma eksin, aga Eestis on see "naabrist parem" kuidagi teistmoodi - kasvõi kõrvuni võlgades, aga "väline imago" PEAB olema parem, kui naabril. Soomes seevastu "jõukusest pakatav väline imago" põjhustab viha ja kadedust, sest siin peaks olema "võrdsel tasandil", st. kui mina olen vaene, siis miks sina oled rikas, ja üleüldse, kuskohast sa raha saad, et nii hästi elad? Käiakse kaebamas, mõeldakse halvustavalt jne. Kõige lihtsam moodus hoiduda kadetsemisest on mitte välja näidata oma heal järjel olemist - võimalikult vähe "demonstreerida" asju, mida endale lubada saate. See ei tähenda, et hiirvaikselt ja hämaras ringi liigute, kuid sellist "pillavat" elu-olu ja liigset avameelsust soomlastega lävides on võimalik teadlikult vältida. Mu meelest eluaegsed töötud on kõige kadedam ühiskonna rühm, sest väga suur protsent nendest ei kavatsegi tööle minna, aga kadedus ei lase rahulikult magadagi. Suutmatus oma elujärge parandada puudub, ja nii kiibitsetakse "rikkamaid".
 
vale seltskond 29. august 2014, kl 11.15
Sul on õigus, et just töötud ja laisad on kadedad paremal elujärjel olevatele inimestele. Aga miks peaks demonstreerima oma jõukust? Heal elujärjel olevatele naabritele pole see mingi ime, rikkal pole vaja kade olla teisele kui tal on võimalus endale osta just sobiv auto ja reisida sinna kuhu meeldib. Mõnel on huvijaht, teisel suusamaja Lapimaal, kellel maja Hispaanias. Kade pole keegi kellelegi, sest kui tahan, siis ostan endalegi sellise. Võrdõiguslik elu on utoopia nii Eestis ja kui Soomes, aga endale sobivas seltskonnas liikumine on oma valik.
 
to vale seltskond 31. august 2014, kl 16.41
Kas elad soome eliidi keskel ? Vaevalt, sina lodevpagulane. Mina elan& töötan soome eliidi keskel ja pean kurbusega nentima, et sinu kommentaarides pole tõtt isegi mitte küünemusta võrra. Niiet jäta see nõme pädemine.
 
vale seltskond 01. september 2014, kl 14.15
No Sinu eliit on selgesti erinev mõiste kui minul... isegi Sinu õigekirjutus ja keelepruuk on minule võõras :)
 
to vale seltskond 09. september 2014, kl 18.01
Jah, sinu "eliit" ehk tuijab ringi kirbukatel, kärutab ringi päevinäinud parsadega ning käivad Tallinnas odava alkoholi&toidu järgi, siis minu eliit on vastupidine seltskond.
 
to vale seltskond 09. september 2014, kl 18.07
...näed siis, sina käid hoogsalt omapoolseid komme kribamas, kuid mina käisin vahepeal Dubai luksuslikku elu nautimas.
 
vale seltskond 10. september 2014, kl 11.00
No ega Sa ei kuulugi minu seltskonda päris elus, minu ümber inimesed on koolitatud, teevad tööd ja Dubai reis ei ole mingi luksuslik imeasi, aga tähtsaim on see, et keegi ei uhkusta millegagi ja ei ole ka kade naabritele...
 
to vale seltskond 10. september 2014, kl 16.57
..koolitatud inimesed, kes teevad tööd?? Ka koristaja on tänapäeval nö.ko
olitatud, kes teeb tööd, kuid tema väiklases sisemaailmas pesitseb meeletu alaväärsuskompleks, mida ei tohi välja näidata. Eliit elab mitte tööd tehes, kas sa seda tõesti ei teadnud?
 
hahahaa 10. september 2014, kl 18.27
...ja selline eliit songib ninaga delfis...?
Väga tore "eliit" ja veelgi toredamad hobid...
 
vale seltskond 11. september 2014, kl 09.14
No koolitatud ja tööl käivad inimesed ei alaväärista koristajaid, sest see on tegelikult ääretult raske töö ja head koristajat hoitakse kui lillekest peo peal. Omadest kogemustest võin öelda, et Eesti naised on tublid Soomes, ainult ühe olen välja vahetanud. Eesti mehed töömaadel on samuti vägagi usinad. Seal on küll rohkem "potkuja" antud. Iga töö on väärtuslik ja kõik kes teevad ausalt tööd on OK inimesed. Kuule, Sinu "eliidis" on üleväärsuskompleks ja kuni Sa sellest ise aru ei saa pole mõtet vaielda, sest see mida Sa kujutad Sinu "eliitseltskonnas" kadetsemiseks pole seda vaid vastikustunne selliste tõusikute kohta.
 
eelmisele 11. september 2014, kl 15.46
Äkki oled ise hoopis koristusfirma tõusik, kes peoga neelab punaseid pillereid ja mõtleb end kõvaks tegijaks, soome eliitklassi. Lihtsalt hale, et sinusugused siblivad sita ümber ning tulevad siia soome eliidist pajatama
 
vale seltskond 12. september 2014, kl 08.52
Äkki ja äkki... ära tee tühjast otsuseid, aga sõna "tõusik" tähendust võiksid ikka teada kui nii "eliitti" kuulud. Kirjutada sa ei oska, aga lugemine on sul nähtavasti selgeks õpitud. Loetust arusaamine on nõrk.
 
kas te ära ei väsi???? 12. september 2014, kl 16.42
Tõesti, on siin nüüd kaks "kanget" vaidlemas mittemillegi üle ja lihtsalt vaidlemise pärast. Seda soigumist eliidist ja muidu heal järjel olemist pole üldse HUVITAV lugeda. Või on üks ja sama isik siin igavust peletamas?
 
Ta ei väsi tõesti ära. 12. september 2014, kl 17.55
kas te ära ei väsi???? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Või on üks ja sama isik sii
> n igavust peletamas?

See "eliit" ongi üks ja sama isik, kes pidevalt püüab siin eestlasi halvustada.
 
vale seltskond 14. september 2014, kl 10.42
Kange ma olen jah ja iga eestlane on seda rohkem või vähem, aga põhimõtteliselt üritan siin ühele "eliidile" selgeks teha eliidi ja tõusiku erinevust. See on väsitav ja iga kord see ei vii kuskile, aga ma olen vähemalt üritanud Soomes eestlaste mainet parandada. Seda tüüpi "eliit" on ainult häbi teistele Eestis sündinud "mamuille". Välismaalaste sallimatus siin ainult kasvab ja seda peame me ise parandama oma suhtumisega kohalikku rahvasse.
 
oot! 14. september 2014, kl 12.19
Mina selle vaidluse lugejana ei saa enam mitte midagi aru! Mida sa õigupoolest "parandada" püüad? Alusta kõigepealt iseendast...Teema pealkirjaks on ju "mis teid Soomes häirib", aga sina üritad siin mingit eliidi ja tõusiku erinevust välja tuua ja täiesti mõttetu mula ajada. Sul ikka tõega katus ära sõitnud!
Üldse ei saa aru ka sellest, et mida Soome kiputakse, kui seal kõik nii hirmsasti häirib, olgu siis bürokraatia, naabrid, ilm või mistahes faktor. Püsige armsal Eestimaal ja nautige elu!
 
eliit tahab parandada mamusid:) 14. september 2014, kl 17.22
eliit, kas sa ei tahaks delfi asemel oma vaba aega oma eliidi seltsis nautida? siin ju kõik sellised hirmsad "mamud" koos, et see ei sobiks mitte sugugi sinu kõrgseltskonna ellu.
 
Harv lugeja... 14. september 2014, kl 20.12
Olen nōus kirjutajaga "oot".... Et siinne seltskond täiega segi,,,algul on teema,et mis häirib Soomes ja nüüd jahutakse miskist,millest tavaeestlasel pole ei asja ega aimu,,, kui miskit häirib,,,siis osta laevapilet- väga selge ja töhus lahendus! Keegi pole kedagi kuhugi kutsunud ega ei hoia ka kinni,,,ja veel vōōral maal! :D
 
ikka teemas ju 16. september 2014, kl 15.09
kui yhele ei mahu soomlaste kadedus hinge ja selle pärast ei meeldi Soomes elada, miks ta siit minema ei lähe, sellest ma ei saa aru
 
redel 17. september 2014, kl 07.35
"kui yhele ei mahu soomlaste kadedus hinge ja selle pärast ei meeldi Soomes elada, miks ta siit minema ei lähe, sellest ma ei saa aru"

Mina küll saan aru. Majanduslikult on mônele elu Eestis vôimatu, aga vôôral maal jälle vaimselt vôimatu. Ja lahendus pole mitte laevapilet, vaid protsess.Ikka vôib öelda mis vahest ei meeldi, eestlased ei ole ju soometunud (suhted Venemaaga) rahvas nagu soomlased, kes kôik alla neelavad, poevad ja tahavad meeldida.

Kuid mônedki eestlased hakkavad käituma Soomes nagu soomlased: mingeid probleeme pole olemas,las vene hävitajad lendavad Soome territooriumil. Näide oli poliitiline, aga selline ongi soomlaste môttemaailm probleemidega tegeledes. Miks eestlane ei vôi öelda mida ta tunneb ja näeb?
 
psühholoogid koos! 17. september 2014, kl 11.52
Pole varem juhtunud lugema nii põhjalikku analüüsi Soomest ja soomlastest, lausa naerma ajab! Küll peab ikka põhjanaabrite vastu kõva viha ja põlgamine olema, et siin sellist "süva psühhoanalüüsi" korraldada. MIS ON SELLE MÕTE? Kas keegi suvatseks seletada? Kas me, eestlased paremad oleme? Poliitika on keeruline asi ja kas eestlane mässab ja protestib???? Ei, ta ju koogutab samamoodi ja kannatab ära ka kõige räigema vägistamise, nii vaimse kui füüsilise.
Eks kõigil rahvustel omad head ja vead, aga no sellist eestluse upitamist võib ainult siit lugeda. See foorum on otsast lõpuni täis (enamjaolt) parastamist, sõimamist. Üldsegi mitte intelligentse rahvuse kõige parem näide...
 
sinule psühholoogid koos! 17. september 2014, kl 13.12
No sina oled siis küll meist eestlastest kôige parem väljaanne, ja veel eriti intelligentne. Vaatad siin üleolevalt matside peale, kes natuke hingehäda julgevad kergendada. Kes oled sina ütlema kuidas keegi peab midagi tundma?

Teadmiseks, suurte tähtedega kirjutamine on märk eriti vihasest ja pealekäivast inimesest (psühhoanalüüs sinu käekirjast ;)

Kindlasti oled sa juba käinud Suomi24 leheküljel soomlastele ôpetamas intelligentset ja rassismivaba olemist. Jôudu!
 
irw 17. september 2014, kl 16.21
Kas see soomestunud eestlasest eliit ei saa ikka veel rahu?
 
psühhoanalüüs 18. september 2014, kl 07.40
Môni intelligentne eestlane ei taha enam eestlane olla, alaväärsuskompleks ei lase. Eks siin foorumis ole igasuguseid môtteavaldusi, kuid intelligentne inimene ei ärritu. See tähendab, et kui sa ärritud, on ka sinu sees need samad vihatunded olemas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!