Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
hh 29. detsember 2007, kl 05.01
Aga olku päälegi..

Head ööd ja head vana aasta lõppu teitele :)
 
kiisumiisu 29. detsember 2007, kl 05.03
õige, kell on vääga palju:)

ööd kõigile:)
 
hh 29. detsember 2007, kl 05.04
kiisumiisu

Just.
Pole ju teinegi inime sinult nõudnud ega palunud, et sa teda armastama hakkaksid.. ikka sina ise ja vabal tahtel, mis tingimused siin veel..

Aga nüüd lehva :))
 
kiisumiisu 29. detsember 2007, kl 05.09
hh,

olen tänaseks juba väsinud...võibolla homme kirjutan midagi arukamat sellel teemal, praegu ei suuda enam:)

head ööd:)
 
kiisumiisu 29. detsember 2007, kl 05.23
hh,

aga laulu eest aitäh, homme vaatan:)
 
Täpitriin 29. detsember 2007, kl 13.42
Tingimusteta armastust ei ole minu meelest puhtal kujul olemas. Sa armastad oma last ja vanemaid kõigest hoolimata või kõigile nende vigadele vaatamata, aga nendegi puhul on ju tingimus, nad on SINU vanemad ja laps.
 
Täpitriin 29. detsember 2007, kl 14.44
Jagaks teiega üht seika, mis sobib siia naiste-meeste teemasse minu meelest hästi.
Täna poes käies, olin järgmise seiga tunnistajaks. Minu taga oleva keskealise paari meespool kamandas naist nagu väikest last - seisa siia sappa, see liigub kiiremini, võta asjad korvist välja, ma toon veel ..., võta ülevalt suitsu ka ja naine oli kuulekas käsutäitja. Kohutav!
 
kiisumiisu 29. detsember 2007, kl 16.03
hommikust:)

juta jutu peale, et agape on kõikehõlmav ja kõigeülene armastus, et kui see on, siis pole teisi enam vaja...ütleks, et ei ole minu arust nii.
Kui on kõigeülene armastus, siis peaks see sisaldama erosest kirge (mitte seksuaalset, aga pühendumist) ja philiast kiindumust.

hh,

eneseohverdamise koha pealt nõus:)
 
kiisumiisu 29. detsember 2007, kl 16.05
Täpitriin,

tingimusteta selles mõttes, et ilma midagi vastu ootamata:)
 
Täpitriin 29. detsember 2007, kl 16.20
Kiisumiisu, minu arvates on need 3 erinevat armastust suhtesse vajalikud, just pikaealisuse seisukohalt. Eros segatuna philiaga alustuseks, veidi agapet tuhksuhkruna peale. Hiljem suureneb philia osakaal erose arvelt.

Selles mõttes küll :)
 
a 29. detsember 2007, kl 18.13
tolle "mõistmine või teisele lootmine" vaidluse peale tahtsin lisada, lahti harutada... endiselt usun mina, et teisele loota ei maksa ja ka mõistmist ei maksa tegelikult oodata, veelvähem nõuda. siin on ju tegemist ootuste seadmisega teisele inimesele, kuid seda ei maksa teha, nagu ka ei maksa midagi isiklikult võtta. aga mis suhtes tingimata vajalik on, see on usaldus, täielik usaldus, samiti teise inimese tunnistamine tervikuna, see on suhte alus. hinnangute andmisest inimeste aadressil üldse on mõtet loobuda.
 
ekm 29. detsember 2007, kl 19.01
a

Ootused...lootused tegelikult ongi suhtes takistavad tegurid.
Loodame ja ootame vastaspoolelt, et teine peaks vastama meie ettekujutusele, arvestamata seda, et teisel on võibolla hoopis erinev mõistmine neist ootustest...lootustest.
Mõistmisest niipalju, et isegi mõni üksik sõna, mida üks võtab naljana...läheb teisele väga hinge...on suhtes suureks takistuseks...ja vältimaks selliseid tahtmatuid solvamisi...olekski vaja vastaspoolt mõista. Mõista kui inimest, mitte inimese tahtmisi, nõudmisi. Tahtmised nõudmised jäävad ikka erinevateks...lootusetu oleks arvata, et kõigil peaks olema ühesugused tahtmised, hobid, arusaamised, mõtlemine, jne.
Usaldus on suhtes tõesti vajalik, aga ka selline täielik usaldus suhtes võib teinekord haiget teha ja seda jällegi sellepärast, et ei mõisteta, millest selline usaldus. Ilma mõistmiseta jääb liiga palju küsimusi, mida endas hoitakse küsimata ja vastused saamata ja jäävadki ainult lootused...ootused.
 
kiisumiisu 29. detsember 2007, kl 19.01
a,

aga kas see täielik usaldus polegi äkki see lootmine?


rohkem ei kirjuta praegu...aga õhtul jälle:)
 
Täpitriin 29. detsember 2007, kl 19.18
ekm, kuidas saab usaldust suhtes liiga palju olla, kuidas saab kellegi usaldamine haiget teha?
Saan aru, et sellega koos tõusevad ka ootused kaaslasele, aga suhe rajanebki vastastikusele usaldusele. Usaldus omakorda teise tundmisele ja avatud olekule.
 
ekm 29. detsember 2007, kl 19.28
Täpitriin

Inimesed on erinevate arusaamadega ja kellelegi võib jääda arusaamatuks usalduse tagamaad...võib tekkida arusaam, et usaldus on ükskõiksus. Vot selleks, et saada aru, mida keegi tunneb ongi vaja teistpoolt mõista.
 
Täpitriin 29. detsember 2007, kl 19.48
Ekm, üks näide, mis vahel võib ikka tulla.
Kui meespool jääb sõpradega reede õhtul hilisemaks õlle kõrvale istuma ja naine ei helista 5 minutit hiljem, kui kokkulepitud kojutuleku aeg on käes, kus sa oled, millal tuled, kaua veel läheb, on siis naise ükskõiksus mehe suhtes ja kui helistab, siis mõne teise inimese arvates jällegi paranoilisus, usaldamatus, ahistamine.
Niipalju kui on inimesi, on ka vaateid :))
 
ekm 29. detsember 2007, kl 19.59
Täpitriin

Niipalju kui on inimesi, on ka vaateid
-----------------
Seda ma siin püüangi seletada, inimesed on erinevad...arusaamad ka erinevad. Kui mees ja naine teineteist mõistavad, siis on hea...a see, mida keegi kõrvalolija arvab ei ole absoluutselt oluline.
 
ms.x 29. detsember 2007, kl 21.17
oeh, terve päeva lugesin seda teemat, täitsa huvitav oli ja tekkis omamoodi tunne, kas me hh-ga äkki tuttavad ei ole. kas tohin hh-lt küsida näiteks tema kodulinna või tähtkuju või seda, et kas käis suvel mõne naisega delfist kohtamas. ei tahaks kohe oma isikut avalikustada, pakuks äraarvamise mängu :)
 
täpikiisu 29. detsember 2007, kl 21.27
 
a 29. detsember 2007, kl 22.15
ekm: Mõistmisest niipalju, et isegi mõni üksik sõna, mida üks võtab naljana...läheb teisele väga hinge...on suhtes suureks takistuseks...ja vältimaks selliseid tahtmatuid solvamisi...olekski vaja vastaspoolt mõista. Mõista kui inimest, mitte inimese tahtmisi, nõudmisi. Tahtmised nõudmised jäävad ikka erinevateks...lootusetu oleks arvata, et kõigil peaks olema ühesugused tahtmised, hobid, arusaamised, mõtlemine, jne.
Usaldus on suhtes tõesti vajalik, aga ka selline täielik usaldus suhtes võib teinekord haiget teha ja seda jällegi sellepärast, et ei mõisteta, millest selline usaldus. Ilma mõistmiseta jääb liiga palju küsimusi, mida endas hoitakse küsimata ja vastused saamata ja jäävadki ainult lootused...ootused.


loomulikult peab püüdma mõistmise poole, andes selleks oma parima, kuid ei maksa vast arvata, et kedagi täielikult mõista suudad, sest ka nii arvates võid teisele liiga teha mingil hetkel. inimese eripäradega arvestama õppimine toimub ju teda tundma õppides ja ma arvan, et see peaks käima pingevabalt ja loomulikult, mitte tohutu "suhtega töö tegemise" eesmärgil (armastatakse ju sellest palju rääkida) ennekõike saab ikka endaga tööd teha, see ongi parim panus suhtesse. kusjuures ka inimese tahtmised-nõudmised tulenevad tema olemusest, mis mõistmist vajab-ihkab. kõrgendatud nõudmised on ju mingisuguste puudujääkide väljund (kontrollivajadus võib tulla turvatunde puudujääkidest lapsepõlves jne)
aga jah, eks palju küsimusi jääb ikka, niikuinii. seepärast ehk tasukski end eelarvamustest vabaks treenida, see hoiab ikka kõvasti segadusi ja möödarääkimisi ära ;)
aga et liigne usaldus võib haiget teha... levinuim näide vist, kui nt klubis su tüdruk kohtab exkallimat ja nad nt kaelakuti paar tantsu teevad, sina aga seejärel sundimatult vennastud poisiga... iga tüdruk vist oleks pisut häiritud, et kas kohe mingit armukadedust ei olnud? ja kui vastad, et ei raasugi, siis haavad teda ilmselt küll. aga kui armastad, siis ju ikka pisut ka armukadedust leidub ja olgugi, et usaldad, saad vastata ka, et oli ikka, aga ma ise ka imestan, kuivõrd sind usaldan vms ;)
 
Manka 29. detsember 2007, kl 23.51
täpitriin, sina kui (tulevane) ema... sinust polnudki laul, sina ei oska enam armastada... aga armastab laps, tema armastab veeel tingimusteta... tema armastab sind veel selle eest, et oled olemas... tema jaoks. Mõte ehk tekib hiljem, .... tema jaoks.
 
Manka 29. detsember 2007, kl 23.53
a, sinu teksti raske lugeda, seekord. Kuigi jutust võib mõista et oled alla 30...
 
kiisumiisu 30. detsember 2007, kl 01.47
magavad kõik?
 
Manka 30. detsember 2007, kl 01.53
ei, aga vahtisin mingit tobedat haid ja nüüd istun esiistmel :D
 
a 30. detsember 2007, kl 01.53
manka, tänan komplimendi eest :D
 
kiisumiisu 30. detsember 2007, kl 01.55
Manka,

seleta lollile, mis tähendab esiistmel istumine..

juhid midagi?
kinos?
 
kiisumiisu 30. detsember 2007, kl 01.59
a,

lugesin ekm-i teksti ja meenus meie eilne...või üleeilne:), kes seda enam mäletab...jutuajamine...

/Mõistmisest niipalju, et isegi mõni üksik sõna, mida üks võtab naljana...läheb teisele väga hinge...on suhtes suureks takistuseks...ja vältimaks selliseid tahtmatuid solvamisi...olekski vaja vastaspoolt mõista./


tekkis seos selle jutuge mida rääkisime, et miks ei võiks omas kodus, suvalisel hetkel öelda oma mehele seda, mis sülg suhu toob...
vot siin ongi vastus...ilusasti sõnastatuna:)
 
ekm 30. detsember 2007, kl 02.04
a

Arvamine, et me tunneme inimest...ei tähenda sugugi seda, et me teda tunneks.

Tervitus unetutele
 
ekm 30. detsember 2007, kl 02.09
kiisumiisu

et miks ei võiks omas kodus, suvalisel hetkel öelda oma mehele seda, mis sülg suhu toob.
-----------
Ma ikka täitsa niimoodi ei mõelnud.
Rahulikult peaks arutlema, kui midagi hinges piinab.
Võibolla teinepool mõistab.
 
kiisumiisu 30. detsember 2007, kl 02.16
ekm,

oleneb mehest, mõnele võib...

aga meil oli siin jutt vägivaldsetest meestest ja sellest, et kas saaks kuidagi selle vägivaldsusega hakkam ja sellise mehega elatud.
see oli mul lihtsalt kommentaar sellel jutule, sest sinu lõiku lugedes meenus see jutuajamine:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!