Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
juta 30. detsember 2007, kl 16.58
1970 setovo goda nado stihi ot birisa pasternaka...jest u vas, mnai ljubimõje...

Ja stihi ne napishu
patamu
sto umenja jest gordost
ane muskooi
umenja jes padlast
ane muskoi

Ja ljublju stihi
i teh kto hodjad morje
premom i ne sedom
ja ljublu
kogda moi gordost
upadajet toboi



:))))
 
ekm 30. detsember 2007, kl 17.02
Üks tutvumisteemaline luuletus peaks ka siia sobilik olema...

Два незнакомых человека
Случайно встретились в сети
Один грустил,искал совета,


Другой любовь хотел найти.

Друг с другом долго говорили,
Пытаясь дружбу завести,
Всё друг о друге узнавали,
И очень сблизились они.

Один-забыл о своей грусти,
Он понимание обрёл......
Другой влюблялся понемногу,
Но слов он нужных не нашёл.

Всю ночь они проговорили,
И были счастливы они.
И снова в чат потом спешили,
Так пролетали ночи,дни......

И вот вопрос: Что за наука?
Что в вирте так сближает нас?
Когда,не видя человека,
Ты даришь много милых фраз.

Ты понимаешь,что он близок,
И ты скучаешь,почему?
И вновь включая свой компьютер,
Ты снова в чат спешишь к нему.
 
kiisumiisu 30. detsember 2007, kl 17.04
Täpitriin,

nii öisesse nagu eile vist mitte, aga nii 19-20 paiku jõuan vast jälle siis ja siis ilmselt jään ka mõneks ajaks:)
 
juta 30. detsember 2007, kl 17.20
dlja tebja ja vsjo mir...


Vat sellise sisuga tahaks leida stihisid...prääga kuulen aint verbalselt...sooviks po russkii i ot pastrnaka...ja otsen isvinjajus aja ne mogu bes etovo...
Dmitrii...? ;))
 
juta 30. detsember 2007, kl 17.29
ekm...on see Basternak...?
 
ekm 30. detsember 2007, kl 17.32
juta

Ei...a mulle meeldib tundmatu omalooming palju rohkem...see teinekord palju sisukam.
 
Täpitriin 30. detsember 2007, kl 17.33
Ekm, mis eesmärgil viga on (ja mis Everestil viga on), ei käi ju lihtsalt teema venitamine mingi põhimõtte pärast, vaid ka sisuline arutelu. Kuigi meie mammutteemas on palju alateemasid, nüüd oleme jõudnud Pasternakini ehk jõuame enne tippu veel kuhugi :)
 
Täpitriin 30. detsember 2007, kl 17.35
Ekm, kui korralikult otsida ja mitte piirata oma otsinguid vaid nimekate autoritega, leiab värsiridu iga situatsiooni kohta :)
 
juta 30. detsember 2007, kl 17.39
Aijah...teemasse kah...mu arust ei tohiks jükski mees tolmu imeda, musti nõusi vahtida ja üldse peaks ta eemal olema kõigest kodusest, kui aint kogus löögastuma....muidu on ta raudselt pelmeen...;)))

ekm...ilus...asa oled kas ise ka luuletaja, ütle ausalt...igal juhul kui ma siin mitmenimelise kaabakana (üle aasta tagasi siin kondasin), siis olid siin ainuke intelligent (vist vähe ka venelasepoole, mis mulle meeldib...;)), kui tului see sönamaister hh, kes kõiki laia lehtae lükkas, ja oma nöpsninaga siin endale teed tegi...?,))
 
Täpitriin 30. detsember 2007, kl 17.46
Juta, tark inimene ei lase kellelgi ennast häirida lasta, tal on oma siht ja eesmärk, olgu siis tutvumine või meelelahutus või aurutamine, ning läheb lihtsalt sellepoole.
 
juta 30. detsember 2007, kl 17.55
Täpitriinu
Ma selle piale prääga üldse ei mõtle...ja parem on..aint Borka mu ajus tiirleb...;))

ekm...kas sina olid see, kes Ergo nime all mulle kirjas...)
 
ekm 30. detsember 2007, kl 17.56
juta

Ma ikka tavaline eesti mats, kuigi venekeeles suhtlen võibolla isegi paremini...luuletada ei oska...a luuletused mulle meeldivad, eriti rõõmsad luuletused.
Raudselt olen pelmeen ka...
 
juta 30. detsember 2007, kl 18.01
ekm..see pelmeenindus jäähu ikke neile, kes selle väljendiga väla tulid (tuleb meelde, et hh mind ka kunagi pelmeeniks söimas...ise oopis on see...;))) Mu juttu itasuks tõsiselt võtta neil, kel möistus korras...;))
 
ekm 30. detsember 2007, kl 18.03
juta

Mul on ainult üks nimi ekm.
Kodanikunimi on mul ka olemas, a see ei ole Ergo.
 
juta 30. detsember 2007, kl 18.14
ekm...ma aiman - reinubader rebane...? ;)) Asee selleks...niikunii olid sina, ja kui olid, siis ülimalt armas... Jälle tahaks pastarnaksi...;))()
 
juta 30. detsember 2007, kl 18.20
ekm...Sulle...;)
http://www.youtube.com/watch?v=clySUDtQprg
 
ekm 30. detsember 2007, kl 18.48
juta

Sul on hea mälu, kunagi vist sai jah mainitud, et reinuvader olen.

http://www.youtube.com/watch?v=79x-7nmv0zA
 
juta 30. detsember 2007, kl 19.06
ekm...seda ma tean, et tume mees oled... Siin eelpool jüks Dmitrii rjäägib, et bvene naised innas eesti toledae seas, ama mäletan, et mu nooruspölve peikad viskasid silda miskipärast esti naiste pelae, ja ja nad just sattusid mul olema enamjaolt slaavlased....mõni vene mišam kah...ama olin siis verinoor - nad iosabd end meheks seada - ma iand kätte... Mõte tegelt selles, et venkud ple üldse pahad ei eestlasele ega venelasele - nad täiendavad teinetist - ei usu, et puhas eeslane olemas...ma kui oleks, suhtleks amm pelmeeniga, ama ikka segavereline, ja meha puhas eestlane...;)) Ja ilus duhe kusjuures (siin on ea lahe - siin enamus kõik abielus või püsisuhtes - võib nats mängida...:))

Amis aastavahetusel plaanis...? Mul tuleb siuke möll mere ääres, et ea et naabrid nurgataha jäävad...? :))))
 
juta 30. detsember 2007, kl 19.27
Jube segane jutt...ama ei paranda ka...:))

Piaasi, et see tropp hh oma tuhat kommi täis saab...no ütle, on siuke mõte normaalne...´? :)) Vana ja aige mees, olgu ta või kolmekümpine...:))) Ja edaspidi olen ma aint ta vainlane, ja katsugu must jagu saada...oma egalitaarsusega...:)))))))))))
 
ekm 30. detsember 2007, kl 19.35
Siin delfis on inimene on eelkõige inimene... ja ei ole vahet, mis rahvusest, soost...hele või tume. Mängimisest niipalju, et kui keegi tahab mängida, siis leidub alati mängukaaslasi, kes soovib jutustada...jutukaaslasi, kes tutvuda...tutvumiskaaslasi, jne.
 
juta 30. detsember 2007, kl 19.42
ekm...ma lihtsalt mäletan / sa ise ütsid ju et mul ea mälu...! ;)), et sa tume, ja natuke selline venkumoodi...ase ei tähenda, et sa tobedalt emotsionaalne pead olema, kui see hh..see ju üldse lainel ei püsi - joob aint ja käratseb oma saatusega...;))))
 
jürka 30. detsember 2007, kl 19.50
ohh kui palju kommentaare. Panen oma ka siis juurde.

Minu meelest ikka naene õpib mehe keelt.

Olen vanaaegúe mõtlemisega inimene, elik mees. Naene ikka toodi kodu. Nii et kodu keel...
Kui mees õpib naise keelt, no ei ütleks et armastusest, vaid ütleks et see on lugupidamisest. Aga kui naine.. õpib/ei õpi?

Kes vastust tahab anda viimasele minu küssale:)?
 
Täpitriin 30. detsember 2007, kl 20.00
Jürka, vanasti toodi naine tallu, selle majapidamise kommete sisse ning ilmselt enne, kui vanapere eest ära ei olnud kadunud, oli ta puhta teenija, kelle kätte aida võtmeidki ei usaldatud. Sellega ilmselt on ka sulle vastatud. Vanasti said kohanduda ja perenaiseks saades veidi oma seadusi luua omas valdkonnas, kui olid tark naine. Eks need naised ikka valiti sellised, kes kohaneksid, tulehargid jäeti ootele või olid neil muud eelised - kogukas kaasavara näiteks.
 
ekm 30. detsember 2007, kl 20.03
Ülemäärane emotsionaalsus...eks see olegi suhtlemisel takistavaks jõuks. Tegelikult on siin teemas hea näide, kuidas ülemäärastest emotsioonidest tekib isiklik vastuolu. Pereelus kipub vist asi samamoodi olema, millestki ebaolulisest tekib suur vaidlus, mis läheb üle isiklikeks arveteklaarimiseks.
 
juta 30. detsember 2007, kl 20.20
ekm...tegelt üleliigset emotsionaalsust kui sellist, ple olemas - on emotsionaalsus ja allaandmine - sellest paraku juba siin eelnevalt räägiti - suhe kaob ja kustub. Emotsionaalsus on naisele väga ilus pill mängimiseks, mehele lõhkumiseks, ja abielu ple selleta abielu, vaid lihtne leping, mida sõlmime, kui kinnisvara, või ükskõik mis äritehinguga omale kasusaamiseesmärgil vara soetame. Emotsioonid on nii naisel kui mehel vajalikud, sest nendeta ei tunnetaks me teineteist, ja tunnetuseta puuduks armastuse alge, ja selleta ju ongi abielu äri ja kokkulepe. On püsiväärtused, mida lepinguliselt ei saa garanteerida, ja neid ei õpeta sulle ei ema is, vaid sinu sisemine anton tsehhov...! ;))) Tegelt see oli niisama...armastus, millele tropid terve elu vastust otsivad, oskamata teda näkku vaadata, annab vastuseid, ja vastused peituvad aint naiste silmis...kui sa mees oled, peaksid seda küsimatagi tead,ma...:)
 
hh 30. detsember 2007, kl 20.37
Ja edaspidi olen ma aint ta vainlane, ja katsugu must jagu saada...oma egalitaarsusega...:)))))))))))

*******

Hei-hei jälle. Ma taas kaine, aga juta on ikka jutaks jäänud :)))

Kle, ma ikka meeldin vist sulle ja sa ikka loodad veel midagi, kuigi ma olen maininud, et tunnen so vastu vaid ükskõiksust? Tõest, kakelused sinuga on vaid nagu pinnavirvendus- praegast kaklen ja kui sa ära kaod- unustan su.
Vaat, kakelused lähedaste inimestega on hoopis muud ja nende kadumine pärast seda paneb küünarnukke närima, aga sina..

/Uurip küünarnukke.. terved :))))
 
ekm 30. detsember 2007, kl 20.37
juta

Tegelikult ikka on ülemäärane emotsionaalsus täitsa olemas, sa koged seda siin delfis üsna tihti. On inimesi, kes suudavad rahulikult suhelda, see ei tähenda ju seda, et emotsioonid puuduks või antaks alla...on inimesi, kellele üks sõna, nimi(juta) või veel midagi...tekitab ülemääraseid emotsioone ja suhtlemisstiil muutub ebameldivaks.
Seda siis emotsionaalsusest...anton tsehhoviga olen nõus.
 
juta 30. detsember 2007, kl 20.45
ekm...sinkohal vaidlen köva äälega vast - see ei ole emotsionaalsus, vaid kretinism (vaidlus ja kis olematu olemise ümber). Jah, ja kogen, kuid ega sellest minu alusttalad veel ei kõig, sest ma tean, kus viibin...;)) Ja on olemas rahulik suhtlus tõesti, mida ka sina siin edukal läbi viid...;)), kuid...arvestades, et me siiski viibime enamjaolt üksikute inimeste seas, siis on ju loomulik, et emotsionaalsius muutub kretinismiks, kui puudub teinepool, kes seda emotsionaalsust maandab. Inimene, mu arust, ei tohiks üksi elada - ta muutub koletiseks - peab olema keegi lähedane, kes teda peegeldab, muidu akkab maailm vastu peegelödama, mis ei ole sugugi õrn...;))
 
millest siis sinu 30. detsember 2007, kl 20.50
emotsionaalsus siin delfis, juta? üksiolemisest?
 
hh 30. detsember 2007, kl 20.52
Ei, ekm, asi pole emotsionalsuses, vaid idee isikustamises. Noh, kuidas seda näitlikustada.. Mäletad meie suure sõbra artiklit "Elas nagu parasiit — suri kui abort", kus abordijäänusteks peeti mitteusklasi? Samasugune asi ju kui proua Peavalu mehed-pelmeenid ja kui palju komme too provokatsioon kogus.. see jääb siin unistuseks :))

Ja ütle, kuidas saab sellise "filosoofilise" artlikli üle filosofeerida?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!