Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.09
hh,

/Kui ma aga, kasutades oma teadmisi psühholoogiast, filosoofiast, ajaloost jne. näitan, et tema seisukpht on väär ja ei vasta tegelikkusele, siis on see pealesurumine???/


vaata, on ikka minu seisukoht ja sinu seisukoht, üks neist võib olla õige ja teine vale, aga kui igaüks on kinni omas, siis kumbki ei tõesta teisele, et teine eksib.
siis peaks olema keegi kolmas, kes hindab, kummal õigus, kummal mitte.
sa võid teisele kõik tema kitsaskohad kätte näidata, aga kui ta pole veendunud, et sinu tõde on parem, siis ei tõesta sa talle seda kuidagi.
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.10
...ja sina võid seda nimetada tema uskumuseks, tema aga peab tõeks:)
 
Täpitriin 31. detsember 2007, kl 15.13
Kiisumiisu, seda küll, kui ta kindlasti on veendunud oma mõtte paremuses ja tahab hoida sellest tingimata kinni, natuke sõltub ka sellest kui põhimõtteline ja oluline see asi on mõlema poole jaoks :)
 
Täpitriin 31. detsember 2007, kl 15.14
kiisumiisu, aga kui suur roll on sinu jaoks ideekandjal, et teda uskuda või olla kohe veendumuses, et olgu mis on, ma ei usu teda?
 
ekm 31. detsember 2007, kl 15.16
hh

Tead...vaielda saab lõpmatult.
Minul on ja jääb minu tõde...a sellegipoolest, et ma midagi näen teistmoodi...püüan ma siiski mõista sinu tõde ja kuidas seda muidu mõista kui mitte arutlemise teel...see kas me täielikult üksmeelele jõuame pole oluline...olulisem on see, et me püüame teineteist mõista ja mitte iga hinna eest enda mina peale suruda.
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.19
Täpitriin,

kohe ei usu ma midagi ja vastupidi, kohe ei teki ka tõrget. tutvun enne asjaga.
aga tõsi on see, et mõnede inimeste puhul olen altim kiiremini nõustuma ja teiste puhul otsin rohkem, kas on võimalik vastu vaielda:))
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.21
ekm,

aga on ju olemas üldised tõed, milles teil ei saa olla vastuolusid, sest need lihtsalt on...kas siis koolis või kodus meile selgeks õpetatud ja veendumuseks kujunenud...
 
Täpitriin 31. detsember 2007, kl 15.26
Kiisumiisu, läbi lugemata ikka alla ei kirjuta, eks, ja lihtsalt sellepärast, et autor tundmatu, kohe ei materda ka, aga siseminne tunnetus ütleb ette, kummast hunnikust tuleb teri nokkida, kas pooldavalt või välistavalt poolelt :)
 
ekm 31. detsember 2007, kl 15.27
kiisumiisu

Arvan, et kõiges võib vastuolu leida...kui see eesmärgiks seada.
 
hh 31. detsember 2007, kl 15.28
kiisumiisu
Vaada, filosoofiline targutus või vaielus sarnaneb kohtupidamisele. Tuleb tõestada, et kohtualune on süüdi või süütu ja kellegi eriarvamusele jäämine või lihtsalt usk ei tähenda halligi.
Kui ta peab oma usku tõeks ega see siis seepärast ometigi tõeks muutu.
 
hh 31. detsember 2007, kl 15.33
ekm
Tead, argumenteerimata vaielus pole muud kui jauramine. Ja praegu tegeled sellega, ehk siis just vaielusega vaieluse enda pärast just sina.
No sa ei ole ühtegi minu väidetest ega argumentidest pareerida suutnud.. Muide, sa räägid pidevalt enda peaga mõtlemisest.. kas sina oled selle relatiivse maailmavaate autor või see, et igaühel oma tõde, on kusagilt õpitud?
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.33
üldiselt arvan, et tuleb nautida vaidluse/vestluse/targutuse/filosofeerimise protsessi ennast, sest vaidluse käigus võib jõuda ühistele seisukohtadele, aga ei pruugi ka. mitte iga vaidlus ei lõpe sellega, et üks teeb selgeks, et teise seisukohad on väärad ja teine võtab selle omaks.
võimalik ka, et teine tüdineb ja annab alla lihtsalt käegalöömisest:)

ja kuna me siis ikka ja ikka pikalt vaidleme...järelikult???
pole keegi teinud teistele selgeks oma seisukohtade ainuõigsust:DDD
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.36
Autor: hh
Aeg: 12-31-07 15:28

kiisumiisu
Vaada, filosoofiline targutus või vaielus sarnaneb kohtupidamisele. Tuleb tõestada, et kohtualune on süüdi või süütu ja kellegi eriarvamusele jäämine või lihtsalt usk ei tähenda halligi.
Kui ta peab oma usku tõeks ega see siis seepärast ometigi tõeks muutu.


--------

kes on sel juhul kohtumõistja? targem?
aga kumb on targem?????
 
Täpitriin 31. detsember 2007, kl 15.38
kiisummisu, kas ma eksin väites, et vähemalt mingi osa meist naudib seda protsessi ja meelega hoiab erimeelsustest kinni, sest kui seda pole ja me üksteisele ainult kõik noogutaksime, siis ... kuule, siis on ju jama majas.
 
ekm 31. detsember 2007, kl 15.40
hh

Kui ta peab oma usku tõeks ega see siis seepärast ometigi tõeks muutu.
----------
Olgu see siis tema tõde, kui tal sellise tõega parem elada.



Mul ei ole vajadust midagi pareerida...tõestada ei suuda ei sina ega mina midagi...kui me kellegile midagi tõestame, siis seda ainult iseendale.
 
Täpitriin 31. detsember 2007, kl 15.42
Kiisumiisu, ma olen veel täitsa kaine, aga su nimi on liiga pikk :P
Anne Reeman läheb iga aastaga aina ilusamaks.
*ei saanud omale seda teadmist jätta.
 
hh 31. detsember 2007, kl 15.43
kiisumiisu
Miks targem? Prokurõr püüab tõestada, et kohtualune on süüdi ja advokaat vastupidi, poeb või nahast välja, et kohtualuse süütust tõestada..
Ja pärast istungit lähevad nad koos kõrtsu :)
 
hh 31. detsember 2007, kl 15.51
ekm
Viska pilk peale meie vaielusele, kasvõi sellele samale elevandile. Vana, üldtuntud jutt, mis lükkab ümber su multitõdesuse hüpoteesi ja sa ikka räägid, et sul pole vaja midagi tõestada?
No ütle mulle, miks ma peaksin sinu juttu tõesena võtma ja seda vaid seepärast, et sa ise niimoodi seda võtad?

Loe veelkord too Koukli artikkel läbi ja sa näed, et vaieldes minuga, vaidled sa tegelikult iseendaga, sest kui sinu tõde on, et kõik ideed on võrdsed, siis pole ka minu seisukoht sinu omast vääram ja kritiseerides seda, demod sa vaid enda sallimatust..
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.52
Täpitriin,

meil ainult 1 tähe erinevus...samuti nagu hh ja ekm-il:DD

minu nime on kergem trükkida, sest on tähekordused, sinu oma aga aja klaviatuurilt taga:DD


kui me ei naudiks seda protsessi, siis me poleks siin...ma arvan, sest oma tõde võib kuulutada ka mujal ja kasvõi koerale õhtul:) noogutab kaasa ja veel limpsib käsi ka:)
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 15.53
hh,

ma arvasin, et nad ikka tõe väljaselgitamiseks volitatud on, aga nemad mängivad hoopis liivakastimänge ja tõestavad, kumb kõvem mees on:DD
 
hh 31. detsember 2007, kl 15.57
kiisumiisu
Nu eks nad ikka püüa tõde leida, kuid ega kohtuveadki sugugi harvad ei ole.
 
ekm 31. detsember 2007, kl 15.57
hh

Loe veelkord too Koukli artikkel läbi ja sa näed, et vaieldes minuga, vaidled sa tegelikult iseendaga, sest kui sinu tõde on, et kõik ideed on võrdsed, siis pole ka minu seisukoht sinu omast vääram ja kritiseerides seda, demod sa vaid enda sallimatust..
--------------

Milleks mulle see artikkel? Kas sellest, et sealt tõde leida?
Võibolla oleks mõttekam, natuke teema kommentaaridesse siseneda ja vaadata, et ekm ja hh mõtlevad paljuski üsna sarnaselt...a tõlgendused lihtsalt natuke erinevad. See on nüüd minu nägemus, mis ei pea ühtima sinu nägemusega.
 
hh 31. detsember 2007, kl 16.11
ekm
Vaada, see, et me paljudes asjades ühtmoodi mõtleme, ei tähenda sugugi, et me peaksime igas asjas ühel meelel olema ja kui me ka enamuses asjades erinevalt mõtleksime, võib ometigi leiduda teema, kus meil ühesugune seisukoht.. Praeguses teemas me siiski oleme eriarvamusel, sina räägid tõe relatiivsusest ja mina tõetunnetuse subjektiivsusest.
Laias laastus on need mudugist sarnased seisukohad, aga siiski mitte päris. Ja erinevus on lausa rakenduslik.. Kui tüdesid on palju ja kõik neist on tõesed, siis pole müngit mõtet diskussioonidel, kui aga neie seisukohad on erinevad vaid neie erinevate kogemuste pärast, siis võib vaieluses sündida tõde.

Mids artiklisse puutub, siis on see väga loogiline ja ma ei suutnud leida ühtki pidepunkti, et talle vastu vaielda.. kuigi autor on usklane :)

Aga loogika ei ole nägemus.
 
hh 31. detsember 2007, kl 16.16
Daamid ja härrad, soovin teile hääd vana aasta lõppu ja mõnusaid piikidemurdmisi järgmisel aastal :)

kiisumiisu, sa küsisid, kui palju on delfi rekord kommide arvu poolest. Paar aastat tagasi nägin teemat, kus oli üle 500 000 kommi ja pidevalt tuli neid juurde. Me vist nii kaugele ei jõua :)
 
Täpitriin 31. detsember 2007, kl 16.20
Hh, head vana-aasta lõppu! Loodetavasti mitte väga üksi :)
 
ekm 31. detsember 2007, kl 16.23
hh

Seisukohad ei saagi täielikult ühtida...sellest ka arutlus.
Kogemused vist enamusel erinevad...a kas nendest kogemustest mingi tõde sünnib...vot seda ei tea...tean ainult enda kogemustest, mis võibolla tõesti mulle mingi tõe annavad...a need tõed ei sünni vaieldes.

Head aastalõppu!
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 16.25
minu poolt ka kõigile teile ilusat aastalõppu ja samuti uusi hallolluse liigutamisi uuel aastal:)

mõtlesin küll ka keskööpaiku korraks siia kiigata ja õnne soovida...aga ega tea, võibolla viib uueaasta sampus mõtted hoopis mujale:DD
 
kiisumiisu 31. detsember 2007, kl 16.28
mis mulle nende vestluste juures meeldib on see, nii saan tundma õppida erinevate inimeste erinevaid mõtteid ja isiksusi. kas vaidlustes tõde selgub, on tähtis, aga teisejärguline. tähtsam on protsess ise ja kuidas lõpplahenduseni jõutakse, olgu see siis tõe leidmine või kokkuleppimine, et olgu, nüüd selge su seisukoht, aga mul on oma:))
 
juta 31. detsember 2007, kl 16.36
Mo poolt kah kõigile kõike meeldivat ja mõnusat ja kärarikast aastavahetust!
 
Täpitriin 31. detsember 2007, kl 16.40
Kas nüüd jääb eeter tühjaks, et kõik siin kõike ilusat soovivad?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!