Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 16.27
ekm,

ma ei tunne sind, võibolla oled supermees, tubli ja korralik:)



kui aga see jutt, et ei soovi muutuda, käib koos laiskusega, siis on see väga ohtlik tendents ja seal see eesti meeste pelmeenlus ongi:)
 
a 26. detsember 2007, kl 16.30
ögka! jälle laiab siin see ebameeldiv ja kibe vanamehepäss. a ta pole mingi eriline haruldus ju - üks eesti mehe tüüpe. sellepärast ei tahetagi eesti meest, et suure osa neist moodustavad 2 põhitüüpi: üks on tavapelmeen ja teine on pelmeen-sõnaosav-halvustav-demagoog. hh, sa oma nimetähti siin ennegi vahetanud, kaua sa ikka hirnud, võta vahelduseks pshd :D
 
cocci 26. detsember 2007, kl 16.31
Ei peagi muutuma, küll aga võiks areneda. Muutumine on midagi ülimalt radikaalset, vähemalt minu arvates, umbes sama kui vasakpoolsed vaated peaksid muutuma parempoolseteks või seni armastasin mahedat huumorit ja nüüd on sundus see asendada musta huumoriga. Areng on trepist ülesminek, millegi uue õppimine ja omandamine ja senise täiustamine, olgu selleks kokkamine või keeleõpe.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 16.34
hh,

no vaat..ahju kütmine kellegi näpunäidete järgi...vaevalt, et selles osas, kuidas seda teha, võibolla vaid selles osas, millal seda teha?

vot, kui keedeksin iseendale kartuleid, siis teeksin täpselt samuti nagu sina, siis kui kõht märku annab...aga naised peavad kõigi peale mõtlema, terve pere peale ja tegema selle söögi just siis kui kõik süüa tahavad...:)



meelevadsus ütlesin abitööde ja pelmeeni kohta:)

pärast teises kommis kirjutasin ka rohkem lahti, sain aru, et selgitust polnud...
 
hh 26. detsember 2007, kl 16.37
lolka
Vaada, sageli kaasneb muudatustega peataolek.. vanad väärtused on prügimäele visatud, aga uusi pole veel loodud. Ja praegu lihtsalt naised ei tea, mida nad tahavad, kas panniga pähe või torti süüa.

Mõni aasta tagasi oli meerikas buum kaevata mehi kohtusse seksuaalse ahistamise eest pidades selleks ka liiga mõõtvat pilku ja samal ajal kaebas saksamaal üks naine kohtusse oma ülemused, sest ta seisis jõulupärja all ja need olid temast mööda marssinud ja polnud musi andnud..

Sina arvad, et mees peaks ennast arendama, teine arvab, et kui lapsed suured, siis võib ta enda jaoks elama hakata.. Ja mees nagu buridani eesel heina ja õlekuhja vahel, ei tea kust suutäit ampsata, sest nagunii ampsab valesti :))
 
a 26. detsember 2007, kl 16.46
hh, sa oled selgelt segaduses mees. areng pole sugugi mitte kusagilt suvaliselt kokku ahmitud faktide pagas, inimese areng algab tema seesmisest vaimsest vabadusest, mistõttu ei saa tekkida olukorda, kus vanad väärtused on prügimäele visatud, aga uusi pole veel loodud. sa ise küll näid visklevat selles puntras, kuna eeldad, et uued väärtused peab keegi teine sulle looma, kuid su eruditsioon ei koosne muust, kui kommertslikust mürast, mida siin tsiteerid ja püüad pähe määrida inimestele, kes oma peaga mõtlevad.
 
ekm 26. detsember 2007, kl 16.48
kiisumiisu

Ei ole mingeid supermehi/naisi...on pisut erinevad inimesed.
Kelle meeldib poputamine, kelle mitte.
Laiskusest niipalju, et see ei olene soost ja seda ei saa ainult meestega seostada...see rohkem üks vähestest inimtüübi omadustest.
 
hh 26. detsember 2007, kl 16.48
kiisumiisu

Kas sa oled kunagi kuramaasitanud? Jalutanud öös ja väristanud jaheduse pärast õlgu ning siis poiss võtnud seljast jope või pintsaku ja selle su õlgadele pannud?
Kui sinuga seda juhtunud ei ole, siis kindlasti oled kuulnud, et nii tehti..
Mis siis meestega juhtunud on? Sina ütled talle, et sul on külm või sul on kõht tühi, aga tema ei tee sellest väljagi? Ehk on asi selles, et sa ei ütle, vaid käsutad: "Küta ahi ära! Koori kartuleid!"
Sa ei ole enam see õrn tüdruk, kes vajab hoolimist ja kaitset, vaid emand, kes sulasele käske jagab.

Või kui sina ei ole, siis on seda see a, kes siin piuksatas.. Ma arvan, et temast hoiduvad mehed, kes natuke suuremad tema sussialusest on, kaugele eemale.
 
a 26. detsember 2007, kl 16.52
mees oskab ka emandat hinnata, annab talle oma kuue ja tõuseb seeläbi isandaks ta kõrval. pelmeen vingub, et naine on paha, alavääristab teda a la "kes siin piuksatas.. Ma arvan, et temast hoiduvad mehed, kes natuke suuremad tema sussialusest on, kaugele eemale" ja langeb seeläbi kibestunud vanapoisist seniilseks vanamehepässiks
 
hh 26. detsember 2007, kl 16.56
Sisemine vaimne vabadus? Ja seda juttu räägib inime, kes eelmises kommis jagab mehi kahte sorti pelmeenideks?
Anna andeks, kuid ma ei usu sind, ma näen just sinus seda visklejat, kes ei tea isegi, mida ta tahab. Aga viskle pealegi, nis minul sellest, küll sa kunagi naha rahuned ja näed, et enamus loosungeid, mida sa praegu tõena võtad, on õõnsad sõnad, mille abil sind manipuleeritud on.

Sulle öeldi, et eesti mees on pelmeen ja sulle avanes taevas, aga sa ei suuda mõelda seda, et see, kellega sa koos elad, pole mitte eesti ega vene mees ja teie elukvaliteet oleneb teist mõlemast.
Ja ehk siis taipad sedagi, et hh pole ennast pakkunud ja ei kavatsegi pakkuda sulle meheks ning seepärast näitavad su isiklikud hüüatused just sinu kibestumist, sest krimpsutad nägu selle peale mis sinule ei kuulu ja kuukuda ei kavatsegi.
 
a 26. detsember 2007, kl 17.10
puhas, klassikaline demagoogia hh sulest: m"mulle avanes taevas"? mida arvad end sellega väitvat või tõestavat? erinevalt sinust tean ma justnimelt väga selgelt, mida ma tahan ning see teadmine ja mu vaimne vabadus võimaldavad mul asju nende õigete nimedega nimetada (ka pelmeene:)) ja olen ka sinusuguste suhtes täiesti kõigutamatu - no absull ei lähe korda su väärtõed ja solvangud ;) aga ma ei jaganud mehi mitte kahte liiki, vaid, jälgi tähelepanelikult, ütlesin, et suure osa meestest moodustavad need kaks tüüpi.
 
hh 26. detsember 2007, kl 17.16
mees oskab ka emandat hinnata, annab talle oma kuue ja tõuseb seeläbi isandaks ta kõrval.

----

Ma siin ennist rääkisin pjedestaalist ja puu otsa ronivast ahvist. Ütle mulle ükski põhjus, miks ma peaksin sind hindama? Seepärast, et sa oled naine? Sa ei ole ju naine, sa oled a ja a-d ei võeta naiseks ega minda talle mehele.

Mis aga kuube puutub, siis ei pandud teda tüdruku õlgadele mitte seepärast, et selle eest miskit saada, vaid seepärast, et tal oli külm.

-------------------
piir
-------------------

Kuulsin hiljuti väga head armastuse definitsiooni... Armastus on kingitus, mitte almus ega palk.
 
a 26. detsember 2007, kl 17.22
järjekordne su väärtõlgendus oma rikutuse tasemelt
1 mind ei pea sa hindama - vaid naist kui sellist üleüldse
2 "tõuseb isandaks" on ülekantud tähendus, kujustamaks seesmist vaimset arengut, aga mitte mingit palgasaamist, nagu vaid sina oma nõukaaegse mõtlemisega võid järeldada
3 ja kuub õlgadele on hea külma vastu, kuid mees märkab seda teha, kui ta endast lugu peab - ja teeb seda siis muide isegi hulleimale tulehargile.
vot nii
 
hh 26. detsember 2007, kl 17.25
Tea pealegi, aga kui sa mõne aasta või aastakümne pärast surivoodil oled, siis mõtle sellele, kas su saavutatu omab ikka sellist väärtust, mida sa talle täna omistad?
Arvad, et sa miskit erakordset oled? On olnud enne sind miljoneid inimesi, kes avastanud, et suurim õnn on õnneootus ja püüdlus selle poole..
Aga noh, sa veel selles staadiumis, kus taolised mõtted sulle võõrad, aga arened sinagi :)

Mis aga meestesse puutub, siis vaevalt, et sa suurt osa neist läbi pedanud oled, et teaksid miskit nende pelmeenlikkusest.. Või oled? :))
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 17.28
jah, ega enda austamist nõuda ei saa...see tuleb ära pälvida omaenese isikuga:)
 
hh 26. detsember 2007, kl 17.34
:))))))))))

Ja jälle hea näide sinu segadustest. Ma panen kuue õlgadele just sellele naisele, kellele ma tahan. Ei hakka ma seda pooleks rebima, sest külmetab nii tema minu kõrval ja sina- üksinda külma kivi otsas kössitades.
Sa leia see, kes sulle enda kuube anda tahab ja siis nõua tema käest, et ta oma kuube jagaks sinu ja teiste naiste vahel.. ja mitte ainult kuube.
Vaevalt, et sa sellega nõus oleksid, kui su mees selline ligimesearnastaja juhtub olema nagu sa praegu teistelt meestelt eeldaksid.

Ja ikkagi ei paista mõned taipavad, et kuub pannakse tüdruku õlgadele mitte seepärast et midagi tahetakse- ka mitte vaimset arengut või tulehargi vaigistamist või enesest lugupidamist. Pannakse vaid seepärast, et tüdrukul on külm.. kõik muud variandid on almus või palk.
 
a 26. detsember 2007, kl 17.35
miks on sul, hh kombeks niipalju
1 sajatada, a la "aga kui sa mõne aasta või aastakümne pärast surivoodil oled, siis mõtle sellele..."
2 omistada inimestele, keda sa ei tunne, mingeid oma väljamõeldud mõttekäike, a la "On olnud enne sind miljoneid inimesi, kes avastanud, et suurim õnn on õnneootus ja püüdlus selle poole.."
3 demagoogitseda teiste isikliku elu(kogemuse) teemal, a la: "vaevalt, et sa suurt osa neist läbi pedanud oled"
miks?

ps. ma ei pea end kaugeltki eriliseks, aga ma pean endast lugu! eriliseks, muide pean iga viimast kui üht inimest. a kui midagi küsida tahad, siis küsi, ära demagoogitse!
 
lolka 26. detsember 2007, kl 17.38
nõus, hh (paradigma muudatusest rääkides);

ja mis on kõige keerulisem - kui satuvad kokku elama 2 inimest, kellest üks esindab nö vanu, aga teine uusi väärtusi.

nendele naistele aga, kes soovivad säilitada vanu väärtusi, on aeg kõige raskem. See mentaliteet, kus hea ema on kodune ema, laste eest hoolitsev jne, on möödanik - ühiskondlikul tasandil hinnatakse karjäärinaisi (laps tööle kaasa v lastesõime ja ruttu tööle tagasi; kodune naine "passib" lastega kodus jne). ja tänu sellele ei hinda ka mees kodust naist. JA mis naisel siis üle jääb (kui ta oma meehe austust tahab)?

seega ,nii paradoksaalne, kui see ka pole - teevad mehed ise kõik selleks, et naised emantsipeeruks (kuigi nad südames seda ei soovi, vist...?)
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 17.44
lolka,

siis...öeldakse, et tuleb võtta selline mees, kes sind ennast austab, mitte sellest sõltuvalt, kes oled:)
 
a 26. detsember 2007, kl 17.44
lolka, jep, kuldsed sõnad!
 
hh 26. detsember 2007, kl 17.44
Kas sa a ei leia, et oled minu suhtumise ära teeninud? Et mida külvasid, seda nüüd lõikad? Ja pealegi, kas loomuliku asja rääkimine on sajatamine? Arvad ennast ilmasambaks jäävat?
Arvad ennast olevat mingiks universumi tõe ainuvaldajaks, kes teab, et igasugused uuringud, mis kunagi teostatud ja mille tulemused publitseeritud on võltsing ja väljamõeldis.

Muidugi, kui sa oled suurema osa eesti meestest- ca 350 000- läbi pidanud, siis ma vabandan ja kummardan su elukogemuse ees ning tunnistan ennast demagoogiks.

Jah, sa pead igast kui viimasest inimesest lugu: "Autor: a
Aeg: 12-26-07 16:30
ögka! jälle laiab siin see ebameeldiv ja kibe vanamehepäss. a ta pole mingi eriline haruldus ju - üks eesti mehe tüüpe. sellepärast ei tahetagi eesti meest, et suure osa neist moodustavad 2 põhitüüpi: üks on tavapelmeen ja teine on pelmeen-sõnaosav-halvustav-demagoog. hh, sa oma nimetähti siin ennegi vahetanud, kaua sa ikka hirnud, võta vahelduseks pshd :D"

Ja mida sa kurdad, minagi pean sinust lugu.. sinu moodi :)))
 
a 26. detsember 2007, kl 17.45
kiisumiisu, a kas sa mitte polegi see, kes sa oled :O?
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 17.47
a,

muidugi...aga mis oli su küsimuse tegelik mõte?
 
cocci 26. detsember 2007, kl 17.48
Kiisumiisu pidas silmas ilmselt inimest kui isiksust, mitte rollitäitjat (naine, ema, töötaja).
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 17.49
cocci,

just..tulid mulle appi!:)
 
a 26. detsember 2007, kl 17.49
no tõesti, hh, kaua võib demagoogitseda :DDD? kas olen öelnud, et pean kõigist inimestest lugu? kas olen end nimetanud millegi ainuvaldajaks? kas olen midagi kurtnud? ...ära teeninud? ...lõiganud? mul su suhtumisest jommala savi ju :D ja tollest lõpmata külvamisest mu suunas... kas loodad ehk isegi miskit lõigata :DDD???
 
a 26. detsember 2007, kl 17.50
kiisumiisu, mu küsimus oli ajendatud sellest:
Autor: kiisumiisu
Aeg: 12-26-07 17:44

lolka,

siis...öeldakse, et tuleb võtta selline mees, kes sind ennast austab, mitte sellest sõltuvalt, kes oled:)
 
a 26. detsember 2007, kl 17.53
tglt polegi kuigi tervislik elada rollitäitjana - ja ei saa ju teist siis ka süüdistada selles, kui ta selle varjus su tõelist olemust ei märka, no kust peab teine teadma, et see polegi sina, et täidad vaid rolli... ja pealegi, mis on rollitäitja tõeline olemus? ongi: rollitäitja
 
hh 26. detsember 2007, kl 17.55
lolka
Ma ei taha spekuleerida selle üle, kes naise karjäärist rohkem huvitatud on, kas mehed või naised ise. Lihtsalt paar fakti ja seda jälle inglismaa kohta.
Kui algas esimene maailmasõda, siis rindele läinud mehi, asendasid nende töökohtadel naised. Kui sõda lõppes, siis läksid naised koju tagasi ja suuri muutusi sotsiaalsfääris ei toimunud. Paarikõmne aasta jooksul arenes tehnika sedavõrd, et enamuse töö tegemine muutus ka naistele jõukohaseks ja pärast teise maailmasõja lõppu nad enam koju ei läinud ning sellega kaasnes kümnekordne lahutuste arvu kasv võrreldes sõjaeelsete aastatega ning umbes kolnveerande nendest olid naiste algatatud.
Muide see number on umbes samasugune tänase päevani: ei ole rahul oma meestega ei inglise ega meerika naised..

Nüüd teine fakt, mis puudutab meie marjamaad.. Me tahame elada nagu inglased, aga...

http://www.aripaev.ee/leht/3459/uudis8a.gif
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 17.57
a,

pidasin silmas ametit või varanduse omamist või midaiganes...

tean selliseid inimesi, kes hindavad teist staatuse järgi...väga vastik, eks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!