Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.00
hh,

aga äkki olid naised meestega ka enne mitte rahul, ainult minna polnud kusagile, haridust teenimiseks polnud jne.
 
cocci 26. detsember 2007, kl 18.01
A, ei ole rollitäitja tõeline olemus rollitäitmine, isiksus annab rollile omanäolisuse ja omapära. Kõik ei saa perenaise rollist ühtmoodi aru, ammugi mitte naiseks olemisest, just naiseks, mitte kaaslaseks olemise mõttes.
 
hh 26. detsember 2007, kl 18.02
Autor: a

Tead, lugedes sinu imestamisi sulle liigategemiste kohta, meenub mulle üks idanaabrite ütlemine, mis tõlkes kõlaks umbes nii: "Noorus on hukka läinud. Sülita neist mõnele näkku ja nad tulevad kohe kaklema."

Kui sul jommalast savi on, siis mis sa ripud pidevalt mu sääres ja oigad, et ma sulle liiga teen ja üldse selline ning selline olen? Räägi asjast, kui sul midagi rääkida on, mida kuradit sa siin kogu aeg pabuldad ja ennast tõestad? :))
 
a 26. detsember 2007, kl 18.08
hh, sa oled tõepoolest ebameeldiv tüüp - rikkusid siin ennist nii mitmegi inimese tuju - ja seda sulle ütlengi - räägin asjast :D! aga mulle liigategemisest pole juttu olnud, see pole küll sinu võimuses. ma võin endale lihtsalt lubada sulle tõe näkku ütlemist, kuna olen emotsionaalselt kõigutamatu vääritute meesolevuste poolt.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.09
hh,

vastastikune poks on see, üks komm tingib teise.
 
... to a 26. detsember 2007, kl 18.11
kust otsat täpselt neid tujurikkumisi vaadata? ise tulid siia muhku norima ja minu tuju rikkusid oma heietuste just sina.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.11
a,

tuju saab rikkuda neil inimestel, kes seda endaga teha lasevad:)

see pole antud juhtumi kommentaar vaid üldiselt...
 
a 26. detsember 2007, kl 18.13
kiisumiisu, on küll ebameeldiv, kui inimest staatuse järgi hinnatakse! kuid kahjuks kipuvad inimesed seda endaga ka ise tegema - põdema oma vähese staatuse pärast, sest üldsus nõuab staatust - ja seeläbi tallatakse oma tõelised väärtused jalgealla ja ka need hääbuvad olematuks, jääb vaid kibedus. juba lapsi kasvatatakse vaimus, et nad ometigi hangiks väärilise staatuse, et neil ometi läheks elus paremini, kui nende vanematel - ja sedasi pärsitakse ka laste isiksuse arengut ja väärtushinnangute tasakaalu. ja nii saavadki alguse rollitäitjad, ehkki neil võib olla omapärasid, pole nad ometi iial õnnelikud - no vaadake või seda ropu suuga hh-d siin (roppused läbi lillekeste, kuid milline viha ja kibedus - valus;)
 
hh 26. detsember 2007, kl 18.14
kiisumiisu
Nu aga seda ma rääkisingi, et majandus läheb ees ja sotsiaalsed suhted tulevad järgi. Pole naistel mehi vaja ja nad elavad üksinda. Ja ideoloogid teevad kõik, et see tunnistataks normiks.

Aga see on euroopalik värk. Moslemitel, neegritel on veel alles see traditsiooniline peremudel, mis meilgi mõnisada aastat tagasi valitses ja kui nad meie teele ei asu, siis tulevikus pole põhjust rääkida eesti mehest- pelmeenist, sest pole ei eesti mehi ega eesti naisi.

Muide, kui see pelmeenijutt tuli, siis oli seal miskit taolist, et eesti naine on tubli- teeb karjääri, hoolitseb kodu ja pelmeenist mehe eest ning kasvatab seitset last.. Järelikult võib meest nimetada pelmeeniks selline naine, jes teeb karjääri ja kasvatab seitset last?
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.16
Autor: a
Aeg: 12-26-07 16:30

ögka! jälle laiab siin see ebameeldiv ja kibe vanamehepäss. a ta pole mingi eriline haruldus ju - üks eesti mehe tüüpe. sellepärast ei tahetagi eesti meest, et suure osa neist moodustavad 2 põhitüüpi: üks on tavapelmeen ja teine on pelmeen-sõnaosav-halvustav-demagoog. hh, sa oma nimetähti siin ennegi vahetanud, kaua sa ikka hirnud, võta vahelduseks pshd :D

--------------

ok, kommenteerin siis ka seda...
alul mõtlesin, et hoian sellest sõnasõjast eemale, aga...

kuni sa suhtud juba ette negatiivselt, seni ei saa sa õnnelikuks!

ei ole olemas ebameeldivat eesti mehe tüüpi. on olemas mõnede naiste täiesti lootusetus eesti mehe suhtes.
aga otsi! küllap leiad selle, kes sulle inimesena tundub:)

asi ei ole siiski lootusetu:)
 
ekm 26. detsember 2007, kl 18.18
hh

Närvid on nagu mingi kampsun, mille jumal on meie sissekudunud. Kui üks lõng katki läheb, siis lähed hulluks ja paistad näost imelik.

Nii ütles...ROBERT,7-A

Vaat kui tark poiss oli.
 
lolka 26. detsember 2007, kl 18.18
to hh,

või siis - kuna tehnoloogia arenes, vajas (nt tööstus) üha enam (odavaid) töökäsi, ning siis oli (kellelegi, ei tea küll kellele, aga äkki "rahale") väga kasulik istutada inimeste peadesse mõiste "töötava naise eneseväärikusest" (naised lepivad ju teatavasti madalama palgaga jne) ?

PS sellest lingist ei saa aru, mida sealt välja lugeda...?
 
a 26. detsember 2007, kl 18.21
:D kiisumiisu, no hh-d ma küll eesti mehe etaloniks ei pea, ta juba ammu siin halva mulje jätnud, seega ei suhtu ette halvustavalt - a sellist meest taunin tõepoolest
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.24
a,

oled valedel jälgedel...
hh praegune tekst on reaktsioon sinu tekstile. ja no kes ei lööks takka üles, kui tal nina ees punast rätikut lehvitataks:)

sul on ka enda kommides viha ja kibedus sees, loe üle:)

tunnen hh-d niipalju küll, et kellelegi meelega ta haiget ei tee, kes norib, saab aga täie rauaga.
eks tal omad veendumused ja tulnud läbi elu, sina aga oled vist väga noor? oled maksimalist...veel. kui saad vanemaks, siis muutud leplikumaks ja saad ka maailma asjadest hoopis teisiti aru.

see pole öeldud halvas mõttes, vaid ikka heas. ma soovin kõigile head ja alati üritan asju lappida, kui õnnestub:)
seda ka seekord. ehk aitab minu komm sul hh-d paremini mõista...mitte üldistavalt ja vihaga:)



lapsi kasvatatakse heas usus ja kõige paremate veendumuste kohaselt...aga millised need juhtuvad konkreetses peres olema...see sõltub selle pere liikmetest ja nende väärtushinnangutest.
kurb jah, kui lapsi õpetatakse juba maast madalast hindama väliseid tunnuseid, mitte sisemisi väärtusi.
 
ekm 26. detsember 2007, kl 18.28
kiisumiisu

Ära väida seda, mida sa ei tea.
Inimese tundmine on palju keerulisem, kui sa seda arvad.
 
hh 26. detsember 2007, kl 18.28
Oh seda aaaad küll :)))))
Kui inime loeks tekste, mitte ei vaataks nimekasti, siis kõigepealt poleks tal vajadust ennast mingi ühekordse a taha peita ja selle varjust hh pika saba peale astuda jättes objektiivsuse muljet.
Kui inime loeks "solvaja" mitte "solvunute" tekste, siis iga vähegi mõtlev ja teemat valdav inime küsiks, kus on siin solvang kas eesti meeste võrdlemine teistega ja nende ühesuguseks pidamine või eesti naiste võrdsutamine teiste naistega on solvang?
Ja peale seda kõike- seesama inime, kelle esimeseks kommiks siin oli: "eesti naine ei taha eesti meest - a miuke naine tahab, öelge mulle?" seletab midagi, et keegi teine on ebameeldiv ja rikub tuju ja demagoogitseb.. Naljakas loogika mõningatel.. kas peaks ütlema, et see eesti naistele omane, muidu olen ma jälle tujurikkuja ja kibestunud.. või siiski jätame eesti naised mängust välja ja räägime konkreetsest indiviidist ja tema loogikapuudusest?
 
a 26. detsember 2007, kl 18.34
kiisumiisu, ega see hh tegelikult niipalju seda naiste eestkostet ei vaja, nagu siin kombeks, eks tolle ärritumisekiiksuga saab ikka inimene vaid ise tegeleda, ilma väliste lepitajateta. a mina, tunnistan, et provotseerin teda vahest üsna hea meelega ;) st siis, viha minus pole, väidete teravus ehk rõhutatult otsene, kuid nende sisu kannab siiski mu tegelikke seisukohti. a sul ka hh kombed külge jäänud (omistamine-ennustamine;) teeme siis katse, ma väidan ka: arvan, et oled alla 30-ne, a mina olen tublisti üle ;)
 
a 26. detsember 2007, kl 18.36
hh, olen su tekstid ka teiste nimekombinatsioonide alt ära tundnud - nii, nagu sina minugi ära tunned, kui vaja ;) tunneb see, kel vaja :D
 
hh 26. detsember 2007, kl 18.38
lolka
Su arvamust kinnitavad ka sotsioloogid. Tehnoloogia arenedes kaotasid teatud ametid oma prestiiži ja nendele asusid naised, saades loomulikult väiksemat palka kui mehed omal ajal.
Näiteks sekretärid. Enne kirjutusmasinate levikut oli sekretöri amet vöga hinnatud ja naissekretäri praktiliselt ei leidunudki. Kirjutusmasinad ja arvutustehnika tõid kontoritesse naised ka näiteks raamatupidamisse, mis igipõline meeste ala olnud..

Aga sellel lingil on eesti palganumbrid eelmisest aastast. Keskmine palk oli 7315 krooni, alla selle teenis 62,8% palgasaajatest. Mediaanpalk oli 5400 krooni... no püüa elada kui inglane kui pooled palgasaajad teenivad alla 5400 krooni.
 
a 26. detsember 2007, kl 18.38
hh, a ütle, milline naine tahab? kas sina tead? mina näiteks ei tea ja sellepärast küsisin. samuti ei võrdle ma eesti meest teismaalastega - sel lihtsal põhjusel, et pole pädev. tunnen vaid eesti mehi - ja sind eriti, hh :DD
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.39
hh,

sa paned ikka järjekindlalt ühte rada:DD

idealiseerid patriarhaadi peremudelit. saan aru, meestele see meeldibki:)
aga vanasti ei küsinud keegi naiste käest, kas neile see ka meeldib. ja minna polnud neil kuhugi ega võimalust oma elu muutmiseks.
nüüd on need võimalused olemas. kui ikka on paha mees, siis on võimalus elada üksi ja saada ise hakkama.

teisalt...kas alati kõik inimesed on üliväga adekvaatsed hindamaks, kas üksi on hea või halb? juhtub ka nii, et võetakse pähe, et tuleb lahutada, pärast aga on veel halvem...
 
hh 26. detsember 2007, kl 18.44
Autor: a

Muidugi oled tundnud.. Ma sageli loen hõiskamisi, et nää- hh.. ja seda siis kui mul pole kirjutatuga mingit pistmist.. aga tunne pealegi.
Mis sinu äratundmisse puutub, siis milleks ma peaksin? Sa ei ole ei manka ega kylts ka mitte cocci ega kiisumiisu, kes siin enamasti ühe nime all esinevad. Kui oled, siis mingi endine olija või möödakäija või külaline, aga nende seostamine sinuga ei tee mind ei targemaks ega lolli,aks ja seepärast ma ei üritagi.
 
ekm 26. detsember 2007, kl 18.48
hh

Aga sellel lingil on eesti palganumbrid eelmisest aastast. Keskmine palk oli 7315 krooni, alla selle teenis 62,8% palgasaajatest. Mediaanpalk oli 5400 krooni... no püüa elada kui inglane kui pooled palgasaajad teenivad alla 5400 krooni.
---------------------

Miskipärast inglased Eestisse tulles imestavad, et küll meil siin elatakse hästi...uhked autod jne.
Eesti keskmist palganumbrit vaadates ei tohiks nagu selline ettekujutus jääda.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.49
ekm,

ma ei väida selle pärast, et tahaksin panna paika mõningast suhtumist siin hh-sse, vaid selleks, et abaõiglus riivab mind.
ja antud hetkel märkasin ebaõiglust...
 
a 26. detsember 2007, kl 18.50
tolle rahvuslik-traditsioonilise patriarhaadi peamine puudus ongi, et naine püsigu tara taga ja hoidku suu kinni, kui mehega räägib (sestap ka hh-d torgin, kui meesshovinismi häälekandjat), selgrooga ja olemusega naist tembeldatakse pahaks jne. samas., tänapäeval ei saa mees pere toitmisega enam üksi hakkama ja ootab teenistust ka naiselt: kokkuvõttes esitatakse naisele vastuolulisi ootusi: püsi tara taga, kuid teeni ennast ise tasa. sesmõttes ei tea mees siiski päris hästi, et mida ta õigupoolest tahab, aga naised üldjoontes saavad hakkama nii või naa, nii peremudelis kui ka omaette.
 
kiisumiisu 26. detsember 2007, kl 18.51
a,

keerasid pea peale?

arvan siiski, et oled must noorem:)
 
a 26. detsember 2007, kl 18.53
kiisu, kas oled üle 40 ?
 
ekm 26. detsember 2007, kl 18.56
kiisumiisu

Milles ebaõiglust?
Teades, et inimene püüab sind paika panna, siis millist suhtumist oodata.
Eriarvamused on normaalseed, aga seda siis, kui isiklikuks ei minda, kahjuks mida pole seda pole...ikka keegi jääb ette.
hh ei veena mind seelles, et rahumeelselt vaielda sooviks.
Miks ei veena, selle jätan enda teada.
 
hh 26. detsember 2007, kl 18.56
kiisumiisu

Kas ma ikka idealiseerin? Traditsiooniliseks peremudeliks ei nimeta teda mina, vaid see on üldine nimetus ja sellest järeldub, et mitte midagi kunstlikku..
Peale selle.. Aga mis ma ikka neist mustadest stsenaariumitest siin jahun, pidevalt räägitakse eestlaste rahvaarvu vähenemisest, ähvardavast energiakriisist majanduskrahhist.. See uus peremudel võib ku olla hea, eks igaüks otsusta ise, aga ta on hea vaid selle majandusmudeli korral.

Aga olgu sellega.

Küsiks hoopis nii, et kas tänapäeva naised on õnnelikumad oma esiemadest?
 
lolka 26. detsember 2007, kl 19.06
mina arvan, et ei ole. ja veel arvan, et meil ei ole valikut - vähemalt mitte meie ühiskonnas, sest , ennast korrates - meil siin traditsionaalseid peremudeleid ja neist kinnipidavaid naisi ei austata. aga iga inimene tahab tunda, et on omas ühiskonnas lugupeetud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!