Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Maggi dieet
 
arvan 18. mai 2009, kl 19.05
..et paljudel pole seda enese distsipliini söömise koha pealt. Selles dieedis üsna ranged ettekirjutised ju.
 
söögiori 18. mai 2009, kl 21.20
Alustasin täna. Ei ole tõepoolest eriti keeruline dieet (vähemalt esimene päev mitte ja mulle tundub, et teisel päeval on juba täitsa ok söök). Ma olen korduvalt teinud proteiinidieeti ja see oli alguses palju raskem.
Ma olen hirmus ülekaaluline - hetekeseis 87 kg. Alustasin 94,5 kilo pealt ja 2,5 kuuga maha saanud 7,5 kilo. Seda nii trenni kui söömisharjumuste muutmisega (ei ole selle aja jooksul mingeid eridieete ette võtnud). Aga nüüd juba pea kuu kaal lihtsalt seisab ja sellises olukorras kipub kergesti saiake õhtul põske minema, sest "vahet ju pole". Ja kui perele teed kartuligratääni, ise sööd muid ja lahjemaid köögivilju, siis kipub moraal kaduma ja kahvel haarab kui iseenesest kooreseid kartuleid.
Ma olen loomult õgard ja arvan, et minu normaalne toitumine saab toimuda ainult läbi tohutu enesedistsipliini. Mul puudub usk, et kunagi läheb kergemaks. Kas keegi tõepoolest suudab elada selliste piirangutega kogu elu? Andke lootust!
Positiivse poole pealt: trenn on väga mõnus ja aitab kindlasti kaasa tervislikumale toitumisele. Keha justkui ise annab märku, et ta ei vaja rasvast, vaid hoopis värsket ja vitamiinirikast.
 
pia 18. mai 2009, kl 22.43
1 päeva õhtu käes

hommik nagu lubatud munadega. lõunaks 4 pirni ja õhtuks 160 gr kana. teed ja vett korralikult joonud. ampseris päevane kogus ca 800kcal. praegu kõht kohutavalt tühi. ujusin ka ca 40 mintsa.
no ei ole küll seda täiskõhutunnet. aga lähen ära magama, ehk unustan tühja kõhu ära.
 
Anni 19. mai 2009, kl 07.48
Jõudu uutele!
Minul aga läks eile ikka väga halvasti, käisin põhjas ära. Halva tervisliku enesetunde pärast(pea valutas terve päeva ning iiveldas), sõin küpsiseid ja olin üldse nii lähedal allaandmisele. Peale küpsiste söömist tundsin ennast veelgi halvemini. Aga see oli hea. Ärkasin hommikul ning innuga sõin ära ühe muna ning pool apelsini. Pole vist valmis veel alla andma. Igal juhul vaatan, kuidas lähevad tänane ning homne päev. Kui enesetunne endiselt halb (tänu sellele ei suuda ennast õhtuti ka kepikõndi tegema sundida), siis lähen sujuvalt üle teisele dieedile (Kremli dieet või GI-dieet). Seal vähemalt on võimalus saada süüa ka oma lemmik piimatooteid, millest tunnen meeletult puudust. Igaljuhul olen otsustanud üritada. Edu mulle ja kõigile teistele!
 
mina ise 19. mai 2009, kl 10.24
praegu ongi niisugune aeg, kus seedimisega probleeme, tegelikult võiksid kõik näiteks mõned kuud pidada päevikut ja õhtuti üles märkida mida ja kuidas enesetunne. Kõik olened kuuseisudest. Tean, millal võin süüa rohkem valku, millal süsivesikuid. tean ka, et silmad natukene valutavad täiskuu ajal. See ei ole raske aga tegelikult väga vajalik enese tundmaõppimiseks. Läheb vaja ainult kannatlikkust
 
bella 19. mai 2009, kl 21.22
No nii. Esimene nädal möödas ja kaalu kadus 2,5kg. Olen väga rahul, sest nälga ei tundnud. Kui ainult veel 3 nädalat vastu peaks siis võiks suvele rahuliku südamega vastu minna. Jõudu teistelegi.
 
IN 19. mai 2009, kl 22.32
Tahaks ka proovida, aga natukene kõhedust tekitab see munasöömine. Kardan just kõhukinnisuse pärast.
 
seitsekümmend 20. mai 2009, kl 08.29
Neljas päev algab, kaalukadu 2,5 kg. Enestunne on hea. Tahaks juba teada mis kaalus nädalapärast olen ;)
 
pia 20. mai 2009, kl 11.34
kas cm ka vähenenud neil kes siin juba pikemalt dieeditavad? puusalt ntks?

teine päev läks valutumalt. kuna õhtusööki sõin aja puudusel alles 21.00 paiku. seega oli tunduvalt vähem näljasem olla kui eelmisel päeval, mil sõin ca 18,00 ajal.
 
bella 20. mai 2009, kl 20.52
Mina sõin muna umbes 4 päeva ja siis jätsin kõhukinnisuse pärast ära. Nüüd söön hommikul selle asemel ühe jogurti(ma tean, et ei tohi dieeti muuta,aga teen seda ikka) ja õhtul siis teisi lubatud toiduaineid rohkem nt.apelsini või midagi rohelist.
Täna üheksas päev ja tundub, et kehakuju hakkab ka vaikselt muutuma . Kaalukaotus -3kg.
 
seitsekümmend 21. mai 2009, kl 08.49
Tean, et osad muudavad dieeti veidi, osad on aga range järgimise poolt. Seoses kõhukinnisuse teemaga tegin mina igaks juhuks selllise muudatuse, et hommikul joon sidruniga vett või teed alustuseks, siis söön 1 v 2 kiivit ja alles mingi poole tunnipärast alustan apelsini ja munaga. Soovitan.
 
Anni 21. mai 2009, kl 09.26
Ma olen vist ainukene loll, kes järgib seda dieeti nii nagu on ette kirjutatud ja ikkagi midagi alla ei lähe. Kaalun tõsiselt esmaspäevast minna üle teistsugusele kaalu- ning menüü jälgimisele. Seniks veel jätkan Maggiga ning vaatame, mida kaal pühapäeval räägib.
 
pia 21. mai 2009, kl 10.44
Mina pole ka muutnud menüüd. Ainult esimese nädala 2 päeval sõin ühe saiaviilu asemal kaks. Kõht on jah probleemne.
Ja eile oli jällegi ulme nälg õhtul. Ma ei tea mulle ikka meeldib õhtul süüa. Kuid lihtsalt kanafilee õhtuks pole meeldiv. Salati ja munaga õhtu oli ok, maol rohkem seedimist. Kõht on küll täiesti lame ja õõnes. Eks mingi 2 nädal pärast võiks muutust märgata ka mujal. Kaal on peamiselt vist langenud seedekulglas oleva arvelt :(
 
jaaja 21. mai 2009, kl 12.58
kui söögiks on kala või liha, söö nii palju kui mahub, kui kogus ette antud, saad ju salatit lõpmatuseni süüa. Siis ei peaks kõht tühi ka mitte olema. Ise alustasin hommikul 3 munaga (paar päeva), kardsin et kõht jääb tühjaks aga kõik oli Ok. Kaal ei lange kindlasti mitte seedekulglas oleva arvelt. Sa sööd ju kolm korda päevas ja toidu kogus peaks olema piisav. Minul tekkis pigem hommikupoolikul näljatunne. Roheline tee aitab ka näljatunnet vähendada. Või joo sidrunivett. Asi ei tohiks ju olla hull, sest toidu kogused määrad sa ise.
 
viimasle 21. mai 2009, kl 13.01
kas ma võin siis liha asemel kala ka süüa?
 
pia 21. mai 2009, kl 13.10
kui õhtusöögiks on kirjas

Õhtusöök: praetud või keedetud liha, peale lambaliha

Siis ma ju salatit siia ei tohiks süüa? onju?
 
* 21. mai 2009, kl 13.40
ei tohi jahh
 
Anni 21. mai 2009, kl 16.42
"Autor: viimasle
Aeg: 05-21-09 13:01

kas ma võin siis liha asemel kala ka süüa?"

Mina saan asjast nii aru, et kui on kirjas liha, siis tuleb ka süüa LIHA, ning kui on kala, siis KALA. Loogiline ju!
 
Anni 22. mai 2009, kl 14.06
Kas oleks väga patt teise nädala 5-l päeval süüa õhtul kahele munale lisaks maasikaid? Need teise nädala 4-s ja 5-s päev on päris rasked, liiga vähe õhtul süüa:S
 
Riin 23. mai 2009, kl 13.59
Mul on lausa kurb lugeda, kui lollid inimesed olla võivad!!! Selleks, et inimese BAASAINEVAHETUS ainult töödata saaks, peab sööma VÄHEMALT ~1500kcal(oleneb vanusest, aktiivsusest, pikkusest) ning selleks, et kaalulangetada tuleb süüa sellest umbes 200kcal rohkem, et kaalu säilitada siis umbes 2000-2200 kcal, oleneb aktiivsusest. Kui sa sööd aga alla 1500kcal, siis läheb su keha säästurežiimile ning kõik mis sa endal hiljem suust sisse ajad talletub su kehas rasvana ning kaal hakkab hoopis tõusma, mitte langema. Jah, sa võid mingite imedieetidega nädalas 4 kilo kaotada, aga kui hiljem samade söömisharjumuste peale tagasi lähed, siis tuleb kilodena topelt tagasi, sest keha on endiselt säästurežiimil!!
Mina kaalusin aasta tagasi 100kg, olen kaotanud 40 kilo tänase seisuga. Alguses arvasin ka, et isver-susver kui vahva oleks nädalaga 10kg maha võtta aga see ei ole ju võimalik. tegingi 14päeva mingit dieeti, kaotasin 9 kilo, tagasi võtsin 13kg. Kaal muudkui tõusis ja tõusis kuni hakkasin kaloreid lugema ja sa vahi: aastaga 40 kg.

Lõpetage oma kehade piitsutamine äkkdieetidega, see võib teie tervise lõplikult laastada.
Tehke trenni ning sööge tervislikult!!!
 
Riin 23. mai 2009, kl 14.11
Aaaa, ning unustasin lisada, et Maggi dieedi päevane kaloraaž on umbes 700kcal.

Edu hiljem topelt-kilode kaotamisel!!!!
 
jaaja 23. mai 2009, kl 15.14
to Riin ja teistele targutajatele
kui ise proovinud pole, ära aja jama. Ja üldse, pole teiste asi mida keegi teeb. Kui vajatakse nõuannet, siis ka küsitakse. Muidu olge teised vait. Igal teemal on oma nimi ja kui see sind ei puuduta, ära loe ja veel vähem, ära õpeta. Kui ma tahan, siis söön just seda mida tahan ja teen seda dieeti mida tahan. Ma ei vaja sinu targutusi ja ka teiste omi mitte. Tean ise mis teen. Kui on teema "Maggi dieet", siis siia teemasse on asja just seda teemat huvitavaid inimesi. Teised olgu vait. tee ise endale uus teema, näiteks "tervilik toitumine" ja aruta seal oma probleeme või õpeta huvitatuid. Punkt! Ise olen kahe käega Maggi dieedi pooldaja. Kõik mis maha võtsin, ei ole grammigi tagasi tulnud, enamgi veel, kaalulangus on pidev. Mitte kõik ei ole noored ja terved, mitte kõik ei saa teha iagapäevaselt trenni. Arvesta, et on ka teistsuguseid, ka nemad tahavad ja vajavad kaalust alla võtmist. ja veel kuidas sa saad väita, et Maggi dieedi päevane kaloraaž on umbes 700kcal. Jabur jutt jälle, kas sa tead kui palju keegi liha või kala sööb.(Antud toitumise režiim toetub mitte toiduainete kalorsusele, vaid organismi keemilistele reaktsioonidele.) Ja see loll, ehk oled hoopis see sina oma piiratusega.Vabandust! Aga mind ajavad vihale need targutajad. Jääge igaüks oma teema juurde ja ärge toppige oma nina sinna kus teie nõuanded pole oodatud
 
Riin 23. mai 2009, kl 17.35
See ongi minupoolne nõuanne, järsku oled ise vait? Kui sina elad ebatervislikku eluviisi, siis OK, aga ära porpageeri seda teistele, sest Eesti iive on niigi negatiivne!! Pole vaja siia ilma rohkem väärarenguga naisi ja anorexikuid või rasvunud naisi.
Lisaks sellele, ma mainisin, et olen neid dieete kõiki ise proovinud, ning kõik on tagasi tulnud, OLGUGI, et ma hiljem hakkasin toidukoguseid piirama oli keha endiselt säästurežiimil.
Võta oma baasainevahetus, korruta liikumisaktiivsusele vastava koefitsendiga ja lahuta sealt maha u 500 kcal, nii saad kaalualandamiseks vajaliku kcal hulga

Päevane energia vajadus:
BAV korda kehalise aktiivsuse koefitsient:
väga madal füüsiline aktiivsus 1,4 (istuv töö)
vähene naistel 1,5 meestel 1,6 (suurem osa ajast istuv)
keskmine 1,8 (koristaja, õmbleja)
kõrge 2,0 (põllu-, metsa-, ehtisustööline)
väga lõrge 2,2 (tippsportlane)

Näide lebotajast:1600*1,5=2400kcal

Nii et alla 1900 söömine tõesti ei langeta kaalu, sest kehale sellest lihtsalt ei piisa!!

Ma ei teagi, kui palju täpselt keegi sööb, aga võtsin keskmised kogused (praeliha isegi 300g!! 3 pirni jne) aga seda on siiski LIIGA vähe.

Ja kallis Jaaja, kui sina oled nii loll, et tervisest ning kehakultuurist midagi ei jaga, siis PALUN sind, ära tule spetsialistidega vaidlema, üaistad ise targem välja.
 
Riin 23. mai 2009, kl 19.54
Sry kirjavigade pärast, väga kiire oli.
Minu arvamus loeb täpselt sama palju, kui sinu oma. Ei ole olemas ainult sinu ja vale arvamust. Kui sina annad nõuandeks ennast selle dieediga tappa, siis mina ei anna sellist nõu, vaid soovitan miskit muud proovida. HOW SIMPLE IS THAT?
Miks peate heaks ainult kaalulangetamist? Kui võtad 2 nädalaga 10kg alla ja tõesti seda enam iialgi juurde ei võta, siis kas sellest järgi jäänud lotendav nahk on ilus?? Trenni peab tegema, siililegi selge!!
 
pauliine 23. mai 2009, kl 20.07
Mina olen ka igati Riinuga nõus. Ma saan aru küll, et iga inimene teeb, mis tahab, aga need dieedivastased kommentaarid ei ole eelkõige selleks, et kedagi lolliks teha, vaid et inimesi õigele rajale juhtida.
Siin foorumis on igasuguseid buume olnud, aga tõde on, et mida rohkem on ühe dieedi kohta teemasid, seda rohkem inimesi katsetab. Ja kes räägivad, et ma pärast dieeti muudan oma harjumusi, siis miks mitte seda KOHE teha? Kui arvate, et saledam keha motiveerib, siis tegelikult on palju raskem, sest läbi on elatud periood, kus isusid on tagasi hoitud ja end rangelt kontrollitud. Pigem alustada kohe täna oma harjumuste muutmisega, suunata oma energia sinna, toituda mitmekülgselt ja tunda rõõmu vaikselt kahanevast kaalunumbrist. Ja mis mina tähele olen pannud, ongi see, et kui mingi dieedi tulemustest rääkida, siis väga tihtib leidub taolisi kommentaare: tegin pool aastat tagasi ja kaotasin 5 kg, väga hea dieet, nüüd esmaspäeval alustan uuesti. Mõelge sellele, mitu korda elus te dieete olete pidanud.. Kas ei ole kurnav ikka ja jälle uue dieediga alustada?
Ma olen ise samuti läbinud faasi, mil uskusin, et dieet ongi ainus lahendus ja teisiti pole võimalik. Tänaseks olen aga ilma näljutamiseta oma kilodest lahti saanud.
Ja see organismi keemiliste reaktsioonide jutt.. iga dieedi juures on mingi selline reklaam. Teleturus müüakse ka igast saasta ja lubatakse imesid.
Ning mis puutub sellesse, et kõik ei ole noored ja ei saa trenni teha, siis mina ei teinud mitte mingit trenni, kuid kilod kadusid.
 
jaaja 24. mai 2009, kl 00.02
lgp spetsialist so Riin
Ma palusin Sul ainult teha oma teema, näiteks tervislik toitumine või kehakultuur või.... ja siis palun õpeta nii palju kui sa tahad. Miks sa torgid teistesse teemadesse oma "tarkuseid". Me pole sind ju palunud. Siia on koondunud need inimesed keda huvitab Maggi dieet. Selge!samamoodi on Gi toitumine, 13 päeva dieet või vahtrasiirupi paast. Las iga teema all muljetavad just seda teemat käsitlevad inimesed. Milleks toppida oma "tarkuseterakesi" iga teema vahele. Kui inimest huvitab tervislik toitumine, siis ta loeb selle teema alt. Peaks ju ilma punaseks värvimata selge olema. Ja seda kahjuks ei saa me siin ka selgeks vaielda, kumb meist targem on. Igaüks vaatab oma künka otsast. Dieedid mida peetakse nädal või kaks, ei riku mingil määral tervist. Ma saaksin aru kui ma sööksin kuid mingi dieedi järgi... tegelikult on antud ju dieetide juures soovituslik aeg. Las iga üks ise otsustab. Paljud dieeditajad vajavad dieeti kaalulanguse "stardipauguks" Ja kes vähegi asjaga kursis on, siis ta läheb sujuvalt edasi tervislikuma toitumisega. Ja seda saabki ta lugeda Sinu püstitatud teemast. Korras!
To Pauliine. Igal inimesel on oma figuuri omapära, mõnele sobib üks, teisele teine asi. Kui sa oled loodud salademaks, siis on ka kerge kaalu langetad. Aga kui su famiilis on enamus liikmeid paksukesed ja ka aastaid on omajagu, ei saa kaalu alandada lihtsalt söömisega. Kui saad tõuke, et näe kaal langeb, tekib motivatsioon ja hoopis lõbusam on edasi tegutseda. Te tahate vist väita, et kogu maailma dieeditajad on lollid?? Veelkord, tehke palun oma teema ja palun õpetage neid "lolle dieeditajaid" tervislikult toituma, Tehke neile puust ette ja värvige punaseks
 
ateist 24. mai 2009, kl 01.06
Riin & pauliine

Ei tohi tõsiuskliku usku kõigutada, ei tohi, ei tohi, ei tohi :)
 
Riin 24. mai 2009, kl 13.22
Jumaluke, ma ei saagi teid ometi keelata ja öelda ära jumal eest tee, aga see ei ole lihtsalt tervisele kasulik. Ma ei hakka oma teemat tegema, pole selleks vajadust, sest sain juba kõik hingelt ära öelda. Muidugi võite enda dieete teha, tehke-tehke, aga antud teema (Maggi dieet) avaldasin OMA arvamust (nagu sinagi), et see ei ole tervislik. Kõik ei pea ju takka kiitma oma tervise tuksi keeramist, olengi outsider ja veel õnnelik kah selle üle.
 
Anni 24. mai 2009, kl 13.25
Niih! Ütlen siia viimast korda sõna sekka. Olen nõus nii Riinu, Pauliine kui ka Jajaa väidetega.
Täna sai minul täis 2 nädalat selle dieedi tegemist. Esimesel nädalal kadus 1,4 kilo, teisel 2,2. Olen loomulikult rahul. Aga.....
Kuna minu eesmärk on ikkagi langetada kaalu seekord püsivalt, nii et see enam tagasi ei tuleks, pean tõesti hoopis muutma oma toitumise stabiilsemaks ja tervislikumaks. Ning nagu Jajaa kirjutas, minule mõjus see dieet just stardipauguna. Seega lähen sujuvalt üle tänasest hoopis kalorite lugemisele, koguste vähendamisele ning rohkele liikumisele.
Tõsi, et igaüks teeb just seda, mida õigeks peab ning mis talle sobib. Minu otsus aga pooleli jätmisest on lõplik. Ning soovin endale edu edaspidiseks kaalulangetamiseks.
Teistele edu dieeditamisel!:)
 
maria 25. mai 2009, kl 09.11
Kuidas dieeditajatel läinud, kes lubasid ennast pühapäeval kaaluda? Mis oli teie algkaal? Ise tahan alustada järgmisel esmaspäeval kui sünnipäevad möödas ja ühtki pidu 3 nädala jooksul ette näha ei ole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!