Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kooselu mõte vanemas eas?
 
naisepeake 14. mai 2013, kl 20.16
mees 51.. võta nüüd kompanjoniks noor plika ja tunned nii inimlikku soojust, kui hoolivust. Saad tunda ka seda, mida oma vana pea ei oska ehk esialgu isegi ette kujutada. Ära ainult hakka enesele mingit vääksu juurde tahtma ja plikat sellega koormama. Kui õieti opereerid võid seda unelmate elu elada taas kümme aastat. Seejärel hangid mõne soliidse vanadaami, kellega saab lahata elu värvilisemaid nüansse seni, kuni surm teid lahutab.
 
taibutu 15. mai 2013, kl 01.12
Kas see, et ei kurda, on mingi kangelastegu? Kurta on inimlik. Lähedusest pudust tunda on inimlik. Kurvastada on inimlik. Muret jagada on ka inimlik - pidi poole väiksemaks jääma. Vblt küll mitte Delfi foorumis, aga üldiselt siiski. Veider on lugeda, et inimlikkust ninn pele visatakse.
 
M51 16. mai 2013, kl 21.41
Jagatud rõõm on pool rõõmu, jagatud mure on kahekordne mure.

Ja veidi Tammsaaret:
Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb armastus.
Minu versioon:
Tee tööd ja näe vaeva, muidu tuleb armastus.
Minu venna versioon:
Tee tööd ja armasta, siis näed vaeva.
 
Lee 16. mai 2013, kl 22.40
ehk
Kes on öelnud, et elu peab kerge olema..
või
Kes on öelnud, et elu peab raske olema..
või minu tagasihoidlik arvamus
ela, ela, ela...ära kirise:)
 
vaim pudelist 16. mai 2013, kl 22.52
Esimene abikaasa suurest armastusest, teine - esimese vastand ja kolmas see, kellega koos vanaks saada.
 
Lee 16. mai 2013, kl 23.00
vanusest tingituna ilmselt, et viimane on kõige olulisem:)
Algul me sipleme-otsime-emotsioonitame, aga lõpuks tahaks lihtsalt olla ja nautida iga antud hetke:)
 
M51 16. mai 2013, kl 23.00
Kooselu on selleks, et oleks kellegagi jagada, tunda kellegi lähedust, olla ise toeks ja saada tuge vastu, oleks keegi kellega vestelda, tasapisi koos vananeda ja tunda teineteise olemasolust rõõmu.
Jne.
Blää-blää.

Kas ootame seda?
Või ootame midagi enamat?
Või ei oota sedagi,
ehk ei oota midagi?
Või ootame kedagi?

Mina ei oota midagi.
 
Lee 16. mai 2013, kl 23.05
mina küll ootan ja jään ootama ka edasi, kui lähi ootus täitub:)
Surra jõuab veel küll:))
 
M51 16. mai 2013, kl 23.19
Aga mina arvan, et aitab küll.
Aeg on käes.
 
Lee 16. mai 2013, kl 23.24
Vaat, ma kunagi ammu lugenud lauset, et inimene võib surra juba 20-lt...st edasi on kordus, ei mingit arengut. Mina ei taha elus laip olla. Ma tahan nii nutta kui naerda, ma tahan elada ja olla ja üheta teist ei ole...
 
R 17. mai 2013, kl 00.29
Üle pika aja oleks hää möni rida toksida
Eelnev ülevalpool jutt on igav
Välja imetud, et midagigi kirjutada
See M51 ajab ikka jaburust
Kevadet
 
tibi55 17. mai 2013, kl 07.32
Soovitan eriti keskealistel meestel lugeda Grey "Marss ja Veenus, uus algus". Räägib tyypilistest vigadest mida tehakse ja mille tulemusel jäädakse üksi. Olen ise seda omal nahal korduvalt tunda saanud ja oi kui väkk on.
Aga miks mina -tark ja ilus üksi olen, kuigi ei tahaks? Arvan et see on saatus. Minu saatus on üksiku staatus - hahaha))::
Aga omad võlud on selgi
 
lõpeta ära 17. mai 2013, kl 10.35
Niisugust amerikaniseeritud eneseabiõpikuid nagu too marss ja veenus, loeti juba 20 taagasi. Siinne ühiskond on ammuilma juba põlvkonnajagu sest soustist välja kasvanud, nüüd on jälle prioriteet abielu,perekond ja kodu.
 
kuukiir 17. mai 2013, kl 11.20
to "lõoeta ära" - oled ikka tola, täiesti asjatundmatu jutt. Asjad ei muutu isegi sajandiga kuigi palju selles vallas,,,konteksti ega teksti sa ei taba
 
eks jah 17. mai 2013, kl 11.53
neid eneseabiõpikuid põlgavad just need kes pole midagi lugenud ja ise targad, sest teised ei tea midagi, mina tena, on nende arvamus.
aga et perekond ja kodu on prioriteediks muutunud, seda mina küll ei näe, siiani pigem vastupidi. ikka otsige ja vahetage partnerit on üldine meedia õpetus.
Tore oleks kui perekond au sees oleks ja nii isad kui emad vastutustundlikult lapsi ilma tooks, paraku paraku....faktid räägivad midagi muud.....
 
tibu 17. mai 2013, kl 12.31
Mina olen ka omal ajal justnimme eneseabiõpikud läbi lugenud ja need on kõik sarnased ja ka need, mida meie omad on kirjutanud, on samasugused. Tuleb arvestada ,kus keskkonnas on inimene kasvanud, see, mida on saanud ja kogenud peres või väljaspool peret inimsed,kus oldi kasvanud vabas maailmas, on paljus erinevad nendest, kes on kinnises ühiskonnas kasvatatud ja need meie maailmanägemused ja suhtumised lähevd edasi veel paljusid põlvkondi. Meie mehed ja meie naised on hoopis teisemad kui nt tõepoolest seal maal,kust sai alguse too eneseabiõpikute sari. Ja las olla nii nagu meil on, peavad siis meiegi mehed sarnanema nendega või naised nendega. Igal juhul, ei hakka meie mehed iialgi naiselikke teoseid lugema,mis ongi suunatud ajaviitekirjanduse hulka.
 
m51-le 17. mai 2013, kl 12.45
Sinu armastuseteooria on üsna hale. Niikaua kui sa ise ei suuda endast armastust kiirgama hakata, niikaua ei saa ka midagi vastu.
Sa süüdistad naisi, aga sa ise?
Armastus on kõige alus, oska armastada väikeseid asju, siis jõuavad sinuni ka suured tunded.
Ära mängi kannatajat ja ära jaura, nagu sa oleks ainus mees maailmas, kes naisi enam ei taha??? näha...
 
manja 21. mai 2013, kl 15.13
ma just tahaks üksi olla, ilma meheta. Ära on tüüdanud tema alatine irin ja virin ja hädaldamine oma tervise üle. No meesterahvas - mida vingud? Kui ise ei suuda oma elu paremaks muuta, pole vaja ka kõiki teisi maailmas süüdistada, lepi olukorraga... või siis astu samme, et midagi teisiti oleks.
Olen väsinud ja tahaks rahu ja vaikust, ilma temata, kuid siiski koos lastega - neid on mul 5 kokku
 
Üks vanaks jäänud printsess Leia 22. juuli 2013, kl 19.30
Aga mina toksisin otsingusse hoopis ühe juriidika sõna ja sattusin hoopis siia ja siis lugesin seda rubriiki siin ja... ja... mul oli millegipärast korraga otsata kurb ja vahepeal ka veidi lõbus ja siis oli armas ja siis oli jälle veidike kurb.
kuid mõtlema ma siiski jäin ja tahtsin siis küsida veel mõnda asja sellelt elurändurilt siin, kellel polnud kahju ega kade oma Lugu jutustada
kuid...siis ma nägin, et see kõik oli kirjutatud tänase aasta varasuves. praegu aga juulilõpp. enam ei hoomagi, kas see on ammu või hiljuti.
kuid ikkagi, kui see kurbmõtlik AHASVEERUS aka M51 siia veel kunagi satub, siis aitäh talle. ikka siiralt ja hästi.
sest vaata, nagu ütles üks julge joonega vene kirjandusklassik: kui süüdatakse üksainuski täht, siis on seda kellelegi ehk ikkagi vaja.

mulle oli seda kirjutist täna vaja!
ja vaata - ma naeratan! :)
aitäh!

Leia.
 
m58 22. juuli 2013, kl 19.46
Vestleks veidi printsessiga
 
Üks vanaks jäänud printsess Leia 22. juuli 2013, kl 20.43
Räägime ilmast?
 
kas 22. juuli 2013, kl 23.21
vene klassiku asemel mitte Saint-Exupery ei heietanud süüdatud tähest? "Väikeses printsis"?
aga ilusat otsimist sellegipoolest.
 
Haridusabi 23. juuli 2013, kl 09.14
Vladimir Majakovski “Kuulake!”

Oh, kuulake!
Kui süüdatakse tähti laotuses,
siis tähendab, neid kellelgi on tarvis?
Siis tähendab, neid keegi tõesti vajab
ning nimetab neid süljepiisku pärliteks?
Eks?!

Ja painutades nimmeid
põuatolmu pilves
küll anub jumalat,
küll oigab, et jääb hiljaks,
kätt soonelist ja kortsus musutab,
et ainult laotusesse tõuseks täht!

Ning vannub siis
- kottpimedalt, nii tähetumat ööd
ei elaks üle ta.
Ent pärast
erutatult ringi käies
ta väliselt näib üsna rahulik
ja kellelegi kõneleb:
“Noh, on sul parem nüüd?
Täht ilmus taevasse ja hirm sul kadus ka?”
“Ja-jaa!”

Oh, kuulake!
Kui süüdatakse tähti laotuses,
siis tähendab, neid kellelgi on tarvis?
Siis tähendab – ilmtingimata vaja on,
et igal õhtul
üle katuste
üksainus tähekildki laotusesse tõuseks.
 
Sophokles 23. juuli 2013, kl 18.52
Viimastele: Meeldiv näha, et mudamaastikuks tallatud 50+-i ka haritud inimesi vahel tuleb.
 
tibu 23. juuli 2013, kl 22.47
Muidugi on koos tore elada, mis kindlasti ei tähenda sildade põletamist, järglastele tuleb ka mõelda.
 
Muti ratastoolis 23. juuli 2013, kl 22.58
Armas Leia, mulle tundub, et te olete haritud ja heasoovlik naine, ehk leiate aega, et panna siia ka minusugustele sobiv teema, kus saaks arutleda kirjandusest, kunstist, muusikast. Ma usun , et siin on ka teisi , kes ei ole huvitatud vanadest naistest, meestest ja nende libiidodest. Meeldis daami teema aga see uputati.
 
Val Paraiso 24. juuli 2013, kl 04.20
on uks Anna Ahmatova luuletus, vist nii'
jaakirmetiski kevadkuul
loob tunde valgusrikka
minu teada luuletus nimetu ja eesti keeles ei kola nagu originaalis. samas vihikus veel mitu nimetut luhikest luuletust. see pole kull tema loomingu parem osa, voi ehk kuidas kellelegi hingelahedasem. kas oskab keegi siia viite originaalile panna?
 
translate 24. juuli 2013, kl 11.57
Широк и желт вечерний свет,
Нежна апрельская прохлада.
Ты опоздал на много лет,
Но все-таки тебе я рада.

Сюда ко мне поближе сядь,
Гляди веселыми глазами:
Вот эта синяя тетрадь -
С моими детскими стихами.

Прости, что я жила скорбя
И солнцу радовалась мало.
Прости, прости, что за тебя
Я слишком многих принимала.

http://rupoem.ru/axmatova/all.aspx
http://luuleajakiri.blogspot.com/2010/09/anna-ahmatova-armastusluulet.html
 
Muti ratastoolis 24. juuli 2013, kl 17.39
To translate: Kunagi nooruses meeldisid mulle Ahmatova luuletused, eriti see, kus lahkudes paneb vasaku käe kinda paremasse kätte, ehk sa oskad ka selle leida. Palun.
 
translate 24. juuli 2013, kl 18.24
ПЕСНЯ ПОСЛЕДНЕЙ ВСТРЕЧИ

Так беспомощно грудь холодела,
Но шаги мои были легки.
Я на правую руку надела
Перчатку с левой руки.

Показалось, что много ступеней,
А я знала - их только три!
Между кленов шепот осенний
Попросил: "Со мною умри!

Я обманут моей унылой
Переменчивой, злой судьбой".
Я ответила: "Милый, милый -
И я тоже. Умру с тобой!"

Это песня последней встречи.
Я взглянула на темный дом.
Только в спальне горели свечи
Равнодушно-желтым огнем.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!